Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Njakvalitetnejša, najenostavnejša, naokusnejša, najbolj zdrava, najbolj nasitna z vsemi potrebnimi snovmi, hrana je

Njakvalitetnejša, najenostavnejša, naokusnejša, najbolj zdrava, najbolj nasitna z vsemi potrebnimi snovmi, hrana je

Krompir, ali tenstan ali pražen ali pečen, dunajski puranji piščančji zrezek, ali goveje meso kuhano v juhi in solata. S tem dobiš vsa potrebna hranila, je izjemno okusno, si sit kot bik, najcenejše je in najbolj zdravo. Vi pa jeste neke mesne bureke, not pa zmleto mogoče še podgane, neke fižole čočerike in tiste veganske zadeve, ki ne valjajo pol kurca, neke hamburgerje in stotisočere junk foode, ki so v trgovini samo zato, da prodajajo takim kot ste vi. Ker na svetu je 8 milijard škodljivcev in zmislili so si že prav vse, samo zato, da se proizvaja, da narod dobi plačo od tega, drgač bi pocrkali od lakote. Vsega tega ne rabite nič. Gre za brezvezno potrošništvo. Jaz uživam v piščančjem fileju dunajski zrezek, za en evro po porciji, doma narejeno, ti pa žeri mesni burek s podganami za dva evra

Tole tvoje kosilo je ok, nič ne rečem. Ampak tisto, kar si napisala v naslovu, pa definitivno je SADJE – Njakvalitetnejša, najenostavnejša, naokusnejša, najbolj zdrava, najbolj nasitna z vsemi potrebnimi snovmi – naravna hrana, ustvarjena za človeka. Dejstvo. PIKA

Tole tvoje kosilo je ok, nič ne rečem. Ampak tisto, kar si napisala v naslovu, pa definitivno je SADJE – Njakvalitetnejša, najenostavnejša, naokusnejša, najbolj zdrava, najbolj nasitna z vsemi potrebnimi snovmi – naravna hrana, ustvarjena za človeka. Dejstvo. PIKA
[/quote]

Ne bluzi

nova
Uredništvo priporoča

Zelenjava, sadje. Vse kar je surovo (oreščki npr) je meni ugotavljam najboljše. Smutiji in juhuce tudi pridejo v poštev pa kakšna žita. Ostalo pa… čim manj.

Dober vic. To kar si napisala je na ravni vseh fastfoodov. Tenstan krompir in dunajski zrezek je zeeeeeeeeelo daleč od zdrave prehrane. Kvalitetna je ravno toliko kot so sestavine kvalitetne. Če kupiš poceni večkrat prešprican krompir in solato, najcenejšega purana nafilanega s hormoni in drugimi dodatki pač o kvaliteti ne moremo govoriti. Poceni je ravno toliko hot hrana nad katero se zgražaž. Ne vem kaj je bilo mišljeno z najenostavnejša. Nasitna – vse maščobe nasitijo.
Jaz fižol in čičeriko ter tudi krompir pridelam sama. Ni enostavno pridelat, je treba delat. Glede potrošništva – v zgodovini človeštva se ni pojedlo toliko mesa kot se ga poje zdaj. Pa naj bo to puranje, piščančje ali govedina. Ne vem kaj imaš toliko proti mletemu mesu. Je enako meso samo v drugačni obliki.

Od kod ti to, da je ta hrana poceni? Krompir že je, meso pa ne, tudi glede na količino beljakovin, ki jo dobiš, ni poceni.

Od mesa dobiš manj kot 40g beljakovin na €, od fižola, čičerike, pa čez 100g na €. Zakaj pa krompirja ne šteješ med vegansko hrano, fižol in čičeriko pa, pa je verjetno jasno samo tebi.

Pravi ekspert za hrano si, tu ni kaj.

Meso na tvoj način je ful zdravo, ker ga povaljaš v mletem kruhu in ga potopiš v vroče olje, krompir spečeš zraven v ponvi in.solato daš zraven v skledo. Pa še ful poceni.

