Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cudovito mesto Nigagrad

Cudovito mesto Nigagrad

Pozdravljene

Dolgo sem se odlocala in koncno sem se odlocila, da vam zastavim vprasanje. Ko sem bila majhna se prav dobro spominjam pravljice iz kasete z gornjim naslovom. Pravljica mi je bila vedno vsec in se danes bi jo kdaj poslusala. Ampak je nimam vec. Mami jo je senkala, ko sem postala velika punca 🙂
Ali kdo tu gori pozna to pravljico in ima mogoce doma kaseto? Bi bila zelo vesela, ce se mi javi.
Prijazen pozdrav
Mojca

Zanimiv naslov….ampak jaz še nikoli nisem slišala za to pravljico….??
O čem pa se sploh gre; kakšna je vsebina?

Jaz sem jo imela doma, ne vem, ali je še tam. Čez praznike grem domov, če najdem kaseto in je ti še ne boš imela, ti jo lahko presnamem!

LP,
Alenka

…se spomnim pesmice:

Vozi nas, vozi, čudežni vlak,
vlak brez osi in koles,
v pravljično mesto Nigagrad,
mesto sedmerih čudes.
Kdor ima misel ptičjih kril,
kdor ima v srcu zaklad,
pride brez truda skoro na cilj
v pravljčno mesto Nigagrad….

Luštna pravljca, ni kaj!!

Alenka

..ti si prestara, da bi se jo spomnila!

To je za mlade…

🙁

Haloooooooooo?

Ti si pa nevzgojena mlada kura!

Sicer pa je zgodbica že stara….

Zivjo,
jaz verjetno se imam to pravljico. Ce je se nisi dobila (si poskusila v knjiznici), mi pisi na e.mail in ti jo presnamem.
Lepe praznike,
Mojca

Zdaj si pa še mene spomnila nanjo. Verjetno jo še imam nekje, zaprašeno, na podstrešju, ampak ne bi si upala obljubit, da bi jo lahko še našla, žal. Tudi zame je bila to “magična” pravljica, prav čarobna je bila. Hvala, ker si povzročila, da mi je postalo toplo pri srcu ob prijetnem spominu.

L.

Hvala, hvala, hvala prav vsem, ki ste mi odgovorile. Moj e-mail je [email protected] in bom prav vesela, če se mi javi tista, ki ima doma to pravljico in bi mi jo hotela presneti. Je pa res ta pravljica stara že tam okoli recimo po mojih letih sodim 20-25 let. Ja in pesmica je resnično tista ta prava. Gre se o bratcu in sestrici, ki se v sanjah popeljeta v čudovito mesto Nigagrad. Že beseda pove, da takega mesta ni, povsod smetana, vrtiljaki, sladkarije. To kar je danes še vedno všeč našim otročkom.

Hvala vam punce in prosim, če se mi javite tiste, ki imate pravljico doma.

Prijetno praznovanje in srečno 2005

lp
Mojca

Se popolnoma strinjam

tudi jaz sem jo poslušala, na kaseti, odlična pravljica..non stop sem jo vrtela.

V katerih letih si to poslušala?

V katerih letih si to poslušala?
[/quote]

po moje tam nekje od 83 naprej, ko sem bila 7 let stara..
je pa tu link
http://4d.rtvslo.si/arhiv/cudovito-mesto-nigagrad/174391447/

Hvala za link. Bom dala za poslušat hčeri.

New Report

Close