Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Cepljenje da ali ne ?

Cepljenje da ali ne ?

Vaša utemeljena mnenja prosim.

Utemeljeno se odpravi na podforum in tam smeti dalje.

Zmanjsamo moznost okuzbe sebe in drugih, ob morebitni okuzbi je potek milejsi. Po tem, ko sem v druzini videl kaksne so posledice pri babici, ki je iz zdrave samostojne 70 letnice postala nepokretna … ni debate, cepim se z vsemi cepivi, ce bo treba.
Da o zdravstvenih delavcih ne govorim.
In pa socialno zivljenje, ki ga vsi potrebujemo.

nova
Uredništvo priporoča

Recimo, proti tetanusu ali otroškim boleznim kot rdečke, koze, edino mumps je bil, cepivo je zaleglo, da nisem bila izpostavljena, ko je razsajalo. Pri sedajšnjih sem skeptična, ne vem. Se pazim z vsem. Ampak ljudje dihajo tja za vrat, v štacuni, enkrat grem, da že moraš reči, prosim prostor. Kot otroci smo se cepili, hvala, za tetunus tudi. Predno se sedaj, morda cepim, bi želela cepivo brez stranskih učinkov, kot so bila. Želim živeti.

Vsi okoli mene so cepljeni ali pa cakajo na cepljenje, jaz pa se kar nisem prepricana, da bi se sploh cepila.

Kaj potem, ce 6 mesecev, bo ze november, spet cepljenje?
Osebno se mi zdi bolj smiselno, da se cepim jeseni, oktobra, da drzi do aprila, cez zimo torej.

Ljudje okoli mene se cepijo v glavnem zaradi dopusta. To me ne skrbi, bi dala tistih 100 ali 200 eurov za test, ne vem, nekako mi je to blizje kot cepljenje.

Vsekakor bom se pocakala.


Kakor ti paše multinično. Vsi, ki vse želijo cepit bodo hvaležni vsakemu anticepilcu, da bo lažje prišel na vrsto.

Vsi okoli mene so cepljeni ali pa cakajo na cepljenje, jaz pa se kar nisem prepricana, da bi se sploh cepila.

Kaj potem, ce 6 mesecev, bo ze november, spet cepljenje?
Osebno se mi zdi bolj smiselno, da se cepim jeseni, oktobra, da drzi do aprila, cez zimo torej.

Ljudje okoli mene se cepijo v glavnem zaradi dopusta. To me ne skrbi, bi dala tistih 100 ali 200 eurov za test, ne vem, nekako mi je to blizje kot cepljenje.

Vsekakor bom se pocakala.
[/quote]

Jaz tudi. Če se bo treba za dopust na Hrvaškem testirati, se bom, čisto možno pa, da letos sploh nikamor ne bomo šli. Cepljenje zaenkrat ne pride v poštev, mogoče jeseni ali pozimi.

Najbolj smesno je, da se ljudje cepijo, da bodo imeli vec pravic, ne zaradi nevarnosti virusa in s tem ko se cepijo, podpirajo to norost

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Izgleda, da boš še fejst in dolgo trpel, ker ni po tvoje, bedak.

Ne. Ker bolezen nima takšne smrtnosti, da bi bili zanjo primerni vsi ti ukrepi z grozljivimi posledicami. Vse, kar doživljamo zadnje leto, je napihnjeno in zlagano in podkupljeno. Zaupanja v karkoli, kar nam trobijo, že dolgo nimam več. Niti v cepiva ne.
Poleg tega ne, ker je cepivo še v testni fazi.
Tudi zato ne, ker če zbolim za covid, želim zaznati simptome in se umakniti da ne okužim drugih. Če se cepim, namreč isto lahko zbolim, pa tega ne vem in res še bolj prenašam bolezen naprej.
Tudi zato ne, ker nam omejujejo svobodo, kar je nedopustno. Če želijo na silo cepiti toliko ljudi in uvajati neke potne liste, naj končno povedo po pravici, za kaj v resnici gre. Da si bomo na jasnem. Ker tole ni nobena epidemija in nobeno reševanje življenj, pač pa uničevanje na uničevanje.
Tudi zato ne, ker nimajo niti dobro stestiranih prebolevnikov oziroma sploh nočejo upoštevati, da so določeni ljudje že imuni in jih je prav pustiti na miru.
Ne, ker mi cepivo ne jamči ničesar razen lažjega prebolevanja.
Ne, ker izdelovalci cepiv ne prevzemajo nobene odgovornosti za morebitne posledice poskusnih cepiv.
Ne, ker ignorirajo znanstveno potrjena dejstva kot je na primer to, da ima genetsko preddipozicijo za hujšo obliko covida samo 4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi. Se jih ne odkriva, pač pa se zaradi njih spravljajo na vse.
Ne, ker mi že eno leto mučijo otroke s šolo ja, pa šolo ne, pa to ne smeš, pa ono ne smeš in imajo mladost polno enih bolnih prepovedi. Povedo naj po pravici, kaj delajo, ker en covid, ki ima smrtnost tam tam z gripo pač NI utemeljitev vsega, kar so nam naredili.

