Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Nisecnost in cepljenje Covid

Nisecnost in cepljenje Covid

Samo eno vprasanje imam. Kar naenkrat priporocajo cepljenje tudi nosecnicam.

Ce bi bile nosece zdaj ali bi bile nosece vase hcerke, zene,…

Ali bi se cepili proti Covid v nosecnosti ali ne?

Kje priporočajo? Link?

Pravkar je bil prispevek na 24 ur in dr. Kavšek iz Lj. porodnišnice. Tudi na spletni strani 24 ur je članek.

Odgovor: Ne, ne bi se cepila če bi bila noseča.

Sem noseča in ne, ni teorije da se bom cepila. In ni teorije, da bodo cepili mojega otroka.

Nekoč so zdravniki nosečnicam predpisovali Talidomid z zagotovilom, da je povsem varno za plod. Kaj se je zgodilo potem, se ve.

mater jim… včasih so take preganjali pred sodiščem, ki so si upali, nepotrjene in neraziskovanje načine zdravljenja in zdravila uporabiti na pacientih.
danes pa ti ta dohtar v istem stavku pove – zavedamo se,da na nosečnicah niso bile opravljene študije, a kljub temu si dovolim cepljenje priporočiti…
To je za preganjati po sodni poti… ni raziskav, ni priporočeno s strani proizvajalca cepiva – mi pa imamo dohtarje ki si samovoljno dovolijo odločiti,da bodo nekaj dajali pacientkam…
Grozljivo kam je padla ta medicina… kje je njihova etika in strokovne zaveze – mislim,da hudo kršijo vse to in še kakšne zakone. Jst bi to dala pod malomarno zdravljenje.

Koliko škode je naredil tisti ginekolog Reš, ko je sral o sterilnosti po cepljenju in se potem opravičil. Butasti folk pa takoj pograbi take idiotizme. Samo butasti, normalni folk namreč ve, da so stranski učinki, ki so bili do sedaj ugotovljeni po cepljenjih, minimalni in v mejah pričakovanega.

V ZDA nosečnice na veliko cepijo in glej ga zlomka, št spontanih splavov se je povečalo 4x.

Link?


Link?
Imam jaz enega:
https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2104983

Pa koga briga dva dni boleča rama in en dan povišane temperature??!
Počakaj posledice čez leto, dve…

Pa koga briga dva dni boleča rama in en dan povišane temperature??!
Počakaj posledice čez leto, dve…
[/quote]

saj to je še za ostalo populacijo, ki je bila med prostovoljci, ne vedo natančno kakšne bodo dolgoročne posledice, še za kratkoročne ne vedo vse, in se sproti odkrivajo, ne pa da bi cepili skupino ljudi, ki sploh ni bila udeležena pri testiranju, raziskovanju cepiva – pojma nimajo kakšne so lahko posledice, niti proizvajalec sam ne govori o cepljenju te skupine – naši dohtarji pa bolj pametni od vseh… kako si upajo? kje imajo vest? in da je še huje nova življenja lahko s tem uničijo… jaz tega reeees ne morem verjeti.
vsi vemo,da so vsa cepiva realno zdaj še v eksperimentalni fazi – poteka široko na svetovni populaciji… in prave razsežnosti vsega se bodo šele pokazale s časom…
ne razumem kje imajo vest ti zdravniki, kje jim je tista moralna in etična zaveza… to kar dela medicina v tej epidemiji je meni zastrašujoče… k sreči jih je nekaj zdravnikov – ki odstopajo od tega in govorijo realno skladno z vestjo

Oziroma, se opravičujem. Povezava med cepljenjem in povečanim št splavov ni dokazana.
Baje je Pfizer začel s testiranjem cepiv na nosečnicah v začetku marca, in očitno je že dovolj dokazov o varnosti, da se cepljenje že priporoča nosečnicam. Saj človek ne ve, ali bi se jokal ali smejal. To meji že na tragikomedijo. Kaj pa bo, ko se bodo ti dojenčki rodili (če se bodo), bomo pa še videli.

Mi lahko podas argumente, da so stranski ucinki po cepljenju minimalni in pricakovani? Mi lahko podas argumente, kaksni so stranski ucinki cepljenja pri nosecnicah? In otrocih?

Nikakor se ne bi. In celo pravijo,da naj ne bi se nosečnice cepili z AZ, zaradi strdkov.
Pri nas cepijo z AZ mlajše od 50 let, v Veliki Britaniji pa so prepovedali cepiti mlajše od 40 let….

Sem poguglala za ta Talidomid:

Še preden je bilo zdravilo registrirano, je eden od zaposlenih v podjetju vzel vzorec spojine domov in ga dal svoji noseči ženi, da bi ji učinkovina izboljšala spanec. Otrok se je rodil brez ušes in velja za prvo »contergansko žrtev«.

Ne vem. Verjetno ne. Bi pa poskusila, vsaj kolikor bi bila proti koncu nosečnosti dobiti bolnisko in otroke,če bi bili vrtcevskih imeti doma. V Indiji je med nosečnicami ogromno mrtvih ( delež večji kot med ostali populacijo enaki starih)
Nenoseca sem se cepila, sem pa že čez 50. Men pa tudi, da bom s tem pripomogla k zaustavitvi širjenja in sem bila pripravljena nekoliko tvegati v tej smeri. Otrok pa še ne bi. Tudi če bi bila možnost, vsaj zdaj se ne, ker pri njih ni velika verjetnost za razvoj hujše oblike. Cepivo pa vseeno ni dalj časa poznano. Bom jih pa takoj, če virus zmutira v obliko, ki bi huje prizadela tudi njih

New Report

Close