Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek cepljenje-zakaj tak vik in krik

cepljenje-zakaj tak vik in krik

Moje razmišljanje

Ko berem in poslušam, kako se zbira denar za cepiva za nerazvite države in kako tam komaj čakajo, da dobijo nekaj doz cepiva za svoje otroke se zamislim…kako bi jaz na njihovem mestu. Ni denarja ne za cepiva, ne za kakšne AD3 in kakko komaj čakajo na kakšno pošiljo. In ko ta le pride si jo pograbijo tabogati itd…

In sedaj naš svet, polno rit vsega, vse pred nosom..zdravila, cepiva, pa jih nočemo uporabljati. Ne to pa ni dobro za mojega otroka.

Saj vem, da imajo eni res težave in si ne predstavljam, da sem na njihovem mestu…da ne moreš otroka zaščititi pred boleznimi, ker je alergičen, ima imunski deficit in podobno.

Ampak če ni težav, pa si jih sami delamo. Meni je pediatrinja, naša soseda rekla..ko bi starši videli enega otroka s tetanusom, tuberkuloza, bi se zamislili, tako pa samo beremo negativne učinke cepiv. Bolezni pa ne vidimo, ker smo imeli to srečo, da so otroci povečini cepljeni.

Mi pa razmišljamo bi ali ne bi.

Nekje bi dali pa vse, da bi lahko cepili.

Kaj mislite?

Ja in to delajo vik in krik tisti, ki ponavadi ne vedo, kaj pomeni precepljenost. So prepričani, da če se bolezen ne pojavlja, da je ni!!!! Pa ni res. Bolezen je omejena, obvladana, zaradi ustrezne precepljenosti se ne more razviti v epedimijo. Ker preprosto v cepljenem “gostitelju” ne more preživeti. Čim bo zaradi takih kapric padla precepljenost pod neko določeno kritično mejo, bo bolezen “ušla”. In tu je hakl. Takrat pa bodo najprej zboleli necepljeni otroci.

Sem napisala že na sosednjem forumu, pa bom še tukaj. Ravno zadnjič sem bila pri pediatru, kjer je bila tudi starejša ženska z dojenčkom. Se mi je zdelo malo čudno, ampak okej. No, potem pa iz pogovora razberem, da je mamica zbolela za tuberkolozo in je v bolnišnici. Otrok še ni bil cepljen. Cela panika. In ve se še upirate cepljenju proti tuberkolozi? Je ni imela tudi Nataša Tič Ralijan? Si predstavljate, da njena otroka ne bi bila cepljena? Ne gre za zdavnaj izkoreninjene bolezni. Par takih pametnih mam, pa bomo imeli epidemijo!

nova
Uredništvo priporoča

Če bi ti hotela razložiti vse kar sprašuješ, bi potrebovala celo popoldne da vse napišem. Beri čimveč literature na to temo, pa ti bo marsikaj jasno. Pobliže se spoznaj s kom, ki ima zaradi cepljenj hude težave. Preberi kako literaturo, kjer je napisano, kakšni so učinki cepiva, kakšne koristi in koliko pravzaprav cepiva držijo (učinkujejo). Ko boš vse naštudirala, takega posta ne boš več napisala.

LP!

Cepljenje proti tuberkulozi so ukinili s 1. januarjem 2004. In zakaj? Ker so celo v zdravstvu pogruntali, da tveganje ne upravičuje več koristi po toliko desetletjih.
Zelo redki posamezni primeri pa so še, pa nimajo zveze s cepljenjem, niti z razmerami v katerih živimo. To so primeri, ki ‘se zgodijo’.

AnaAna

glej veliko berem. In vem, da naj bi bila cepiva škodljiva.

Ampak jaz takole mislim..

Če otrok zboli dobi antibiotik. O antibiotiku bii lahko napisali veliko škodljivih stvari. Je res. Ampak tudi nekaj..v tistem trenutku je rešil mojega otroka. Preživel je. Kakšne posledice mu je pustil pa ne vem.

Prav tako ima navaden paracetamol škodljive stvari, pa ga dajemo ko je treba.

In cepiva verjamem , da imajo škodljive strani. Ampak kakšne bi imela pa bolezen. Tukaj je ta tehtnica o kateri sem hotela debatirati.

En del sveta umira in molijo za cepiva in zdravila, en del pa se jim odreka. A mislite, da njihovo stanje ne more pridet nazaj k nam, če ukinemo cepiva?

Pa še nekaj. Imela sem teto, ki je prebolela otroško paralizo. Groza. Umrla je pri 40 letih. #o let je živela kot invalidka.

Ja, hec no. Moja je bila cepljena 3.11.2004.

