Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sama ženska po muslimanskih državah na dopust

Sama ženska po muslimanskih državah na dopust

Rada potujem. Pa sem razmišljala, če je varno, da gre ženska sama v kako muslimansko državo?
Ne mislim zdaj nekega Irana, Iraka, …
V mislih imam te, ki niso tako orto:
recimo Bosna, Albanija, Turčija, Kosovo.
BIH verjetno ni neki hudo problem, če ženska sama tam potuje? Kaj pa ostale?

V mislih imam varianto potovanja z ruzakom pa to. Popotniško.

Če dobro zgledaš in si mlajša, se izogni Turčiji-večja mesta in turistične točke so ok, po vaseh in manjših mestih okol pa ne hodi. Noben ne zna angleško, đumbus z migranti, kriminal-posilstva, žeparjenje in rizik da izgineš.

Sicer nisem ravno mlada, ampak stara pa tudi ne. Sicer ne lepotica, ampak svetli lasje in modre oči menda precej v oči padejo.
Za vzhodni del Turčije sem slišala kar precej slabih reči, kar se varnosti za ženske tiče.
Sem že večkrat razmišljala o Turčiji, ampak večina omeni kaj podobnega kot ti. Tako, da sem vedno potem rekla, da raje ne.

nova
Uredništvo priporoča

Zakaj sama rineš v težave? Te ne bo nihče pogrešal? Če ne, zakaj nas sprašuješ, pojdi!

Bosna komot, tudi Kosovo, Albanija pomoje tudi. To niso arabci, ki težijo do onemoglosti (pa še to je bolj nadležno kot nevarno). Turčija pa odvisno kje. Po turističnih krajih ni panike.

Na Kosovo še nisem bila. Samo Kosovo se mi že tako ali tako zdi taka precej razsuta država. Ne kaj preveč varna.
V Makedoniji sem bila. Tam je precejšen del v celoti muslimanski. So bile kake opazke (imela sem kratke hlače), drugače pa je bilo ok.
V BIH sem bila samo v Sarajevu in Mostarju pa ne sama. Kaj pa vem. Glede muslimanskih običajev in žensk se mi zdi, da so kar tolerantni. Se mi je pa zdelo, da je veliko kraj, vsiljevanja, žeparstva. Verjetno pa je v kakih neturističnih krajih bolj ok.
V Sarajevu in Mostarju pa sem imela občutek, da samo to čakajo kako nas bodo obrali za denar.

V Turčijo greš komot, če se boš držala turističnih točk, z veliko ljudi in turisti. Kje po zakotju, kjer se grejo malo bolj strogo muslimanstvo (zakritost žensk in posledična podrejena vloga ženske), pa ti ne bo ugodno, ker boš nenehno “na očeh”, ogledovana, obkladali te bodo s klici, žvižgi, zoprnimi pogledi in tudi kako sledenje se lahko zgodi. Čim imaš moškega zraven, je vse lažje.
Ostalo ne bi smelo biti težav – Balkan. Samo spet, ne hodit nekam v ene hribe in bogu za hrbtom vasi, pa še šotorit po možnosti. Spomni se na tisti dve punci v Maroku, kaj se jima je zgodilo. Kot mlada ženska, pa še blont in z modrimi očmi, zelo izstopaš. Pa je bolje, če ne bi.

Drugače me od omenjenih najbolj mika Albanija :).
To seveda ne letos.

Nisem mlada :), ampak ja, svetla polt, lasje, oči v takih državah močno izstopajo.
Ne vem kaj misliš s puncami v Maroku, ampak tja dol niti ne bi šla. Že pri teh balkanskih sem močno v dvomih.

Itak da ni varno. Saj ja veš da je korona.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Sem napisala, da ne letos :).

Časi so se spremenili, povsod je več nestrpnosti kot nekoč in ljudje so mnogo bolj pomešani. Povsod lahko srečaš kakšne orto muslimane, tudi take, ki so se kje bojevali in jim je mala malca prerezat še en vrat potem, ko te posilijo. Ne vem, zakaj bi rinila v težave. Kaj in komu bi rada kaj dokazala?

Kako to misliš kaj in komu kaj dokazala?
Na potovanje grem, ker želim spoznati tamkajšno naravo, kulturo. Na potovanja hodim izrecno in samo zaradi sebe. Tako, da ne vem od kje tebi neka dokazovanja?


