Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Domač sladoled – manj nezdrav

Domač sladoled – manj nezdrav

Trudim se bolj zdravo prehranjevati pa tudi kak kg izgubiti.
Sladice sem fejst omejila, ampak skrbi me sezona sladoleda, ko se vedno res nažira sladoleda. Najraje čokoladnega.

Tako, da zdaj razmišljam kako doma napravit sladoled. Tisti, ki ga delate, kako ga pripravite?
Imate strojček ali kar maso daste v zmrzovalnik in to je to?

Pač kar se receptov tiče bom delala predvsem sadno osnovo s čim manj sladkorja ali celo nič.
Verjetno je ok tudi mix jogurt in sadje pa zamrznjeno. Torej tudi brez smetane in sladkorja.

Kaj pa kake bolj zdrave variante čokoladnega sladoleda? Preprosto recept za sladoled samo manj sladkorja?

Zamrzneš banano/banane, nato zamrznjene zmiksaš in dodaš čokolado v prahu. Nič sladkorja, čisto naravno (recimo), lahko namesto čokolade dodaš zmrznjene jagode, maline, borovnice……..po tem receptu: https://www.youtube.com/watch?v=8Nk9XFvsNi0


nič cukra?
v čokoladi v prahu je več kot pol sam cuker.

drugač je pa meni domač sladoled za na hitro zmrznjene maline in tri žlice mascarponeja. tu pa res ni dodanega sladkorja

nova
Uredništvo priporoča

Kar se tiče kalorij, z domačim ne boš nič prišparala. Sladoled ima že tako od sladkarij skoraj najmanj kalorij, pomembna je seveda količina. Lahko si pripraviš npr. jagode s kepico vaniljevega sladoleda in bo to s kaloričnega vidika čisto sprejemljivo. Enako pravzaprav velja, če si privoščiš dve kepici čokoladnega sladoleda (ne korneta ali lučke, samo navaden sladoled).

Sorbet ima pa še nekaj manj kalorij.

Receptov za domači sladoled imaš sicer na netu, kolikor hočeš. Za vroče poletne dni tudi miks poljubno sadje z banano (zaradi teksture in sladkobe), jaz naredim tudi miks banane, jogurt in gozdni sadeži ter dam to v strojček.

nekaj mleka daš v zamrzovalnik za cca. 4 ure, ne sme povsem zamrznit
potem mu dodaš zamrznjeno sadje po okusu + sladkor po okusu če želiš .. s paličnim zmiksaš in ješ.
mleku lahko dodajaš jogurt ali smetano .. po želji. najmanj kaloričen je osnovni recept .. odličen 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

S kalorijami se ukvarjam ze kar nekaj let, probala sem marsikaj, fejk to fejk ono, pa tako in drugace, na koncu sem prisla do enega edinega zakljucka:

Ce hocem sladoled, lahko pojem tono vodnih luck, a se mi bo se vedno jedel sladoled!
Zato kupim sebi tistega najboljsega in pojem tistih jebenih 50g sladoleda in imam mir!
In tako delam z vso hrano, ker tisto nekaj oropano sladkorja, mascob, mleka in oh, ni vse skupaj nic!

S kalorijami se ukvarjam ze kar nekaj let, probala sem marsikaj, fejk to fejk ono, pa tako in drugace, na koncu sem prisla do enega edinega zakljucka:

Ce hocem sladoled, lahko pojem tono vodnih luck, a se mi bo se vedno jedel sladoled!
Zato kupim sebi tistega najboljsega in pojem tistih jebenih 50g sladoleda in imam mir!
In tako delam z vso hrano, ker tisto nekaj oropano sladkorja, mascob, mleka in oh, ni vse skupaj nic!
[/quote]

Točno tako. 50 gramov najbogatejšega sladoleda ima še vedno “samo” 150 kalorij, mogoče 200 maksimalno. To je kos kruha.

Domace je domace.

S kalorijami se ukvarjam ze kar nekaj let, probala sem marsikaj, fejk to fejk ono, pa tako in drugace, na koncu sem prisla do enega edinega zakljucka:

Ce hocem sladoled, lahko pojem tono vodnih luck, a se mi bo se vedno jedel sladoled!
Zato kupim sebi tistega najboljsega in pojem tistih jebenih 50g sladoleda in imam mir!
In tako delam z vso hrano, ker tisto nekaj oropano sladkorja, mascob, mleka in oh, ni vse skupaj nic!
[/quote]

Točno to, sem dobila nekaj kosov potratne potice, vsi nadevi brez sladkorja. Zanič, škoda vse je romalo za kure. Raje pol kosa dobre potice, kot pa brez okusna masa, bljak….

Poglej recepte za nicecream – zmrznjene banane, malenkost tekočine in dodatki po okusu – jagode, maline itd. Samo močan blender rabiš. Meni je tak sladoled boljši od kupljenega, samo občasno grem še na kakšno vanilijo v fajn slaščičarno.

A za domače sladolede uporabljate strojčke ali kar v zmrzovalnik in to je to?

Jaz sem par let nazaj en stroječk kupila pa mi ni ok. Tisto posodo daš najprej za več ur v zrmzovalnik potem pa ven vzameš in notri daš sestavine ,da jih zmeša in sladoled je nared. Težava je pa v tem, da se ogromno sladoleda primrzne na stene tiste posode in dobiš dol šele, ko se odtali.

Kako ga vi pripravljate? Če daste kar tako zamrznit v zmrzovalnik, je verjetno treba vsake toliko časa maso premašat ali kar pustite, da do kraja zamrzne?

V strojčku sproti strgam maso proč … če pa dam maso kar v zmrzovalnik, pa vmes večkrat z navadnim miksarjem premešam.

Če misliš hujšat z manj cukra, potem ne vem, zakaj toliko sadja. Sploh takega, kot so banane itd.


nič cukra?
v čokoladi v prahu je več kot pol sam cuker.

drugač je pa meni domač sladoled za na hitro zmrznjene maline in tri žlice mascarponeja. tu pa res ni dodanega sladkorja
[/quote]

Ni sladkorja, je pa ena sama maščoba.

Ne slepi se, kalorije so matematična kategorija, kjer bo kemično sladkor še vedno sladkor in nič drugega!

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Tisti, ki imate strojčke, kako se vam obnesejo?

Med mešanjem jaz ne morem sproti mase dol strgat, ker ima strojček pokrov, ne morem priti zraven med mešanjem.

Tisti pa, ki ste tako pametni kot matjazko: glej naslov teme.

2021 je prestopno leto kar se tiče sladoleda.

Od sadja ni nihče predebel, niti se nihče še ni zredil. Tudi zaradi banan ne, ampak zaradi vsega, kar poleg sadja poje.

New Report

Close