Aja pa še to.
Nina P. na sosednjem forumu se ukvarja s cepljenjem. Verjamem, da je marsikaj prebrala. Vendar pravi, da je dala vse tri svoje otroke cepit. A mislite, da si zatiska oči ali da namerno škodi svojim otrokom?

Pardon, ukinili so ga s 1.1.2005.

Ne govorim da nekatera cepljenja niso upravičena. Je pa nekaj takih, ki so nesmiselna. Predvsem pa prezgodnja. Take substance, kot jih ubrizgajo v telo 4-kilskega dojenčka – halo? Ne bi bilo smiselno vsaj toliko počakati, da si otrok zgradi imunski sistem? Je že kdo prebral sestavine cepiv? Od formaldehida in živega srebra naprej vse sorte je notri …

In ja, farmacevtska industrija z vsemi svojimi cepivi je velik lobi.

Jaz, pa mislim, da je prav, da vsak razmislja s svojo glavo. V primeru, ce zelis ali ne zelis cepiti sebe in svojega otroka to stori in prevzami posledice. Vsekakor, pa pusti ljudi, ki razmisljajo drugace od tebe pri miru. Vsak ima svoje razloge, zakaj je za in zakaj je proti. In jaz osebno mislim, da bi morala biti cepljenja prostovoljna odlocitev. Npr. moja mama nebi nikoli, dala cepiti svojega otroka, ker so moji sesti in posledicno tudi mojim starsem zagrenili zivljenje. Napake niso nikoli priznali, celo grozili so jima s sodnikom za prekrske in odvzemom otroka, ker nista pustila cepiti bolanega otroka. Se dobro, da se je tako koncalo kot se je. Da je moja sestra ziva in zdrava, ceprav je se vedno nekoliko premajhna in ima kar nekaj tezav z ucenjem. Po osemnajstih letih, je bil komentar zdravnika, se dobro, da ni mentalno in telesno prizadeta. Verjamite, da je takih in se hujsih zgodb veliko. Tako, da ne mecite vseh v en kos.

Ja tudi to sem pomislila. Pa mi je moja mama rekla: ve sodobne mamice ste čisto drugačne. Že par tednov starega dojenčka vlačite po nakupovalnih centrih..itd…

Včasih smo bile mame s tako majhnim dojenčkim doma in v okolici hiše.

Zdaj mora pa že novorojenček po nakupih in pobirat viruse.

Mogoče pa zato, tako kmalu cepijo, ker je novorojenček že tako kmalu izpostavljen.

Mag. Karin Rižner, biologinja in mati dveh otrok recimo je pa tudi marsikaj preštudirala in prebrala, doživela z negativnimi posledicami cepljenja svojega otroka, pa pravi, da ni variante za cepljenje … Si ona tudi zatiska oči in namerno škodi svojim otrokom?

Nekaj naj bo jasno, zdravniki so bili od prve minute medicine prepričevani in naučeni, da vse to lahko samo koristi. Vmes pa se najde tudi kdo, ki je prišel do tega, da temu ni tako … in kakšnega takega tudi jaz poznam.

Novorojenček MORA v nakupovalni center in nabirati viruse? Halo? Peljejo ga starši, ki nimajo čisto pošlihtano v glavi.
Naš otrok do svojega 8 meseca sploh ni imel prilike videti, da kaj takega obstaja.

Glej AnaAna , mislim da se obe strinjava, da cepivo ni nedolžno.

Ampak jaz pravim, da nič na tem svetu ni nedolžno. Od antibiotikov, paracetomola, sprehoda, vožnje z letalom…itd..

Meni se zdi to sedaj kot neka modna muha tistih, ki teh bolezni niso videli.

Se pa mogoče strinjam, da bi moralo biti prostovoljno, da bi se starš sam odločal in potem če bi otrok zbolel za to boleznijo, sam kril stroške zdravljenja. In tako bi se zašćitila tudi država.

Ana, kaj ti nisi dovolila obveznega cepljenja pri svojih otrocih?

vsak hoče svojemu otroku najboljše. vsak se mora sam odločit ali bo dal otroka cepit ali ne. le prihodnost bo pokazala kako in kaj.

jaz osebno se ne upam odločit da ne bi dala otroka cepit. čeprav me je zaradi njegove močne alergije zelo strah. in če bo kaj narobe si bom očitala. in če ga neb dala cepit in bi bilo kaj narobe bi si očitala 🙁

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Počasi umira kdor postane suženj navade, ponavljajoč vsak dan iste poti, kdor ne zamenja prestave, kdor ne tvega in zamenja barvo oblek, kdor ne govori tistemu, ki ga ne pozna. Pablo Neruda

Rincha

razumem dilemo:( Tudi jaz sem tako občutila. Ampak se mi zdi, da to samo zaradi takšne kampanije proti cepljenju.

