Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Oče in mati že več kot 1 leto ne spita skupaj v isti postelji

Oče in mati že več kot 1 leto ne spita skupaj v isti postelji

Ločeno spita že od začetka korone, ker mati spada med ogrožene skupine ljudi. Tako sta se navadila, in tako je že eno leto. Skupaj nista spala niti poleti, ko korone ni bilo. Ali sta sploh kdaj seksala vmes, ne vem in me niti ne zanima. Mislim pa, da nista, ker ju poznam. Sem ju že večkrat vprašala, zakaj ne spita več skupaj. Mati ga noče ob sebi in mi pravi, da naj se brigam zase, oče pa bi, ampak ga mati, kot že rečeno, ne spusti zraven.

Skrbi me za njun odnos, ker tole ni več normalno.

Kako vi komentirate več kot eno leto ločenega spanja med zakoncema, starima 50+ let in poročenima 30+ let?

Meni v bistvu bolj ni jasno zakaj spanje v isti postelji. Jaz osebno razen dejstva, da je nekdo blizu tebe, kar je sicer zelo prijetno, ne vidim nekih blaznih prednosti. Imam rahel spanec in me zmoti vse, od partnerjevega smrčanja, premikanja, da ne govorimo o njegovi budilki zjutraj (vstane precej pred mano, ker tudi službo začne že ob 5h). Mogoče je tudi tvoja mama ugotovila, da se bolje naspi, če ima mir. Problem ni v spanju, (saj lahko zakonci lepo zgledno spijo v isti postelji, pa se že leta niso povohali) ampak v seksu. Če sta tudi s tem prenehala, potem nekaj ne štima. Ampak to vesta samo onadva. Menda ja ne boš nosu vtikala v seks svojih staršev.

Ohhhh, daj no ga biksi…To je čisto normalno in povrh prav praktično.Moj mož smrči…jaz včasih ponoči ne morem spati…berem…gledam tv…Tako imava vsak svoj ritem in svoj mir, čez dan pa sva drug do drugega čisto ljubeča in zadovoljna drug z drugim .

nova
Uredništvo priporoča

Ne skrbi, po 50. letu to sploh ni nic nenavadnega .

Takoj, ko sva si sezidala hišo sva imela načrt – vsak svojo spalnico ena poleg druge, brez garderobnih omar ( so v sosednji sobi): Imava postelje 160 širine. Seks enkrat pri enem, drugič pri drugem, spiva pa vsak v svoji sobi. Mož smrči, mene to strašno moti. Imava se rada, oba sva naspana in to je super.

In zakaj to skrbi tebe? Midva sva skupaj 20 let, pa ze 5 let ne spiva v isti postelji. On smrci, baje tud jest, on vstaja zeli zgodaj, jest imam se potem vsaj eno uro dlje spanja. Jest zvecer berem on bi gledal tv, pa bolj spi ob njem. Jest sem nocna ptica, on hodi spat s kurami…. skratka, imava razlicna bioritma in ni kompatibilno. Kar se sexa tice je tko, da zveza ni temeljila na njem, tko da ga je pac z leti vse manj. Ampak zaenkrat nama tako pase.
Tvojedva imata pac njun ritem! Otroci se pa res ne rabite s tem obremenjevat. Bosta ze zrihtala kot pase njima.

Midva sva skoraj 18let skupaj, v isti postelji, pa že 10let brez seksa. Stara jaz 48 ona 58.

Hehehehe.. Nekateri že tudi pred korono nismo nekaj časa spali v skupni postelji, pa smo bili v zvezi 10 let mqnj, kot tvojadva. Tudi zato ne, ker ne toleriraš alkohjolika, ker se zato nisi poročila z njim, da boš to morala na stara leta prenašat, ker ga not iz čistega preseravanja potegne.

Z leti se spreminjamo, dozorevamo, spreminja se naše telo, vizuelnost, predvsem pa vonjave, ni več tistih “feromonov”; kot v mladosti – pri marsikaterih je torej “psati skupšaj in seksati” zgolj moč navade, za moško zadovoljitev in potešitev, marsikatere ženske tako sutrežejo svojemu mođkemu, da ostane skupaj z njo….