Če pa to isto meso zmelješ, spečeš, daš med dve šniti kruha in solato zraven not, krompir narežeš na tanke podolgovate šnite in jih potopiš v vroče olje (hamburger s pomfrijem), potem je pa naenkrat nezdravo in še drago postane.

LOL.

Strocnice na 1001 nacin!

Čestitam! Ni lepšega trenutka, ko se družina zbere pri mizi pod sliko gospoda Janeza Janše in jih žena/mama postreže z domačo govejo juho, dunajcem ali govedino s tenstanim krompirjem in solato z vrta in to poobedujemo ob zvokih slovenske narodno zabavne glasbe.

Nisem brala vseh odgovorov, ampak na podlagi vprasanja bi tudi jaz rekla strocnice.

Pravi ekspert za hrano si, tu ni kaj.

Meso na tvoj način je ful zdravo, ker ga povaljaš v mletem kruhu in ga potopiš v vroče olje, krompir spečeš zraven v ponvi in.solato daš zraven v skledo. Pa še ful poceni.

Če pa to isto meso zmelješ, spečeš, daš med dve šniti kruha in solato zraven not, krompir narežeš na tanke podolgovate šnite in jih potopiš v vroče olje (hamburger s pomfrijem), potem je pa naenkrat nezdravo in še drago postane.

LOL.
[/quote]ravno takim kot si ti, ki mislijo, da nekja vedo, pa ne vedo nič in vse narobe, se najlažje prodaja šodr hrano. to ste najboljši potrošniki junk hrane pa še drage. kupiš njoke beri kilo moke, ki stane 20 centov, ti pa za njo daš 4 evre. tisto mleto meso, ki ga ti kupiš v slo mesnicah, velja za veliko večino njih, je meso pred rokom trajanja ali pa čez, smrdeče za v konterjner. ampšak še pomnite tovariši mojstrov mesarjev v tušu grosuplje, ko so takemu mesu dodali žveplove pripravke, da je meso spet postalo dišeče in rdeče in so vam ga prodali v akciji za 4 evre po kili. kako so vam ti sveži čevapčiči teknili. poleg tega gre v mleto meso v mesnicah vse najslabše, skupaj s tumorji in rakavimi tkivi. in vi to veselo popapcate. Mi ki smo pametni pa jemo najboljšo kvaliteto, domače goveje meso od kmetiča, ki pase bikce na pašniku, pozimi so seveda v štali hranjeni s senom. potem domače kure, ki jih vzgaja drugi kmet, probaj enkrat domačo kokošjo juhico od domače kokoške, tam dobimo tudi jajca. pa domač krompir, ki ga pridelamo doma, šprican nikoli, tudi če bi bil proti hroščem to ni noben strup, vsekakor pa 40 krat manjkrat šprican v eni rastni sezoni kot večina tisih sladkih jagod pa paradižnika in paprike, ki jih kupite v trgovini. v trgvoni je seveda vsa zelenjava brez špricanja,bio eko ni da ni. imamo tudi domačo ajdovo moko pa domačo moko in doma pridelane pšenice mleto v mlinu nekje na dolensjkem, da ravno ne izveš iz kje sem. skratka ko pomislim na tisto hrano, ki jo vi kupujete brezveze v nekih spinih s emi začne obračat želodec. saj ni čudno, da je toliko bolezni. pa še nepreudarno kupujete. 90 prpcent kar kupite je za vstran vrečt pa niti ne rabite tega. ja seveda solato in motovilec pa imamo celo leto doma na vrtu pa v rastlinjaku poleg paradižnika poleti in še česa.

Od kod ti to, da je ta hrana poceni? Krompir že je, meso pa ne, tudi glede na količino beljakovin, ki jo dobiš, ni poceni.

