Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek REGRES ZA LD

REGRES ZA LD

Zanima me, če ste že prejele regres za LD in koliko.
Jaz sem ga že. V. st. 188.000,00 Sit neto, pa ve???

Na žalost še ne. Ga dobimo v dveh obrokih: 1/2 do konca junija, drugo 1/2 pa novembra oz. decembra (da zgleda kao božičnica -> prebrisano, a ne?)!

Se sprašujem, če ga na porodniškem tudi dobiš.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem ga. Upam, da ga dobiš.

marjetica, odgovor je pozitiven… :O)

lp

MCMLXXIV

Potem….bomo s pikico in očkom…kam šli. Imam sedaj nizko porodniško, ker se gleda povprečje. Sem prepozno zamenjala službo oz. dobila višjo plačo. Ampak ni za jamrat, se imamo fino!

Dobiš, pa tudi dopust po koncu porodniške ti pripada.

121.000 neto:(

150,000 sit netto

Iz ZDG:
131. člen
(regres)

(1) Delodajalec je dolžan delavcu, ki ima pravico do letnega dopusta, izplačati regres za letni dopust najmanj v višini minimalne plače.

(2) Regres se mora delavcu izplačati najkasneje do 1. julija tekočega koledarskega leta.

(3) S kolektivno pogodbo na ravni dejavnosti se lahko v primeru nelikvidnosti delodajalca določi kasnejši rok izplačila regresa, vendar najkasneje do 1. novembra tekočega koledarskega leta.

(4) V primeru, da ima delavec pravico le do sorazmernega dela letnega dopusta, ima pravico le do sorazmernega dela regresa.

Če mate regres razdeljen, potem nekaj ne štima.

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

Kako si lahko dobila 188.000 neto, če je pa max znesek 200.000 bruto. In če odšteješ plačilo davka, ki pri regresu znaša 17{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ti ostane 166.000.

Kje je finta?

ni max bruto znesek 200.000, ampak max bruto neobdavčen znesek, na katerega ne plačaš prispevkov.

firma ti lahko izplača tudi 1 mio regresa, s tem da mora odvesti vse davke in prispevke, kot da bi izplačala plačo.

Ne vem, ves čas je že tako. Sem že 9 let pri tej firmi. Pa nam ne gre slabo. Plača je vedno 15ega v mesecu, regres pa v dveh delih – who knows?

310000 neto;-)

Ali ste v sanaciji ali kaj? Če niste, bi ga vam morali dati v enem delu.

Oprosti, prepozno sem pogledala, kaj je napisala majav. Ja, pri vas res nekaj ne štima, če vam gre dobro. Kršenje zakonodaje?! Očitno.

To pa ni res. Regres je bruto od 142.264,00 sit do 185.60,00 sit. Najvecji znesek regresa je 200000 sit bruto, vendar se od tega placajo prispevki. Kar je pa vec, pa ni davcno priznan odhodek.
Ko pa si na boljnski, ti delodajlec ni dolzan dati regresa in ne dopusta. Ce se on tako odloci je tako, ker pri nas vsi lahko delajo kar hocejo in jih nihce ne kontrolera.
LP,

Kaja

Potem se pa nekateri zgražajo, če upokojenci dobijo tiste 3 jurje več kot lani in o tem polemizirajo in zgražajo cel mesec….

Tole sem našla na forumu Karitasa.

Minimalni znesek regresa za letni dopust za za gospodarstvo leto 2005 znaša 142.264 SIT bruto. Delodajalec ga je dolžan izplačati do 1.7. 2005, v primeru nelikvidnosti pa do 1.11.2005. Za javni sektor pa 144.700 SIT bruto.

Veselite se regresa, punce. Jaz letos dobim samo sorazmerni del, upam vsaj.

New Report

Close