Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koža po hujšanju

Koža po hujšanju

Tiste, ki ste shujšale 20 kg v poznih 40.letih, kskšno stanje kože imate? Povešeno ali je šla lepo nazaj? Kako na obrazu, prsi in zadnjica?

Vedno sem imela kvalitetno kozo, elasticno, v nosecnostih nobene strije na trebuhu, po 40. je zacela postajati bolj suha, a ni neke panike.
Shujsala sem ogromno, no, najprej sem se ogromno zredila, nosila te kile nekaj let, potem ogromno shujsala, pocasno hujsanje, postopoma, kozo sem pa redno mazala ves ta cas.
Prsi… Zgubila 3 stevilke v obsegu in eno v kosarici, skratka prsi niso sle nazaj na svojo velikost in so povesene.
Ostalo pa, je bilo na koncu hujsanja nekaj odvecne koze na najbolj kriticnih tockah, a je sla tudi ta nazaj v enem letu po hujsanju.

Zdaj pa, sem v poznih 40ih in moje telo ne bo nikdar vec tako kot v 20ih ali 30ih in tudi koza ne, to je meni povsem jasno in s tem nimam tezav.

Vedno sem imela kvalitetno kozo, elasticno, v nosecnostih nobene strije na trebuhu, po 40. je zacela postajati bolj suha, a ni neke panike.
Shujsala sem ogromno, no, najprej sem se ogromno zredila, nosila te kile nekaj let, potem ogromno shujsala, pocasno hujsanje, postopoma, kozo sem pa redno mazala ves ta cas.
Prsi… Zgubila 3 stevilke v obsegu in eno v kosarici, skratka prsi niso sle nazaj na svojo velikost in so povesene.
Ostalo pa, je bilo na koncu hujsanja nekaj odvecne koze na najbolj kriticnih tockah, a je sla tudi ta nazaj v enem letu po hujsanju.

Zdaj pa, sem v poznih 40ih in moje telo ne bo nikdar vec tako kot v 20ih ali 30ih in tudi koza ne, to je meni povsem jasno in s tem nimam tezav.
[/quote]

Katero kremo si uporabljala? Hvala.

Katero kremo si uporabljala? Hvala.
[/quote]

Katerokoli. Vcasih navadno olivno olje pomesano z body milkom, vcasih baby lotion ali olje, firming Nivea ali Balea sem tudi probala, nekako nisem videla bistvene razlike, razen v olivnem olju, ki pa dejansko ni primerno za vsak dan.
Bistvo je, da mazes, cudezev pa ni!

Kaj pa koža na obrazu? Se povesi?

Ja seveda – ta se povesi tudi z leti tako moškim, kot ženskam, četudi ne shujšajo po 20 kg in več. Predvsem gornje veke in vrat – pri ženskah še posebno, ker hormoni delajo na teh mestih toliko bolj.
Sem shujšala 25 kg pred leti. ampak ne drastično, takoj ( najhuje je tistim, kk zaradi stresa shujšajo – smrt bližnjega, razhod veze, druge travmatične zadeve v življenju, ipd – ko v dhev mesecih shujšajo 10, 15, 20 in več kg…..)
Pri meni nobene povešene kože, ker sem šla res ciljano v to, sem si marsikaj prej prebrala na spletu, kako si lahko pomagaš med hujšanjem, kako koži pomagaš, da se “prime” nazaj, prilagodi in da kolagen in elastin opravita svoje.
Imamtudi to genetsko srečo, da imam kar lepo telesno višino, torej dolgo telo, pa pas, trup, ni prsni koš nasajen direkt na boke – je še trup s pasom lepo nakazan vmes… Taka peščena ura postava lepa sedaj, zelo zadovoljna.
Je šla koža odlično nazaj, nobenih znakov, da je bila kdaj prevelika – je pa trik tudi v tem, da je zelo dobro nosit ves čas kompresijska oblačila takrat spodaj, kot tudi med spanjem (!). To je zelo poemembno. Npr, legice, modrčke, mehke steznik variante, majice, kompresijske – lahko tudi tašportne – še najbošje so pa take, ko so za po estetskih operacijah se da to kupit na spletu – samo kot primer, se najde sicer tudi v Nemčiji, pa pri nas vam morda tudi še najbolje po meri kakšna dobra ćivilija to sešije – ki šiva drugače tudi za slovenske estetske kirurge, obstaja to:

http://trianglesurgical.uk/products/garments/

Kožo moraš pritiskat k telesu, da se prilagaja, da ne visi prosto, trej da je tudi med hujšanjem “fiksirana”. Ja je skrito pod obleko, ampak 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} uspeha -se izplača.

Ok, nekomu, ki je 1, 60cm, pa shujša npr. 30 kg in več bo odvečnih dodatnih 10 kg kože rešila samo estetska operacija odrezanja raztegnjene kože. Druge ni. Če si pa 1,8m, pa se da – s treningom, kompresijskimi oblačili, zagotovo.

Zredila sem se pri 37+, shujsala pri 45, vec kot 40kg, zdaj sem 47, itak da nima koze kot 35 letnica, a vse gre lepo nazaj in stoji kot je treba.
Mazat in mazat, jaz nekih steznikov in kompresijskih oblacil nisem nosila, ni sans, da me kaj veze in tisci.

Vedno sem imela kvalitetno kozo, elasticno, v nosecnostih nobene strije na trebuhu, po 40. je zacela postajati bolj suha, a ni neke panike.
Shujsala sem ogromno, no, najprej sem se ogromno zredila, nosila te kile nekaj let, potem ogromno shujsala, pocasno hujsanje, postopoma, kozo sem pa redno mazala ves ta cas.
Prsi… Zgubila 3 stevilke v obsegu in eno v kosarici, skratka prsi niso sle nazaj na svojo velikost in so povesene.
Ostalo pa, je bilo na koncu hujsanja nekaj odvecne koze na najbolj kriticnih tockah, a je sla tudi ta nazaj v enem letu po hujsanju.

Zdaj pa, sem v poznih 40ih in moje telo ne bo nikdar vec tako kot v 20ih ali 30ih in tudi koza ne, to je meni povsem jasno in s tem nimam tezav.
[/quote]

Kako vam je uspelo shujsati?

Sem.v opisanih letih, polno obremenjena in ne gre dol….

New Report

Close