Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nizozemska

nizozemska

odpravljava se na 5 dnevno potovanje po nizozemski, kaj se splaca pogledati?

bordele in prodajalne mamil,

Ti kopiram en programček, ki sva ga mislila izvesti letos za prvi maj, pa nisva šla, ker čakava dojenčka:

1. dan: Štartamo iz Slovenije v sredo 26.04.06. ob 7h, potujemo proti NL, ob cca 19h se ustavimo in prespimo pred nemško-NL “mejo”.
= 1135km, 10h11 , 128.36 EUR
2. dan: Vstop v NL Arnhem četrtek 27.04.06. ob cca 9 uri; Ogled Muzeja na prostem (cca 3 ure), ogled bližnjega kraja Apeldoorn, (med tema dvema krajema je National park De Hoge Veluwe), nadaljujemo pot proti Deventer – Zwolle (se ustavimo cca 1 uri) – Heerenveen (pokrajina Friesland) – Leeuwarden – Harlingen ob S obali (nasip s cesto cca 40 km), v večernih urah v Alkmaar, kjer prespimo
= 269km, 3 h, 26.66 EUR
3. dan: v petek 28.04. ob 10h ogled Cheese markt v Alkmaarju (cca 2u ri) Heemrskerk (Z obala hostel v gradu), Zaandstadt Muzej na prostem – Zaanse Schans (cca 2 uri), Volendam, Edam, ob obali do Hoorna, Enkhuizen, Andijk, zvečer se vračamo v Alkmaar= 152km, 02h22, 15.08 EUR
4. dan: sobota 29.04. Amsterdam.
= 43km, 00h37, 4.29 EUR
5. dan: nedelja 30.04. praznik kraljičin roj.dan: Amsterdam,
= 43km, 00h37, 4.29 EUR
6. dan: ponedeljek 01.05.: Haarlem – Amsterdam, okolica
= 50km, 01h30, 5.00 EUR
7. dan: torek 02.05. ogled Scheweningen obalni kraj – letovišče, Den Haag (Madurodam največji minimundus na svetu) cca 2 uri, popoldne ogled Leiden Lisse Keukenhof Razstava rož cca 4 ure, preselimo se v Utrecht
= 167km, 02h39, 16.54 EUR
8. dan: sreda 03.05. ogled Utrechta, pot do gradu Haar
= 29 km, 0h50, 2.85 EUR
9. dan: četrtek 04.05. Utrech, Gouda, Rotterdam, Hertogenbosch, Tilburg, kjer prespimo
= 158km, 02h14, 15.64 EUR
10. dan: petek 05.05. se iz Hertogenboscha, vozimo do Maastrichta in proti domu
= 129km, 01h28, 12.76 EUR
11. dan: sobota ponoči smo doma
= 1098km, 13h37, 124.73 EUR

nova
Uredništvo priporoča

se strinjam :))

ko pa se naveličaš tega pojdi v sex muzej, pa v najstarejšo vasico katereimesempozabila, pa obvezno na nasipe ki varujejo deželo pred morjem.

kaj več se pa ne spomnim (resjebladobratrava) :))))))))))

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Počasi umira kdor postane suženj navade, ponavljajoč vsak dan iste poti, kdor ne zamenja prestave, kdor ne tvega in zamenja barvo oblek, kdor ne govori tistemu, ki ga ne pozna. Pablo Neruda

Ko komu rečem, da sem bila 4x na NL, se marsikdo muza… da že ve, zakaj sem bila gor…. haha… pa niti enkrat nisem kadila trave gor. To smo kdaj počeli v puberteti… ko še ni bila tako močna, kot pravijo, da je denes :))

Ne, NL je tako krasna dežela, da je škoda zabivati cajt in pozornost v kofišopih, po mojem.
Sex muzej meni ni bil zanimiv. Mi je bilo bolj zanimivo iti po rdeči četrti, pa v Rijks museum, pa Van Goghov, pa po cerkvah, pa vseh ulicah… do hiše ane Frank smo prišli, samo je bila vrsta… toliko kar se tiče Amsterdama…
Tista vasica, ki jo omenjaš, je bila Sasnse Schans? Ko meljejo kakavova zrna, diši prov po čokoladi, ko so mleli arašidove, pa po arašid. maslu.

Mah, toliko lepega je za videt… da če greš samo 1x gor, je fuuul premalo.

Pat, najlepsa hvala! se dobro, da sem vprasala, tale programcek mi bo zelo koristil!

Mislim, da je vasica Voledam (tako se vsaj izgovori). Zanimivo je tudi vedeti izdelavo cokljev.
Ja, ja spomini – tri leta nazaj – mlini na veter, polja cvetočih tulipanov, prelepa pokrajina, lepe vasice, ponoči nezastrta okna, dobra družba, …
Bi šla takoj.

Aham, Volendam… mislim, da smo se ustavili tam, ja. V ene dveh izdelovalnicah coklov sem bila, obakrat z avtobusom in se res ne spomnim kraja. Ko smo šli z avtom, pa nismo šli gledat coklarn, razen v Zanse Schansu, kjer je vse to na kupu – muzejska vas.

Ni za kaj – z veseljem povem, kar vem… Lepo, lepo se imej!!!!!!!!!! Pa kaj poročaj :).

jap, to bo to

sicer pa nizozemska2 si pravi turistični vodič..

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Počasi umira kdor postane suženj navade, ponavljajoč vsak dan iste poti, kdor ne zamenja prestave, kdor ne tvega in zamenja barvo oblek, kdor ne govori tistemu, ki ga ne pozna. Pablo Neruda

New Report

Close