Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na pomoč, v hčerinem predelu sem našla drogo

Na pomoč, v hčerinem predelu sem našla drogo

Hčerki sta šli z očetom za nekaj dni na vikend. Sama sem morala zaradi službenih obveznosti ostati doma. Pa sem rekla, ko je že prilika, bom pa generalno čiščenje stanovanja naredila. Pri dveh najstniških puncah, ki te v sobo sploh ne pustita, je generalka bolj težko izvedljiva. Malo sem tudi oblačila posortirala in v omari mlajše hčerke našla eno lepo majhno pločevinasto škatlico. Tudi predstavljati si nisem znala kaj bi lahko bilo v njej. Itak, da mi firbec ni dal miru, zato sem jo odprla in naletela na zastrašujočo najdbo. Dva tableta z odtisom srca, v alu folijo zavit mali kvader, vrečko marihuane, tobak, papirčke in filtre za zvijanje.
Za marihuano vem kako izgleda. Sem jo v mladih letih kdaj pa kdaj kadila tudi sama, za zvitek sklepam, da je hašiš, tabletek pa sem našla na spletu. Naj bi bil ekstazi.
Ob včerajšnji najdbi sem bila čisto panična. Danes sem se malo pomirila. Si rečem, kakorkoli ga ta mlajša biksa, tako zelo hudo ne more biti, saj je pridna dijakinja, aktivna športnica, tudi doma nimamo nekih hudih težav z njo, pač tiste klasične najstniške.
Sem govorila z prijateljicama, ki sta mi svetovali naj punco trdo zagrabim, ko pride domov. Jaz se bolj nagibam k prijaznemu in odprtemu pogovoru, ne pa ustrahovanju in grožnjam. V resnici pojma nimam, kaj bi bilo najbolj prav. Ne bi je rada odrinila od sebe. Ker sem z vašo pomočjo enkrat že rešila veliko dilemo, se tudi tokrat obračam na vas. Kako bi v pristopili k otroku?

 

Kaj, če bi se ti zadela z njeno robo in naj te vidi kako izgledaš, ko si narejena? Misliš, da je to ne bo streznilo?

V katerem predelu pa? V zadnjici? V nosu?

Pa saj ni res kaj vse je tukaj gor na temu forumu.

Da ti je v petek tako dolgčas?

Nimam otrok. Sem kadil travo in tudi kdaj hašiš. Tako, bi ji rekel, skad kdaj kakšnega, ne bo konec sveta. S tabletami se pa ne zajebavaj, ker nikol ne moreš vedet, kak šit je noter zmešan. A se spomneš onih mariborskih študentskih trupel v Dravi? Naj bi fantje požrli nekaj zaradi česa so “goreli” in skakali v Dravo, da bi se ohladili. Tako se je govorilo.

Po drugi strani je pa Keith Richards še živ, tako da vsak stik z drogo ne pomeni, da je življenje zavoženo.

Smo ga v osedemsetih in devedesetih isto srali, če ne še bolj, pa nas je večina danes vzornih davkoplačevalcev.

To je pač faza odraščanja, ko je treba marsikaj poskusit.

Daj ne zganjaj panike, saj praviš, da si si tudi ti kakšnega zvila. Je pa res, da tableti zmotijo. Predlagam, da jo kar soočiš s tisto škatlico, takoj ko pride domov. Če je oče ok, da je ne bo že prej napadel, mu vsaj malo namigni, da bosta lahko skupaj nastopila.

Nimam otrok. Sem kadil travo in tudi kdaj hašiš. Tako, bi ji rekel, skad kdaj kakšnega, ne bo konec sveta. S tabletami se pa ne zajebavaj, ker nikol ne moreš vedet, kak šit je noter zmešan. A se spomneš onih mariborskih študentskih trupel v Dravi? Naj bi fantje požrli nekaj zaradi česa so “goreli” in skakali v Dravo, da bi se ohladili. Tako se je govorilo.

Po drugi strani je pa Keith Richards še živ, tako da vsak stik z drogo ne pomeni, da je življenje zavoženo.

Smo ga v osedemsetih in devedesetih isto srali, če ne še bolj, pa nas je večina danes vzornih davkoplačevalcev.

To je pač faza odraščanja, ko je treba marsikaj poskusit.
[/quote]

Ja, za nekatere je faza odraščanja in večina vas je vzornih davkoplačevalcev……… razen tistih, pri katerih je faza odraščanja prešla v življenjski slog in so danes vse prej kot vzrorni davkoplačevalci. Jaz jih na žalost poznam veliko, ki so propadli, spijo po ulicah, nekateri so mrtvi.

