Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Soseda je oklofutala hčerko, ki ji je samo nazaj povedala, kar ji gre

Soseda je oklofutala hčerko, ki ji je samo nazaj povedala, kar ji gre

Soseda, stara okoli 70 let, se je vtaknila v hčerin (17 let) način oblačenja. Pravi, da je pomanjkljivo in izzivalno oblečena, kot kakšna kur**. Oblači pa se normalno, kot njene vrstnice. Pač smo doma v majhni vasi, kjer so nekateri obstali globoko v prejšnjem stoletju. Hčerka ji je pa nazaj zabrusila, da naj se ona spomni, kako se je kur**la v mladosti, da sploh ne ve, kdo je oče njenega sina. Sledila je klofuta. Soseda namreč res ne ve, kdo je oče njenega sina.

Ne bom rekla, da hčerkino dejanje odobravam, ji pa dam prav, da se je postavila zase in da ni dovolila, da jo kdo žali, pa četudi je to starejša gospa.

Problem pa je, da je ta gospa začela naokoli trobezljati in blatiti hčerko. Prikazuje se kot žrtev. Hči pravi, da se požvižga na to, kaj se govori po vasi. Po eni strani ima prav. Jaz pa se ne počutim dobro, ker mi ni prav, da hčerko blati. Najraje bi šla do nje, ampak hči je rekla, da naj jo pustim pri miru ter da naj si misli, kar želi. Ne vem, no. Čutim se dolžna, da jo zaščitim, ne pa da samo gledam in sedim križemrok. Sem v dilemi. Ali naj ukrepam po svoji vesti ali upoštevam hčerine besede?

Saj prav zato, ker se je stara vlačila naokrog, zna prepoznati sebi enako.

Kot je razbrati hčerka ne potrebuje tvoje zaščite. Dobro ji gre od rok. Spoštuj njeno odločitev in prošnjo.

nova
Uredništvo priporoča

Malo te je zanesla domišljija.
70 – 17 = 53

No, žalila ni soseda ampak tvoja hčerka.
Soseda je zgolj njeno oblačenje primerjala z oblačenjem prostitutk (pa pustimo ob strani ali upravičeno ali ne), ni pa hčerke zmerjala s prostitutko.
Tvoja hči pa je sosedo obtožila kur*anja.
Dojameš razliko?

Btw; kdo je oče njenega otroka ne briga nikogar od vas, še manj vas briga ali to ona sama ve ali ne. Kako pa vi “veste”, da sama ne ve?

Skratka, zamisli se raje malce sama nad sabo in svojo vzgojo.
In ja, če jo je za to žaljenje in obtoževanje klofnila, ji dam prav.


Soseda ni oklofutala svoje hčerke ampak avtoričino.

Ne obleka, karakter tvoje hcere je katastrofa ! Vse bi se dalo na lep nacin razcistit. Glede na to, da si iz vukojebine, se vsi poznate do obisti.

A to, da odrasla ženska iz katergakoli razloga udari mladoletnico se zdi vsem prav? Doma tud otroke tepete, če rečejo al nardijo nekaj kar vam ni prav?

Zakaj nisi poklicala policijo? Klofuta je fizični napad. Dobila bi položunico in imela čas premislit, če se ji splača drugim pametovat. Če je dovolj gibčna da gobec in roke steguje je dovolj gibčna tudi za kazen. Tele stare kravetine si čisto preveč dovolijo.

Tudi jaz se strinjam s prijavo policiji. Če nič drugega, bo staro ku.rbo spametoval plačilni nalog.

… zakaj ne mara, da stopiš do sosede. Bi znala izvedeti malo drugačno zgodbo. Kdove kaj vse ji je rekla tvoja sončica, da je pokasirala klofuto (poleg tega, kar ti je priznala). Pa ne da odobravam dejanje od sosede. Malo se vseeno zamisli!

Točno tole je tudi meni prišlo na misel 🙂
Se pa tudi strinjam z nekom zgoraj o tem, kdo je v bistvu žalil…..

So klofute padale zato, ker je bilo materino znamenje (na tistem famoznem plakatu) samo kožna pika namesto podplutba na levem očesu?

