Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek KAKO NAREDITI ADVENTNI VENČEK

KAKO NAREDITI ADVENTNI VENČEK

Pozdravljene!

Letos sem se odločila, da naredim adventni venček sama. Voljo imam, ideje tudi, zatakne pa se pri nabavi. Kje naj dobim sveže “vejevje in zelenje” za adventni venček? Zanima me tudi katero “zelenje” ve največkrat uporabljate?

Hvala za vse nasvete in lep pozdrav, Mojca

Jaz sem lani pač smrečje nabrala v bližnjem gozdu, saj cipres … ne moreš kar tako pri sosedu trgat (če jih nimaš doma).
Ampak iz svežega zelenja ne bom več delala, ker se mi je lani po enem tednu vse vsulo in uničilo.
Lani sem naredila dva, enega iz stiroporja, nanj sem lepila razne posušene doma izdelane “stvari” kot so ; posušene limone, celi janež, cimet, lešnike …. in vse prebarvala (s sprejem) v srebrno barvo in je bilo res lepo.
Adventna venčka sta bila oba lepa, ampak letos bom naredila kar iz suhega posušenega doma narejenega materiala!

Vsako leto na Ljubljanskem gradu izdelujejo venčke. Ne vem točno kdaj. Tam je ful idej!!!

Sloncek

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''
nova
Uredništvo priporoča

Si vprašala na forum Skrinjica idej?

na osnovo lahko lepiš kavna zrna. Čez posuješ nalomljeno steklo (kakšne oranžne, rumene barve) in daš gor svečke. Ampak ta je bolj tak, fensi.

Sicer pa lahko osnovo narediš tudi iz maha. Ampak vsak ni dober. Predebel mah ne sme bit. Čez nanizaš kar pač imaš. Če je venček za ven, potem je lahko narejen bolj na bogato, na široko, več zelenja, če pa za notri, kot adventni, pa jaz delaš bolj ozke, zato, da je lahko ves čas na mizi (tudi med kosilom) Zelo lepega narediš iz posušenih pomaranč,pa še lepo diši.

moja mama ga je zmeraj naredila iz tise, pa do božiča nič ni odpadlo dol. gor pa 4 rdeče svečke in to je bilo to.

Kje pa bi se dalo dobit zdrobljeno steklo?

Verjetno to ni kar uno navadno , pride verjetno bolj debel.

LP

Nekajkrat sem ga že naredila iz slanega testa. Ker se iz zelenja pač zelo otresa.
Iz testa naredim venec z luknjicami za svečke. Na venček pa iz testa dodajam like. Npr. drobne žogice za jabolka, listke, karkoli,.. To potem posušim in pobarvam.
Pa mogoče še malo srebrnega ali zlatega spreya, ko je že končano.

Iz slanega testa delamo tudi obeske za smrečico.
Testo razvaljamo in izrezujemo “piškotke” z modeli. Srčke, zvezdice,..
Posušene okraske nato posrejamo. Pa na luknjice za vrvice ne pozabit.

Veliko zadovoljstva in idej pri ustvarjanju.

Letos je razstava adventnih venčkov na Ljubljanskem gradu v nedeljo 20.11.05. Razstavo organizira Gardenia in je krasna za videt, lahko tudi kupiš ali pa samo zbiraš ideje.
LP

Kopiram izdelavo venčka, da boš vsaj vedela za postopek. Vsekakor potem lahko sama dodaš svoje ideje.
Sama sem lani naredila za na vrata venček iz bele vate in nalepila s pištolo na vato drobne srebrne perlice in pritrdila majhne pentlje iz srebrnega nesvetlečega traku. Za osnovo sem uporabila gol, pleten venček, ki jih lahko kupiš v Kalii ali pa v Baumaxu, Obiju in podobnih.
Za adventni venček s svečkami pa poskrbi hčerka, ki ga naredi na delavnici v našem župnišču, doma ga samo še malo dodelava. Paziva, da kupiva barvno usklajene dodatke. Po mah in smrečje se odpraviva v bližnji gozd.
Lp.

V Izobraževalnem središču Miklošič, sem včeraj opazila reklamo, da organizirajo delavnico.
Lep je pa na stiropiru navezan mah z zlato žičko. Posprejan z lepilnim lakom ter posut s sladkorjem, da se lesketa.
Antus…
AnaM

jaz sem lani nalomljeno steklo kupila v Avstriji v trgovini bella flora. So pa to seveda debelejši konci stekla, nenevarni. Nekaj jih je bilo tudi z ostrejšimi robovi, ampak sem ji izločila 🙂

ps: težji del je tisti, ko moraš lepit kavno zrno ob kavno zrno :-))

New Report

Close