Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek neprofesionalni zobozdravnik – GROZA!!!

neprofesionalni zobozdravnik – GROZA!!!

BESNA SEM KOT RIS!!!

Prejšnji teden sem bila na redni kontroli pri svojem zobozdravniku. Z zobmi naj bi bilo vse ok. Omenim, da me dve beli plombi spodaj skelita pri grizenju trde hrane, leva me strese celo pri ščetkanju in pripomnem, da sta verjetno obrabljeni. Zobozdravnik me dokaj osorno odpravi s tem, da je s plombama vse v redu in mi ju namaže z neko tekočino.
Omenim, da me pri zobu, ki je oblečen (sicer pa živ) boli pritisk na dlesen. Pravi, da naj mu prinesem rentgen slike. Čez pol ure mu jih prinesem on pa, da je sicer ena senca ampak da ni nič, ker dlesen ni otečena. Vztrajam, da me pritisk vedno boli in to že kaj nekaj mesecev in potem pravi, da se bo posvetoval in da naj telefoniram čez en teden. Seveda telefoniram in sestra pravi, da je zob vnet in da bomo popravljali. Naroči me čez slab mesec.
Včeraj sem spremljala svojega moža k zobozdravniku in ga po posegu prosila, da naj mi pogleda v usta. GROZA!!! Obe plombi sta obrabljeni, leva zelo okrušena. Zob zraven te plombe ima karies prav tako zob nad njim.

In to je moj zobozdravnik prezrl, sklepam, da zanalašč. Tale karies verjetno ni bil dovolj zanimiv ali dovolj globok, verjetno je bolje čakati, da pride do živca!

Zobozdravnika seveda nameravam zamenjat. Tu pa se pojavi problem. Nekaterim zobozdravnikom, živimo na Obali, sem že telefonirala in nihče ne sprejema več na koncesijo.

Da bi mi kdo na forumu pomagal do dobrega zobozdravika, bi verjetno upala preveč. V bistvu me zanima, kako bi reagirali vi. Danes grem nameč k njemu po svojo rentgen sliko. Zagotovo mu nameravam povedati, kaj si mislim o njegovem delu, potem pa z njim zaključiti. Vendar me po eni strani mika, da bi od njega zahtevala, da svoje delo profesionalno opravi (navsezadnje plačujem zdravstveno zavarovanje), za njegovo opustitev zdravljenja pa napisala prijavo na ustrezen organ in kak člančič v lokalni časopis.

Na Obali, praviš?:))

Kateri pa je ta? Da se mu izognem:)

No, tudi sama imam slabe izkušnje, sicer z zobozdravnico. In sem slišala že tudi od drugih, da imajo slabe izkušnje s to isto. Ne vem, če ima smisel vztrajati, naj ti popravi zobe, kot je treba. Mene ne spraviš več k tisti….

Mogoče pa greš vseeno h kateremu od tistih, ki si jih klicala in si od začetka tam samoplačniško, dokler se ne izprazni kakšno mesto, potem pa naprej na zavarovanje. Torej, se vpišeš in čakaš na vrsto, medtem pa naj ti samoplačniško popravi tisto, kar je najnujnejše.

Lp

Kitkat, napišem, če tudi ti napišeš, da vem, komu se moram izogniti. 🙂
Pojma nimam, h komu naj grem. Da sem ne bom spet vpisovala h komu tako šarlatanskemu kot je ta – Žagar iz Izole.

:)))

“Moja” je luška zobozdravnica. Evo, sem napisala, čeprav mi ne bi bilo treba:))))…ko si pa ti že svojega…he he

Lp

Ali si vprašala te zobrje:
Camlić Mirna
Čok Gordan
Požrl Marko
Samotorčan
Somrak (ta je v šoli v Luciji, ne vem če ima za odrasle)
Lacić iz Ankarana

Za navedene stomatologe vem, da so super.

Za Camlićevo sem v leta nazaj slišala hude kritike. Požrl sprejema šele od maja naslednjega leta naprej. Čok ne sprejema več.
Ima Lacić tudi koncesijo? Sem slišala, da je en dober zobozdravnik v Ankaranu, ampak je baje samo privat.
Pri ostalih bom še poskušala.
In res NAJLEPŠA HVALA!!!

Ampak mene vseeno zanima, kako bi reagirali vi. Se res nikomur ne da odgovoriti?

