Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek šola hoje v visokih petah :)

šola hoje v visokih petah :)

Ljube punce,

ker je tole “starševski čvek”, si upam vprašati:

Kako, kje, kdaj, od koga …
ste se naučile hoditi v visokih petah?

Ker imam 177 cm jih dosedaj nisem nosila, zdaj pa so me premamili eni škornji s tanko visoko petko.

Zgledam seksi
– vse dokler ni treba narediti kakšnega koraka :))))

Resno, so kakšna pravila, ali je treba vaditi, vaditi, vaditi?
Položiš najprej prste nato peto?
Ali vedno tako štoklja?
In kako tečeš (je to sploh mogoče)?

In – ali je treba paziti ves čas, kam stopiš – … v nekaj dnevih s petkami se mi je uspelo vdreti:

– v asvalt (in potem sploh nisem mogla dobiti noge ven, sem morala prositi za pomoč :(( )
– med tlakovce
– v blato (nekajkrat)

Ali pač petke niso zame?

Nata6a, 185 cm

:))))))

A nisi v osnovni šoli paradirala pred ogledalom v maminih čevljih z visoko peto? 😉

No, jaz sem in si v njih tudi uspešno zvila gleženj. Kasneje na faksu sem v visokih petkah skočila v študentski ZD v Lj – tja v 2. nadstropje, kamor smo množično zahajale po “bonbončke”, pa se mi je na poti navzdol peta zataknila ob slabo prilepljen trak na robu stopnice … ja, sem se skotalila tja pred laboratorij – rezultat ponovno zvit gleženj, rahlo zatečeno koleno, precej boleča rama (ker sem se lovila za ograjo) in konkretno veliko podplutb po celem telesu … pa huronski smeh tipčka, ki je vse to opazoval :((((, no, danes se temu režim tudi sama, takrat je bilo pa auč…

Danes nosim visoke petke samo, če so konkretno stabilne pete, kar pomeni, da takrat, ko so v modi pete v debelini zobotrebca, sama capljam v pamtiveku (ali pa daleč spredaj ;))))

Kar se blata in podobnih nevšečnosti tiče, imam pa ponavadi v avtu “civilne” čevlje, da se mi ni treba lomiti naokrog …

Ma ja, ene nismo ravno rojene za visoke petke :)))

LP

Jaz imam že od 1. letnika srednje šole v omari samo čevlje s peto (no .. v omari so tudi adidaske pa kaki nizki čevlji, a nabirajo samo prah). Je pa res, da imajo moji čevlji debelejšo in bolj stabilno peto, tako da res ni problem hodit v njih (no … mogoče po cele dnevu na nogah pol mal pete bolijo … sam za lepoto je treba potrpet, a ne?) Glede špičakov, pa … Imam tudi jaz ene špičake, ja … in kljub temu, da sem navajena hodit v petah so mi sprva delali velike težave. Od tega, da so se zatikali vedno tam kamor ni treba, pa do tega, da mi je noga plesala kot za šalo … :)))) Sam ko sem se mal navadila nanje, je šlo lažje. Zato: vaja dela mojstra. :))) A ja … pomaga tudi če delaš krajše korake. :))))))

Od kar sem se enkrat v troli zložila v totalu – na tistem gibljivem delu sem naredila skor salto – so tovrstni čeveljci zame nezanimivi.Enkrat do dvakrat na leto jih sicer obujem,ampak samo če sem zihr,da se bom v njih prestopala na dveh kvadratnih metrih,če pa se obeta kakšna večja aktivnost sem raje trdno na tleh in deležna pomilovalnih pogledov dam,ki to veščino obvladajo.

Včasih bila non stop v petah in fino natrenirala hojo pred domačim ogledalom, ker ni gršega kot lepe noge v prekrasnih petkah, hoja pa za umret…. :-((
Sedaj sem raje v čem bolj udobnem, čeprav še zmeraj tudi peta, vendar ne tanka in 15 cm visoka….. :-))

Ker imamo med prijatelji kar nekaj zdravnikov, sem pa v večinoma kvalitetnih čevljih (jih imam pač zato manj) in športnih copatih, ker me opozarjanja glede nekvalitetne nošnje čevljev kakor tudi pretiravanja v petah in špičakih niso pustila hladna.

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

Zadnjič sem prav zavisnto opazovala eno gospo, ki je v tankih visokih petah plesala, da jo je bilo veselje gledat. Jaz v takih čevljih ne naredim niti koraka.
Sicer imam nekaj čevljev s peto, ampak je taka bolj stabilna, precej široka.

pokrajculja, tebe si pa skoraj ne predstavljam v visokih petkah – si preveč športen tip. pa kar ostani bolj pri tleh, ti pristoji.