Od mesa dobiš manj kot 40g beljakovin na €, od fižola, čičerike, pa čez 100g na €. Zakaj pa krompirja ne šteješ med vegansko hrano, fižol in čičeriko pa, pa je verjetno jasno samo tebi.
[/quote]in kje dobiš ti ta fižol, a ga doma pridelaš. no vidiš pol ni zdrav. ko sem v neki trgovini enkrat kupil tak fižol v konzervi smo doma vsi kozlali zagabil s enam je do konca. to kar vi v piksnah kupujete v trgovinah je podn šodr od hrane. s tistim fižolom pa čičeriko se kar sama basaj. da bom pa sedaj kupoval fižol v kuglah pa doma tisto dve uri čmaril na šporhetu ne hvala. mi bolj tekne kila domače govedine ali pa zrezki fileji od kure.

Dober vic. To kar si napisala je na ravni vseh fastfoodov. Tenstan krompir in dunajski zrezek je zeeeeeeeeelo daleč od zdrave prehrane. Kvalitetna je ravno toliko kot so sestavine kvalitetne. Če kupiš poceni večkrat prešprican krompir in solato, najcenejšega purana nafilanega s hormoni in drugimi dodatki pač o kvaliteti ne moremo govoriti. Poceni je ravno toliko hot hrana nad katero se zgražaž. Ne vem kaj je bilo mišljeno z najenostavnejša. Nasitna – vse maščobe nasitijo.
Jaz fižol in čičeriko ter tudi krompir pridelam sama. Ni enostavno pridelat, je treba delat. Glede potrošništva – v zgodovini človeštva se ni pojedlo toliko mesa kot se ga poje zdaj. Pa naj bo to puranje, piščančje ali govedina. Ne vem kaj imaš toliko proti mletemu mesu. Je enako meso samo v drugačni obliki.
[/quote]punca ne smeš kupit puranas hormonI. DOMAČA KURA NIMA HORMONOV PA ANTIBIOTIKOV ŠTEKAŠ. DOMAČ BIK TUDI NE. tenstan krompir je zelo zdrav, seveda če pa daš not olje iz spina za en evro je pa problem. daj olivno olje. maščobe so zdrave če so prave brez maščob ni nič, krompir je zeolo nasiten, bolj kot tisti tvoji fižoli pa nimam nič proti njim so ok, če so domači.a blokovc ima domač fižol.

Od kod ti to, da je ta hrana poceni? Krompir že je, meso pa ne, tudi glede na količino beljakovin, ki jo dobiš, ni poceni.

Od mesa dobiš manj kot 40g beljakovin na €, od fižola, čičerike, pa čez 100g na €. Zakaj pa krompirja ne šteješ med vegansko hrano, fižol in čičeriko pa, pa je verjetno jasno samo tebi.
[/quote]

Pa ti pojes pol kile fižola?
Jaz ga ne.

Pojem pa lahko 200g mesa in imam 80g beljakovin.
Pojem 200g fizola in imam 40g beljakovin.

V tem je razlika.

Pa ti pojes pol kile fižola?
Jaz ga ne.

Pojem pa lahko 200g mesa in imam 80g beljakovin.
Pojem 200g fizola in imam 40g beljakovin.

V tem je razlika.
[/quote]
To moras pa hudicevo posebno meso jesti, da ima v 100g mesa 40g beljakovin. 😀

Pa ti pojes pol kile fižola?
Jaz ga ne.

Pojem pa lahko 200g mesa in imam 80g beljakovin.
Pojem 200g fizola in imam 40g beljakovin.

V tem je razlika.
[/quote]

itak pojem pol kile fižola (ki ima kuhan itak 2/3 vode, zato to ni ravno težko pojest), pač ne natepavam toliko krompirja zraven, ki ima na 200g 10g beljakovin (in tudi večino vode), kot ga natepavaš ti.

Ali pa ne vem, kak mini želodček imaš ti, v mojega paše kila hrane.