Pozdravljena !
No, jaz nisem iz obale, tako da ti ne morem svetovati kam naj greš. Bi pa na tvojem mestu tudi jaz šla nazaj k mojemu zobozdravniku, zahtevala sliko in mu povedala svoje. Ne bi mu pa več zaupala popravilo zob. Ker se verjetno ne bo potrudil, da bi jih dobro popravil.
Lep pozdrav na obalo…

Kaj pa dr. Gino Tuljak v Kopru?

sem sicer iz Obale, preseljena v LJ, moj bivši zobozdravnik iz Obale pa je žal pokojni. Glede ukrepov – po moje je najboljše, da tega nemarnega zobozdravnika objaviš tule gor … Ne vem…

Srečno pri izbiri… mogoče vprašaj še na Kozino – ni daleč, in ker je tam manj prebivalcev lahko da sprejema…

LP

naia

Mislim na kok forumov boš pa ti napisala, kaj se ti je zgodilo pri zobarju!!!

preden napadaš zobozdravnika se najprej umiri in ga dokonca poslušaj.imaš okvarjen zobni VRAT.to se ne popravi z odstranjevanjem plomb in vrtanjem.kupi pasto senzitive in rahlo ščetkaj boleč zob.kmalu bo bolje

Kosmički – na tolikor, kolikor mi bo pasalo. Če ti ne paše, ne beri, naslov je kristalno jasen.

Plomba, kdo je pa tebi rekel, da imam okvarjen zobni vrat? A si videla moje zobe? Definitivno imam dva kariesa, ki jih je prezrl, in definitivno je vsaj ena plomba močno načeta.

Ostalim hvala za nasvete.

sodeč po tvojem opisu sklepam,da je zobni vrat.
nevem zakaj bi pa dr.spregledal tvojo plombo,ker so plačani od tega-več plomb,boljša stimulacija

Zobozdravnik ni spregledal plombe ampak karies. Plombe, ki jo imam in je načeta, pa mi noče zamenjati, ker ima šele eno leto in po njegovem ni dotrajana. Ampak če ima robove okrušene in me boli pri ščetkanju, očitno ni več taka kot bi morala biti.

plombo se menja vsake 3 leta razen bolečin,ki jih ugotovi po sliki.ker je bila tvoja ok se je odločil,da jo ne bo odstranjeval.lahko bi ti edino zbrusil robove,če te moti med ugrizom in jedjo.če pa hočeš plombe menjat zaradi drugega vzroka pa pojdi samoplačniško.te vzamejo takoj.

Joj, plomba, si ti vedno tako površna pri branju?
1. dve beli plombi skelita pri trdi hrani, ena od obeh tudi pri ščetkanju; zoba s plombami nista bila slikana, na pogled je presodil, da plombama nič ne manjka
2. dlesen nad zobom, ki je prekrit s krono, me boli na pritisk. na pogled je presodil, da zobu nič ne manjka, ker nima gnojne vrečke. zob je slikan. glede slike najprej pravi, da je vse ok, po mojem vztrajanju pa, da se bo posvetoval. po preteku nekaj dni pove, da je zob res vnet in da ga bo zdravil.
3. pri pregledu pri drugem zobozdravniku ugotovim, da imam še na dveh zobeh, ki s prejšnjimi nimajo nobene veze, karies. o tem kariesu pri mojem letnem pregledu ni bilo nobenega govora, gladko ga je prezrl.
prvi dve beli plombi, ki ju omenjam pri točki ena, pa sta ena previsoka, druga pa totalno okrušena.

Brez skrbi, da bom šla samoplačniško, zobe imam samo ene in so mi zelo dragi. Pri neprofesionalnem zobozdravniku sem že bila in se kar fajn z njim pogovorila.
Mojih bolečin zobozdravnik ne more soditi po sliki, o bolečinah lahko sodim samo sama. Ne verjamem, da je kdo tak tepec in mazohist, da si prostovoljno da menjat plombo, ki ne boli!

Bom pa verjetno od privat zobozdravnice prosila poročilo o stanju mojega zobovja in zdravnika prijavila na ZZS zaradi opustitve zdravljenja. Sicer meni to ne bo več pomagalo, saj grem maja drugam, mogoče pa bo koristilo komu drugemu. Se pa sprašujem, tudi zaradi tvoje reakcije, če ima to sploh smisel!

