Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kateri mali avto priporočate?

Kateri mali avto priporočate?

Kupujem mali avto, ki bo naš drugi avto. Rabila ga bom samo za kratke relacije po mestu, do varuške in za kašen individualen izlet s našo piko. Katerega mi svetujete? Zaželeno je da je varčen, da se ga komot parkira, da je lep :-)))) (“oh ti afna!”) in da mi bo zdržal vsaj 10 let, da ne bo crkval non stop in da bodo rezervni deli dostopni. A sem prezahtevna? Itak bom kupla par let starga, ker za novga nimam dnarja. Lepo prosim za kakšen predlog.

Kupi francoza! Clio 1.2 ( R-5, če dobiš dobrega)

Polo, Punto, Kalos …

nova
Uredništvo priporoča

Clio

Jst imam Renault TWINGO in sem full zadovoljna. Ne pije dosti,je okreten, prostoren :)))
Full se lepo vozi z njim, je ročen.

LP,Kristi*

**************************************** Prijatelji ne živijo samo v harmoniji, kot pravijo nekateri, temveč v melodiji. (Henry David Thoreau)

C3 je najlepsi mali avto! naso familijo je cist navdusu =)

Peugeot 206.

zdej pa reč še da je varen??!!

mi smo imeli renault 5 zdej bo stara 10 elt in je ful ohranjena mami jo je uporabljala samo za vožnje v službo in nazaj pa v trgovino itd. glede na to ko gledam ostale petke isti letnik so čist uničene itd…tako da našo zdej prodajamo ker kupujemo nov avto malo večji
lp

No pa povej ti kateri mali avto je najbolj varen!
Ona je vprašala samo kateri mali avto ji priporočamo.

Varnejši so veliki avti (terenci, enoprostorci, karavani).

Lep večer! Kristi*

**************************************** Prijatelji ne živijo samo v harmoniji, kot pravijo nekateri, temveč v melodiji. (Henry David Thoreau)

ja se trinjam kaj je rekla samo ko po dolgem in počez prehvališ tvingija to je tko ko smar k maš kreš ostane sam še zob od tebe ostalo si kot tuna v konzervi
pa brez zamere prosm

Renault 5 ni kaj bistveno boljši pleh.

LP,Kristi*

**************************************** Prijatelji ne živijo samo v harmoniji, kot pravijo nekateri, temveč v melodiji. (Henry David Thoreau)

Varen avto = VW (Polo, Lupo)

Poceni avto = Reanult, Korejski avti,….

Seveda govorim o rabljenih!! Novi so vsi dragi, vendar VW cena zlepa ne pade tudi ko je malo starejši.

C3 še ni dolgo na tržišču in ne boš dobila starega. Kakšen Punto, star 5 let, dobiš za okoli 700.000 sit (brez klime) ali manj. Twingo je tudi poceni, vendar ni varen. No, za mestno vožnjo je ok, čeprav se tudi v mest zgodi veliko zaletov.

Kaj pa Citroen AX? Dobro ohranjen in malo starejši ne bi smel biti več kot 300.000.

Punto, Polo,… imajo tudi štiri vrata in je to zelo priročno, če imaš zadaj otročka (lažje ga daš ven in noter, sicer je vrata dobro vsakič zakleniti).

No, nekaj se bo našlo, kar Salomonca odpri, pa bo.

Hvala dorau, vendar je 10 let star avto vseeno zame prestar. Nameravam kupit avto, ki je star cca. 4 leta. Tako, da se bom jaz komot vozila še kakšnih 10 let.

toyota jaris, opel corsa, fiat punto, renault clio, wolkswagen polo. če maš lupota al twingota in se zaletiš si v piz**.

Hyundai getz ali pa atos; ali pa kaksna honda civic, ce dobis kaksno, ki ni cisto do plafona zgonjena (ful dober avto, ampak priljubljen med mlecnozobimi schumacher wannabeji :>). Odvisno od denarja, ki si ga pripravljena dat.

Sama nikol ne bi kupila majhnega avta, res pa je, da ga za po mestu ne rabim.