Pa z leti si greš tudi na živce v skupni postelji lahko, ker ima lahko nekdo popoloma drugačen ritual in spanca in ritual pred spanjem v postelji ( postelja z leti ni samo za spanje, nekateri lahko cele knjige preberejo, predno zaspijo, nekatere mti nespečnost, ipd); ker nekateri se zaciklajo, gre vse po neki vsakdanji rutini, tudi spanje skupaj dveh po 30ih letih predstavlja neko oviro – eden ima “nočne”, drugi pa lahko celo noč žaga, smrči, prdi, riga…… Potem je tukaj še odvečna teža in ko se eden prevali in obrne, se cel jogi zamaje ko “puding ali žolca” te zbudi in misliš, da je potres, se ustrašiš. Z leti je to lahko nekomu zelo moteče – z leti, po 60em se ljudje nekako tudi umaknejo v svoj mir, svojo rutino, svoj kotiček, tudi v spalni postelji.

Ko si mlad, se stiskaš, vohaš puhtečo dišečo kožo partnerja in feromone, z 20, 30 let skupnega “posteljakanja” je tega lahko mnogo manj – ker ti določene vonjave preporsto več ne ustrezajo, te obija ( pa ne mislim s tem neumitost- že alkoholni izdih, ko se razkraja alkohol, pa vonj po glivicah ( po zatohlem na določeneih delih telesa) pri rednih pivcih je prisoten.

Moj bivši je imel dostikrat precej rašplasto zanemarjeno kožo na podplatih ( posledica pitja alkohola tudi, razpokane pete – nih otel hoditi k pedikerju – pa še ni bil 50 star bajdevej) – je celo noč dostikrat tudi “laufal” med sanjem – (ko pes, ko laufa in cvilaka v rem fazi spanja). To je tako drgnilo po rjuhi, da me je zvok zbudilv sem mislila, da so se glodalci naselili pod posteljo. in težko zaspiš potem nazaj, ko si zbujen iz globoke REM faze nekje ob 3eh zjutraj.

in ja včasih tako paaaaše – se raztegnit čez celo posteljo po ene 20ih letih, da ti nič ni v napoto, ko tega ne želiš, imaš celo posteljo, cel kovter samo zase 🙂

Če ne bi vedela, kdo si, bi ti postavila vprašanje: sta te doslej vprašala, če smeta seksat in koliko bi bila normalna kvota.

Tako ti ga raje ne, ti kar pleteniči.

Ni ga lepšega kot imeti svoj mir in komoditeto v svoji postelji oziroma sobi. En bi odprto, drug zaprto okno, en je nočni ptič, drug se zgodaj zbuja, pa vsaj občasno smrčanje …

Za mano sta dve neprespani noči zaradi njegovega smrčanja in bi dala marsikaj za ločeno spalnico 🙂 Saj običajno lahko spim zraven, ampak pridejo obdobja, ko smrči tako čudno, naglas in neenakomerno, da ne gre – takrat bi se pasalo umaknit v drugo posteljo. Sva pa zjutraj vseeno skočila in potem zaspala nazaj – tokrat brez smrčanja …

Tako kot se starši upam ne vtikajo v tvoj odnos s partnerjem/partnerko in ne vrtajo po tem, kolikokrat seksata in kako, tudi spolno življenje staršev niti slučajno ni tvoj problem. Res prerezi že to popkovino. Sta odrasla, zrela in menda vesta, kaj delata. Če ni nasilja in zlorab, se nimaš pravice vtikovati.

Midva + 55, tudi spiva vsak v svoji spalnici. Imava rahel spanec, različne ure spanja, tudi nespečnost, tako sva oba bolj spočita in zadovoljna.

Prav strahotno je brati, koliko ljudi ne poskrbi za odpravo oz. vsaj zmanjšanje težav zaradi smrčanja.
A se nimate nič radi?

Moja starša sta do zadnjega dneva spala skupaj v isti postelji. Čez dan nista govorila, niti pogledati se nista mogla, sovražna en do drugega. Potem se je oče lepega dne odselil in sledila je grozno grda ločitev.
Tako da to spanje skupaj/narazen ne odslukuje nujno odnosa.
Midva sva skupaj 5 let, stara okoli 30. Jaz moram za v službo izjemoma vstati zelo zelo zgodaj. Takrat si v drugi sobi raztegnem kavč, da lahko v miru zaspim že ob kake 20.00 in potem sredi noči ne zbudim partnerja, ko moram vstat.
A vi seksate samo ponoči in samo v postelji?

vsem srčačem predlagam pregled v ordinaciji za motnje spanja. mnogim odkrijejo OSA obstruktivna spalna apneja. to se da sanirati, le tja je treba iti na pregled. to smrčanje je lahko zelo nevarno.-

Preprosto ampak resnično!
Tvoja mati je žal frigidna možača, oče pa čisto navadna copata, ki v lastnem kurniku ne zna narediti reda…
Sem imel z bivšo isti problem. Ko je začela nekaj v tej smeri, da bi ona občasno raje spala sama sem ji hitro ustregel. Že naslednje jutro sem jo preselil domov k njeni mamici, kjer uživa njeno gostoljubje še danes. Je potem še parkrat težila, da ni tako mislila in bi prišla nazaj, pa sem ji povedal, da je ta vlak odpeljal in naj počaka drugega.

