Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prosim za vaše mnenje – težave s sinom

Prosim za vaše mnenje – težave s sinom

Naš mlajši letos zaključuje srednjo šolo. Pravi da študiral naprej ne bi. Ok, to sem sprejela, ker za šolo ni bil nikoli preveč zagret.
Ampak zdaj je prišel na plano z idejo, da bi si vzel eno leto “fraj”, da se malo zlufta. To pomeni da tudi delati ne bi šel.

Sem seveda čisto znorela, ker se je mož kar nekako strinjal z njegovimi plani, da bo eno leto lutal okoli in živel na naš račun. Sploh ne vem kdo je tu nor….

Kako bi vi nastopili v takem primeru?

Kaj bi pa on luftal?
Kako?
Kaj bi pocel to leto?

Jaz bi vztrajala, da dela vsaj obcasno in zasluzi sam zase za svoje luftanje.

Da lezi doma in da me vsakic, ko gre ven, zica za 20€, ni sans!

A ves kaj.
Ce ga bos ze zdaj sterala delT bo skoz z muko delal.
Moj je enako .
Sola potem pa bil leto in pol doma.
Vmes se je dogajal
Da so sosolci sli naprej on pa je ostajal vzadi.
Navelical se je vsega doma.
In ko je dobil sluzbo je tekel,samo da se je premaknil iz tocke ki ni nikamor peljala.
Pazi sam da ti ne bo lutal po cele noci pa popival. Itd.
Itak pa ce ne bo mel druzbe otrok ki ne grejo v solo ali sluzbo naprej,ne bo ml s ko. Pohajat.
Naj se vpise na borzo. Dobil bo 200e ce no zaprosil za csd
Borza ga bo poskljyla na razgovore . To se bo naucil pogovarjat in te zadeve. Da ne bo skoz v sobi. Naj ga borza mal brca.
Pa take mlade radi dajo na kake tecaje.
Pa doma naj ma opravke.
Premlad je se za resno delo do 65 let.

nova
Uredništvo priporoča

V ZDA se enoletno “luftanje” po končani “srednji” še podpira in je menda precej koristno tudi za otrokov razvoj.

Res pa je, da gredo ti luftarjo po enoletni pavzi potem naprej študirat na fakultete. Pa med luftanjem ponavadi potujejo po svetu in ne ležijo samo doma ali gredo okrog vogala bajte. Pri nas imajo sicer dijaki po končani maturi najdaljše počitnice v življenju (4 mesece), kar tudi ni kar tako.

Da se zlufta od česa, je moje prvo vprašanje?

Sicer se pa s tem, da visi v svoji otroški sobi na netu in se ga občasno napije s kolegi, človek prav nič ne zlufta.

Naj predstavi nek konkreten predlog, kaj misli to leto počet. Leto brezdelja je lahko kvečjemu škodljivo in neodgovorno bi ga bilo pri tem podpirati.

no jaz sem po faxu rabila leto luftanja, ker sem bila psihično na tleh. uradno sem pisala diplomo, neuradno pa visela na računalniku in igrala duke nukem in age of empires, gledala televizijo in se redila
vmes zavrnila eno ponujeno službo
po enem letu sem diplomirala, si našla službo tam, kjer sem hotela in se odselila od doma. (najemniška soba)

od tega je zdaj 22 let in v tem času sem bila glih 7 dni brez službe. mimgrede. službe so mene iskale in ne obratno.

jaz bi mu eno leto pustila, s tem, da mu ne bi dala za to luftanje niti centa.

Jaz bi mu gladko dovolil luftanje, samo bi mu povedal, da naj lufta na lastne stroške.
Za njegovo osnovno preživetje bi imel pri meni – postelja, kopalnica, trije obroki. Za vse ostalo pa naj poskrbi sam.


Naj se prijavi na zavod za zaposlovanje ter zaprosi za socialno pomoč, potem naj lufta na svoje stroške.

New Report

Close