Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ko je v zvezi vse ok, razen seksa

Ko je v zvezi vse ok, razen seksa

Kolegice imajo tezave, ko partnerji pijejo, so non stop v druzbi kolegov, ne znajo z denarjem, so prevec navezani na mamo, nic doma ne pospravijo… No jaz, jaz pa nimam nobenih teh problemov. Midva kot par v vseh teh pogledih super funkcionirava, imava enake ideje glede financ, gospodinjenja, imava urejene odnose z zlahto, prijatelje.. Sem prepricana da bi se dobro obnesla tudi v vlogi starsev.
Moj problem pa je seks. Zame ga je premalo, za njega pa mogoce celo prevec. Seksava obicajno 2x na mesec (oba sva pod 30). Mogoce je on malo aseksualen ali pa ima zelo nizek libido. Zelo uziva da ga jaz oralno, tam pa ze zanj zadeva zakljuci. Ko seksava, sem jaz tista, ki dozivljam custveno intenzivnejse. On pa pokaze zelo malo strasti in custvene globine, on seks naredi tehnicen, tako kot je tehnicen njegov karakter. Rad menjava polozaje in stvar naredi tehnicno, jaz pa bi lahko samo v enem polozaju, ampak s poljubi, energijo, intenzivnostjo, cutenjem partnerja…

Ce razderem zvezo zaradi seksa, vem, da tako kompatibilnega partnerja v vseh pogledih ne bom vec nasla. In enkrat bom mogoce tudi jaz tista zena in mama, ki ji seks ne pase in bi bila presrecna s takim partnerjem. Ampak trenutno sem taka, cisto iskreno, da ce greva danes narazen, bi jutri ze iskala seks drugje.

 

Zveza ni srečna zaradi popolno kompatibilnosti partnerjev, ampak zaradi ljubezni, spoštovanja, topline, in … ja, seksa.
Po mojem želja po seksu mine, ko ni več prave ljubezni (no, ali pa v primeru bolezni in kakšnih hudih pretresov). To, ko eni rečejo, da ljubijo partnerja, ampak do seksa jim pa ni, je metanje peska v oči.
Zame je seks telesna ljubezen, torej ljubezen. Če partner ne bi hotel seksati z mano, bi bila prepričana, da me nima več rad. Ampak on ima libido in je seksualen, tvoj partner pa ne … ne vem no, čaka te še najmanj 30 seksualno nabitih let.

Partnerja obdrži, išči drugje samo seks…

nova
Uredništvo priporoča

Partnerja obdrži, išči drugje samo seks…
[/quote]

to pa ni fer nasvet.

Midva imava vse to +sex in to po skupnih 17ih letih in otrocih. Brez dobrega sexa sva lahko samo dobra prijatelja, ki skrbita en za drugega in se spoštujeta. Meni osebno sex veliko pomeni, od nežnega, strastnega, oralnega, če se ne bi razumela v postelji ne bi bila nikoli srečna in bi iskala potešitev drugje.

Ni fer do tebe niti do njega tole. Slej ko prej bo udarilo tudi na druga področja veze ker boš frustrirana. Nisi stara 70 let in rabiš samo družbo. Govorim iz izkušenj. Ločena pri 31ih. Pa sem imela isto dilemo par let in se tolažila da je ok. No začne butat drugje ven. Če si čuten človek rabiš ob sebi isto čutno osebo. Drugače se boš vedno zavrnjena in frustrirana počutila. Z leti narašča zamera.
In ja sem našla bolj ustreznega partnerja.

Uf, tole je tudi tipično za latentne geje… i nujno, da bi želel tudi analo.
Lahko da te ima blj kot ne trenutno za “fasado” za javnost, da je uradno z žensko ( npr, za mamo, sorodnike morda), deep dark inside pa kaj drugega

Koliko časa na teden porabi zase, za svoje lepotne rituale ( urejene nohte na rokah in nogah, lase, pete in podplate, ipd – več kot ti?). Kolikokrat na teden prebira, zlaga in prerazporeja svojja oblačila npr.?

