Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Klinc pa taka država, kjer dva mlada ne moreta iti na svoje

Klinc pa taka država, kjer dva mlada ne moreta iti na svoje

Hči je stara 25 let, njen fant 26, oba kakšno leto delovne dobe, začetniška plača cca 1200 € neto. Pol leta sta v najemu, 600€ + stoški, pa jima komaj znese, oz. ne prišparata nič. Ne vidita neke perspektive, kako priti do svojega stanovanja. Mi imamo malo štirisobno stanovanje, sobica zanjo je, ampak ali naj prideta v otroško sobo živet? Pri njem je podobno. Skupaj z njegovimi starši bi napraskali kakih 20 jurjev, ampak kaj naj si s 100 jurji kupita? Garsonjerico, pa še za to bosta odplačevala 30 let….

Ne vem, kako to država dopušča, da ni nobenih neprofitnih stanovanj za mlade oz. tisto peščico, ki je na voljo itak dobijo priseljenci s 4 otroki. V tujini je takih neprofitnih stanovanj ogromno, mladi gredo komot na svoje, plače so veliko višje, najemnine pa nižje. Pri nas pa banana republika… Če starši nimajo konkretno za dat, nimajo mladi kaj praskat.

Razmišljata o tujini, ker tukaj ni za preživet. Brez veze…..

Kaj ste pa starši delali do sedaj? Kaj veliko niste prišparali, če ne morete zagotoviti otrokom niti 20 jurjev.

Kaj misliš da bo v tujini? Isto bosta reveža. Glej jaz sem za mojega sina ko je dopolnil 26 let imela prihranjeno 50 tisoč. Njeni so tudi dali 50 tisoč. Sin je tudi zaslužil lepo in sta si kupila pred par leti 3 sobno za 150 tisoč, v Ljubljani

Ne cmeri in delat!

Država se kaže da obira in ne da daje. V bistvu je pa ni.
Ves čas se kaže kot da jo je povsod v izobilju, ko se od tebe kaj zahteva, ko pa ti nekaj potrebuješ so pa kamenčki, ki jih moraš prebirat in iskat pa nič ne moreš skup spravt.

nova
Uredništvo priporoča

Hmm čudna računica. 1200€ + 1200€ = 2400€ ….. 2400€ – 800€ (600€ + stroški si rekla) nanese 1600€. Za hrano za dva imata 300€ več kot dovolj. 1300€ x 12 + recimo 10 let = 156.000€. Za ta denar bosta pa že dobila lepo 2 sobno v okolici LJ.

Ne bo pa avtekov, pa dopustkov, pa jugortkov, pa mcdonaldsov pa podobnih oslarij. Naj delata, tako kot smo ostali in bosta zaslužila za stanovanje. Danes se zasluži za stanovanje prej kot kdajkoli prej. Pa tudi 1200€ ne bosta imela vedno.

Ja pa seveda ja bogi ste, vsega je država kriva, samo vi ne. Dajte se obratno vprašat kaj lahko vi naredite za državo, ne pa da bi samo državo cuzali, kdor ma 5 minut cajta. Vase se najprej ozrite, ne na državo. Pa tudi v tujini se ne cedi med in mleko, toliko da ju prizemljim.

Malo 4 sobno? Večina mladih živi po garsonjerah. 600€ je pa tudi preveč za najemnino.

Kaj ste pa starši delali do sedaj? Kaj veliko niste prišparali, če ne morete zagotoviti otrokom niti 20 jurjev.

Kaj misliš da bo v tujini? Isto bosta reveža. Glej jaz sem za mojega sina ko je dopolnil 26 let imela prihranjeno 50 tisoč. Njeni so tudi dali 50 tisoč. Sin je tudi zaslužil lepo in sta si kupila pred par leti 3 sobno za 150 tisoč, v Ljubljani

Ne cmeri in delat!
[/quote]

Odgovor za: Lej tako ti povem

Nehajte že enkrat s tem nabijanjem in trkanjem na vest!
Mladi bi morali imeti možnost postaviti se sami na noge, pridobivati življenjske izkušnje, ustvarjati, itd.
Če ne uspejo, pač se poberejo in gredo naprej. S tem postaneš tudi močnejši in pripravljen na izzive.
Koji k…c je to večno vzbujanje krivde pri starših?!
Ker?! Veliki ljudje, ki so nekaj pomembnega ustvarili v življenju, so začeli s prišparanim denarjem od staršev?! Ma nehajte s temi nebulozami!