Tebi pa nasvet – preden tako ostro sodiš, dobro preberi situacijo.

ti si pa res ena ….
dej odloč se kaj je zdaj:je slikan,ni slikan.te boli,te ne boli ta o katerem pišeš.mal si zakomplicirala stvar.karies pa,če ne veš lahko sama pridelaš vsakih 6 mes po kontrolnem pregladu.
rešitev za tvojo slabo higieno pa bo zdaj tožba.ha ha ha
če ti bolje veš kot dr. kaj te boli in kaj bi bilo treba popraviti pa si zrihtej sama.
ja zagovarjam jih,ker me še niso odslovili kadar imam zobobol,pa še lepo se zmenim vedno za naprej.redne kontrole in umivanje so mi do sedaj prinesle le 2 plombi(stara 30 let)

veš kaj selena.po premisleku sem prišla do spoznanja,da so teli forumi pač za izkušnje delit in komentarje.
pustiva tole zadevo in ko boš odprla novo se pogovoriva o stvari,ki nama je obema všeč.

Mislim, da sem zadevo zelo natančno opisala. Mislim tudi, da vsak, ki želi, lahko iz mojega zapisa razbere dejansko stanje. In se mi niti ne zdi zakomplicirano napisano.

Se strinjam, da karies lahko pridelam v šestih mesecih. Se pa ne strinjam s tem, da se karies spregleda. Bi verjetno tudi ti pridelala kako plombo več, če bi tvoj zobozdravnik delal tako kot moj in ti “spregledal” dejansko stanje v ustih!
Mimogrede, omenjeni zobozdravnik ima kontrole na eno leto in ne na šest mesecev.

Sicer pa sem pravkar od zobozdravnice. Petica je imela res karies in pod belo plombo, ki me je bolela, je bil tudi karies. Oba sem videla na lastne oči saj mi je dala ogledalo v roke, da si ju ogledam.
Moj strokovni in zaupanja vredni zobozdravnik mi je še včeraj, po mojem ponovnem obisku, zatrjeval, da kariesa na petici ni in da je plomba brezhibna.

Toliko o ustreznosti zaupanja zobozdravniku!
Po naravi nisem škodoželjna vendar ti iz srca želim, da bi kdaj na lastni koži izkusila to, kar sem jaz!

Selena, ti maš pa res cajta na pretek!

Kosmički, nekaj takega kot ti, glede na to, da bereš post, ki se te niti ne tiče in je tri liste zadaj!

K njemu hodim že vrsto let in sem zelo zadovoljna.


[/b]
NA tvojem mestu bi jaz šla takoj samoplačniško zobe popravit dokler se še da. Istočasno bi iskala koncesionarja.

Takole približno sem svojo bivšo zobarco prosila in prosila, da mi odpre zob in je trajbala, da je vse ok. Potem sem šla na apikotomijo in sem tistega kirurga prosila, da pogleda (čeprav se neradi vtikajo) in da vsaj omeni, kaj je na stvari. Je bil tudi čisto zgrožen in je rekel, da če se zob ne začne v kratkem zdraviti, da bo fuč. No potem pa je, ko je prebrala.
Sem jo zamenjala, našla na vašem koncu, samo ne sprejema več.
Če meniš, da ti bo ustregel pri tem, če mu rečeš, da naj ti stvari popravi, se bo prej raje skregal, se mi zdi.
Bi se pa strinjala, da pojdi ta čas nekam (ne vem koga ti priporočit) samoplačniško, vmes pa išči koncesionarja. Da ti ne propade, kar se da sedaj še da popaviti.

Mah, jaz ne vem, kaj je s tem kariesom. Sem hodila samoplačniško zobre sanirat. O kakšnem kariesu ni bilo niti govora – pa sem prepričana, da bi mi rada zaračunala za sanacijo.
Potem pridem k drugem zobarju, je ob prvem pregledu našel karies na treh zobeh. Ko je dobil sliko in začel zobe rihtat (v bistvu je bila problem dlesen), pa o kakšnem kariesu kar naenkrat ni bilo več govora.
Tako da ne vem, če je možno to kar tako na brzino ugotovit, ob površnem pregledu. Do drugega mnenja pa nisi nič skeptična? No, jaz “kariesa” še vedno nimam saniranega, pa tudi nobenih težav z zobmi. Nekatere plombe imam še od otroštva. Po navadi se jih ne lotijo tako radi, če ni razloga. Pri tebi sicer je, tako da bi po moje moral zamenjati, ampak ko vidijo dobro narejeno plombo, te poskusijo prepričat, da jo obdrži. Taka je vsaj moja izkušnja. To, da se plombe obrabijo, pa nisem slišala še od nobenega zobozdravnika. Da bi mi jih kdo hotel zamenjati samo zato, ker so stare. Pa imam tudi še amalgamske.

New Report

Close