Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj bi storili ce…

kaj bi storili ce…

bi se vasi dohodki podvojili. Cisto iz babjega firbca sprasujem – malo tudi zaradi posta o oblacilih. Bi si vec privoscili zase, bi kam vlagali ali kaj tretjega…..

ne vem, če bi mi konec meseca ostalo kaj več kot zdaj 🙂

Nakup nepremičnine za oddajo, nekaj naložb v vrednostne papirje in potovanja.

Če bi se dohodki naše družine podvojili, bi normalno zadihali.

čao

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

Isto bi blo. zapravim kolikor imam, pa ni važno 100.000, 300.000,ali pa 500.000…

Bi si kupili nov avto, ki ga že potrebujemo, zgradili hišo, ki jo že potrebujemo! Za kaj več pa ne bi ostalo – saj bi se dohodki povečali le za okoli 340000sit.

N.

Vložek v investicijski sklad bi podvojili, ostalo pa porazdelili. Zagotovo bi zapravili več za potovanja in počitnice.

Začeli šparati za stanovanje, brez katerega smo sedaj.

Ja, tako je če si za vse, čisto vse do pikice sam.

Bo že bolje, neeeeeeeeeeeee……..kdaj!

odplačala kredite. kupila nov avto (zdajšnji crkuje). potem razmišljala dalje. se verjetno zbudila:)

Bilo bi isto kot zdaj. Denar mora krožiti:-))) Še več bi porabili za izlete, potovanja, dopuste, darila,…

Naš moto: Kar lahko storiš in si privoščiš danes, ne odlagaj na jutri. Mogoče ga nikoli ne bo.

Ja prou nč se ne bi sekirala. :-)))))))

Sicer pa bi dala na kupček vsak mesec malo več, pa več bi si privoščili v smislu kam it – na dopust bi šli na primer dlje.

Aja: pa upam, da bo šlo iz tvojih ust v božja ušesa. :-))

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

Najprej bi si pokrila negativni limit, tako da bi imela obveznost do banke le kredit, nato bi si kupila novo sedežno za v DS, nato pa bi se lotila manjše renovacije hiše (dograditev) in preureditve vrta. Saj je tudi sedaj lepo, toda kaj ko imam v glavi nekaj drugega.

Potem pa še vse ostalo: se pravi oblekice, frizer, kozmetičarka, masaža, (vse to bi opravljala redno 1x/mesec, ne pa le občasno v letnih zamikih). Še dobro da imam dolge lase, tako da z njimi ni nič dela. Le počesem se zjutraj, pa tu pa tam kakšen čop spnem.

Ekola, takšne bi bile moje želje :)); oh ko bi se le uresničile.

LP

Ja definitivno bi si kaj privoščila. Zdaj pri tej plači so vedno prvi otroci pa mož za mami pa ne ostane nič. Če pa bi bili dohodki večji bi bilo lažje. Je pa res da se na vsako količino denarja navadiš in ga je vedno premalo. Ker kar naenkrat so potrebe in želje večje in večje.

Porabila bi ga isto kot zdaj, bi pa več našparala in potem “vlekla” večno rento. S to pa bi si privoščila priboljške. Razne. Pa enga ali dva otročka več :-). Pa seveda pustila službo in se ukvarjala z meni ljubimi stvarmi.

N.

– plačala bi si tečaj in izpit za turističnega vodiča
– plačala bi si jezikovni tečaj do certifikata (nemščina)
– moj bi se izobraževal na svojem polkicnem področjuž
– večkrat bi si privoščila varuško

Sloncek

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

Mogoče sčasoma pokrili limit in odplačali kredit, dokončali hišo in našo staro kripo zamnjali za kakšno novejšo.
Sanjala kokoš o kukuruzu :)))

Sanja svinja kukuruz, a jede krompir…
Šla bi na potovanje, kupila bi si več oblek, omislila bi si še eno vračevanja – skratka več bi si privoščila, kot zdaj. 🙂

Vsaj polovico tega dodatnega dohodka bi šparala oz. nalagala – nekaj na varno in dostopno, kaj v sklade… Malce več bi si pa tudi privoščila – nakup oblek ne po ceni ampak po želji, kakšno kosilo v restavraciji več, malo bolj bi razvajali še prijatelje, prej kot sicer bi kupili nekaj stvari, ki zdaj še čakajo – LCD monitor, nov računalnik, nov TV (nov hladilnik smo prisiljeni kupiti že zdaj, po treh letih, ker je šel adijo) itd, itp

A.

Delala bi enkrat manj časa in bi imela še kaj od življenja. Ukvarjala bi se več s športom, sedela bi na sončku in brala knjige, šla bi na kakšen tečaj, s prijateljico na sok in bi se ukvarjala s hobiji. Denarja imam ravno prav za vse nujne stroške, za kupovanje kremic, oblekic in podobne šare pa tako nimam časa.

Prvo bi si privoščila osebnega trenerja za oblikovanje postave za kak mesec, pol pa bi končno lahko začela šparat za svoje stanovanje.

Jaz sem pa navajena varčevati in bi verjetno varčevala za prihodnost svoje hčerke. Najprej bi se pa preselila v bolj zeleno okolje.
teja

jaz bi si pa kupila eno “kameno kučico” v Dalmaciji, zraven bi bil pomolček z leseno barkačo, pred hišo bi bila klopica, pa različni teglčki z rožicami…o, kolk fajn…

He, he, jest bi se pa pol prjavla, da bi bla tvoja “prjatlca”, sej bi ti rože kdaj pa kdaj zalila … :))))))

Ampak če sem čist resna :)))

– stanje na računu bi končno lahko obdržala nad 0
– končno bi počasi zrihtala na bajti, kar je še treba
– vse, kar je napisan na dolgem spisku “ko bom velika” bi začela počasi uresničevati. Čist na vrhu tega spiska je avtodom :)))
– ostalo bi pa najbrž ostalo tko, kot je, ker mi v prvi vrsti manjka tam enih 10 ur dnevno :(((

Ampak pol pa zazvoni ura, pa je treba pokonci, pa v službo … V bistvu ne, narobe. Če me uspe zbuditi ura, sem še vesela. Pol pa pride Zverinko in je treba pokonci …

LPM

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Poraženec vidi problem v vsakem odgovoru. Zmagovalec vidi odgovor na vsak problem.

New Report

Close