Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Potovanje z ladjo – slabost?

Potovanje z ladjo – slabost?

Na mail sem dobila ugodno ponudbo za Krf, štiri nočitve – 27 T. Bi mogoče šli, če me ne bi bilo strah morske bolezni. Gre se namreč z ladjo. Na vseh vrtiljakih, železnicah v zabaviščnih parkih, ipd. mi je slabo, ušesa se mi že ob krajši vožnji zaprejo, da o avionu ne govorim.

Mislite, da bi dobila morsko bolezen na tako dolgi poti z ladjo? Vem, da je odvisno od velikosti ladje oz. stabilnosti. Nimam nobenih izkušenj s tavelikimi ladjami, le z tistimi turističnimi, ki so za vožnjo ob obali. Tiste vožnje dobro prenašam, res pa je, da trajajo največ do ene ure.

Problem bi znal biti tudi to, da bodo verjetno na ladji sami zabave željni mladi, kaj mislite o tem?

Na vožnji je tudi meni dostikrat slabo, vendar na ladji do Grčije nisem imela nobenih težav, tudi otroka sta vožnjo zelo dobro prenašala (takrat sta bila stara 3 in 4,5).

Teh “zabave željnih mladih” sem se tudi sama malce bala, saj smo potovali kot palubni potniki, vendar je bilo vse OK. Z njimi ni bilo nobenih težav, tudi ponoči je bil na našem koncu ladje mir.

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

Hvala, že kalkuliram.)))))))))))))))))))

Ponudba je zelo privlačna, sploh, ker poleti ne nameravamo na morje, da se malce nadihamo morskega zraka. Za vse izkušnje bi bila zelo hvaležna.

Precej o tem lahko prebereš na travel.over.net – malo z iskalnikom pobrskaj, je bilo dosti govora o tem.
Pa srečno pot. :-)))

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

Hvala za nasvet, bom, edino, če mi še to poveš, spalk nimamo, ležiš na kovinskih, lesenih ali kakšnih drugih tleh? Ni me strah spanja na tleh, slabše kot na avtobusu – sede, ne more biti, le tega ne vem, če bo dovolj, da vzamemo zraven za po tleh koce, zgoraj pa prešite odeje in pojštre? Je določena kakšna omejitev prtljage na posameznega potnika?

Vzemi s seboj tablete proti slabosti, jaz sem jih jemala samo prvi dan na ladji, malce si zato seveda bolj omotičen oz. zaspan, potem pa sem se tako privadila guncanja, da mi na suhem sploh ni več pasalo – ker potem se ti maja v glavi, ko si na suhem – resnično :))

:))))))))))))))))))) Upam, da bo velika šalca kave postavila vse na svoje mesto.

Hallo!
Ko sem šla jaz v Grčijo, me je tudi bilo strah guncanja, pa ni bilo nič hudega. Glede na to, da gre za ogrooomnoooo ladjo, praktično ne čutiš, da se premikaš (razen, če je res razburkano morje). Ladja je res ogromna, ljudje (ki nimajo najetih kabin) spijo na palubi (del je pod streho, tudi na straneh je ladja delno zaprta s šipo), pa po hodnikih,……..kjer pač najdeš prostor. Ne preganjajo te, razen, če se spraviš spat npr.na klopi v bifeju. Ko začnejo spuščat gor, se “zagrebi” za prostor pod streho (lesene klopi) – za čez dan je super, zvečer greš pač noter, če je le premrzlo. Vse to govorim samo za eno od ladij oz. trajektov od Anek Lines-a, ne vem, če je na vseh tako! Lepo potovanje vam želim, če se odločite zanj. Lp.

Tla so “ladijska” – debelo pobarvan pleh. 🙂 V notranjosti je tapecirano.
Mi smo vzeli armaflekse (tista tanka pena za na tla) in spalke. Karkoli vzameš, je OK. Lahko vzameš tudi “kovter in povšter”, vendar je boljše, če si sposodiš spalko, če imaš možnost, saj vzame manj prostora – bolj prikladno za transport.
Glede omejitev prtljage ne vem nič. Mi smo imeli kramo v avtu, kar smo rabili pa s sabo (obleke, za umit, hrano, igrače,…).
Spakiraj pa tako, da ves čas nosiš dokumente, denar, fotoaparat ipd. s sabo, ostalo lahko pustiš.

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

Tako guncanje na suhem sem jaz doživljala ko smo bili recimo na jadranju. Po potovanju s tako ladjo tega nisem čutila. Ladja je res ogromna.

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

V ponudbi piše, da ti vodič na začetku pokaže prostor za spanje. Na ležalke za na plažo sem čisto pozabila, spalk si tudi lahko nekaj sposodimo, bi že šlo, glavno, da bi bili lahko v vodoravnem položaju.

Treba bi si bilo omisliti eno torbo na ključ, ključ pa ponoči dati v žep ali okrog vratu. Upam, da prodajajo kaj takega.

Dobi se ključavnice za prtljago.
Manjšo torbico (dokumenti ipd) pa daš v spalko k sebi ali pa pod glavo, ali pa si vzameš ledvičko in jo imaš ves čas okoli pasu.

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

Tudi jaz imam morsko bolezen in sem mislila, da bo na veliki ladji O.K. Peljala sem se s trajektom v 11-ih nadstropjih in mi je bilo slabo kot hudič.
Zdržala sem edino na zgornji terasi na zraku, totalno na sredini ladje. Pa sem vzela tableto pol ure pred plovbo.

New Report

Close