Jaz pa obožujem petke in jih nosim že od srednje šole dalje. Res pa mora imeti čevelj dobro kopito, da se v njih dobro počutim. In mi tudi ni problem preplesati v 5-7 cm visokih petkah celo noč.
Hoja je pa postala lepa skozi izkušnje (beri: kar nekaj km korakov sem morala dati čez, da sem vsaj približno enako lepa izgledala, ko sem stala, ali pa ko sem hodila).

Obutev brez pet je bolj koristna za hrbtenico in obliko noge. Ženske, ki so stalno v petkah, si za vedno deformirajo tako držo kot tudi stopala. Še posebno, če ni kvalitetno narejena obutev in nogo stiska in zvija.
Večkrat vidim na ulici kakšno žensko, ki se lomi na petkah. Verjetno ni izurjena v nošenju pet. Žal ni videti elegantno. Hodi s pokrčenimi koleni in z nekakšnimi odsekanimi koraki, v hrbtu pa se čudno lomi.
Na tvojem mestu bi si kupila takšne škornje, a ne za vsakdanjo hojo, temveč za tiste bolj elegantne trenutke. Vsekakor pa vadi hojo in se opazuj.
Pravkar sem si tudi jaz kupila svoje prve čevlje z zelo visoko peto, pravkar merim, celih 7 cm. Ampak jih imam izključno za ples. Me ne more nobena moda prepričat, da bi se šla lomit na granitne kocke.

Oh, Nata6a, si me prav pošteno nasmejala – in malo še pomirila:) Moja hoja je obupna že pri nizkih čevljih, vedno hitim in prav nič elegantno ne stopicljam naokoli – za to krivim svojega očeta, s katerim sem vedno hodila peš v vrtec. In ker se mu je seveda vedno mudilo, sem se hitro naučila delati velikaaaanske korake, da sem ga vsaj približno lovila. In evo – posledice nosim še zdaj:)) Morala: pazite, kako hodite s svojimi hčerkami…

Kar se tiče čevljev z visoko tanko peto, imam natanko dvoje: ene s kake 4 cm visoko (to je zame že visoko…), vendar je res tanka in fina in tudi čeveljci so fini in si jih obujem takrat, kadar bi bila rada “nobel” – in hkrati vem, da bom vglavnem sedela. Si jih pa kar s sabo vzamem in se preobujem šele v službi – v vrtec se mi zdi, da sem prišla z njimi mogoče 2-krat. Potem pa imam še ene z zares visoko peto, strašno imenitne, tisti pa so samo za doma:))

Jaz že dolgo ne nosim več čevljev z visokimi petami….. ampak včasih sem….. in kar dobro mi je šlo od nog….:))) Sem pa vedno po kakem makadamu ali tlakovcih…itd….hodila po prstkih….. Malo zato, ker nisem hotela, da bi se zagozdla….. najbolj pa zato, ker nisem hotela, da se mi odrsa petka….:)))
Zlo je elegantno, ja…… ma sem se tako na komot zdej navadla…… :)))

Živijo!
Jaz imam 176 cm in tudi nosim pete in zame je peta vsaj 8 cm – vse kar je nižje je samo debel podplat. 😉
Jaz sem se naučila v zadnji triadi OŠ, ko sem doma “paradirala” v maminih salonarjih (15-16cm).
Mislim, da je važna samo kilometrina. Nekaj splošnih pravil je pa:
– v petah ne tečeš / hitiš (vsaj dokler jih je obvladaš 150{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}) tako, da če se ti kam mudi raje obuj kaj drugega;
– majhni koraki;
– najprej PETA in potem prsti!;
– in ja, vedno štorklja. 🙂
Glede podlage: jp, žal moraš gledati. Po kockah hodiš o prstih, da se ti peta ne zatakne in odrgne (kratke razdalije, če ne si pa zelo pazljiva). Blato pa odpade. Pete niso umjasti škornji.
Upam, da je kaj pomagalo. 🙂

v petkah se hodi počasi in tiho, nikakor se ne zabija pete v tla, dela široke korake ipd. Mene pripelje do morilskih občutkov priseljena študentka: kmečka dolenjka, ki vsako jutro odgalami tek in poskakovanje s petami po stopnišču in odzvanja cel blok. Pete se sploh ne sme slišati. Sicer ste kot nilski konji v petah. Enkrat me je celo spravila v dobro voljo ko sem prisilno poslušala ta hrup ob 7h in je zgrmela kot mamba. Sem si mislila, da jo je izučilo..ampak kmečka betica se ne da. Galance pa tud od nikjer. Že ko se reži jo mora poslušat pol bloka. Zakaj takšni rinejo v mesto? Mar bi v štali ostali.

Tvoja mama je pa delala….kaj točno?

Zakaj pa ti ne moreš več spat?

New Report

Close