Malo pobrskaj se po temle forumu

SG

Kakšen miljonček sem pripravljena riskirat, več pa nimam. Vem, da tile mali avti niso varni, pa saj ne moremo vzdrževat dva karavana v familiji. Rabim ga pa nujno, ker mi je sedanji čist crknu.
Za AX se mi dozdeva, da ima tudi bolj papirnat pleh. Smo ga imeli doma pred 15 leti, pa se je hauba kar udrla, če si jo malo bolj na trdo zaprl.
Ali je res TWINGO tako slab, kar se varnosti tiče? Vem, da je bil JARIS enkrat najbolj varen, samo je verjetno drag kot prasica.
In še nekaj. Moj mož me prepričuje, naj vzamem s klimo, jaz pa pravim, da ni nujna, ker jo tudi do sedaj nisem imela. Sedaj pa ne vem, pri ceni bi se kar poznalo, fajn je pa tudi, če ti ne teče dol po hrbtu med vožnjo. Kaj menite?

OBVEZNO VZEMI S KLIMO, ČE NE TI BO ŠE HUDO ŽAL…

Kar se varnosti tice, tisti NCAP testi so narejeni v kontroliranih pogojih, ti si pa za karambol gotovo ne bos izbrala niti avta in hitrosti in smeri, v katero bos trescila. Tko da na to kar pozabi – testi so namenjeni samo reklami in nategovanju.

Klima je super – jaz sem ves cas govorila, da ni vazno, ce bo imel moj prvi avto kolesa, glavno je, da bo imel klimo (zdaj ima sicer oboje:))). Poleti stvar udobja, pozimi ali jeseni, ko se ti v dezju zacnejo meglit sipe, ti pa resi zivljenje. Sicer se moras se vedno usest v vroc avto, ampak v petih minutah si na konju.

Jaz bi rekla tkole: od milijona takoj odstej 150.000 in jih pripravi na stran za servis in registracijo. Za 850 Ksit pojdi na avto.net in vtipkaj kriterije. Zmeni se z enim mehanikom, da bo sel s tabo na ogled, pa mu daj 5 ali 10 kSit za to – dobro nalozen denar. Na netu so objavljeni celi sestavki, kako se kupuje rabljen avto. Predvsem si zapomni, da je boljse vzet leto ali celo dve leti starejsi avto, ki boljse zgleda, kot pa da se drzis zazelenega letnika kot pijanec plota. Aja, prevozeni kilometri so dandanes vsi prevrteni, pri avtohisah se bolj kot pri zasebnikih, prav tako se ne mores zanest na servisne knjizice – samo na ogled strokovnjaka, ki mu zaupas.

In racunat na to, da bos rabljen avto vozila se 10 let, je bosa – se na novega se ne mores zanest za toliko casa.

Pa veliko srece pri nakupu!:))

SG

Jaz sem kupila Ford fiesto in sem zelo zadovoljna.
Žal nisem dobila še enega Subaru Justija, sicer bi se odločila zanj.

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

SG hvala, ampak jaz sem sedanjega vozila kar 11 let. Kupila pa sem 4 leta starega in seveda zelo dobro ohranjenega. V teh letih sem naredila cca. 70.000 km in pri tako majhni kilometrin, ki jo naredim na leto pričakujem, da mi bo naslednji avto tudi zdržal 10 let. Kaj misliš? Mora, o tem ni debate. Vsekakor pa bom razmislila o mehaniku, ki bo šel z mano.

Ford fiesta, opel corsa. Obvezno s seboj mehanika. Avto kupi od penzionista ali ženske srednjih let!
Pa srečno vožnjo s kakršnimkoli avtom !

Toyota yaris – samo ne vem, če boš dobila rabljenega.

jaz sem kakšnih par dni nazaj kupila renault clio 1,2. ima štiri varnostne blazine, star 3,5 leta. cena 1,2 mio sit. Dovbro ohranjen. sem ful zadovoljan. upam, da bo mi šel kakšnih 10 let, brez večjih problemov.

ti ga kar priporočam

Definitivno hyundai GETZ ali Fiat PUNTO! Ta dva avta sta vse kar si želiš!!!

New Report

Close