Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek spomin in koncentracija

spomin in koncentracija

Pozdravljene!
Po letu dni premora in mali pikici je pred mano strokovni izpit. Literature na kupe, jaz pa na tleh. Ne morem se skoncentrirat, ko se učim se mi zdi, da si nič ne zapomnim….
A imate kak predlog, kaj naj naredim, da bom tudi to “spacala” skupaj.
Pa lep dan.
Ana

Meni so pomagali izpiski, pa velikanski miselni vzorec za najtežjo snov sem si naredila. Pravzaprav sem kar uživala v učenju – spet enkrat po dolgem času. Skušaj na vse skupaj gledati pozitivno, ker če svojim možganom govoriš “kako je brezveze, da se moram zdaj učiti, raje bi bila z otrokom … morala bi še obesiti perilo …” si ne bodo hoteli nič zapomniti.

Misleni vzorci ali vsaj minimalni izpiski. Najprej se naučiš pomembne stvari, jedro vsega, potem pa dodajaš še podrobnosti. Meni se zdi ta postopek fajn, ker mi znatno dvigne moralo, ko vem, da osnove znam, da vem o vsemu nekaj povedati in to “ta glavne” stvari. Potem pa kot rečeno samo dodajam nove stvari na utrjeno podlago.
Pa vztrajati je treba. In vsekakor prenehati razmišljati, da ti nič ne gre v glavo. Ker veš, da to ni mogoče, če si prej lahko naredila vso šolo.

Ti samo mirno. tudi mene je čakal strokovni izpit kmalu po porodniški in počutila sem se nekaj takega kot ti. Ko imaš enkrat otroka, se ne da več študirati tako kot v študentskih letih… ampak gre, nekako postaneš bolj učinkovit, ker veš, da moraš in da imaš na razpolago samo omejen čas.
Meni je ta mala potem tik pred zdajci zbolela, potem je zbolel še mož in res nisem več vedela, kaj naj. Pa sem stisnila zobe in je nekako šlo.
Srečno!

New Report

Close