Kaj ste pa starši delali do sedaj? Kaj veliko niste prišparali, če ne morete zagotoviti otrokom niti 20 jurjev.

Kaj misliš da bo v tujini? Isto bosta reveža. Glej jaz sem za mojega sina ko je dopolnil 26 let imela prihranjeno 50 tisoč. Njeni so tudi dali 50 tisoč. Sin je tudi zaslužil lepo in sta si kupila pred par leti 3 sobno za 150 tisoč, v Ljubljani

Ne cmeri in delat!
[/quote]

3-sobno za 150k v Lj? To pa mora biti pomota, še v Medvodah so 3-sobna 220k.

In predvidevam da vozite frišnega Passata na lizing? Se motim?

Hmm čudna računica. 1200€ + 1200€ = 2400€ ….. 2400€ – 800€ (600€ + stroški si rekla) nanese 1600€. Za hrano za dva imata 300€ več kot dovolj. 1300€ x 12 + recimo 10 let = 156.000€. Za ta denar bosta pa že dobila lepo 2 sobno v okolici LJ.

Ne bo pa avtekov, pa dopustkov, pa jugortkov, pa mcdonaldsov pa podobnih oslarij. Naj delata, tako kot smo ostali in bosta zaslužila za stanovanje. Danes se zasluži za stanovanje prej kot kdajkoli prej. Pa tudi 1200€ ne bosta imela vedno.
[/quote]

300€ za hrano več kot dovolj za dva? A si ti bila kaj v štacuni zadnje čase? Kaj pa avto, če ga imata, bencin, kozmetika, kakšna cunja, čevlji…. zdaj bodo pa spet skakali tisti, ki bodo samo računali, kako se da skozi mesec priti s čim manj keša.

Dejstvo je, da brez pomoči staršev pri nas mladi ne morejo nič. Pa to s povprečnimi plačami, kaj šele z minimalci. In seveda gredo v tujino. Kaj bodo v tujini, sprašuješ. Moj nečak je šel s srednjo strokovno šolo v AT, plača 2200 neto, dobil neko stanovanje v najem za 450, novo, lepo, moderno. Starša mu nista dala nič, ker ni treba. In tako bi moralo biti tudi pri nas, ne pa da morajo starši šparat za nepremičnine za odrasle zaposlene otroke kot je to pri nas. Hujše kot zdaj ni bilo nikoli, dejstvo.

3-sobno za 150k v Lj? To pa mora biti pomota, še v Medvodah so 3-sobna 220k.
[/quote]

Preberi še enkrat, kar sem napisala – pred par leti – natanko leta 2011 sta kupila stanovanje. In ja takrat je bilo 3 sobno 150k v Ljubljani

In predvidevam da vozite frišnega Passata na lizing? Se motim?
[/quote]

Ne, vozimo 10 let star avto jaz, mož pa 12 let starega. Nimamo nekih bajnih plač, če to sprašuješ. Odplačujeva še vedno to stanovanje, ki ga imamo. In ne, se ne preseravamo…

Kaj pa ima veze tujina? Kaj v tujini niso države? Seveda naj bi bile. Prav tako scince fiction,kot pri nas. Prostora je dovolj, materiala je dovolj, le meglo, ki je ni je potrebno plačevat in to s stvarjo, ki se ji reče, keš, kateremu je namen, da te zasužnji.

Ste pa velik manipulator ali pa nerazgledan, nepoučen ali kaj podobnega, da še kar ponavljate tisto izrabljeno “kaj lahko ti storiš za državo. Pa ne razumet napačno, ker mi ni namen biti žaljiv. Je pa žaljivo, da živemu človeku, ki mora nekje živeti, preživeti rečeš naj on skrbi za FIKCIJO, ki je ni in obstaja, kot taka samo na papirju in v verovanju ljudi. Država naj bi bila orodje in pomagala človeku, da si lažje kaj uredi, kaže se pa nasprotno in se ne kaže kot orodje ampak okovi, ki te žrejo in zatirajo.