Lažnivci, kolaboranti, prodanci, izdajalci, uničevalci.

Vsi okoli mene so cepljeni ali pa cakajo na cepljenje, jaz pa se kar nisem prepricana, da bi se sploh cepila.

Kaj potem, ce 6 mesecev, bo ze november, spet cepljenje?
Osebno se mi zdi bolj smiselno, da se cepim jeseni, oktobra, da drzi do aprila, cez zimo torej.

Ljudje okoli mene se cepijo v glavnem zaradi dopusta. To me ne skrbi, bi dala tistih 100 ali 200 eurov za test, ne vem, nekako mi je to blizje kot cepljenje.

Vsekakor bom se pocakala.
[/quote]
Poznam eno tako, ki je tako kot ti rekla, da se bo cepila jeseni. Ni mi jasno, zakaj je bila tako prepričana, da do takrat ne bo zbolela. Trenutno preboleva covid-19 v precej hudi obliki in ji je neznansko žal, da se ni cepila.

Cepljenje ni pot v to, da covida ne bo. Če bereš za silo angleško, si kaj preberi. Ali pa prevajalnik vklopi. Tole je poročilo iz najbolj precepljene populacije doslej. To cepivo pač ni pot v zdravje, sorry.
https://www.japantimes.co.jp/news/2021/05/05/world/seychelles-lockdown/?fbclid=IwAR2k4hct5VcYjog8wkWuRa0A9n1xqbR15hoyS9sSbtn2ladrbiIklcFixhA


Debilno čredo je nekako treba prisiliti v prostovoljno preizkušanje cepiv in podporo fašizmu.

V firmi nas je 200 zaposlenih. Vsak dan smo na kupu na delovnem mestu. Par od njih je imelo covid, z blagimi simptomi. Eden je obležal za 10 dni. Ostali sploh ne vemo ali smo bili okuženi. Nobene bolniške zaradi covida!

Evo, to je meni dokaz, da nekaj ne štima s tem gestapovskim medijskim posiljevanjem in pogojevanjem s cepljenjem.

Cepi se naj tisti, ki meni, da je ogrožen ali nagnjen k boleznim. Saj naj bi ga to zaščitilo. Pa očitno ne ščiti. Čemu cepivo potem??? Naj se že neha zganjat teror nad zdravimi ljudmi.

Komaj čakam cepljenje. Spremljam od blizu kar nekaj težkih primerov covida, od smrti do posledic še več mesecev po okužbi, tudi pri zdravih. Res je več tistih z blago obliko brez posledic. A raje ne bi nikoli izvedela na katero stran statistike spadam.


PODPIS! IN ++++++++++X 100!

Da.

Ker ne mislim vse preostalo življenje živeti tako, kot živim že eno leto.


Poznam eno tako, ki je tako kot ti rekla, da se bo cepila jeseni. Ni mi jasno, zakaj je bila tako prepričana, da do takrat ne bo zbolela. Trenutno preboleva covid-19 v precej hudi obliki in ji je neznansko žal, da se ni cepila.
[/quote]

Tudi prav.
Seveda je opcija, da zbolim in da me zadane huda oblika, ampak tudi to sprejemam, to je moja odlocitev in za svojimi odlocitvami stojim in sprejemam posledice.