Zveza brez rednega in strastnega seksa je umiranje na obroke. Žal.

Točno tako. Seks je najgloblje izkazovanje ljubezni, ki hkrati zaradi hormonov, ki se ob njem sproščajo, še bolj poveže partnerja. Vedno znova in znova. Če ne stima seks, je v 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tudi sicer kaj narobe v partnerstvu, saj gre za edini del, pri katerem se ne moremo pretvarjati in se delati, da je vse ok. In ja, če je ljubezen prava, je seks božanski tudi po 20 letih partnerstva… Govorim iz izkušenj.

Jaz sem zaradi tega pred 30 letom zaključila dolgoletno zvezo. Na koncu sva seksala parkrat na leto. Če nimata otrok, je lažje zakljuciti, namrec imas se veliko lepih let pred seboj, si tako predstavljas brez seksa? Na koncu je bolje biti samski brez seksa kot z nekom celo življenje v isti postelji pa se te ne dotakne.

Sama jih imam 55. Ti najbrž ne bi verjela, kako gajstna (strastna) sem bila v mladosti! Nisem imela prav veliko partnerjev, ampak tiste, ki sem jih imela, so bili pa večinoma odlični pri seksu. Mi je pasalo, sem uživala v vročih, pogostih, dlje časa trajajočih seansah…
Ampak tam nekje po 45 letu oz. blizu 50-ega leta je pa tudi meni libido izredno upadel. Danes imam mirnega partnerja, s katerim sva skupaj zadnjih 15 let in ki me je (on je imel že 15 let nazaj nizek libido, vendar se je zame vedno potrudil) včasih komaj dohajal, danes sem pa zelo zadovoljna z življenjem, ki ga imava:)) On jih ima 63, pa bi mu bilo najbrž dovolj 1x na mesec, vseeno pa seksava vsaj 1x na teden. Ampak sem srečna in mi nič ne manjka, na vseh ostalih področjih sva bila že prej vedno izredno kompatibilna.

Dejansko z leti moč spolnega nagona upada. In pomembnejše postanejo druge stvari. Pogovori, skupni interesi, tolažba, to, da sta prijetna družba drug drugemu. Pri meni je tako, ampak najbrž ni pri vseh, saj smo ljudje različni.

Jaz bi ti na njegovem mestu kupu Dildo in rekel “Jebi se”, pa bi zadeva bila rešena

Doma ničesar ne spreminjaj, drugje si samo seks brez obveznosti poišči….

Pa baba smotana a znaš desca zavalit na hrbet, prijet za tiča da se postavi potem pa sest nanj in opravit kar rabiš, je tak problem?
Čez leta te bo pač tožil za posilstva, ampak kaj bi to…

Sem na istem kot ti, le da sem moški. Zame premalo, njej dovolj. Sicer nama zveza štima in jo imam rad, moji starši, prijatelji, vsi pravijo da sva za skupaj.

Problem sem rešil tako, da sem si našel f*kfrendico, s katero je seks druga dimenzija in to, kar pogrešam pri svoji partnerki. FF je zatrapana vame, jaz ji malo komplimente nasuvam pa ji dajem upanje da bom enkrat pa res pustil svojo, pa imam urejeno.

Tebi svetujem enako, če ti zveza sicer štima, jo ne razdiraj. Ne bodi neumna in si najdi ljubimca, samo ti pa svetujem da si najdi raje zasedenega, da bosta na istem, ker s samskimi kot vidiš so potem lahko težave (čustvene).