Takoj jutri pojdi, nič nazaj hodit.

Prosim, da temo komentirate tisti, ki poznate omenjene dežele in pa, da imate izkušnje s potovanji z ruzakom, na svojo roko, brez agencij.
Pa seveda nepismeni, ki morate vsako temo komentirat. Vas pa ne more nihče odgnati.


Ne.


Čimprej, en šus manj pri nas, kaj ti ni jasno?

Bila pred par leti. Po vseh teh, ki jih omenjaš, praktično cela Albanija, 26 dni, preko in počez, do Grčije in morja in potem nazaj čez hribe, skoraj cela Črna Gora, južna in zahodna Bosna, pa Srbija.
Bila sem s partnerjem, ki je vojaško treniran – zaposlen v posebni enoti slo vojske.
Da bi šla sama? Ga ni denarja, po vsem doživetem, ni šans.

Kar se tiče muslimanskih držav, sva obredla tudi kar nekaj afriško-arabskih (od tega nekatere res orto islamistične).
Da bi šla sama? Ne. Ne obstaja.

V BiH in Turčiji sem bila turistično – organizirano. V Albaniji le na enodnevnem izletu, tudi organiziranem. Na Kosovu službeno, že mnogo let nazaj. Takrat bi ti napisala, da ni problema. Z ruzakom sem potovala po srednji Evropi (interrail) več kot tri desetletja nazaj.
Moj ne, da bi šla ženska sama v (vse bolj) muslimanske države, izhaja predvsem iz izkušenj, pridobljenih v Iraku, Libiji, nekaj Jordaniji.

Končno dve pismeni in z izkušnjami :). Hvala.
Albanija se mi zdi mikavna, ampak to, da so muslimani in njihov odnos do žensk me pa odbija.
Tudi Bosna me zelo mika pa spet isti pomisleki. Naravo imajo lepo, ampak kaj vem.
V Makedoniji je šlo, ampak so muslimani kar precej opazk.
V afriške države pa itak ne bi šla ali pa kak Iran, Irak, ni šans.

Kar se tiče BiH ni nevarnosti za žensko. Bih je mešana in v BiH ne živijo samo muslimani ampak tud drugi, BiH muslimani niso tako zategnjeni kot npr v arabskih državah. Sarajevo je itak pisano. Zabacene bosanske vasi pa tudi niso nevarne, pač bolj so zaostali večinoma pa prijazni ljudje. Izogibaj se edin vahabijskih vasi ali naselij, ampak ok če že zalutas ti bojo kar sami sporočili da nisi dobrodošla :)) in se boš hitro pobrala od tam.

Kako to misliš kaj in komu kaj dokazala?
Na potovanje grem, ker želim spoznati tamkajšno naravo, kulturo. Na potovanja hodim izrecno in samo zaradi sebe. Tako, da ne vem od kje tebi neka dokazovanja?
[/quote]

Pa pojdi, saj ti nihče ne brani. Preberi si, na spletu je polno zapisov in prispevkov o turizmu v teh krajih, pa tudi o tem, kako varno je za ženske. Če se ti bo karkoli slabega zgodilo, boš lahko jezna samo nase.

Tudi jaz rada potujem, mogoče bi me zanimala narava ali arhitektura tudi v muslimanskih državah, čeprav me njihova kultura pravzaprav ne zanima. Zato tudi ne potujem po muslimanskih državah, ampak raje kje drugje (Evropa, ZDA, Avstralija).

kako lahko sploh kaj takega sprašujete..
saj ja govorijo da je isla.m religija miru..
ne vem potem v čem bi bil problem?? a??

Saj tudi pravoslavci niso ravno biseri :).
Ja, načeloma so prijazni, če greš v Črno Goro, Srbijo, kjer niso muslimani. Samo tudi malce čuden odnos do ljudi. Vseeno pa mi je bilo lepo v Makedoniji, Črni GOri, Srbiji… zato me mika še BIH.
Čeprav ravno Sarajevo in Mostar sta se meni zdela leglo kriminala. Pa pravijo, da je recimo Neapelj nevaren. Pa sem imela v Neaplju veliko boljši občutek kot v Sarajevu in Mostarju. Pa v Neaplju sem bila sama, v Sarajevu pa MOstarju pa nisem bila sama.

Kosovo je evropski center trgovine z organi, tako kot je Kitajska svetovni center… 😉

New Report

Close