Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek KAJ STORITI

KAJ STORITI

Naš štiri letni sin gre z vrtcem konec meseca na letovanje za tri dni. Seveda brez mamice in očija. Tu pa nastane problem dan je uredu pri noči pa se pošteno zatakne. Z drugimi besedami noče iti. Veliko ljudi sem že vprašala za nasvet tudi dr. ki je rekla da je v bistvu starost pet let bolj primerna za letovanje in da ima še čas (posebno če noče iti naj raje ostane doma). Vaše mnenje?????

Enako!!

Če ne bi hotel it, ga ne bi silila, ker bi se mi paralo srce. Bi upoštevala njegovo voljo!

LP

Jaz svoje pike pri štirih letih ne bi silila nikamor, če ne bi hotela iti. Vem, kako lahko takšna prisila pusti pri otroku dolgotrajne travme. Moja mami in jaz to še vedno dobro veva!

Moja mala lani pri petih letih ni hotela iti, jo pa pripravljamo, da bo poleti nekaj dni na počitnicah na kmetiji pri znancih. Te zadeve pač pri nekaterih otrocih terjajo psihične priprave, ampak se splača.

čao

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~
nova
Uredništvo priporoča

Jaz tudi mislim tako. Sama imam dve hčerki tudi nista hoteli, pa nista prav nič zamudili. Veš koliko priložnosti še bo…… :))

Mislim, da bo kar držalo, kar so povedale gospe. Štiriletniki so res majhni za odhod od doma, pa čeprav samo za tri dni.
Poskusite spet čez eno leto.

Ne ga silit, res ne! Imela boš več škode kot koristi.
Lahko ga spodbujaš, ampak če mu ne bo kliknilo ga pusti doma.

Če noče iti, pač noče. V čem je potem problem?

Naš triinpol letnik že tudi frajersko kdaj rekel, da bi prespal npr. pri botrci, pa vem, da na kaj takšnega še zagotovo ni pripravljen. Pa čeprav zaspi zvečer sam v svoji postelji, seveda po pravljici in ob obvezni muziki.
Predlagam, da o letovanju razmišljate čez leto dni.

Naš fantič lansko leto pri petih letih še ni bil pripravljen prespati kjerkoli sam. Letos pa je šel z vrtcem na letovanje brez problema, sicer so prespali samo eno noč, ampak se vidi, da je že veliko bolj zrel. Lansko leto ga ne bi za nič na svetu pripravili da gre, letos pa se je veselil. Pusti mu čas, da ti sam pokaže, kaj si želi. Nikar ga ne sili.

Naj ostane doma!

Kaj storiti? Ne sili ga, če noče. Se mu bo zamerilo, lahko pa potem nastanejo tudi psihične težave.

Moj dveletni sin bi zdajle šel za nekaj dni, če ga vprašam :)). Mogoče bo čez dve leti drugače.

ce noce, naj ostane doma!

Če moj ne bi hotel iti, ne bi šel. Nikar ga ne sili. Preberi eno podobno debato na

Lp,
Katarina

Ta letovanja z vrtci so po mojem mnenju, absolutno neprimerna. Otroci so še premajhni in odgovornost za prisotne vzgojitelje je zelo velika.
Če pa otrok noče iti, pa mislim, da ni dileme.

Vidva morata najbolje vedeti, če je zrel za letovanje.

Moje mnenje. Če ni še nikoli nikjer prespal sam in če noče iti, potem naj ne gre.

Če pa je navajen ostati in spati pri babici, …..ga poskušaj navduševati in ga ne sprašuj kaj bi on. Otroci se zelo težko odločajo oz. v takem primeru sploh ne more vedeti za kaj gre. V tem primeru je odločitev naloga staršev.

Zelo pomembno zame bi bilo kaj misli njegova vzgojiteljica.

Poročaj. Smo imeli podoben problem in smo ga uspešno rešili.

LP

Tudi moje mnenje je, da ga ne siliti. Vsaj jaz ga ne bi. Ker če noče iti, verjemi, da ne bo prav nič zamudil. To ti govorim tudi iz mojih osebnih izkušenj.

Moja štiriletnica se je ravno včeraj vrnila iz 3-dnevnih počitnic z vrtcem in je ful zadovoljna-pravi, da bi šla takoj še enkrat.

Sprva tudi ona ni hotela iti-imela je fiksno idejo, da jo bodo pozabili tam :)))

V vrtcu so zaradi takih stvari imeli vsakodnevne priprave že en teden pred odhodom. Pogovarjali so se , kako se bodo fino imeli, kaj vse bodo delali. Tudi doma smo ji prigovarjali (ne silili) naj gre, saj bodo imeli žurko v pižamah, pekli čevapčiče, šli na obisk h palčkom…in na koncu se je odločila, da gre…

Naj povem, da je bilo nama z možem 100x huje brez nje kot pa njej…

Sicer pa-naj se sam odloči.

lp,bina

sEVEDA NAJ OSTANE DOMA, SAJ BO PA ŠE PRIŠEL ČAS KO BO LAHKO ODŠEL NA LETOVANJA!!

Odločoli smo se ostal bo doma! Eden izmed glavnih razlogov je tudi ta, da ko smo ga končno uspeli prepričati, da če bo karkoli narobe in ne bo zmogel zaspati in mu bo nasplošno preveč hudo ga bosta mami in oči pač prišla iskat. S tem se je sprijaznil, nakar pa jim je vzgojiteljica ostro povedala da staršem pač te tri dni ni dovoljeno prit iskat svoje otroke in bodo že potrpeli!? Danes bi morali poizkusno prespati v vrtcu zdaj pa še tega noče. Tako bomo vsi (razen vzgojiteljice) zelo veselo ostali doma. Tiste tri dni pa ko bodo drgi na letovanju bomo mi na morju. Najlepša hvala za vse odgovore.
P.S. da to letovanje bi bilo tako drago da bomo sedaj dodali le še pet tisoč tolarjev in dve noči prespali na morju

Naj ostane doma. Meni se v tej starosti zdijo premali za takšne reči. Še bo imel dovolj priložnosti.

LP. Ivana

Moj 4,5 letnik bo ostal doma. Če noče, noče. Mi ne pade na pamet, da bi ga silila (sva pa predelala vse mogoče variante, zakaj noče iti – pač noče prespati tam brez mamice in pika).

Jaz bi upoštevala njegove želje. Če noče oz. se boji, naj raje še ne gre. Pri tej starosti ne bo prav nič zamudil, lahko pa se mu zelo zameri za kasneje, ko bi bil dovolj star, da bi v takih letovanjih užival. Sama sem osebno mnenja, da so to dobra izkušnja in trening za samostojnost, vendar ko so otroci že najmanj šolarji. Pred tem pa je to lahko prehud preizkus, če nanj še niso pripravljeni.

A.

naša je šla lani na letovanje z vrtcem stara 5 let.Tja je šla z velikim navdušenjem ,nazaj pa je prišla ŠE Z VEČJIM.
Če ne bi hotela iti ,jo nebi niti malo silila.
lep večer,klara

New Report

Close