Meni klapa, najbrž bi tebi tudi.

stara si pod 30 let, dolgo ne boš več.
Resno razmisli, kakšne načrte v življenju imaš. Če misliš tako kot večina tam sredi tridesetih mogoče narediti enega otroka, ostalo pa posvetiti uživanju in seksanju, potem pusti tega fanta in si najdi enega bolj pohotnega. Otroka bosta že nekam uturila dokler bo majhen.
Če pa načrtuješ imeti družino z več otroki, potem pa je ta idealen. Do seksa te bo namreč hitro minilo in potem bi bolj pohoten partner imel s teboj probleme. Ko imaš resne obveznosti, se prioritete zelo hitro spremenijo.

Ali je prikrit gej, ima ljubico, ga ne prvilačiš, je zaljubljen v drugo, ki je ne more imeti?
Ženske težave okoli tega lahko odpišemo kajne?
Nisi noseča, rodila?, poporodni hormoni? Majhni tečni otroci? Poporodna ali navadna depresija?

Morda tak je?
Vzrok bi znal biti kakšen od naštetih

Poznam en tak par, kjer tudi kao vse klapa, razen seks – za enega je premalo, za drugega pa “sej je vse v redu”.

On jo na veliko vara, kolikor vem ima trenutno vsaj 2 loverki, kako to hendla, ne vem, me niti ne zanima.

Osebno bi šla iz take zveze, ne glede na vse, mogoče bi edino razmišljala če bi imela otroke, ampak sej to ugotoviš prej… Ne moreš trditi, da je zveza OK, če vama seks ne štima (tega res nikoli nisem razumela). Na nek način si potem skupaj z najboljšim prijateljem.
Ti si želiš strasti, njemu zadošča tehnika.
Se ti zdi to ok?
Kaj bi pa svetovala prijateljici, če bi imela tak isti problem?

Razmisli. Stara si pod 30, pa saj leta nimajo veze, če nisi zadovoljna v zvezi. Jaz sem končala šestletno zvezo (sva skupaj živela itd) pri 32ih, ker sem razmislila in dojela, da ne želim tako živet in bi to naredila, tudi če bi bila stara magari 45.

Res, verjemi, tole te bo samo še razžiralo na drugih področjih. Če si take sorte, si pa konec koncev lahko omisliš tudi prijatelja z ugodnostmi, kot so ti svetovali, ampak ne zdiš se mi take vrste, vsaj ne kot si se opisala.

Ja resno no. Saj veš da taprave mame pa sploh ne seksajo. Izbiraš met biti mama in med seksom veš.
Mislim kje jih pobirate? Punca ni še niti 30 let stara. In seks ni samo za preden imaš otroke. Ona nima povezanosti s tem človekom. Oz. ta tip je nima z njo. Nobene intimnosti. Ni zmožen se predat. Slej ko prej se bo tudi na drugih področjih pokazalo. Očitno jih je na tem forumu veliko ki jim za to povezanost dol visi. Glavno da imajo hišo, čiste brisače pa otroke in moža za okolici pokazat. Za temi zidovi pa nič. Samo tehnično sem pa tja malo potrpet. To naj bi bil zakon? To so cimri. Zakon pač to ni.

Ja resno no. Saj veš da taprave mame pa sploh ne seksajo. Izbiraš met biti mama in med seksom veš.
Mislim kje jih pobirate? Punca ni še niti 30 let stara. In seks ni samo za preden imaš otroke. Ona nima povezanosti s tem človekom. Oz. ta tip je nima z njo. Nobene intimnosti. Ni zmožen se predat. Slej ko prej se bo tudi na drugih področjih pokazalo. Očitno jih je na tem forumu veliko ki jim za to povezanost dol visi. Glavno da imajo hišo, čiste brisače pa otroke in moža za okolici pokazat. Za temi zidovi pa nič. Samo tehnično sem pa tja malo potrpet. To naj bi bil zakon? To so cimri. Zakon pač to ni.
[/quote]

punca trdi, da vse drugo oh in sploh super štima. Kako pa je s seksom, ko pridejo otroci, pa bi vedeli moški veliko povedati.