Ojoj, koliko ljudi spi v ločeni spalnici. Imamo veliko hišo , ampak spiva pa ves čas v isti postelji, pa kaj naj me mož moti, huje je ko se ti uleže maček na noge in se ne moreš premakniti za cm. Če pa mož posmrci, ga pa dregnem in takoj neha. Ne bi mogla spati v ločeni sobi, to mi je tako kot da bi se odtujila.

Spim v virtualni sobi z virtualno posteljo. Kje se trenutno nahaja virtualka, ne vem. To je njena stvar. Kar se mene tiče ima polno in absolutno svobodo.

Hehehehe.. Nekateri že tudi pred korono nismo nekaj časa spali v skupni postelji, pa smo bili v zvezi 10 let mqnj, kot tvojadva. Tudi zato ne, ker ne toleriraš alkohjolika, ker se zato nisi poročila z njim, da boš to morala na stara leta prenašat, ker ga not iz čistega preseravanja potegne.

Z leti se spreminjamo, dozorevamo, spreminja se naše telo, vizuelnost, predvsem pa vonjave, ni več tistih “feromonov”; kot v mladosti – pri marsikaterih je torej “psati skupšaj in seksati” zgolj moč navade, za moško zadovoljitev in potešitev, marsikatere ženske tako sutrežejo svojemu mođkemu, da ostane skupaj z njo….

Pa z leti si greš tudi na živce v skupni postelji lahko, ker ima lahko nekdo popoloma drugačen ritual in spanca in ritual pred spanjem v postelji ( postelja z leti ni samo za spanje, nekateri lahko cele knjige preberejo, predno zaspijo, nekatere mti nespečnost, ipd); ker nekateri se zaciklajo, gre vse po neki vsakdanji rutini, tudi spanje skupaj dveh po 30ih letih predstavlja neko oviro – eden ima “nočne”, drugi pa lahko celo noč žaga, smrči, prdi, riga…… Potem je tukaj še odvečna teža in ko se eden prevali in obrne, se cel jogi zamaje ko “puding ali žolca” te zbudi in misliš, da je potres, se ustrašiš. Z leti je to lahko nekomu zelo moteče – z leti, po 60em se ljudje nekako tudi umaknejo v svoj mir, svojo rutino, svoj kotiček, tudi v spalni postelji.

Ko si mlad, se stiskaš, vohaš puhtečo dišečo kožo partnerja in feromone, z 20, 30 let skupnega “posteljakanja” je tega lahko mnogo manj – ker ti določene vonjave preporsto več ne ustrezajo, te obija ( pa ne mislim s tem neumitost- že alkoholni izdih, ko se razkraja alkohol, pa vonj po glivicah ( po zatohlem na določeneih delih telesa) pri rednih pivcih je prisoten.

Moj bivši je imel dostikrat precej rašplasto zanemarjeno kožo na podplatih ( posledica pitja alkohola tudi, razpokane pete – nih otel hoditi k pedikerju – pa še ni bil 50 star bajdevej) – je celo noč dostikrat tudi “laufal” med sanjem – (ko pes, ko laufa in cvilaka v rem fazi spanja). To je tako drgnilo po rjuhi, da me je zvok zbudilv sem mislila, da so se glodalci naselili pod posteljo. in težko zaspiš potem nazaj, ko si zbujen iz globoke REM faze nekje ob 3eh zjutraj.

in ja včasih tako paaaaše – se raztegnit čez celo posteljo po ene 20ih letih, da ti nič ni v napoto, ko tega ne želiš, imaš celo posteljo, cel kovter samo zase 🙂
[/quote]

Hehehehe.. Nekateri že tudi pred korono nismo nekaj časa spali v skupni postelji, pa smo bili v zvezi 10 let mqnj, kot tvojadva. Tudi zato ne, ker ne toleriraš alkohjolika, ker se zato nisi poročila z njim, da boš to morala na stara leta prenašat, ker ga not iz čistega preseravanja potegne.

Z leti se spreminjamo, dozorevamo, spreminja se naše telo, vizuelnost, predvsem pa vonjave, ni več tistih “feromonov”; kot v mladosti – pri marsikaterih je torej “psati skupšaj in seksati” zgolj moč navade, za moško zadovoljitev in potešitev, marsikatere ženske tako sutrežejo svojemu mođkemu, da ostane skupaj z njo….

