Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek odpoved ali disciplinski postopek

odpoved ali disciplinski postopek

Zdravo. Pozna kdo primer, da je bil v JU kdo ob službo, ker ni delal, če bi pa že moral delat, je šel pa na bolniško, in se na ta način vlekel dolga leta v službi?

Kaj pomeni JU?

javna uprava

nova
Uredništvo priporoča

Ja, poznam. Zakaj?

Ker nisem bila prepričana, da je to lahko razlog. Sodelavka se svaljka v sluzbi, drugi delamo…ko jo śef postavi pred dejstvo, gre pa na bolniško in potem ostali dobimo njene zadeve v resevanje. Potem pa pride gospa nazaj , ne dela, ima zaostanke in spet hop na bolnisko…

Ja, verjamem, da si jezna. Vsak bi bil, sploh ker pokasiras se njen del.
Pri nas je bilo v 10ih letih 5 takih primerov.

Ko berem kako so obremenjeni v javni upravi padem v krohot. Ljubica, saj vidim kako delate. Da z ene uprave na drugo kaj prepošljete po e pošti, rabite en mesec. Nimate stika z realnostjo. Ne znate se obračat, pospešit in bog ne daj kdaj požrtvovat ali se drugače organizirat. Imate kup pravic in dodatkov. Prelepo vam je.

Ko berem kako so obremenjeni v javni upravi padem v krohot. Ljubica, saj vidim kako delate. Da z ene uprave na drugo kaj prepošljete po e pošti, rabite en mesec. Nimate stika z realnostjo. Ne znate se obračat, pospešit in bog ne daj kdaj požrtvovat ali se drugače organizirat. Imate kup pravic in dodatkov. Prelepo vam je.
[/quote]
Ti to veš, ker sam delaš v JU? Ker imaš tok izkušenj z JU? Ker je to popularno non stop nabijat? Veš tudi v JU so posamezniki, ki so vlečni konji in delajo za tri in so posamezniki, ki se slepajo na delu drugih. Pa ne mi pisat, da v privat sektorju tega ni. Sem že velikokrat v gospodarstvu naletela na razne hčerke direktorjev, ki pojma nimajo kaj sploh delajo na delovnem mestu. Čisto nič ne bi bilo narobe, če bi se med seboj spoštovali in ne non stop obmetavali z raznimi žaljivkami.

Same grožnje so te kar naprej. Daj Dihati, ne pa da groziš kar naprej. Dala bom še tabelico, če grem lahko lulati ter kakati, Tako bo tudi delo bolj nemoteno potekalo.
Oprosti, si zlobna. Si se vprašala, zakaj težje dela kdo v tvoji bližini?
Ko ti kaj narediš, pa itak mižiš. Če bom gledala nazaj, pripravi svojo. Tole je res beyond.


Ti to veš, ker sam delaš v JU? Ker imaš tok izkušenj z JU? Ker je to popularno non stop nabijat? Veš tudi v JU so posamezniki, ki so vlečni konji in delajo za tri in so posamezniki, ki se slepajo na delu drugih. Pa ne mi pisat, da v privat sektorju tega ni. Sem že velikokrat v gospodarstvu naletela na razne hčerke direktorjev, ki pojma nimajo kaj sploh delajo na delovnem mestu. Čisto nič ne bi bilo narobe, če bi se med seboj spoštovali in ne non stop obmetavali z raznimi žaljivkami.
[/quote]

Nisem mislila nate, ko sem odgovorila. Oprosti. Ne bom osebna, kar nekatere pozabljajo. Spravila se je name in išče.

Oprosti, zato so sestanki, ne da greš …. če vse skregan, nobenega med glavnimi, si Ti. Da si tako žleht, res, pojdi že tudi, 2015, ko si komaj prišla, stara malo manj kot 40. Prosim, če zgolj prenehal. Samo to. Ker enostavno sediš na meni in ñe morem Dihati.
Ni prav. Sestanki so potem pointless.

Predvidevam da si še. Daj isto delo vsem Morda ne zmoreš enakopravnosti. Ko odrejaš. Nisi samoumevna. In pišeš tu. Prosim.
Če ne zmoreš organizirati v praksi, je to zelo neuemstno. Pa0 grožnje. Daj no.


