Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kamilice

kamilice

a katera ve, zakaj zdravniki odsvetujejo pitje kamilic??? Mene je moja mami za vsako malenkost zalivala z njimi, ko pa je bila moja punčka neki bubana, je bila prva stvar, kar je zdravnica vprašala, če ji slučajno dajemo kamilice. Seveda jih nismo dali (so se meni tako zamerila, da jih sploh doma nimamo), pa mi je vseeno čudno. No, če katera ve, bom vesela, če deli to znanje z nami…

Mi res ni jasno, zakaj jih ne bi smela dajati tvoji punčki. meni jih je naša pediatrinja celo priporočala, ko je bila moja punčka zaprta in so ji pomagale. LP

Kamilice spodbujajo bruhanje. Če ima težave s tem (boli trebušček) bolj priporočajo janež, sladki janež, kumino, ingver – vse v majhnih količinah.

nova
Uredništvo priporoča

Nekaj malega je napisano na teh dveh linkih

srečno

Grenke kamilice lahko celo zapirajo, sladkan kamilični čaj pa spodbuja izločanje. Za dojenčke je menda najbolj priporočljiva mešanica čajev – kamilica, komarček, sladki janež.

Najin pediater jih priporoča v majhni količini tudi za odžejanje.

sladke kamilice – proti zaprtju

ob bruhanju in bolečinah v trebuhu neopredeljenega izvora – NE

Moja punčka sicer obožuje kamilični čaj, a ji naredim takega zelo blagega (ravno toliko, da se voda obarva), če pa kdaj ne more kakat, pa dobi močnejše in sladkejše

.

New Report

Close