Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vpis na Višjo Policijsko šolo – zavrnitev vloge

Vpis na Višjo Policijsko šolo – zavrnitev vloge

Pozdravljeni!

Star sem 23 let, po izobrazbi diplomiran pravnik (imam le diplomo prve stopnje bolonjskega študija, nimam pa magisterija in PDI). Že dlje časa me veseli delo v Policiji, zato sem se tudi letos vpisal na Višjo Policijsko šolo v Tacnu (v žargonu “Policijska Akademija).

Pogoji za sprejem na prej imenovano šolo so opredeljeni v 44. členu ZODP-1, kjer so tudi vsi jasno navedeni. Ko berem zakonodajo, vidim da izpolnjujem vse pogoje, z izjemo šestega odstavka glede dvojnega državljanstva. Že od rojstva sem dvojni državljan Slovenije in druge države v EU, vendar sem pred oddajo vloge za sklenitev delovnega razmerja in vpisa na višjo policijsko šolo začel postopek odpusta iz drugega državljanstva, za kar sem tudi predložil ustrezna dokazila Pred razpisom sem se pozanimal v kadrovski službi MNZ, kjer so mi zagotovili, da je potrdilo o začetku postopka odpusta dovolj in da mora biti odpust realiziran le pred podpisom pogodbe.

Kakšen teden nazaj dobim pošto, da je moja vloga zavrnjena. Brez utemeljitve ali obrazložitve, kar je seveda razumevajoče, ker Policija ni dolžna razkriti razlog. Ampak ko grem gledat sodno prakso, vidim, da Policija ni dolžna obrazložiti razloge le ko se izvede varnostno preverjenje, slednje preverjenje se pa v okviru prijavnega postopka ne izvede ob vložitvi vloge, temveč le pred podpisom pogodbe.

Je imel kdo kakšne podobne izkušnje?

Pojdi raje vprašat na ta forum. Tukaj dvomim, da bi ti znali pomagat.

http://www.policija.mojforum.si/

Pravnik ki niti sebi ne zna pomagati. Pa ti si prebutast še za Tacen.

nova
Uredništvo priporoča

Ne, ne, za Tacen je kar ta pravi!😄

Očitno si ultra inteligentno bitje pa nam boš , nam tepcem, lepo razložilo, kako bi si on lahko pomagal?

Hm kaj bi tu šlo narobe?
Si poslal pravi vpis? Z njihovo vpisno polo? Datumski rok oddaje?
Na tvojem mestu bi poslala uradno pisno prošnjo za pojasnilo, da veš ali naslednjič še kandidirati na razpis.
Nekaj je šlo narobe.

Avtor sprašuje po podobnih izkušnjah. Ne nimam jih. Je pa smešno, žal.

Očitno si ultra inteligentno bitje pa nam boš , nam tepcem, lepo razložilo, kako bi si on lahko pomagal?
[/quote]

Po mojih izkušnjah in poznavanju policistov,.., si ti preveč učen in se držiš zakonov. Tam rabijo take, ki marsikaj naredijo po “svojih zakonih in pravilih”, in jim bodo taki, kot ti zelo v nadlego.

ne sekirej se, tud mene so prvo skenslali še v bivši jugi. Čez dve leti so me pa osebno in pismeno vabilo med njih, pol sem pa jst njih skenslal, čeprav so bili kar vztrajni z vabili..


[/quote]

Kaj točno je smešno? Ne razumem. Razsvetli me.

Med policisti je tudi dosti pravnikov. Policist pa se mora ravnat po zakonih. Tako da ne bluzi…

Odrekanje dvojnemu državljanstvu v zameno za nič je npr smešno.

😂


Ne kvasi. Moj nečak je ob zaključevanju magistertija dobil službo na ministrstvu za notranje zadeve. Usposabljanje v Tacnu bo naredil nekje vmes, ker ima službo za nedoločen čas, poskusno dobo je dal skozi, usposabljanjge pa mora vseeno imet. Nima pa tistega fizičnega preverjanja za vpis v Tacen.

Avtor naj se obrne na Šnelo, ona mu bo pojasnila zakaj zavrnejo dvojne agente brez obrazložitve. 😅

A seveda, samo tebe so nucal. 😅

Policija je kar resna pri preverjanju varnostnih tveganj. . Jaz sem recimo bil za vojsko in policijo včasih sumljiv, ker je stari oče živel v Avstriji in povrh vsega je bil tam za razliko od nas, brez težav policist. Danes sem pa sumljiv, ker vsakemu od monklje dalje, pa vse do ministerstva povem kar jim gre, direktno brez olepšav in okrajšav.😅 No, koncesijo sem pa kljub temu imel s policijo svoj čas in bi jo komot imel še danes. 😂

New Report

Close