Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek odkrivanje med spanjem

odkrivanje med spanjem

Moja 5-letna hči od decembra spi v svoji sobi, prej pa je spala v spalnici (v kinderpetu).

Od takrat pa se pojavlja problem, ker, če jo grem ponoči pogledati, je ona odkrita ……… pa smo to nekako rešili tako, da sem ji dala zvečer še ene nogavičke

No, to noč sem jo šla ob dveh pogledati, pa je bila odkrita, ona pa v klopčiču in glih tolko, da se ni tresla, mrzla je bila, ……….. sem jo pokrila …………, ampak zjutraj spet odkrita ……………. pa deko in kovter ima čisto pri sebi oziroma spi na njiju.

V sobi je dovolj toplo, tko da ne bi povečala gretja (če bi vprašala nekatere prijatle, bi bilo za njih še prevroče)

Kaj naj naredim, da jo pripravim do tega, da spi pokrita, oziroma, da se pokrije, če ji je hladno. “Žaklja” že od malega nismo uporabljali, ker ga ni marala.

Me je kar groza, ker jaz za sebe vem, da se ponoči pokrivam, da se ” zadekam”, ona pa odkrita ………… no in delna posledica je, da jo peče grlo in da ima spet pol nos ………….

Prosim za kakšen nasvet

Hvala, ŽivaM

Kaj pa če bi kovter zabasala na obeh straneh pod jogi?

Tudi to smo že probali, pa se tako dolgo premetava, da je čisto na vzglavniku in potem samo noge ven potegne in že spi na njem, kovter pa ostane zabasan ……….. ona pa na mojo žalost zunaj

naša 4-letnica je ista, komaj kakšno noč je pokrita, samo se ne sekiram glede tega. Če jo zebe me pokliče in jo grem pokrit, drugače jo pustim, mislim da ima njeno telo drugačno gretje kot mi ‘stari’. Tudi drugače je pokrita samo z deko, kar meni sploh ne bi zadostovalo, ni pa kaj preveč prehlajena. Tudi če se kdaj stisne k nama vedno zbrca kovter stran. Žaklja pa itak ni nikoli prenesla. Oblečena pa je samo v pižamo, zdaj ima spodaj še spodnjo majčko, nobenih nogavic. Mislim, da če bi jo zeblo bi se že zbudila.

Tija, se strinjam s tvojim odgovorom, ampak, danes sem jo pa našla, ko je bila v klopčiču in se je skoraj tresla, ona pa ledena.

Tudi jaz sem cele noči pokrivala otroka, bala, da se bo prehladil,ni pomagala ne vreča, ker je zlezel iz nje, ne odeja čist pod jogijem, vedno je zlezel ven… potem pa sem bila sita tega in kupila flanelaste pižame ali iz frotirja, skratka debele pižame, na nogicah ima ohlapne bombažne nogavicke, radiator v sobi je topel-soba topla in zebe ga ne več, jaz pa lahko mirno spim. Opažam, da ko ga zebe, se sedaj že sam pokrije, včasih mi starši bolj kompliciramo, kot je potrebno,ampak taki smo, kaj čmo.

Hay!

Pri nas je tudi ta problem!
Sicer je Tia stara šele dobro leto, ampak tudi ne prenese, da je, ko spi, pokrita!
Mi smo poskusili z vrečo! Celo številko 4 sem ji kupila, da bi imela dovolj prostora za miganje in je ne bi utesnjevala…nič, prav sovraži jo, ko jo samo zagleda:
In smo potem to rešili tako, da smo ji pač kupili pižamico s stopalci.
Seveda sem ji kupila pižamico dve čtevilki večjo, spodaj ji oblečem še body z dolgimi rokavi in tako se ne bojim, da tudi ponoči, ko že vsi spimo in je nobeden več ne gleda in pokriva, spi odkrita.
Pri nas je pomagalo le to! Poskusi! Mislim, da imajo v BC tudi take pižamice za mallo večje otroke. Drugače pa ti ostane tudi to, da ji jo daš narediti po meri.
Ker se take pižame pri nas res kar težko dobijo, bom sama verjetno kasneje tudi rabila kakšno šivilijo, ki mi bo pripravljena to narediti. Konec koncev le tako moje bube tudi ponoči ne zebe!
Lep dan in vso srečo!
Vallery!

Imam dva otroka in vedno sta spala odkrita, bolj ko se ju pokrivala slabše sta spala. Starejši je star 6 let in ga se sedaj sam pokrije, večinoma je pa ponoči odkrit in nima mrzlih nogic. Ko je bil še manjši sem ga oblekla v žabice in pižamico, poleti nogavičke. tAMALA JE STARA 3 LETA IN SE TUDI RAZBRCA, VENDAR SE SAMA POKRIJE ČE JO ZEBE, drugače je pa odkrita. Mislim da se zaradi tega ne bi prehladil in mi nismo ponavadi nič koplicirali, le babice so malo postrani gledale, da otroci spijo odkriti, pa so jih pokrivale, vendar so se potem zbujali ponoči. Res je malo zoprno če ima otrok mrzle nogice, zato jo pozimi malo bolj obleči pa bo.
lp

Pri svoji hčeri sem problem rešila tako, da sem zmanjšala temperaturo v sobi. Rezultat tega je bil tak, da si je ponoči sama poiskala pregrinjalo in se pokrila, pa tudi nosu ni imela več tako zamašenega

jaz pa sem žrtvovala staro deko in iz nje sešila pajaca, ki sem ga hčerki vsak večer oblekla ćez pižamo…

pa lep pozdrav

Po moje je v sobici pretoplo,zato se razkrije.

Če bi jo zeblo, bi se zbudila in se pokrila. Naš triletnik je precej odkrit. Če ga pokrijem, ko noče, se takoj spet zbrca. Se pa tudi sam pokrije, če ga zebe. Tako na pol v spanju se splazi pod kojter.

Jaz pa pri isti temperaturi zavita v kojter! Ampak moja mama pravi, da tudi mene kot otroka ni mogla pripraviti, da bi bila pokrita.

naš se ponoči zbudi, če ga pokrijem.
spi pri 18 stopinjah, odkrit, brez nogavičk, v tenki pižami … mrzel pa je ko kamen.
Tudi ko pride k nama, se uleže vmes med dva kovtra in se noče pokriti

New Report

Close