Avtorica, imam izkušnjo z narkomanom v sorodstvu. Najprej pristopite na lep način, a vseeno ne skrivajte dejstev, nevarnosti in posledic tega početja. Nekaj časa vztrajajte z lepim načinom, a ne predolgo. To napako smo naredili mi. Takoj ko boš videla, da lep način ne zaleže, je treba stopiti na strog način. Ne vem, koliko je punca stara, a daj ji vedeti, da tega ne boste trpeli v hiši. To je sicer zelo težko storiti, a veliko jih je prišlo k pameti, ko so dobili kovček pred vrata in ko so videli, da nimajo kam in da tak način življenja pomeni izključno hiter propad, so obrnili ploščo. Kontaktiraj zdravnika, naj vas usmeri, kje iskati strokovno pomoč.

PS:
Nikar ne nasedaj na naslednje izgovore:
– vem kaj delam, samo preizkušam
– sploh ni moje, hranim za prijatelja

Haha, na lep način se boš tega lotila? Mene bi raznesel, če bi kaj takega odkrila. Kaj pol če je pridna dijakinja in pridna športnica,…saj takim še se prej odtrga. Rezultate zahtevate na vseh področjih a ne? Če ima te stvari doma lepo shranjene, je punca že pošteno zabredla. Upam in želim vam, da bo punca spregledala. Srečno.

Jaz bi začela: materinstvo mi je dalo priložnost, nalogo in dolžnost spraviti te skozi turbolenco odraščanja v čim bolj zdravo, vitalno, sposobno, samostojno mlado osebo, zrelo treznega razmisleka, sposobno oceniti kaj je zate prav in kaj narobe. Moja vzgoja in odnos do tebe je temeljila na zaupanju. S tole škatlico sem ugotovila, da tega zaupanja ne uživaš več v taki meri, da bi prepustila tvojo pot odraščanja v enaki meri neodvisnosti od starševskega nadzora. Upala sem, da se nikoli ne bova potrebovali soočati s tako zadevo, ampak ta pot ni prava. Žal, dekle, vrnili se bova nekaj let nazaj, na obdobje, ko sem morala bolj skrbno paziti nate in ti bolj boš morala graditi vrednote znova. To bo naporen proces ampak verjamem vate in verjamem vame, da to zmoreva…. Potem pa sedita skupaj in oblikujta pravila.

Pogovori se s punco kot da nič ne veš, jaz sem našima povedal da je bolje da bordeta malo okajena pd alkota domov, kot pa da eksperimentirata z drogami, sem bivši kadilec od 2006 in vem kako težko je bilo ven iz odvisnosti od tobaka, tresel sem se , glava ni delala, kadil sem pa tri škatle na dan, manj kot dve nikoli.
Pa tobak niti ni nelegalna droga…

Podobno sem imela pred 15imi leti z hčerko. Vem, da smo jo tedensko vozili na testiranje urina. Na začetku je vse tajila. Potem pa sva počasi vzpostavljali odnos, ona se je oddaljila od družbe s katero je zabredla v travo in občasno tablet. danes imava neverjetno lep in poln odnos. Vsakemu se lahko zgodi, da otrok zabrede, a važno je kako reagirati, da se mu pomaga. Najbolje, da se za začetek obrnete na katero od telefonskih št, ki nudijo podporo staršev odvisnikov ali pa njeno osebno zdravnico. Pa ne verjemite ji, da droga ni njena. Srečno in pogumno.

Eh, pa to niso nevem kako resne droge.
Pogovorite se bolj na način, da to vseeno ni pozitivno/ zdravo ob pogosti uporabi..
Če se vzame/pokadi parkrat na leto, ne vidim problema, najstniki so najstniki, tudi kaj takšnega se poskusi..

Najprej bo hči vprašala ozr se drla s kakšno pravico si pospravljala njeno sobo.
Potem bo šla v sobo in zaloputnila vrata. V sobi bo še nekaj časa jezna, nato bo lahko odšla ven in zaloputnila še vhodna vrata.
Zato lepo po vrsti.
Ko pride domov bo šla itak najprej v sobo in videla, da si pospravljala.
Zato takoj, ko pride domov, naročiš obema naj ti dasta ključe od vhodnih vrat.
(Kaj boš z njimi – ne bosta jih hotele dat, ker je treba pobrskat v sobi).
Ne vem reči, da si zgubila svoje in da bi samo moraš nekaj pogledat.
Nato zakleni vhodna vrata, ključe spravi v svoj žep.
Naslednja stvar vprašaj čigavo je to.
Odgovor bo – od sosedove minke.
In ker nisi po juhi priplavala boš sumljivi hčeri rekla naj se vsede v avto s tabo.
Odpeljala jo boš na policijsko postajo.
Tam bo dobila najboljšo lekcijo. Spraševali jo bodo tudi kje je robo dobila in mogla bo izdat prijatelje.
Alpa dilerje.
To je naredila mama od kolegice.
To, kar si našla je big deal. In ne delaš slona iz muhe, ampak bi rada naredila muho iz slona.
Neee.
Če hoče probat nekaj novega, naj se gre cepit za korono. Če izbiraš nevarnost je to drugo manj nevarno.