Kaj, samo 200g hrane poješ cel dan, potem si pa adijo? To je samo okol 400 kalorij od mesa, boš še shiral, revček.

punca ne smeš kupit puranas hormonI. DOMAČA KURA NIMA HORMONOV PA ANTIBIOTIKOV ŠTEKAŠ. DOMAČ BIK TUDI NE.
[/quote]

Kako nima hormonov, a vašim živalim odstranite žleze? Če nima antibiotikov, ima pač polno bakterij in nabito polno s paraziti, če se vam to pase kar vsepovprek brez kakšnih koli kontrol. Antibiotiki in zdravila se dajejo z razlogom, v divjini brez nadzora je pa največ parazitov, obdelana krma jih ima manj. Na pašnikih vam serjejo volkovi, medvedi, jazbeci in druge zveri z nevarnimi paraziti v dreku, potem pa vaši biki pa kure to požrejo, na koncu jim pa še zdravil ne date in gre mimo vseh kontrol okuženo meso, vi pa vse požrete, ker je domače.

in kje dobiš ti ta fižol, a ga doma pridelaš. no vidiš pol ni zdrav. ko sem v neki trgovini enkrat kupil tak fižol v konzervi smo doma vsi kozlali zagabil s enam je do konca. to kar vi v piksnah kupujete v trgovinah je podn šodr od hrane. s tistim fižolom pa čičeriko se kar sama basaj. da bom pa sedaj kupoval fižol v kuglah pa doma tisto dve uri čmaril na šporhetu ne hvala. mi bolj tekne kila domače govedine ali pa zrezki fileji od kure.
[/quote]

Ja, fižol je pač treba kuhat, a to ti je težko, ni ti pa težko tisti vaš motovilec v zemljo pikat in ga gledat tedne in mesece, kako raste, krompir vleči iz zemlje, pa ni ti problem več let za kravami gnoja kidat in jih klat? Delo se pač opravi, pa ješ res “domače” ali se ga pač ne opravi, pa ješ tisto, kar ti podturi nekdo drug, ki so ga polna usta “domačega”. Ni druge.

100x raje čmarim kugle fižola dve uri na šporhetu, kot da se vozim do 10 različnih kmetov, da nabavim vse “domače”, kar rabim, preden ta kmet proda trgovini. Mi manj časa vzame in še ceneje je.

Pa mislim, da so odkrili, da so to eni hrošči. In če se prav spomnim neke novičke v medijih, so jih v EU tudi že odobrili za prehrano.

Tolk, da boste vedli. 😉


Krompir jem samo kuhan ali pečen brez olja. Pohanja ne jem, zelenjavo in sadje jem. Meso pečeno brez olja oz samo olivno, ribe jem, oreščke, jajca itd… sladic se izogibam ali gledam, da so čim bolj lahke. Testenine zmerno gledam da so iz bolj zdravih žit. Če bi žrla pohanje, pa zabeljen krompir pa cuker bi bila dobro pitana pujsa, to pa hvala lepa. Ko voli nek izvoli. Men je dost za večerjo 2 korenja. Sita.

Le kako vam uspe v naslov teme stlačiti čreva od besedila? Naslov teme naj bi bil kratek in jedernat, a ne?

Tole tvoje kosilo je ok, nič ne rečem. Ampak tisto, kar si napisala v naslovu, pa definitivno je SADJE – Njakvalitetnejša, najenostavnejša, naokusnejša, najbolj zdrava, najbolj nasitna z vsemi potrebnimi snovmi – naravna hrana, ustvarjena za človeka. Dejstvo. PIKA
[/quote]
Se strinjam.
Sadje je za človeka primarna hrana. In ob tem še druga presna in nepredelana hrana, kot so oreški, zelenjava…..

Pa ti pojes pol kile fižola?
Jaz ga ne.

Pojem pa lahko 200g mesa in imam 80g beljakovin.
Pojem 200g fizola in imam 40g beljakovin.

V tem je razlika.
[/quote]
Kakšnega mesa pa ?
100g mesa ima okrog 20-23{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} beljakovin.

Rdeča leča pa ima 26{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} beljakovin.

Blesavo multinično trolovsko.

New Report

Close