Pa z leti si greš tudi na živce v skupni postelji lahko, ker ima lahko nekdo popoloma drugačen ritual in spanca in ritual pred spanjem v postelji ( postelja z leti ni samo za spanje, nekateri lahko cele knjige preberejo, predno zaspijo, nekatere mti nespečnost, ipd); ker nekateri se zaciklajo, gre vse po neki vsakdanji rutini, tudi spanje skupaj dveh po 30ih letih predstavlja neko oviro – eden ima “nočne”, drugi pa lahko celo noč žaga, smrči, prdi, riga…… Potem je tukaj še odvečna teža in ko se eden prevali in obrne, se cel jogi zamaje ko “puding ali žolca” te zbudi in misliš, da je potres, se ustrašiš. Z leti je to lahko nekomu zelo moteče – z leti, po 60em se ljudje nekako tudi umaknejo v svoj mir, svojo rutino, svoj kotiček, tudi v spalni postelji.

Ko si mlad, se stiskaš, vohaš puhtečo dišečo kožo partnerja in feromone, z 20, 30 let skupnega “posteljakanja” je tega lahko mnogo manj – ker ti določene vonjave preporsto več ne ustrezajo, te obija ( pa ne mislim s tem neumitost- že alkoholni izdih, ko se razkraja alkohol, pa vonj po glivicah ( po zatohlem na določeneih delih telesa) pri rednih pivcih je prisoten.

Moj bivši je imel dostikrat precej rašplasto zanemarjeno kožo na podplatih ( posledica pitja alkohola tudi, razpokane pete – nih otel hoditi k pedikerju – pa še ni bil 50 star bajdevej) – je celo noč dostikrat tudi “laufal” med sanjem – (ko pes, ko laufa in cvilaka v rem fazi spanja). To je tako drgnilo po rjuhi, da me je zvok zbudilv sem mislila, da so se glodalci naselili pod posteljo. in težko zaspiš potem nazaj, ko si zbujen iz globoke REM faze nekje ob 3eh zjutraj.

in ja včasih tako paaaaše – se raztegnit čez celo posteljo po ene 20ih letih, da ti nič ni v napoto, ko tega ne želiš, imaš celo posteljo, cel kovter samo zase 🙂
[/quote]
Hvala ti, si me nasmejala in polepšala minute pred spanjem ☺️👍

Ti p nisi ravno z enim in isti 20+ let v zvezi, anede da ne ? Saj to ne pomeni, da ne nimamo radi – a to da se imaš rad pomeni, da moraš bit en na drugem “naliman” v spalnici pod istim kovtrom, tudi po 20ih letih? Probaj in poročaj, koliko boš pri 60ih še toliko nalimana z enim, s katerim si skušaj od 16ega leta 🙂

Ti p nisi ravno z enim in isti 20+ let v zvezi, anede da ne ? Saj to ne pomeni, da ne nimamo radi – a to da se imaš rad pomeni, da moraš bit en na drugem “naliman” v spalnici pod istim kovtrom, tudi po 20ih letih? Probaj in poročaj, koliko boš pri 60ih še toliko nalimana z enim, s katerim si skušaj od 16ega leta 🙂
[/quote]

Se vidi, da bereš sama in nimaš prevajalca pri sebi, zato ti bom pomagala:
Moj komentar se ne tiče tega, ali spite nalimani ali ne, ampak na to, kako veliko ljudi spi trpi zaradi smrčanja.

🙁 to me pa razžalosti. A ni to nekaj najlepšega, da spita skupaj? Jaz mislim, da je stvar navade in včasih moraš malo potrpeti, za kakšne težave pa iskati rešitve (npr alkohol, smrčanje..). Nikar pa niti za 1 noč poskusiti narazen, kot del rešitve, ler potem ni poti nazaj. Seveda je bolj komot spati sam. A ni to point.

avtorica za sex rabiš napaljenost in, če nisi napaljen je boljše, da sam spiš, stiskanje brez sexa, tako samo zaradi topline drugega telesa paše ene 10 do 20 minut, pol hočeš pa sam zaspat, ker ti prevroče rata.
Ta napaljenost je pa skoraj na nuli po šepaše letih skupnega spanja v pojstli zaradi rutine in felerjev partnerjev katerih se eni niti ne zavedajo, da motijo partnerja.
Morala bi videti te zdolgočasen rutinerje kako oživijo, ko zamenjajo partnerje, ko moški takoj zagrabi žensko že, če se samo nasloni na pult v kuhinji, sm da jo pritisne. Dolgoletne zveze sesujejo strasten sex, navsezadnje, ker se tako pri ženskah, kot moških pojavijo tudi bolezni vmes, torej zdravstvene težave in predvsem več kilaže, ki bolj odbija kot privlači.

