Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus S KATERIM CEPIVOM

S KATERIM CEPIVOM

Tema samo za tiste, ki ste se ali se boste cepili. Ostali obvoz.
Če bi imeli možnost izbire cepiva, katerega bi izbrali od 4ih, ki so na voljo pri nas?

Pfizer, pa tudi cepljen z njim…

Sam bi izbral vektorsko cepivo, torej Astra Zeneca ali Jensen. Nad mRNK cepivi nisem ravno navdušen, priznam.

Vztrajaj! .
nova
Uredništvo priporoča

Z AZ se ne bi, sem se pa s Pfeizer, kar sem želela. Če bi me poklicali na cepljenje z AZ bi odklonila.

Pfizer, pa tudi cepljen z njim…
[/quote]
Sem zdravnici namignil, da bi se rad cepil z Pfizer cepivom in danes dobim SMS in datum cepljenja – Pfizer. Zadovoljen.

sploh ni opcije, da izbiraš cepivo☺
Si zamisliš kako bi zgledalo tole: z eno stekleničko cepijo cca 6 oseb – pa se vsak zmisli s čim bo cepljen in potem ostanejo vsaj 4 stekleničke (vsak dan cepljenja) s po 5 odmerki za cepljenje ☺☺


Jaz nisem nič namignil, itak pa je bila možnost 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za Pfizer in sem pač naletel ravno na njega…

Poknil sem se s Pfiterjem, bi se pa tudi s katerimkoli pa magari z AstraZeneco, samo, takrat ni bila aktualna na tisti dan na tistem cepilnem mestu. Še kej?

Ti pojdi lepo na obvoz na podforum koronavirus.

Ko je cepljenje proti gripi, nas tudi ne obveščajo katera cepiva so, pa se cepimo.
sem bila cepljena, na kar sem pač naletela, sem se že prej naravnala na AZ, če bi bilo kaj drugega pa tudi ok. Meni je bilo pomembno, da se cepim.

Kakšna je razlika med njimi?

Sam bi izbral vektorsko cepivo, torej Astra Zeneca ali Jensen. Nad mRNK cepivi nisem ravno navdušen, priznam.
[/quote]

A bi mogoče znal PREPROSTO, poudarek je na PREPROSTO pojasniti razliko med vektorskim in mRNK cepivom? Marsikoga od nas, ki o tem skoraj nič ne vemo, bi zanimalo…

A bi mogoče znal PREPROSTO, poudarek je na PREPROSTO pojasniti razliko med vektorskim in mRNK cepivom? Marsikoga od nas, ki o tem skoraj nič ne vemo, bi zanimalo…
[/quote]

Pri vektorskemu dajo gensko kodo v nek drugi virus, ki jo le ta prenese v celice.

Pri vektorskemu dajo gensko kodo v nek drugi virus, ki jo le ta prenese v celice.
[/quote]

jo dajo ja, pa še kaj drugo kot samo gensko kodo – a ti je zdaj kaj jasno, da si gensko spremnjen, še komu ni? VEKTORSKO ALI mRNA OBOJE je isto sranje, oboje SPREMINJA DNK.

Joj, to pa res ni moje področje. Jaz izhajam zgolj iz tega, da so mi ljubši “predzadnji modeli od najnovejših”.

Kolikor vem gre pri vektorskem cepivu za to, da uporabijo nek drug virus, ki ni tako zelo nevaren oz. je oslabljen, da prenese genski paketek za izdelavo nekega proteina značilnega za SARS-CoV-2 v našo celico, medtem ko pri mRNK tega “vmesnega gostitelja” ni.

Ampak to naj res raje odgovori nekdo, ki se na zadeve spozna. Jaz se zagotovo ne. 😀

Vztrajaj! .

jo dajo ja, pa še kaj drugo kot samo gensko kodo – a ti je zdaj kaj jasno, da si gensko spremnjen, še komu ni? VEKTORSKO ALI mRNA OBOJE je isto sranje, oboje SPREMINJA DNK.
[/quote]

Pojasni kako ti spremeni DNK, ko si tako izobraženo.

Očitno bo AZ – sem dobila vabilo za torek. Nisem navdušena, raje bi Pfizer. Pa ne zaradi stranskih učinkov, ampak ker ima AZ najslabšo zaščito, sploh pri novih mutacijah. Pa še 2. odmerek dobiš šele čez 3 mesece. Meh, bolje to kot nič (oz. original virus)


Osnovno je pa spodletelo.
Preštudirati objavljene medicinske raziskave pa ne gre, je nujno, da boste prenehali poniževati teoretike zarot.


Osnovno je pa spodletelo.
Preštudirati objavljene medicinske raziskave pa ne gre, je nujno, da boste prenehali poniževati teoretike zarot.
[/quote]

Se opravičujemo vsi trije, ampak tole nobenemu od nas ni razumljivo. Upam, da ne prosim preveč, če vprašam za pojasnilo, kaj naj bi bilo sporočilo, ki naj bi se v tem skupku besed nahajalo?

Vztrajaj! .

meh, ti kr.
Navdušeni se bodo cepili vsak mesec, do petič bo šlo pravijo, naprej pa meh hja. Od nečesa je treba umreti.

Se opravičujemo vsi trije, ampak tole nobenemu od nas ni razumljivo. Upam, da ne prosim preveč, če vprašam za pojasnilo, kaj naj bi bilo sporočilo, ki naj bi se v tem skupku besed nahajalo?
[/quote]
Verjamem, da znate dobro prebrati kaj piše.


Verjamem, da znate dobro prebrati kaj piše.
[/quote]

Fr ich dich k i icxyztztxcuvkvk in vi gxtxhcu. Hcxy

Verjamem, da je tole povsem mogoče prebrati, ampak močno dvomim, da bo komu uspelo izluščiti iz tega kak pomen. Tako da… Med prebrati in razumeti sporočilo je precej velik razkorak. 🙄

Vztrajaj! .

Se opravičujemo vsi trije, ampak tole nobenemu od nas ni razumljivo. Upam, da ne prosim preveč, če vprašam za pojasnilo, kaj naj bi bilo sporočilo, ki naj bi se v tem skupku besed nahajalo?
[/quote]

Ma pusti budale. Samo pozornost iščejo.

informacijo imaš.

…..
vztrajaj

Cepila bi se s fajzerjem

New Report

Close