Če bi iz takega verbalnega konflikta moja hči prišla domov s klofuto, bi jo jaz še na drugo stran. Njen odnos je katastrofalen in nizkoten, ne samo neprimeren. Seveda tega ne vidiš, kako tudi bi, če pa so otroci ogledalo staršev. Ne verjamem in še enkrat ne verjamem, da bi toliko stara gospa kar iz nič napadla hči zaradi neprimernega oblačila. Verjetnost, da je imela hči kakšno cunjico manj kot ti je natvezila, je bistveno večja od tvoje trditve. Tudi povratna reakcija hčere je dosti nesorazmerna z navedenim. Če je pa gospa morda dementna in ima take izpade, bi pa hči morala pri teh letih razlikovati med uravnovešeno osebo in tako, ki nima več stika z realnostjo. Klofuto tudi zate, mama.

Da se meni kdo upikne v psa kar tako brez povoda, bi slišal par krepkih od mene. V hčer ali sina pa, hjooooj … če bi imel srečo, bi fasal kazensko prijavo in odškodninsko tožbo. Ampak bi moral imet srečo.

Če se je upiknila v hčerko, da se oblači kot kakšna ku.ba, to definitivno je že žalitev in to popolnoma brez povoda. Kot je povedala avtorica, se oblači kot druge sošolke. Pa tudi, če se ne bi, se ta stara nima kaj vtikat vanjo. Če je dobila nazaj ploho žaljivk … pošteno. Kaj je hči kaj manj od ta stare? Mora požret žalitev, ker je skoraj še otrok? Ne glede na to, kaj je bilo res, se hčerke tuj človek nima kaj dotikat! Gre k staršem in pove, kaj je bilo, bodo že doma potem uredili. Vam pa povem, da če bi prišla ta stara k meni … potem, ko bi razčistili, kaj je bilo zares, bi jih ta stara slišala še od mene ene par krepkih. Kdor seje veter, žanje vihar, je stara ljudska modrost. In kar vzdigne me, ko kdo reče, če te udari po enem licu, mu nastavi še drugo. Pravilno bi bilo, če me kdo udari po enem licu, mu s pestjo razbijem obraz. Sramota za vse tiste, ki hčerko krivite.

We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile.

V državi naj bi bila svoboda govora. Tako, da če nekomu nekaj zabrusiš s psovko ali ga psuješ s tem pa ne povzročiš vidne škode in razžalitev imena naj ne bi bla nobena taka reč.
Se dogaja dnevno in povsod, čeprav to še ne pomeni, da je prav. Klofuta pa je fizični napad.
Glede na to, da se gre za starejšo osebo, če pogledamo večjo realnost bi tudi ob prijavi te osebe za fizični napad (klofuto) ta oseba le tega priznala s tem pa tudi lahko plačala odškodnino, morda kazen ali pa se ji ponudila možnost, da se opraviči.

Ne glede na starost in spoštovanje mlajšega do starejšega kar bi bil lep vzgled pa je nasilje tako mlajšega do starejšega in obratno nekaj, kar naj ne bi bilo priporočljivo, po zakonu pa je tudi nedopustno in kaznivo.

Pač malo blebetam, se boste pa sami odločili. Včasih je bilo tega več se mi zdi in so starejši nekaznovano in brez obžalovanja ter opravičila živeli naprej pa tudi, če so tuje otroke fizično kaznovali.

podpis pod to!

Če teli monovci ne kupijo čisto vsake provokacije, pa res ne vem…

Hahahhaha

Da bi 17-letnica eni brezvezni stari sosedi zakričala, da naj sebe gleda, kako se je kur**** okrog, hahaha… potem bi bila zagotovo že iztirjena mula, ki ji vulgarizmi, pijančevanja itd. niso tuja. Tega ena normalna, vzgojena 17-letnica pač ne reče, pa čeprav si lahko misli.

Ampak ja, mon itak požre vse, tako da…go for it.

Eni ste pa res trčeni, zaradi klofute bi se šli tožarit. Ja, bravo, res te geniji.
Ni čudno, da se odvetniki režijo butastim Slovencem, ki se tožarijo za oslovo senco, leta tečejo, odvetniki si pa polnijo žepe.

