Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kristalno čista vest

Kristalno čista vest

Vsak zase ve, da ima kristalno čisto vest.
Zanima me, če ste kdaj spoznali osebo, ki je imela čisto vest in da ste tej osebi tudi rekli, da ima čisto vest.

Hvala

To je vse stvar samozavajanja. Tudi serijski morilec se ti lahko priduša, da ima čisto vest in dejansko v to verjame.

Dve osebi, ki se želita poročiti naj bi si v odnosu drug do drugega najprej sčistili vest.

Ga ni cloveka, ki bi imel kristalno cisto vest!
Tudi ciste vesti numa nihce!

Vsi mi imamo svoje grehe, se tisti, ki so kao ful dobri, imajo nesteto malih grehov.
Enostavno ne mores biti fer in posten vedno, povsod in do vsakega.

Lahko pa je nekdo v neki doloceni situaciji fer in posten, takim sem seveda ze rekla, da imajo cisto vest.

Čiste vesti nima NIHČE. Zato tudi krščanstvo tako prosperira z zakramentom spovedi. Če ti torej kdo reče, da ima “kristalno čisto vest” – beži – poleg drugega torej tudi laže (ali še huje – vesti sploh nima)

Hvala za odgovore.

To čemur rečemo kristalno čista vest je prekrito v globini posameznika. To zavedanje pomaga tudi pri čiščenju vesti. V interesu posameznika je imeti čim bolj čisto vest. Čista vest, ta pojm ni samo religiozen. Ko razmišljamo o kristalno čisti vesti in da smo pozorni na dogajanje znotraj sebe lahko kmalu ugotovimo, da nekaj je na tem.

Aha, pa smo tam….

Sori, da mi kdo tako rece, da si cisti vest in da je to globoko v njemu in podobna sranja, poberem sila in kopita in zbezim daaaaaleeeeec stran!

Ljudje, ki imajo dejansko dobro v sebi in tako tudi zivijo, ne bluzijo o kristalno cisti vesti in podobnih nebulozah!

Ne obžalujem ničesar, če je to čista vest ne vem. Nisem pa brez greha. Nihče ni. Včasih je že misel grešna…

Ne me napačno razumeti, nikogar ne obsojam. Kristalno čista vest je kot ideal. Kako ta ideal doseči? Nekdo lahko reče, da je to nemogoče. Kogar pa zanima “osebnostna in duhovna rast” pa ve, da brez čiščenja vesti ne gre.

Imaš prav. Lahko bi se spovedovali kar tukaj v tej temi pa očistili vest, da bi lažje zadihali. Jaz sem takoj za. Začnem jaz ali boš ti?

V tej temi poskušamo osvetliti pomembnost čiste vesti in seveda tudi v praksi prebujati samo jedro, ki je v posamezniku skrito kot kristalno čista vest.

Za spovedovanje bi lahko odprli neko specialno temo kjer bi potekalo to kolikor se le da anonimno. Absolutne anonimnosti seveda ni. Ste se sposobni spovedati svoji partnerki, partnerju? Ni enostavno.


Spovej se, lažje ti bo, verjemi. Jaz sem se in zaživela na novo. Prisežem. Danes se bom še malo v eni drugi temi nekomu drugemu, pa mi bo še lažje 🙂 To je treba enkrat dat ven in pol maš mir za vedno

Hvala za pomoč. Me že vest peče.

Naj te ne
Resnica osvobaja

Če vest peče je to pozitiven znak. To pomeni, da se odvijajo procesi čiščenja.

Ne, vest očistiš šele ko poveš in popraviš napako.

Vest očistiš šele, ko poveš in popraviš napako.

Zanimiva misel o kateri je treba temeljito razmisliti, kako in kaj.

Zjutraj se spet dobimo tu, lahko noč.

Dobro jutro.
Kristalno čista vest v kristalno čistem človeku.


Madonca, saj ne spiš nič 😀

Sociopati in psihopati imajo čisto vest.
Vsak normalen pa ima samokritiko.
Nikogar ne poznam, ki bi imel čisto vest, to pa zato, ker ne poznam njegovih misli in dejanj. To bi bila čista utopija. Kdor trdi, da ima čisto vest – laže!

Če lahko mirno ponoči spiš, ker nisi nikomur nanesel zlo, ker si vzgojen tako, da delaš dobra dela, morda versko usmerjen, pa si Boga boječ, lahko pa le dobra duša po naravi, je to zame čista vest. Noben psihopat ni treba bit, le dobrega srca pa je. To ne pomeni, da nisi nikoli v življenju delal napak, le to, da si jih obelodanil in se opravičil, oddolžil na tak ali drugačen način, da ne nosiš več tega bremena s seboj. Vest trka tam, kjer ostanejo stvari prikrite. Kdor je iskren, s tem ponavadi nima težav. Pove, pa kar bo bo

Pravzprav je tako, da bolj ko je vest kosmata, bolj njen “lastnik” misli, da je čista. Ker pri tistih s čisto vestjo (in predvsem tanko vestjo – tankovestnost), se ta kar naprej oglaša. Če meni papirček pade na tla in ga slučajno nisem mogla pobrati (ker sem imela polne roke vrečk), skoraj spati ne bom mogla od slabe vesti. Za druge pa, saj veste…. kraje, poniževanja, tepež, izkoriščanje, laži… pa še vedno zlahka spijo.

Jap, tak je to.

Hvala za dodatne komentarje.

1-Nedelja zame pomeni lahko celodnevno spanje.

2-Sociopati in psihopati imajo čisto vest.
Kadarkoli sem naredil recimo kaj napačnega, sploh v mladosti se mi je hitro začela oglašati vest in mi povzročati probleme.
Samokritika… je v bistvu nekaj podobnega samo na zavestnem nivoju.
Koliko ima nekdo čisto vest morate vi ugotoviti.

3- Tankovestnost, senzibilnost vesti. Precizen psihološki mehanizem v posamezniku.

Gospod Janez Janša ima najbolj čisto vest.

New Report

Close