Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdo vam zjutraj čuva…

Kdo vam zjutraj čuva…

Zanima me, kako vam rata uskladiti jutranjo varstvo otrok do odhoda v šolo.Na naši šoli ni jutranjega varstva, jaz bom kmalu zacela z svojim delom, od doma bom odhajala okoli 6 ure zjutraj in moj sin star 7 let je se premajhen, da bi bil lahko sam doma,od doma mora ob 8, ker se mu sola zacne ob pol devetih.Prevoz do sole ima urejen, to me ne skrbi. Ni babic, dedkov, sosed, sploh ne vem kaj narest.Povejte kako vi kombinirate, kajti jaz sem ze na tem, da vzamem na dom neko nadomestno babico, ki bo skrbela za jutranjo varstvo, skratka te dni mi roji po glavi samo to, kako bomo skombinirali zjutraj, da me ne bo groza vsazga jutra posebej, je zaklenil, se je oblekel, je pojedel, je vse okej…

Isti problem. Rabila bi gospo za jutranje spremstvo od 6.00- 8.00- Ljubljana.
Če je katera zainteresirana, naj pusti svoj mobi.
Lpmmamica napisal:

> Zanima me, kako vam rata uskladiti jutranjo varstvo otrok do
> odhoda v šolo.Na naši šoli ni jutranjega varstva, jaz bom kmalu
> zacela z svojim delom, od doma bom odhajala okoli 6 ure zjutraj
> in moj sin star 7 let je se premajhen, da bi bil lahko sam
> doma,od doma mora ob 8, ker se mu sola zacne ob pol
> devetih.Prevoz do sole ima urejen, to me ne skrbi. Ni babic,
> dedkov, sosed, sploh ne vem kaj narest.Povejte kako vi
> kombinirate, kajti jaz sem ze na tem, da vzamem na dom neko
> nadomestno babico, ki bo skrbela za jutranjo varstvo, skratka
> te dni mi roji po glavi samo to, kako bomo skombinirali
> zjutraj, da me ne bo groza vsazga jutra posebej, je zaklenil,
> se je oblekel, je pojedel, je vse okej…

Se mi je zdelo, da nisem edina, tudi jaz bom vesela , če je kje kakšna “babica”, oseba, ki ima rada otroke, ki je urejena,poštena, vozna z lastnim avtom, skrbna, pozitivna, skratka “babica” v pravem pomenu besede, naj mi piše na e-mail, ki je priložen v mojem profilu.
Smo iz Kamnika,bivamo v čudovitem okolju,zelo simpatična- urejena mlada družina, več pa po mejlu.

nova
Uredništvo priporoča

Iz katerega konca Ljubljane pa sta?Jaz sem iz Šiške in sem prezposelna in bi vama lahko kako pomagala?
Sama imam 3 letno hči, ki pa jo mož vozi v vrtec zjutraj ko gre v službo…
Lp

Tudi meni se zdi otrok pri 7. letih še premajhen, da bi bil sam doma, po drugi strani pa še niti ne poznajo na uro 😉 Poleg tega mora prečkati kar nekaj prehodov precej prometnih cest in nekako še nimam srca, da bi jo pustila samo v šolo. Poleg tega je zjutraj peklensko mrzlo, pot ni kratka… brr, me kar strese od skrbi. No, če bi bila primorana, bi že šla in prepričana sem, da bi do šole tudi prišla, ampak zakaj, če se da rešit na otroku prijaznejši in varnejši način.
Na naši šoli so uredili tako, da so 7-letniki iz 2. razredov devetletke skupaj s prvimi razredi, za katere je jutranje varstvo obvezno. Morda bi se lahko tako dogovorili tudi pri vas? Poskusite, prositi ni greh in z lepo besedo se daleč pride 🙂

Srečno,
Z.

ja, za prvošolčke je obvezno na vseh devetletkah, da je varstvo od 5h do 16h, če se ne motim
tako, da bi morali poskrbeti tudi za malo starejše otroke,

Pri nas je jutranje varstvo združeno z prvošolčki od 5:30, popoldne pa imajo tako drugi razredi devetletke tudi podaljšano bivanje do 16:30 ure.

Pri nas tega ni, ker je pogoj, da je prijavljeno najmanj 5 otrok.Prijavljena pa sta bila le dva, vsi ostali otroci imajo srečo in jih rihtajo dedki-babice in varstva ne potrebujejo.

Če imaš drseči delovni čas hodi bolj pozno v službo.

Alice, a se ti ne zdi da če bi imela drseči kot ti praviš delovni čas bi to izkoristila, ne pa spraševala druge?

Ljubljana – Vič.N***** napisal:

> Iz katerega konca Ljubljane pa sta?Jaz sem iz Šiške in sem
> prezposelna in bi vama lahko kako pomagala?
> Sama imam 3 letno hči, ki pa jo mož vozi v vrtec zjutraj ko gre
> v službo…
> Lp

New Report

Close