Za bebčke, ki bi se šli tožarit zaradi klofute:
kako boste dokazali, da je bila res klofuta?
Sodni postopki trajajo leta in leta. Odvetnika je treba seveda plačat. Soseda umre, kdo vam bo plačal odvetnika?

Bi pa bilo zanimivo vedet zakaj je soseda začela razpravljat o oblačenju tele hčerkice. Kar tako pač ni prišla k njej in jo začela zmerjati.

Se strinjam, itak provoke.
Je ni 17 letnice razen tistih razpuščenih in popolnoma snetih s ketne, ki bi takole odgovarjala sosedi. In je ni sosede, ki bi eni sosedovi punci, čisto normalno oblečeni, rekla, da zgleda kot k****, razen če gre za pijanko, znano okoli, da napada ljudi in je tudi drugače za psihiatrijo. V tem primeru pa tudi ta avtoričina “hči” ne bi nič odgovarjala, ker psihotu se pač izogneš, če si normalen.

Ampak ja, mon kupi vse.

Recimo, če bi bila zgodbica resnična: včasih bi jih smrklja še doma dobila okrog kepe, ker je očitno nevzgojena do kraja pa verjetno res oblečean kot pocestnica (tak stil med 17letnicami je kar pogost tako, da jaz sosedi, kar verjamem, da je kot pocestnica tale 17letnica).

Bi pa bilo zanimivo vedet zakaj je soseda začela razpravljat o oblačenju tele hčerkice. Kar tako pač ni prišla k njej in jo začela zmerjati.

A da je vse skupaj izmišljeno, ti pa ne kapne?:)))) Ne, tega ni, razen če bi šlo za vaško staro psihopatko/pijanko. Če bi pa ta hči tulila na vaško psihiatrično bolnico, pa to več pove o tej hčeri kot o tastari.

Recimo, če bi bila zgodbica resnična: včasih bi jih smrklja še doma dobila okrog kepe, ker je očitno nevzgojena do kraja pa verjetno res oblečean kot pocestnica (tak stil med 17letnicami je kar pogost tako, da jaz sosedi, kar verjamem, da je kot pocestnica tale 17letnica).
[/quote]

Jah, veliko če-jev bi moralo biti izpolnjenih. To se enostavno ne dogaja, razen če se spričkata dva pijanca med seboj. Tudi nobena normalna soseda ne bo šla eni tuji najstnici govoriti, da se oblači kot pocestnica, razen če jo muči huda demenca/pijanost/psihična bolezen. Lahko bi zmajala z glavo, lahko bi si mislila marsikaj, ne bi pa šla tujih otrok zmerjat za cipe. Dajte no, avtorica se hahlja in je kokice.

Bi pa bilo zanimivo vedet zakaj je soseda začela razpravljat o oblačenju tele hčerkice. Kar tako pač ni prišla k njej in jo začela zmerjati.

A da je vse skupaj izmišljeno, ti pa ne kapne?:)))) Ne, tega ni, razen če bi šlo za vaško staro psihopatko/pijanko. Če bi pa ta hči tulila na vaško psihiatrično bolnico, pa to več pove o tej hčeri kot o tastari.
[/quote]

Meni je jasno, da si je avtorica temo namislila.
Ampak ni mi pa jasno, da je toliko bebavih ljudi, da bi, če bi bila zadeva resnična, šli tožarit.
To pa moraš biti hudo zabit.
In ja, v reali poznam dve zmešani baburi, ki sta se tožarili 15 let ali še več. Vedno znova pritožba. Hja, tista, ki je skoz tožarila, je vedno znova izgubila in vedno znova mastno plačevala odvetnike pa stroške. Pa je šla še naprej tožarit.
Pa sem mislila, da ni veliko takih tepcev pa vidim, da jih je na monu ogromno, ki bi se šli tožarit celo za klofuto. Bebci pač.

Nimam hčere,imam sina,no če bi se postavila v vlogo tvoje hčere,bi mirno odšla,samo jaz nisem s sosedi v taki “bližini”,da bi mi lahko kaj takega zabrusili,…

New Report

Close