Malo 4 sobno? Večina mladih živi po garsonjerah. 600€ je pa tudi preveč za najemnino.
[/quote]

Ne vem, če razumeš. Mi imamo malo štirisobno stanovanje. Malo zato, ker smo trisobno preuredili pred več leti v štirisobno, da sta otroka imela vsak svojo spalnico. Obe otroški sobici sta mali, ja. Onadva pa sta v enosobnem stanovanju, 32 kvadratov s balkončkom skupaj. Najem je, kot je. Obala. Tukaj imata pač službi. In ja, imata avto, kar je tudi strošek, ampak ga nujno rabita.

Kaj ste pa starši delali do sedaj? Kaj veliko niste prišparali, če ne morete zagotoviti otrokom niti 20 jurjev.

Kaj misliš da bo v tujini? Isto bosta reveža. Glej jaz sem za mojega sina ko je dopolnil 26 let imela prihranjeno 50 tisoč. Njeni so tudi dali 50 tisoč. Sin je tudi zaslužil lepo in sta si kupila pred par leti 3 sobno za 150 tisoč, v Ljubljani

Ne cmeri in delat!
[/quote]

A tako je to ratalo pri nas? Starši morajo šparati za nepremičnine za otroke? To je kar samo po sebi razumljivo, ali kako? Čudno, da tega ni v Avstriji, Nemčiji, Angliji…. res čudno…. Aja, tam lahko gredo mladi takoj, ko dobijo službo na svoje, ker imajo na voljo neprofitna stanovanja z nižjimi najemninami kot pri nas, plača pa enkrat višja za isto delo. Samo na balkanu pa kje v Afriki je tako kot pri nas. Velika razširjena družina v eni bajti, ker mladi ne zmorejo na svoje.

dajte si dopovedat. Stanovanjska politika pri nas je katastrofalna.

300€ za hrano več kot dovolj za dva? A si ti bila kaj v štacuni zadnje čase? Kaj pa avto, če ga imata, bencin, kozmetika, kakšna cunja, čevlji…. zdaj bodo pa spet skakali tisti, ki bodo samo računali, kako se da skozi mesec priti s čim manj keša.

Dejstvo je, da brez pomoči staršev pri nas mladi ne morejo nič. Pa to s povprečnimi plačami, kaj šele z minimalci. In seveda gredo v tujino. Kaj bodo v tujini, sprašuješ. Moj nečak je šel s srednjo strokovno šolo v AT, plača 2200 neto, dobil neko stanovanje v najem za 450, novo, lepo, moderno. Starša mu nista dala nič, ker ni treba. In tako bi moralo biti tudi pri nas, ne pa da morajo starši šparat za nepremičnine za odrasle zaposlene otroke kot je to pri nas. Hujše kot zdaj ni bilo nikoli, dejstvo.
[/quote]

Lažje kot je danes, ni bilo nikoli prej. Le narod vključno s tabo se je polenil. To bo!
[img]https://shrani.si/f/25/a1/1Fv79GDZ/59b185c8df62095817.jpg[/img]

Kaj ste pa starši delali do sedaj? Kaj veliko niste prišparali, če ne morete zagotoviti otrokom niti 20 jurjev.

Kaj misliš da bo v tujini? Isto bosta reveža. Glej jaz sem za mojega sina ko je dopolnil 26 let imela prihranjeno 50 tisoč. Njeni so tudi dali 50 tisoč. Sin je tudi zaslužil lepo in sta si kupila pred par leti 3 sobno za 150 tisoč, v Ljubljani

Ne cmeri in delat!
[/quote]

Super, da vam je zneslo. A tebi so pa tvoji starši vse podarili? Ker da bi sami prišli do fleta ali bajte, potem pa ob kreditih še prišparali…. ne pije vode, razen če se kopate v kešu.