Ti to veš, ker sam delaš v JU? Ker imaš tok izkušenj z JU? Ker je to popularno non stop nabijat? Veš tudi v JU so posamezniki, ki so vlečni konji in delajo za tri in so posamezniki, ki se slepajo na delu drugih. Pa ne mi pisat, da v privat sektorju tega ni. Sem že velikokrat v gospodarstvu naletela na razne hčerke direktorjev, ki pojma nimajo kaj sploh delajo na delovnem mestu. Čisto nič ne bi bilo narobe, če bi se med seboj spoštovali in ne non stop obmetavali z raznimi žaljivkami.
[/quote]

Povej svoje delovno mesto pa bomo še kakšno dodala. Ne obljubim, da ti bo všeč.

Povej svoje delovno mesto pa bomo še kakšno dodala. Ne obljubim, da ti bo všeč.
[/quote]
Lahko dodaš karkoli želiš. Ne poznaš me, ne veš kje delam, kdo sem in ne poznaš mojih zmag in porazov. Karkoli dodaš je brez vsakega pomena. Mi je pa žal, da se drug drugega obmetavamo z žaljivkami. Kaj imamo od tega? Se bolje počutiš, če rečeš, da sem lena, nesposobna, da si ne zaslužim plače? Žal mi je, da si se znašla v položaju, kjer si s takim komentiranjem počutiš bolje.

Avtorico pa razumem, da je jezna, da se počuti izigrano. Grozno je, ko oz. če imaš takega sodelavca, pa nič ne moreš.

Tako je tudi v solstvu. Poznam gospo ki je se 13 let v bolniskem stalezu. Zdravnico ima odlicno, g. Ima nekaj manjsih tezav, ozdravljen rak a ima menda tezavo da ne more hoditi v sluzbo… moliere.. uziva, vedno jo vidis po trgovinah, na potovanjih z avtodomom po evropi. Ne vem kako ji uspe da jo ravnatelj ne prijavi ali ustavi. Res ne razunem. Zenska je kot rozica. A le ce kihne je se na bolniski.. eni res znajo izkoristiti placo. Zdaj bi lahko sla v penzijo pa se ji ne splaca…


Lahko dodaš karkoli želiš. Ne poznaš me, ne veš kje delam, kdo sem in ne poznaš mojih zmag in porazov. Karkoli dodaš je brez vsakega pomena. Mi je pa žal, da se drug drugega obmetavamo z žaljivkami. Kaj imamo od tega? Se bolje počutiš, če rečeš, da sem lena, nesposobna, da si ne zaslužim plače? Žal mi je, da si se znašla v položaju, kjer si s takim komentiranjem počutiš bolje.

Avtorico pa razumem, da je jezna, da se počuti izigrano. Grozno je, ko oz. če imaš takega sodelavca, pa nič ne moreš.
[/quote]

Pa naj gre še sama na bolniško, kdo ji brani. Očitno se splača.

“Šel na bolniško” – kar tako iz ljubega veselja nihče ne gre na bolniško. Lahko krivično sodiš, ker ne poznaš ozadja odsotnosti. Morda je prevelika obremenitev kot seštevek več področij življenja, previsoke zahteve, ki jih ne zmore. Ko zdravje enkrat oslabi, se težko povrne v normalo, če vse ostale okoliščine ostanejo enake.

Pa naj gre še sama na bolniško, kdo ji brani. Očitno se splača.
[/quote]
Zanimivo, sedaj pa praviš, naj se sama izigrava sistem. A ni po tvojem ravno to problem, ljudje v JU, ki so neodzivni, ki potrebujejo cel mesec, da pošljejo en mail.

Za 4 ure sem imela točno toliko, kot iz kavča doma sodelavk 8 ur sedaj. Same grožnje. Da oseba odpre to, je oreng zlobna, ne pa združljiva.
17.5 mine epidemija. V Indiji narašča. Če si zelo jezna, so sestanki odveč. Dejstvo je, spravila si se name, prišla po zvezah. Kako si sama delala, si pa tiho. Prosim, a začnem.

Bodi normalna, bo vse ok.