Hehehehe.. Nekateri že tudi pred korono nismo nekaj časa spali v skupni postelji, pa smo bili v zvezi 10 let mqnj, kot tvojadva. Tudi zato ne, ker ne toleriraš alkohjolika, ker se zato nisi poročila z njim, da boš to morala na stara leta prenašat, ker ga not iz čistega preseravanja potegne.

Z leti se spreminjamo, dozorevamo, spreminja se naše telo, vizuelnost, predvsem pa vonjave, ni več tistih “feromonov”; kot v mladosti – pri marsikaterih je torej “psati skupšaj in seksati” zgolj moč navade, za moško zadovoljitev in potešitev, marsikatere ženske tako sutrežejo svojemu mođkemu, da ostane skupaj z njo….

Pa z leti si greš tudi na živce v skupni postelji lahko, ker ima lahko nekdo popoloma drugačen ritual in spanca in ritual pred spanjem v postelji ( postelja z leti ni samo za spanje, nekateri lahko cele knjige preberejo, predno zaspijo, nekatere mti nespečnost, ipd); ker nekateri se zaciklajo, gre vse po neki vsakdanji rutini, tudi spanje skupaj dveh po 30ih letih predstavlja neko oviro – eden ima “nočne”, drugi pa lahko celo noč žaga, smrči, prdi, riga…… Potem je tukaj še odvečna teža in ko se eden prevali in obrne, se cel jogi zamaje ko “puding ali žolca” te zbudi in misliš, da je potres, se ustrašiš. Z leti je to lahko nekomu zelo moteče – z leti, po 60em se ljudje nekako tudi umaknejo v svoj mir, svojo rutino, svoj kotiček, tudi v spalni postelji.

Ko si mlad, se stiskaš, vohaš puhtečo dišečo kožo partnerja in feromone, z 20, 30 let skupnega “posteljakanja” je tega lahko mnogo manj – ker ti določene vonjave preporsto več ne ustrezajo, te obija ( pa ne mislim s tem neumitost- že alkoholni izdih, ko se razkraja alkohol, pa vonj po glivicah ( po zatohlem na določeneih delih telesa) pri rednih pivcih je prisoten.

Moj bivši je imel dostikrat precej rašplasto zanemarjeno kožo na podplatih ( posledica pitja alkohola tudi, razpokane pete – nih otel hoditi k pedikerju – pa še ni bil 50 star bajdevej) – je celo noč dostikrat tudi “laufal” med sanjem – (ko pes, ko laufa in cvilaka v rem fazi spanja). To je tako drgnilo po rjuhi, da me je zvok zbudilv sem mislila, da so se glodalci naselili pod posteljo. in težko zaspiš potem nazaj, ko si zbujen iz globoke REM faze nekje ob 3eh zjutraj.

in ja včasih tako paaaaše – se raztegnit čez celo posteljo po ene 20ih letih, da ti nič ni v napoto, ko tega ne želiš, imaš celo posteljo, cel kovter samo zase 🙂
[/quote]

Očitno precej več piješ kot tvoj mož, verjetno pa tudi izhajaš iz družine, kjer sta bila oče in mama pijanca. Si ne znam razlagat od kje bi imela sicer tako dobre izkušnje o posledicah uživanja alkohola👹

Po toliko odgovorih je že jasno, da imamo ljudje glede spanja različne želje in potrebe. Se spomnim ene 20 let nazaj, ko je svakinja imela na postelji dve enojni odeji. Pa sem si mislila, kako lahko, saj spiš skupaj in se imaš rad…. Po tolikih letih vidim, kako je to praktično… ponoči te nihče ne odkriva, ali pa ker hodim kasneje spat, moram partnerja skoraj premaknit, da dobim odejo izpod njega. Skupaj sva 20+ let, pa nikoli nisva spala objeta. Mogoče 10 minut ja, ampak jaz ne zdržim v istem položaju, raje spim na trebuhu in se vedno namestim tako, kot meni najbolj ustreza.
Glede seksa pa je tako, da so potrebe različne. Niso vsi moški taki, da bi seksali vsak dan, ženske pa še manj. Z leti potreba še upada, marsikatero žensko v obdobju menopavze, ko se spreminja hormonsko ravnovesje, mine.

New Report

Close