In ja, 150.000 leta 2011 je bilo glede nepremičnin nekaj čisto drugega kot leta 2021. Nalijmo si čistega vina, zdaj za ta keš dobiš garsonjero ali pa totalno razsuto luknjo. Čas pač ni za kupovanje stanovanj. Se bo počakalo še ene 6 let z nakupi.

Ne razumem te.
Dve plači po 1200 neto? Pa začetnika? To je za začetnika fajn plača. Večina lahko samo sanja o taki plači.
Ta dva pa bi jamrala?
Sicer ne vem zakaj je nujno kupiti, zakaj ne najem?
S 100 jurji si pa lahko ponekod kupiš hišo. Stanovanj do 100 jurjev je pa v Sloveniji ogromno.

Če pri 2400€ ne moreta nič prišparat, pomeni, da sta fračkava.

Tako mimogrede, jaz imam univ. izobrazbo, 15+ let delovne dobe. Neto plača 1150€. Živim sama pa ja, privarčujem kar nekaj pa na dopuste hodim pa športam pa tako naprej. Res pa se ne afnam po gostilnah pa v dragih cotkah pa z dragim avtom…
In nihče mi ni nikoli kaj zraven dajal za stanovanje.

Lažje kot je danes, ni bilo nikoli prej. Le narod vključno s tabo se je polenil. To bo!
[img]https://shrani.si/f/25/a1/1Fv79GDZ/59b185c8df62095817.jpg[/img]
[/quote]

kaj flancaš s tem seznamom. Napopaj seznam, kako so se stanovanja podražila od leta 2000 pa do zdaj. Ma pusti 2000, daj gor od leta 2010 pa do danes. Kv meter še nikoli ni bil dražji. Ti mi pa prideš s seznamom kave in mleka, daj ne serri.

Ne razumem te.
Dve plači po 1200 neto? Pa začetnika? To je za začetnika fajn plača. Večina lahko samo sanja o taki plači.
Ta dva pa bi jamrala?
Sicer ne vem zakaj je nujno kupiti, zakaj ne najem?
S 100 jurji si pa lahko ponekod kupiš hišo. Stanovanj do 100 jurjev je pa v Sloveniji ogromno.

Če pri 2400€ ne moreta nič prišparat, pomeni, da sta fračkava.

Tako mimogrede, jaz imam univ. izobrazbo, 15+ let delovne dobe. Neto plača 1150€. Živim sama pa ja, privarčujem kar nekaj pa na dopuste hodim pa športam pa tako naprej. Res pa se ne afnam po gostilnah pa v dragih cotkah pa z dragim avtom…
In nihče mi ni nikoli kaj zraven dajal za stanovanje.
[/quote]

Saj proti plači nimam nič.:) Pravim, da s tako plačo težko preživita v najemu. Kakšnih stanovanj do 100 jurjev? V spodnjem Dupleku? Pravim, da imata službi na Obali. Tudi če gledata kakih 15 km od obale stran, so cene še vedno visoke. Da bi pa neko garsonjero 20 kv kupovala in se do grla zakreditirala, pa rabila še kaj obnavljat… ma ne vem…kot pravi nekdo gor, časi očitno niso za kupovanje nepremičnin, ker za 100 jurjev ne dobiš skoraj nič.

To o dragih cotkah in avtih, komu drugemu govori. Imata 11 let staro škatlo in ne kupujeta dragih cunj. Gostilne? A niso zaprte že od pamtiveka? Dopust? Saj se nikamor ne da iti.

In kje živiš ti, če ni skrivnost? Plačuješ najem? Koliko? In predvsem kje.

Lažje kot je danes, ni bilo nikoli prej. Le narod vključno s tabo se je polenil. To bo!
[img]https://shrani.si/f/25/a1/1Fv79GDZ/59b185c8df62095817.jpg[/img]
[/quote]

Ja, ampak takrat so bila stanovanja skoraj zastonj. Jeebeš ti kruh pa kavo, če nimaš kje živet.