Vidva sta bolj za prijateljski kot ljubezenski odnos. Veza brez seksa ali premalo seksa je kot jed brez soli ali premalo slana jed. Lahko jo ješ, si sit ampak okus ni nikoli pravi.

najdeš si fakfrenda, v tvojem primeru ko praviš da vse ostalo štima,.. druge variante ni.

Sama jih imam 55. Ti najbrž ne bi verjela, kako gajstna (strastna) sem bila v mladosti! Nisem imela prav veliko partnerjev, ampak tiste, ki sem jih imela, so bili pa večinoma odlični pri seksu. Mi je pasalo, sem uživala v vročih, pogostih, dlje časa trajajočih seansah…
Ampak tam nekje po 45 letu oz. blizu 50-ega leta je pa tudi meni libido izredno upadel. Danes imam mirnega partnerja, s katerim sva skupaj zadnjih 15 let in ki me je (on je imel že 15 let nazaj nizek libido, vendar se je zame vedno potrudil) včasih komaj dohajal, danes sem pa zelo zadovoljna z življenjem, ki ga imava:)) On jih ima 63, pa bi mu bilo najbrž dovolj 1x na mesec, vseeno pa seksava vsaj 1x na teden. Ampak sem srečna in mi nič ne manjka, na vseh ostalih področjih sva bila že prej vedno izredno kompatibilna.

Dejansko z leti moč spolnega nagona upada. In pomembnejše postanejo druge stvari. Pogovori, skupni interesi, tolažba, to, da sta prijetna družba drug drugemu. Pri meni je tako, ampak najbrž ni pri vseh, saj smo ljudje različni.
[/quote]

No, onadva že zdaj manj seksata kot vidva pri skoraj 60 in do tistih let, ko je tebe začelo minevati, ji manjka še 20 let. Bi svoji hčeri predlagala, naj potrpi 20 let brez partnerjeve telesne bližine?
Poleg tega se ji lahko zgodi kot meni in je pri tvojih letih niti približno še ne bo minilo.

Mislm da je čas da si omislis ljubimca pa bo vse bp

No, onadva že zdaj manj seksata kot vidva pri skoraj 60 in do tistih let, ko je tebe začelo minevati, ji manjka še 20 let. Bi svoji hčeri predlagala, naj potrpi 20 let brez partnerjeve telesne bližine?
Poleg tega se ji lahko zgodi kot meni in je pri tvojih letih niti približno še ne bo minilo.
[/quote]

Saj pravim, ljudje smo različni. In avtorica je res še mlada, lahko bi mi bila hči:))
Joj, kaj bi svetovala svoji hčerki, če bi ona imela tak problem?? Nimam pojma! Odvisno, koliko posameznim ljudem spolnost pomeni. Če enemu pomeni ogromno, drugemu pa malo, potem bosta to razhajanje res težko uskladila. Nekdo, ki je izredno “mahnjen” na seks, bi si želel spolnosti prav vsaki dan, lahko tudi večkrat na dan! Ampak nekdo z nizkim libidom ima 1x na mesec čisto dovolj. Taka dva človeka ne moreta najti niti kompromisa!!

Priznam pa, da sem jaz postala “bolj umirjena” šele z leti. Pri 30-ih bi najbrž tudi sama prekinila zvezo z nekom, ki mi ne bi nudil dovolj telesne ljubezni.
Zdaj, pri 55-ih, je seveda ne bi.

Draga,
iz izkušenj ti povem – partnerja obdrži, sex pa išči drugje. Volk bo sit in koza cela.☺️
Imam 29 let, sem mami 4 – letni hčerki. Sex po porodu zanj ni več to to očitno. Ravno tako kot vidva, sexava max. 1x – 2x na mesec. Tako pač je. Sem sprejela to dejstvo, kar pa ne pomeni, da se bom odpovedala užitkom. Le navezat se ne smeš na drugo osebo pa vse štima.
Veliko sreče in sexa ti želim.😉

New Report

Close