Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je možno s 50€ za hrano priti skozi mesec za eno osebo?

Ali je možno s 50€ za hrano priti skozi mesec za eno osebo?

Ali je mogoče in kako? Kaj bi kupili?

je.
težko.
bolj malo.

riž, kuskus in podobne zadeve.

nova
Uredništvo priporoča

Mozno je.

Denarja se ne je. Hrana prvotno ni v trgovini.
Ljudje-zemljani so preživeli tisočletja pa denarja niso imeli. Seveda, ko pa so ljudje-zemljani postali nekaj drugega kar je njihova narava in jim je denar hrana pa je lahko 50 eur za mesečno preživetje stradanje iz tega naslova.

Če moraš s tako malo priti skoz, se mi zdi nujno, da nabaviš seme pa vsaj kako solato pa začimbe doma v teglcih gojiš. Domnevam, da nimaš vrta?
Ker za 50€ si ne predstavljam, da dobiš dovolj kvalitetne hrane.
Pa zraven nabrati regrat pa čemaž pa gozdne sadeže ko bodo. Da pač dopolniš tisto, kar lahko kupiš. Drugače ne prideš skoz.
Sadje, zelenjavo pa nujno rabiš pa ni poceni.

Je možno, ampak ravno raznoliko verjetno ne bo. Naredi si jedilnike iz osnovnih stvari. Moka, riž, krompir, zelje, polenta….take poceni stvari + probaj vsaj nekaj beljakovin dodati.

https://www.youtube.com/results?search_query=10+dollars+a+week+for+food

https://www.spar.si/online/krompir-s-budget-2kg-pakirano/p/459075
kupiš ene 7 pakov tega(9,73€), to je 14kg krompirja, vsak dan ga poješ pol kile

https://www.spar.si/online/jabolka-idared-s-budget-2kg/p/354240
kupiš ene 5 pakov tega 10kg za 10€, več kot dovolj sadja za cel mesec.

https://www.spar.si/online/ohrovt-1kg/p/11678
kupiš ene 10kg ohrovta za tolčt zraven in to je to

ostane ti še cca 20€ na mesec, ki jih porabiš za internet

Tako, za 50 evrov si sit in lahko visiš cel dan na netu.

Vprašaj me še kaj.

za ta denar ne dobiš kvalitetne raznolike hrane. dobiš pa dovolj makaronov, olja in najbolj cenenih sardin in tune, da preživiš

Da se samo poleti, če hrano kradeš…. ali hodiš na rdeči križ po hrano.

To je 1.6 evra na dan, ali 12 evrov na teden. Še kila jabolk je dražja od 1.6 evra.

Konzerva rib, najcenejša je 69 centov, pa to ni dovolj. Rabiš ene dve, plus glavni obrok.

Če ješ pšenični zdrob.

Še kislo zelje, če ga vzameš pol kile je dražje od evra.


japke pa krompir?
dobro, skorbuta ne bo, bo ps zgubla vso mišično maso, pa špeh ji bo zrastu

Če ne želiš bit lačen in jest kruh in krompir cel teden, potem ne. Se pa da bolj zdravo in uravnoteženo prehranjevati za 100 evrov na mesec.

Tole bo pa težka. Jaz bi štartala na jedi na žlico, ki jih skuhaš v večji količini in jih ješ več dni. Ni nujno da zaporedne dneve, lahko daš v skrinjo.
Spremljaj tudi akcije v trgovinah.

3kg mesa je ze kakih 15e.
6kg moke je 3e. Plus kvas.
Zelje, korenje, grah, strocji fizol, vsakega po kilo, je 10e.
Riz je 1e.
Testenine 1e.
Jabolka so 10e za cel mesec.
Kosmici za zajtrk so 1.5e.
Kaksna kava, caj, vsaj sol in poper od zacimb, marmelada za na kruh namazat, jajca nujno, ker so hranljiva…
Vsaj 20e si v minusu.

Povej od kod si, ti znamo pomagat.


japke pa krompir?
dobro, skorbuta ne bo, bo ps zgubla vso mišično maso, pa špeh ji bo zrastu
[/quote]

Nič ne bo špeh rastu od deficita kalorij. Kvečjemu shujšat se da v taki situaciji.