Saj proti plači nimam nič.:) Pravim, da s tako plačo težko preživita v najemu. Kakšnih stanovanj do 100 jurjev? V spodnjem Dupleku? Pravim, da imata službi na Obali. Tudi če gledata kakih 15 km od obale stran, so cene še vedno visoke. Da bi pa neko garsonjero 20 kv kupovala in se do grla zakreditirala, pa rabila še kaj obnavljat… ma ne vem…kot pravi nekdo gor, časi očitno niso za kupovanje nepremičnin, ker za 100 jurjev ne dobiš skoraj nič.

To o dragih cotkah in avtih, komu drugemu govori. Imata 11 let staro škatlo in ne kupujeta dragih cunj. Gostilne? A niso zaprte že od pamtiveka? Dopust? Saj se nikamor ne da iti.

In kje živiš ti, če ni skrivnost? Plačuješ najem? Koliko? In predvsem kje.
[/quote]

Logično, da plačujem najem. In ob manjši plači, ob 15+ let delovnih izkušenj, nič ne jamram.
Aja pa ravno kupujem avto, ker sem dalj časa brez. Ogledujem si avte stare tam okrog 10 let. Kaka Škoda Fabia ali kaj podobnega.
Korona je dobro leto. A prej ta dva nista živela, sta se šele v koroni rodila?

Me pa vseeno zanima kam zagonita toliko denarja?
Hja, če jima je obala predraga pa si naj najdete službo v Celju. Tam v okolici dobita oh ho ho veliko stanovanje za 100 jurjev. V Zasavju pa že kar hišo.

AMpak res me zanima kaj zagonita toliko denarja?
Glede na to, da sem sama, sama plačujem najemnino, stroške vse. Plača nižja kot onadva. Onadva imata oba višji plači, oba plačujeta položnice pa nič ne prišparata?

Super, da vam je zneslo. A tebi so pa tvoji starši vse podarili? Ker da bi sami prišli do fleta ali bajte, potem pa ob kreditih še prišparali…. ne pije vode, razen če se kopate v kešu.

In ja, 150.000 leta 2011 je bilo glede nepremičnin nekaj čisto drugega kot leta 2021. Nalijmo si čistega vina, zdaj za ta keš dobiš garsonjero ali pa totalno razsuto luknjo. Čas pač ni za kupovanje stanovanj. Se bo počakalo še ene 6 let z nakupi.
[/quote]

Za 150.000 totalno razsuto luknjo?
https://www.nepremicnine.net/oglasi-prodaja/lj-siska-sentvid-stanovanje_6389578/

Za 158.000, v Ljubljani, 2 sobno stanovanje, 53m2, zgrajeno 2007.. kaj rabiš več od tega??

Lažje kot je danes, ni bilo nikoli prej. Le narod vključno s tabo se je polenil. To bo!
[img]https://shrani.si/f/25/a1/1Fv79GDZ/59b185c8df62095817.jpg[/img]
[/quote]

napiši, koliko let dela je potrebnih za nakup nepremičnine 40 m2, leta 1990 in danes. Me prav zanima, kakšna razlika bo in v katero smer bo šel kazalec. Da ni bilo lažje nikoli prej? Že v socializmu je bilo bistveno lažje. Pa smo danes v veliko večjem dolgu kot smo bili v Jugi, hahaha. Do svoje nepremičnine priti brez pomoči staršev je pa danes skoraj nemogoče, še nikoli prej ni bilo tako hudo.

napiši, koliko let dela je potrebnih za nakup nepremičnine 40 m2, leta 1990 in danes. Me prav zanima, kakšna razlika bo in v katero smer bo šel kazalec. Da ni bilo lažje nikoli prej? Že v socializmu je bilo bistveno lažje. Pa smo danes v veliko večjem dolgu kot smo bili v Jugi, hahaha. Do svoje nepremičnine priti brez pomoči staršev je pa danes skoraj nemogoče, še nikoli prej ni bilo tako hudo.
[/quote]

Lažje kot danes še ni bilo. Še enkrat ti ponavljam. Vedno v zgodovini ljudje niti niso imeli stanovanja ali pa so živeli v 10tih v eni hiši. Ne seri. Pa pustimo jugo, ko so talal stanovanja brezplačno, potem pa bankrot.

New Report

Close