Teh vaših teženj je preveč Ravno takih

Delam na ue na gradbenih, v povprecju izdam 8 dovoljenj na mesec za gradnjo manj zahtevnih in zahtevnih objektov. Kdor to dela, ve, da je garanje. Ona izda dva, tri… in seveda cesnja na smetani je, da je bolj obremenjena in sploh bolj ucinkovita na mesec ko ostali, ker naredi 2 odlocbi v manj casu prisotnosti?!
In ja, obstajamo tudi uradniki, ki delamo , in nas vsakic zaboli, ko slisimo, da itak samo kofetkamo in smo zaradi par lenuhov potem vsi tako oznaceni.. hja če pa ne zmore dalat zaradi “preobremenjenosti” potem pa naj gre delat kar pač zmore ane… Res sem jezna.

A res? Celih 8 GD izdaš na mesec? Torej en navaden projekt pregleduješ skoraj tri dni?

Ti dam nekaj nasvetov, kako si lahko olajšaš delo:
– niso pomembne vse vejice in pike v projektu
– ni potrebno v podrobnosti prebirati vseh tipskih prilog, preučevati lepote načrtov in pomena vseh nepomembnih materialov
– vse bistvene zadeve so napisane na prvih treh straneh vloge
– za morebitne dopolnitve vlog lahko večkrat uporabite informirali kratko in jedrnato obveščanje po e-mailih in po telefonu, namesto da strankam, ki so pogosto prvič in zadnjič v življenju vključene v takšne postopke, pošiljate esejske dopise z nepotrebnim dolgovezenjem
– začnite bolj učinkovito uporabljati sodobno tehnologijo
– nehajte se obnašati, da je vsaka UE svoje kraljestvo, kot da na eni UE veljajo drugačni predpisi – res me zanima, kako je mogoče, da na je eni UE lahko nek postopek zaključen v nekaj dneh, npr. na sosednji pa, kljub isti državni zakonodaji, si ista določila državnega zakona (ne občinskih aktov!) razlagajo popolnoma drugače in postopka ne uspejo dokončati tudi več let
– najbolj pa bi pomagalo, če bi vsi uradniki, ki sodelujete v postopkih izdaje GD tako na UE kot na ministrstvu, za vsaj dobri dve leti šli delati na različna gradbišča, kjer bi morali aktivno delati v vseh fazah izvedbe projekta, od tega bi vsaj polovico časa morali oddelati na položaju navadnih fizičnih delavcev in šele, če bi se obnesli tam, bi lahko počasi napredovali po stopničkah do vodenja gradbišča; to bi moral biti obvezen pogoj pri zaposlovanju uradnikov na takšnih uradniških mestih, da bi
1. nehali jamrati glede svojega dela in
2. končno poznalisvoje delovno področje in začeli izdajati gradbena in uporabna dovoljenja strokovno, odgovorno in z razumevanjem, kaj je bistvo in kaj nepomembnost ter predvsem, kaj je praksa!

Haha, naštudirala, koliko časa mora biti prisotna, da naredi več kot ostali. Takšne statistike so mogoče samo pri šefih, ki obvladajo linearno funkcijo in nič več.

Haha, naštudirala, koliko časa mora biti prisotna, da naredi več kot ostali. Takšne statistike so mogoče samo pri šefih, ki obvladajo linearno funkcijo in nič več.
[/quote]

Manjka kofe, sem slišala. Utapljam se v delu, si sam, pol pa naredi. Res me zanima kera je ta. Še dobro da je poslala sebe na forum in ne človeka, ki ima to gradbeno v roki. A ste ene zihr ok?

Zaradi takih kot ti avtorica, ljudje jokajo. Ne govorim v enoplastnem smislu. Zjokaš se, ker si to ti, neosebno. Tak človek, kar si. Samo teženje.

Merilci učinkovitosti, obremenjenosti so super druper, dokler je minimalno število tistih, ki delajo manj ur mesečno. Če bi vsi delali tako, bi se jim merilci zrušili na glavo, ker ne bi nikamor prišli. Ob vsej super učinkovitosti in spočitosti bi imeli pri 5 zaposlenih mesečno izdanih 10 dovoljenj, namesto 40 ob “slabi” učinkovitosti in še utrujenosti, 😜

Nikoli ne bi mogla delati v JU, ravno zaradi takšnih stvari – uravnilovka, vsak se lahko šlepa, če hoče, drugi garajo namesto njih, šefiči politično nastavljeni, pol ljudi ima premajhno plačo, pol pa občutno previsoko itd. Delam nekje, kjer se točno ve in vidi, koliko kdo naredi, in če ne delaš odgovorno in tako, kot je treba – adijo!

New Report

Close