Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako karkoli narediti brez krvi iz mesa

kako karkoli narediti brez krvi iz mesa

Sem bolj na začetku kuhanja in me zanima, kako speči/skuhati jed brez krvi iz mesa.
Goveje meso, karkoli kuhaš, gre kri ven. Pa večkrat operem meso, dam kuhati, spet krvava voda. Zlijem, ponovno nova voda, zavrem, spet kri. (pri kuhanju govejega bočnika za juho). Se mi je goveja juha tako zagabila, da sem jo nehala jesti. Ista zgodba pri govejem stegnu, prepražim malo čebule na olju, dodam meso in čez čas toliko tekočine v loncu – ker gre kri ven, olja/vode nisem dolivala.

Piščančja stegna, dam v pečico na krompirju, ma iz tega se kri izlije na krompir vedno. Popečem do polovice prej v ponvi, da te žilice počijo, ma isti vrag. Spet kri kasneje na krompirju.

Se mi je nekako vse z mesom zagabilo. Kako ostale pripravljate, se sploh da brez te krvi ali je pač kri povsod notri?

Gravza se ti kri, ne gravza se ti pa zivalska misica? Cudno.


S papirnato brisačko briši meso, dokler ne popivnaš vso kri🤣🤣 za 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} lahko še feniraš, da se zagotovo izsuši. Tretja varianta, zapri oči.

nova
Uredništvo priporoča


S papirnato brisačko briši meso, dokler ne popivnaš vso kri🤣🤣 za 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} lahko še feniraš, da se zagotovo izsuši. Tretja varianta, zapri oči.
[/quote]

Sem to večkrat v receptih zasledila, da se meso s papirnato brisačko obriše do suhega. Kaj je res taka razlika z brisačkami kot če le dobro odcediš?

Sem to večkrat v receptih zasledila, da se meso s papirnato brisačko obriše do suhega. Kaj je res taka razlika z brisačkami kot če le dobro odcediš?
[/quote]
Joj, hecam se. Ne vem, ne prakticiram tega. Bi pa rekla, da zna bit razlika pri tej praksi, ko pečeš meso. Pomoje, če popivnaš hitrej zakrkne, pripomore pa vsekakor najbolj primerno ogreta ponev…

Ne bo šlo, ker to kar med kuhanjem priteče iz mesa ni kri.
V bistvu gre za mioglobin, za več informacij si poguglaj.

To definitivno ni kri, ampak sokrvica, mesni sok oz. strokovno mioglobin.
Gre za mešanico vode in beljakovin. In med peko to steče ven, ne moreš tega preprečit.
Ker sok iz mesa pač steče ven.

Meni je tudi to neapetitlih

McDonalds te vabi.

New Report

Close