Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdo je boljši voznik?

Kdo je boljši voznik?

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč pri eni manjši raziskavi. Zelo boste pomagali, če boste lahko odgovorili na naslednja vprašanja.
1. Kaj so po vašem mnenju lastnosti dobrega voznika?
2. Kdo je po vašem mnenju boljši voznik: moški ali ženske? Zakaj?
3. Kdo je po vašem mnenju boljši voznik: vi ali partner? Zakaj?
4. Koliko ur na teden sedite za volanom: vi in vaš partner?

Spol:
Kako dolgo že imate vozniški izpit:

Hvala za pomoč in lep dan vsem!

T&J

1. vnaprejšnje predvidevanje situacij, izkušnje, kilometrina
2. Eni in drugi. So čisto nesposobne ženske in so čisto nesposobni moški. Problem pri ne prav dobrih ženskah voznicah je največkrat, da so prestrašene in včasih kot ‘kure’, pri moških pa, da precenjujejo svoje zmožnosti in hočejo biti ‘frajerji’.
3. Težko bi rekla. Po kilometrini sigurno jaz, ponoči in v dežju, sploh pa v kombinaciji obojega pa sigurno on, ker imam v takšnih situacijah težave z vidom.
4. Jaz – med 6 in 8 ur, mož 2 uri – v povprečju

Spol: ženski
Izpit: 11,5 let

LP!

1. dobro poznavanje prometnih predpisov, strpnost, pozornost, vnaprej predvidevanje nevarnih situacij
2. sem enakega mnenja kot AnaAna. ženske so povečini prestrašene, ker ne zaupajo v svoje sposobnosti – zaradi tega večkrat ovirajo promet. Moški vozijo hitreje, večkrat prehitevajo (tudi ko ni najbolj varno).
3. jaz vozim bolj umirjeno, on ima več izkušenj. do sedaj ne jaz ne on nisva imela nesreče.
4. jaz 6 ur, on čez 10
5. ženski
6. 3,5 leta

1. Upoštevanje prometnih predpisov, strpnost, upoštevanje tudi drugih udeležencev v prometu, predvsem šibkejših, dobro predvidevanje in hitre reakcije pri nepredvidenih situacijah.
2. Menim, da stereotip, da so moški boljši vozniki, ne velja. Čisto odvisno od posameznika. (Off topic: moja babica je še vedno boljša voznica kot moj tast, policaj. Se ne hecam.) Moški so predvsem bolj drzni vozniki, večkrat pre-drzni. Ženske pa v strahu marsikdaj otrpnejo in ne odreagirajo, marveč raje zaprejo oči in čakajo – malce karikirano, vendar sem tudi take videla.
3. Glede na to, da ima opravljene vse kategorije, razen D (avtobus) in F (traktor), ne morem reči, da je slabši voznik, je pa gotovo bolj impulziven in manj previden kot jaz. Torej sva nekje tam-tam. Jaz imam vožnjo bolj v krvi, to drži kot pribito. On je zadnjih par let dosti v avtu.
4. Sem na porodniški in posledično tudi manj v avtu. Eno do dve uri. Partner od pet do dvanajst.

Spol: ženski
Izpit imam, uf, šestnajsto leto teče.

Lep pozdrav!

1. čustvena uravnoteženost, strpnost, upoštevanje prometnih predpisov, izkušnje
2. Po statistikah so ženske manjkrat udeležene v prometnih nesrečah, zato bi vendarle rekla, da smo ženske boljše (jaz to berem strpnejše) voznice v povprečju.
3. Oba sva dobra. Mož se bolje znajde v tujih mestih.
4. Jaz do 8 ur, mož 10 ur.
5. ženski
6. 26 let.

New Report

Close