Jaz za hrano za mojega Felixa na mesec porabim okoli 50 €.

Na vseh oddelkih (zelenjava, meso, mlečni izdelki…) večjih marketov imaš punkt, kjer je na voljo po polovičnih cenah dobiti kvalitetno in še dovolj dolgo uporabno hrano. Večkrat se sprehodi, upam, da jih imaš v svoji bližini.

Če moraš s tako malo priti skoz, se mi zdi nujno, da nabaviš seme pa vsaj kako solato pa začimbe doma v teglcih gojiš. Domnevam, da nimaš vrta?
Ker za 50€ si ne predstavljam, da dobiš dovolj kvalitetne hrane.
Pa zraven nabrati regrat pa čemaž pa gozdne sadeže ko bodo. Da pač dopolniš tisto, kar lahko kupiš. Drugače ne prideš skoz.
Sadje, zelenjavo pa nujno rabiš pa ni poceni.
[/quote]
Nekaj vprasanj.
Zakaj predvidevas, da ima kar vsako stanovanje balkon ali primerno okensko polico?
Katero zelenjavo, razen malo berivke in kakih zelisc, lahko gojis v teglcu, da se cenovno izide – da ne zmeces vec denarja za zemljo in semena, kot je vreden pridelek? In katero sadje?
Kako prides brez denarja iz centra mesta do takega gozda, kjer raste cemaz in borovnice in gobe? Koliko je strosek, da prides do tja, koliko smes mabrati in koliko je to, kar naberes, hranljivo?

– 10 kg krompirja – TUŠ cash & Carry – manj kot 3 eur – zadovoljiš potrebo po OK na zelo poceni način

Potem pa greš po trgovinah Lidl/Hofer?Špar- zvečer ali zgodaj dopoldan, ko imajo izdelke znižane med 35-50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Od mesa, kruha do sadja, mlečnih izdelkov…..Vse še top uporabno, saj je po hladilnikih, nobena hladilna veriga ni prekinjena.
Pa če si blizu industrjske prodajalne Ljubljanskih mlekarn- ( sicer je res samov Ljubljani, ob fabrki). imajo izdelke po res nizkih cenah, ki so uporabni tudi še po en teden, ni še pretekel rok – po 10 cetov jogurti tamali, litrski po 40 centov, pa liter mleka po 30 centov, skuta po 90 centov, ni da ni ….. Se da.

50 € na mesec je 1,5 € na dan oz slabih 12 € na teden. Nekaj casa se da shajati s tem, na dolgi rok pa tezko.
Tedenski nakup bi lahko bil
– skatla jajc = 1,70
– kila testenin = 0,70
– kila riza = 0,90
– pol kile polente = 0,50
– 2 kili znizanega kruha = 1,50
– kila piscancjih beder v akciji ali pol kile mletega = 3 €
– pol kile fizola = 1,70 €
– kila cebule = 1 €
Olje in sol kupis vsake toliko, pa mogoce mleto papriko in paradiznikovo mezgo. Po cele kile riza in testenin verjetno ne porabis v 1 tednu, tako da mogoce kdaj kupis kako poceni margarino in/ali marmelado za na kruh. Ce ti konec tedna kaj ostane od predvidenih 12 €, kupi kako jabolko. Ja, lahko samo eno, nihce ne bo cudno gledal. Ali pa, ce ti zadosca kila kruha, se izide se za liter mleka.

Kruh kupis npr v Hoferju narezano struco, ki je pred iztekom roka znizana za 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Mislim, da ima tudi Spar znizan kruh. Zamrznes paketke po 2 rezini in sproti jemljes iz skrinje.

Kot so že drugi povedali, se da preživet, s tem da se prehranjuješ z belo moko, rižem, testeninami in krompirjem. Koliko škode na zdravju to pusti pa vsi vemo. S 100 evri bi šlo normalno, ob predpostavki, da kupuješ najcenejše meso, zelenjavo, sadje, ribe…


japke pa krompir?
dobro, skorbuta ne bo, bo ps zgubla vso mišično maso, pa špeh ji bo zrastu
[/quote]

pa še po enem tednu iste hrane vsak dan se ji bo še ta zagravžala… ne morš vsak dan isto jest in ostat zdrav – četudi so to sam jabke pa krompir… res kaj pa beljakovine – ki so še kako pomembne…
ne moreš preživeti s 50 e in da ostaneš zdrav in vitalen – osnovno zdravi jesti s 50 e na mesec se ne da.


