Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako samske preživljate dopuste?

Kako samske preživljate dopuste?

Sem samska pa nisem nikoli imela težav glede dopusta. Potujem po celi Evropi, sama.
Pa berem spodaj temo, ko ena komplicira, ker bo šla enkrat sama na dopust nekam v Slo, da jo bodo čudno gledali, kjer bo prenočila, ker je sama pa podobne.
Pa v drugi temi žaljenje, zgražanje, ker bi ena mogoče šla v Albanijo.

Pa kaj ostale samske kar doma čepite ali kako, da je tako čudno, če ena samska ženska gre na dopust, da je že čudno, če gre v Slo sama na dopust?

Jaz sem tudi veliko prepotovala sama. Ne samo po europi. V določene države grem pa s skupino kjer so tudi v večini samski. V bistvu več ljudi, ki sami potujejo srečam na potovanjih kot pa parov in družin. In če si odprt za to jih ogromno spoznaš.
Nekateri pač mislijo da se vsi z njimi ukvarjajo če so nekje sami. Mislim mogoče kdo se. Kar je patetično. Da na dopustu bulijo in se ukvarjajo z neznanci. Ampak ok. Večina mislim da ima preveč dela sama s sabo da bi druge opazila.

A ni za samskega človeka vse dražje? A ni lažje glede stroškov bencina, hrane in prenočitve, če sta vsaj dva?
Sem že v zrelih letih in ne mislim spat v hostlih, želim si svoje sobe in svojega miru. Večina hotelskih sob je dvo posteljnih, en sam mora skoraj vedno doplačevati, to mi gre res na živce:((

Nisem samska, ampak okoli tega nikoli ne delam big deal. Sem že kot srednješolka šla sama na potovanje po Evropi, pa tudi kdaj na morje mi prav paše sami, da se odpočijem od vsega.
Sem tudi eno gospo poznala, ki se je malo po 50. ločila in je potem vsako leto, do svoje smrti pri 70. hodila poleti sama na morje za vsaj 10 dni, potem pa še na kakšne krajše oddihe in potovanja s kolegicami iz kakšnih dejavnosti (pevski zbor, likovni krožek ipd). Faca.

Seveda je dražje, ampak a bom potem kar doma čepela?
Glede prevozov je tako, da letalska karta, vlak, bus – to največ uporabljam, ne pride dražje, če si sam.
Če si pa z avtom pa ja, logično, da je ceneje, če sta dva.
Kar se pa nočitev tiče pa žal tudi pride dražje. Jaz večinoma spim po kampih, včasih kak hostel, redko privat soba, še redkeje hotel. Sem pa sredi 40ih. Seveda bi raje spala v hotelu kot v šotoru, samo pač izberem tisto, kar moja denarnica preživi :).

Zadnjih 7 let grem z lahkoto in veseljem za 2 meseca na morje. Dopust kot mora biti.

Še najlepše sem se imela ko sem šla sama. Mir in tišina in družba če ti zapaše, odličen dopust…., ponovim kmalu.

ja, penzija, čudeže dela..

Zadnjih deset let sem sama. Stara tam-tam proti 70. Če grem z agencijo vedno doplačam za enoposteljno sobo. Sem pač bolj komot in tudi finančno zmorem. Pri mojih letih ima človek neke svoje navade in razvade. In tudi bolj samotarske narave sem. Ni variante, da grem z nekom, samo zato, da bo ceneje. Potem raje ne grem. Nikogar ne oviram in tega ne želim tudi zase.
Kadar grem na kakšno potepanje bolj po naravi, vzamem enoposteljno sobo s zajtrkom (res jih je bolj malo, a se vseeno najdejo) in dan preživim, kot sem si zamislila. Ješ pač nekje po poti, ko postaneš lačen.
Kadar je možno, grem z vlakom ali busom. Če ni pač z avtom. Moraš pa res vzeti v zakup, da je samsko življenje nekoliko dražje. Ampak biti sam, pomeni tudi veliko več svobode, ni prilagajanja, dogovarjanja, kar je zame samotarske čudakinje, zelo pomembno.
Ljudje, obeh spolov, ki ne morejo biti sami, imajo neke druge probleme sami s seboj.

New Report

Close