Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Za mamice študentke-štipendija

Za mamice študentke-štipendija

oj

Sploh si ne znam izračunat kolikšno štipendijo bi dobila, ko bom rodila. Mož ima mesečno bruto plačo 250000 sit, poleg tega je dobil še 13 plačo neto 145000 sit, jaz nimam nobenega dohodka in sem študenka, rodila bom aprila. A mi zna katera povedati iz lastnih izkušenj?

Recimo kolikšen dohodek ima vaš mož in kolikšno štipendijo dobivate?

hvala in lp

Zmotila sem se za 13 plačo, dobil je 114000sit
Ma sem razmišljala da bi mogoče morala vložit ponovno za štip ko sem se poročila, zdaj pa ne vem ali sem prepozna ali ne. Starši so imeli prevelik doh in sem bila odbita. Zelo prav bi mi prišla ta štipendija, saj je mož zaposlen samo za določen čas do konca meseca. Bo kar kriza brez tolarčkov…pa toliko nakupov je potrebnih za malega

čau

Najbrž misliš porodniško nadomestilo? Tukaj si lahko prebereš in izračunaš vse.

hoj!
kot študentka dobiš itak starševsko nadomestilo, ko rodiš, t.i. porodniška za brezposelne; ta znaša okoli 37.000 sit. poleg tega, če si mlajša od 26 let, in študentka, lahko uveljavljaš tudi štipendijo, pa še otroške dodatke za otroka dobiš. jaz sem na istem: poročena, imam otroka, študentka, mož ima pa neto plačo pribl 160.000, in jaz dobim štip 37.000 sit. In ne pozabi, da se ti upoštevajo študentski prihodki preko študentskega servisa v preteklem letu za uveljavljanje otr. dodatkov.
upam, da nisem preveč zakomplicirala in ti bo jasno, kaj sem hotela povedat. Skratka, za vse prihodke moraš težit na socialni in zavodu in zahtevat vse kar ti pripada.

pa oglasi se kaj!

lp, žabica

*~ *~* ~* ~* ~* ~* ~* ~* ~* ~* 'Saj res - mar bomo ves čas brez zabave?' William Shakespeare

oj,

prošnjo za štipendijo vloži po rojstvu otroka. Ker bo takrat mož brezposeln, se upošteva dejansko stanje!! Tudi jaz sem bila v podobni situaciji. Sicer na na spletni strani http://www.ess.gov.si (Zavod za zaposlovanje, iz dejavnsoti, štipendije) obstaja obrazec za izracun in takoj vidš če not padeš.

Moj odgovor: pribl enak OD moža, štirje člani, štipendija 50.000 sit (na račun vožnje in visoke povprečne ocene)

Sporoči kako bo,

lep pozdrav, petra.

New Report

Close