Nekaj vprasanj.
Zakaj predvidevas, da ima kar vsako stanovanje balkon ali primerno okensko polico?
Katero zelenjavo, razen malo berivke in kakih zelisc, lahko gojis v teglcu, da se cenovno izide – da ne zmeces vec denarja za zemljo in semena, kot je vreden pridelek? In katero sadje?
Kako prides brez denarja iz centra mesta do takega gozda, kjer raste cemaz in borovnice in gobe? Koliko je strosek, da prides do tja, koliko smes mabrati in koliko je to, kar naberes, hranljivo?
[/quote]

Kaj pa, če ima celo vrt? No, če nima ne balkona, ne vrta, ima pa okna sigurno.
In sem napisala: solata, začimbe. Ni dovolj jasno?
Nisem pa napisala, da lahko sadje gojiš. AMpak, če že hočeš: jagode.
Iz mesta do gozda lahko prideš peš, s kolesom, s skirojem, rolerji. Ne samo, da je hoja zastonj, še koristna je. Tudi gibanje v gozdu je zdravo.
REs pa je problem, če si doma sredi New Yorka, potem pa res težko prideš do narave. Večina slovenskih mest je pa tako malih, da komot prideš iz mesta ven peš, s kolesom,skirojem, rolerji.
Sicer pa od kje ti domnevam, da avtorica živi v centru mesta? Kaj pa, če živi na podeželju? Kaj, če živi v hiši? Ali pa na robu mesta? In če res živi v središču nekega mesta, recimo Črnomlja, zakaj misliš, da ves čas ždi samo v mestu, da ne gre nikamor ven iz mesta?

Kaj pa, če ima celo vrt? No, če nima ne balkona, ne vrta, ima pa okna sigurno.
In sem napisala: solata, začimbe. Ni dovolj jasno?
Nisem pa napisala, da lahko sadje gojiš. AMpak, če že hočeš: jagode.
Iz mesta do gozda lahko prideš peš, s kolesom, s skirojem, rolerji. Ne samo, da je hoja zastonj, še koristna je. Tudi gibanje v gozdu je zdravo.
REs pa je problem, če si doma sredi New Yorka, potem pa res težko prideš do narave. Večina slovenskih mest je pa tako malih, da komot prideš iz mesta ven peš, s kolesom,skirojem, rolerji.
Sicer pa od kje ti domnevam, da avtorica živi v centru mesta? Kaj pa, če živi na podeželju? Kaj, če živi v hiši? Ali pa na robu mesta? In če res živi v središču nekega mesta, recimo Črnomlja, zakaj misliš, da ves čas ždi samo v mestu, da ne gre nikamor ven iz mesta?
[/quote]

Sem v Ljubljani, 3km od Preserca in ce hocem v gozd kaj nabrat, se moram nekam zapeljat, ker ti tu okoli so onesnazeni in izropani.
Da grem pa nabirat regrat na njivo v blizini doma… Pisuka, ne vem, je na njem vec ostankov izpuhov ali pasje scalnice!
Ti bi pa to jedla al kaj?!

Jaz dam na mesec za mačjo hrano več. Kosilo za enega otroka v šoli me pride par € več na mesec, kot to. Tako, da moj odgovor in to povsem brez računanja je NE. Zato, ker to niti približno ni človeka dostojno življenje. Pogojen ja bi bil, da nimaš nikogar na tem svetu, ki bi ti pomagal s hrano, da te je sram prosit in da se gre le za en mesec, ki ga je treba nekako pregurat, potem pa dobiš nakazilo s katerim si kupiš normalno, zdravo in človeka vredno hrano. V tem in edino tem pridemu bi rekla, ja se da tisti mesec. Kako in kaj bi jedla pa me ne sprašuj. Ti raje nakažem 20€. Jaz se spufala ne bom, tebi bodo pa hudičevo prav prišli.

New Report

Close