Nihče ne žene kampanije proti antibiotikim, itd.. Če bi jo tam , bi se verjetno slabo počutile tudi takrat, ko bi nam otrok zbolel in bi mu dajale antibiotik, čeprav bi ga nujno potreboval.

Mene skrbi, da če bodo cepljenje prestavili na pleča staršev, da bodo samo povečali našo slabo vest. Če ga dam, bo narobe, če ga ne dam, pa zboli, se bom požrla od hudega če zboli….

Ošveščenost je včasih tudi precej huda, saj te postavlja pred dilemo in ti daja na pleča hudo odgovornost.

Če je kakršnakoli medicinska indikacija, ampak res kakršnakoli, naj se otroka NE CEPI! Tole zadnje čase je pa res postala prava moda.

Jaz imam sodelavca, ki je trdil da otroku ne bo dajal nobenih zdravil. Vsem v službi nam je pametoval, da dajemo otrokom antibiotike, paracetamol itd…da zastrupljamo otroke in kkašne mame smo. Da naj otrokom dajemu čebulo okrog vratu, pa krompir po nogah…vse Ok.

Jaz sem se že resno začela sekirat. Sem mislila, pa zakaj se tudi jaz malo ne potrudim in dam možnost otroku, da bolezen sam preživi in sem o tem precej razmišljla.
No kmalu okrog novega leta pa pride ta isti sodelovec v službo ves bled in bogi. Kmalu pove, da ima otroka v bolnici. da se je bolezen hudo zakomplicirala in da so ga kmaj rešili.

Nič mu nisem pametovala, ker sem si mislila da je to najmanj kar je tisti trenutek potreboval. Mislila pa sem si, res se je lepo igrat z zdravjem otrok, dokler je otrok zdrav!! Ko pa imaš težave si pa vesel, da obstajajo zdravila in mu jih prav rad daš!

Ja, tudi jaz zagovarjam tako izbiro. Naj se vsak sam odloči. S takimi in drugačnimi posledicami.

Ja in tudi zdravila so sranje. Sploh se ne zavedamo kakšno. In ča je le možnost, gremo pri nas čez brez njih. Jaz na primer ga zaradi glavobola nikoli ne bom vzela. Grem raje spat. Prejšnji teden na primer sva z malim prebolevala virozo. Nasvet zdravnice je bil, vzemita kak lekadol … no vzela sva malo medu, propolisa, limon in veliko čaja. Zdravila sva se en teden, drugače pa bi se sedem dni. Pa sva zdaj oba dobra.

Janja1, jaz na primer svojega sina po tem ko so mu ugotovili alergijo na jajčni beljak, ne bom pustila cepiti proti OMR, ker je to tudi sestavina cepiva. Če bi imela prosto izbiro, bi bilo zelo malo cepljenj tistih, za katere bi se odločila. In tudi če ne bi imel alergije, bi na spisku necepljenj sigurno obvisel OMR, hepatitis B, tetanus. Ker ne upravičujejo tveganja.

Ste vedeli, da petkratno zaporedno letno cepljenje proti gripi za 33{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} poveča možnosti za alzheimerjevo bolezen? Veste, da vsebuje cepivo jajčni beljak? Veste da je skoraj 50 različnih virusov gripe in da cepijo po predvidevanjih, kateri virus se bo določeno leto pojavil, pa se lahko čisto drug?

Zanimivo.
Predvsem to o cepljenju proti gripi, čeprav težko verjamem.

Okej, cepljenje proti gripi je itak neumnost. Razen za rizične bolnike, za katere bi gripa pomenila hude komplikacije ali pa celo smrt.

Saj ni treba verjeti. Vsak naj naredi po svoje. Tisti, ki ga kaj zanima, bo literaturo in ostale vire poiskal sam. Če boš pa samo vsake kvatre nekje nekaj ujel, po možnosti samo napol, pa itak kaj veliko ne boš verjel. Morda še narobe interpretiral naprej.
Kakor sem rekla, zagovarjam možnost izbire. Kaj bi jaz naredila, sem pa že povedala.

Tetanus NI neumnost! Vse prej kot to. Mumps, rdečke, ošpice ja, tetanus pa ne. Ga je preveč in prelahko se ga faše.

Poglej; verjamem predvsem mojemu osebnemu zdravniku. Ne pa neki “literaturi” in “virom”.
Se pa strinjam; možnost izbire obstaja in prav je tako.
LP

New Report

Close