Na primer, veliko tezje bi prenesla scenarij, da se odlocim za cepljenje in mi potem morajo odrezat nogo zaradi hude tromboze. Tega ne bi prezivela.
Trenutno nisem toliko prepricana v korist cepljenja, da bi v takem primeru lahko trdno stala za svojo odlocitvijo in sprejela posledice.

in to je tvoj razlog? Ne da je virus “smrtonosno nevaren”, problem je, ker ne moreš pojest kremšnite V gostilni itd..?

Pravzaprav bi morala odločitev za cepljenje pri vsakem posamezniku temeljiti na dobri stari metodi plusov in minusov. Torej, kake so koristi cepljenja (za posameznika, ne kar na šir in počez cepte se, je fajn!), je tveganje, da dobi covid, v njegovi okolici veliko ali majhno, kakšno je njegovo zdravje itd. Treba bi bilo premisliti tudi, kakšno je tveganje pri cepljenju, koliko verjetni so stranski učinki (za posamezika, ne kar na šir in počez, da jih je malo, tisti, ki jih fašejo, so pa kolateralna škoda). kakšnega zdravja je človek sam, kakšne bolezni se pojavljajo v družini in bi lahko dispozicija za njih vodila do hudih stranskih učinkov (ne mislite, da se boste o tem posvetovali z zdravnikom, sploh vas ne bo poslušal) itd. Skratka, vsak mora najprej reči hop in šele potem skočiti.
Za nekritične zagovornike cepljenja pa tole: ali kdaj pomislite, da boste imeli človeka, ki ste ga prepričali v cepljenje, vi na vesti, če bo imel hude ali celo trajne posledice cepljenja ali če bo zaradi tega umrl?
Za nekritične nasprotnike cepljenja pa tudi velja gornje, samo cepljenje nadomestite z necepljenjem.
Pa še konkreten primer: kljub mojemu dobremu zdravju je med mojimi predniki kar nekaj primerov tromboze in infarktov. Zame osebno cepljenje ne pride v poštev, pa če mi vsi, od politikov, farmacevtov in zdravnikov do zagrizenih cepilcev trobijo, da je “dobtro in varno”.

Tocno tako razmisljam, le s to razliko, da sem jaz ze imela trombozo.
Gledam pluse in minuse, edini konkretni plus so potovanja, a za ta bom ze dala tistih 200€ vec za test.

Kdo se bo cepil in kdo ne, je pa osebna odlocitev vsakega posameznika.
Imam toliko dela sama s sabo in s svojo odlocitvijo, da prepricevati druge, naj se cepijo ali ne, nimam casa.

Trenutno razmisljam, da bom sla najprej na kontrolni pregled ozilja, potem si bom sla zmerit protitelesa in na koncu se bom odlocila, kakor se pac bom.

Evo, točno tako razmišljam in zato sem odprla tole temo. Zelo dobro si tole opisala in ob tvojem nicku sem dobila še idejo za današnje kosilo :-).

Ko se bo kaj več vedelo o cepivih, učinkih, stranskih učinkih, se bo dalo odločit, rizkirat. Sedaj pa ne. Glede na to, da precejšnje število ljudi po cepljenju zboli, da so cepljeni tudi prenašalci virusa, ne vidim nekih velikih “ugodnosti”. Tudi to, da cepivo “drži” le dobrega pol leta?? Če je res tako. Tako razmišljam. Upam da prav! Za sebe, mislim.

Saj to ti je jasno, da če si genetsko nagnjena trombozam in infarktom, si veliko bolj rizična za težjo obliko covida? Če se že ne odločiš za cepljenje, moraš toliko bolj pazit, da ga ne stakneš.

in to je tvoj razlog? Ne da je virus “smrtonosno nevaren”, problem je, ker ne moreš pojest kremšnite V gostilni itd..?
[/quote]

Verjemi, da tako razmišlja 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vseh, ki se bodo cepili. Kar je milo rečeno patetično. Namesto, da bi se ljudje temu uprli, to nasilje nad samimi sabo celo podpirajo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

New Report

Close