Stvar sploh ni nedolzna. Punca rabi trdo roko. Zelo hitro lahko potone na dno. Tako hitro, da ne boste dojeli. Oba z mozem jo primita v roke.

kateri športnik se pa ne drogira?

zakaj bi se pa morala ravno ti ukvarjat z tem problemom. Obstaja policija, njen foter in še bi se našel kdo. Jaz bi se najprej lepo v njeni sobi dol usedla z njo in jo vprašala kaj počne droga v njenem predalu. In ji kao zagrozila z policijo.

Sej niste normalni. Zaradi par g mehkih drog pri sicer uspešnem in pridnem najstniku, bi ga metali na cesto, vozili na urinske teste, na policijo… očitno pojma nimate kaj delajo najstniki, tudi tisti najbolj pridni. Večina jih redno pije, kadi travo, xtasy je malo bolj resna zadeva, a še vedno nič takega, da bi bilo treba otroka vozit na policijo. A niste bili nikoli mladi? S tem jo boste samo odrinili od sebe in uničili zaupanje.

skratka če to delajo vsi je ok in naj dela še moja hči. tabletka ni mehka droga in kdo ve kaj je tam nptri lahko je smrtno nevarno, ok za travo ne bi delal panike. jaz bi to smrkljo na trdi prijel in to, da ima to v sobi pokeni da je že globoko zabredla. policija. jaz bi za take uvedel internacijo dve leti. svet je šel k hudiču mede vojno ko je bilo hudo pa trplejnje s eni noben drogiral, droga je zadeva sodobnega časa ko imajo vsi preveč pravic in ne vedo več kaj bi se spomnili. nagnat delat cel dan 18 ur na dan delat pa bo zmatran pa ne bo droge jemal. razvajeno vse4 do konca ko iz ven pade ga pitate z vsem mogočim, nobenega pomanjkanja, trpljenja in truda vse prinešeno na pladnju z zlato žlico. krivda je hna starših in vzgoji in okolici, ki j isto zblojena

https://www.drogart.org/svetovanje/4452/cas-za-starse-kako-se-z-mladostniki.html

Ti zaradi mene lahko svojim otrokom pustis, da pocnejo kar hocejo. Zaradi mene ti lahko tudi serjejo po glavi. Jaz samo pravim kaj bi jaz napravila, ce bi nasla drogo v sobi mojega otroka. Ti pa kakor zelis. Meni po domace povedan, dol visi za tvoje otroke.

Še dobro, da ste v hčerinem predelu našli samo drogo. Jaz sem v hčerinem predelu našla nekaj, česar ne bom nikdar pozabila. Našla sem – truplo. Truplo fanta, še ne 18 let starega. Nato pa se spomnim, da iščejo pogrešanega… Pogledam na splet in ja, on je to. Groza me spreleti. Izprašam punco, kako se je to zgodilo, pa reče, da je njenega fanta kap in da se je bala povedati. Pokličem policijo, truplo odpeljejo…

Ne rabi je napasti takoj, ko pride domov. Ne bo koristi. Lahko jih daš vedeti, da veš. Ekstazi naj zabriše stran. Včasih preprodajaci prepričajo mlade, da se bodo lažje učili z ekstazijem. Na začetku res deluje, potem pa odvisno od posameznika ali se pravi čas ozavesti in to opusti. Razloži ji, da to lahko trajno poškoduje možgane. Lahko ji težiš na polno ampak to ni zagotovilo, da bo nehala. Ne moreš je imeti pod nadzorom ves čas. Prav je, da pri sebi premelje in razume.
Pa malo preveri s kom se druži.
Vsekakor najprej pogovor na lep način. Norenje nikoli ne prinese nič dobrega. Saj bo!

Ja smo bili mladi. No, saj smo še, a ni še tako dolgo nazaj, ko smo bili najstniki. Smo imeli priložnost videti kar nekaj teh “nedolžnih” eksperimentiranj in danes tudi vidimo, kako se je končalo. Ni res, da to kar vsi jemljejo. Nekaj jih je provalo in to je bilo to, večina, ki jih je provala, pa so zabredli. Moja sošolka je tudi imela petice, čeprav se je pacala z drogo. Marsikdo je bil takega mnenja kot ti, namreč saj je drugače pridna, pa kaj, če tu in tam mal zažura. Počasi je pristala na heroinu in v komuni.

Ok, če bi bila samo ganđa, bi rekel ne skrbi, tako ko so v igri tudi tableta, je treba zadevo vzeti skrajno reno. Samo na pusti se, da te deklica prepriča, da to ni njeno, da ona je samo enkrat probala. Bodi močna in odločna.

New Report

Close