Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sir in Montignac

Sir in Montignac

Vse, ki obvladate, bi prosila, da mi razjasnite, v katerih kombinacijah lahko jem zraven sir in v katerih ne (npr: meso – sir, meso – jogurt —da ali ne?; riz-sir—- da ali ne???; solata-sir— da ali ne?; testenine-sir— da ali ne???), ker imam obcutek, da ne jem prav! Pravzaprav me zanimajo vse kombinacije z mlecnimi izdelki…
Saj vem, da tezim, ne mi rec, da naj preberem knjigo, ampak ocitno ne stekam prav, ker sem jo in mi to ni jasno!

Hvala za pomoc!

B.

Jaz sem se po Montignacu prehranjevala tako:

mesi – sir JA
Jajca – sir JA
solata – sia JA
salama – sir JA

riž – sir NE
testenine – sir NE

Tako sem jaz razumela razlago, ker meso, jajca, salama, sir so beljakovine
testenine, riž pa OH

Dajte še meni nevednici povedat, a ta Montignac deluje? ;0)))))

nova
Uredništvo priporoča

Taprvič je deloval (v 3 mesecih 15 kg) za drugič čez dobre pol leta pa ni več deloval

Montignac ni dieta ampak način prehranjevanja. In ja, če ta način sprejmeš – pa ne za en mesec ampak za zmeraj, potem deluje. Sicer pa ne. Za moje pojme je ta način najlažji za zmanjševanje in predvsem ohranjanje teže.

Aprilia, saj ni mogel, ker po montignacu ne smes kombinirat mascob z ogljikovimi hidrati, beljakovine z OH pa lahko. Problem je seveda, da zelo malo beljakovinskih zivil ne vsebuje mascob (jajcni beljak, pusta skuta).

Brina, odgovor na post: sir vsebuje veliko beljakovin in veliko mascob, tako da ga lahko jes z drugimi podobnimi zivili (meso, jajca) ali z zelenjavo z zelo nizkim glikemicnim indeksom (zelena solata, mlad strocji fizol), z ogljikovimi hidrati pa ne – se najboljse ga je jest kar samega. Priporoca sire z majhno kolicino mascob. Izjema je posneta skuta, te pa zaradi kar precejsnje vsebnosti sladkorja ne smes kombinirat z zivili, ki vsebujejo mascobe.

SG

Aprillia in SG – hvala!
Kaj pa lahki jogurti???

Lp,
B.

Nisem brala vseh odgovorov, vem pa, da proizvodov živaskega izvora(sir, salama, jajca, mleko) ločuješ od samega mesa,,,,,,,,,…………
Vem, da bel riž ni dovoljen in ni dovoljen sir zraven……….
Edino kar sem jaz jedla skupaj polnozrnat kruh ali žemljo + sir…….

Ješ naprimer
kuhan golaž brez moke + kuhana zelenjava (ni krompir)
segedin golaž brez moke (za zgostitev)
polnozrnate (mi smo tu goljufali so bile bele, a so kile šle dol) špagete + paradižnikova omaka ali zelenjavna…
pečen jajc na različne načine + sv. paprika + kumarce ali zelena solata, namesto jajc….pečena ali kuhana hrenovka…..
………palačinke iz polnozrnate moke + marmelada….s manj sladkorja……

Samo kruh in sir ne gresta skupaj!

New Report

Close