Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Fantova družina me postrani gleda ker ne nosim dizajnerskih znamk

Fantova družina me postrani gleda ker ne nosim dizajnerskih znamk

Včeraj sem videla eno temo o obstojnosti oblačil, pa bi rada z vami delila še moj problem. Stara sem 23 let, še študiram, torej nisem še redno zaposlena, opravljam pa študentsko delo. Imam pa fanta, iz malo premožnejše družine, ki so že celo življenje grozni materialisti. Jaz si oblačila kupujem sama že od konca osnovne šole (res je, da sem imela dobro štipendijo) in hodim v btc – zara, bershka, pull and bear, tally weijl, h&m, skratka katerokoli trgovino, ki se mi zdi, prav tako čevlje ponavadi kupim v Massu. Moj predragi fant pa mi je začel očitati, kako slabo izgledajo moje “firme” poleg njega, v njegovi družini. Tudi, če sva šla skupaj v šoping in sem k njemu prišla z new yorker vrečko npr., mi je njegova mama najprej očitala nekaj v smislu “aja to si pa tako kupila, ker ne rabiš za dolgo”. Mislim, oprosti, ampak moja new yorker majčka zdrži isto časa kot vaše ralph lauren in ostale prestižne zadevice. Zakaj bi se opravičevala zaradi tega, jaz tudi rada grem v šoping in si kupujem sezonsko kar nekaj novih stvari, zato mi je vseeno, a kupim pulover za 30€ in ga imam eno sezono, škoda bi mi pa bilo dati 200€ za pulover in se ga isto sezono naveličati.
Torej drage mame, tašče in vaši prisesani sinčki, noben nima pravice očitati ljudem, kje kupujejo oblačila, sploh pa se je najbolje vtikati v bodoče snahe, ki vam nič slabega nočejo, le vsakič imam manjšo željo obiskat starše svojega fanta:) Ko se zaposlim in mi ostane tistih ubogih par sto € od plače na mesec (optimistično), pa jih ne mislim zapravit za en kos oblačila.
No, samo morala sem dati iz sebe. saj moj pa ve, da je bedak kar se teh stvari tiče, a dve trme pač ne prideta skupaj.

 

Slabo si izbrala, pa ne oblačil, fanta.

Sicer trgovin, ki jih naštevaš, ne poznam. Edino Mass ostalih ne.
Ampak ne daj se tej jari gospodi.

Pa pulover za 30€ ni za samo eno sezono, ampak za več sezon :).

Jst zaslužim 100k na leto. V tvojih letih sem kupovala H&M in podobne nizkocenovce in second hand ker je bilo to to kar sem si lahko privoščila. Danes osnovne stvari še vedno kupim v teh trgovinah, drugo pa, kjer se le da od kakih slovenskih šivilj in ustvarjalk. Ker si lahko privoščim, z veseljem podpiram ustvarjalno domače delo. Samo za znamke pa ne mislim dajat denar

Znamke mi nikoli niso nič pomenile, danes še manj in mislim da ljudje ki sodijo druge po znamkah niso dobri ljudje. Nič narobe, če imajo oni zase radi znamke, vsak naj zapravi svoj denar za kar hoče.

nova
Uredništvo priporoča

Tudi, če sva šla skupaj v šoping in sem k njemu prišla z new yorker vrečko npr., mi je njegova mama najprej očitala nekaj v smislu “aja to si pa tako kupila, ker ne rabiš za dolgo”.

Zakaj pa hodiš z vrečko k njim domov? Zakaj pa v trgovini vzameš vrečko? A nimaš vrečke iz blaga za večkatno uporabo? Koga briga kaj si kupila? A si takoj modrce kazala, pa ti niso ploskali?

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Veš, včasih pač pozabim vrečko, se pa trudim da jo čimvečkrat vzamem od doma in se zavedam da je treba skrbeti za te stvari, a pač kdaj pozabiš. Sem dala pa pač tako primer, za predstavo. Sicer ima pa new yorker vrečke za večkratno uporabo iz blaga, tako kot mercator al pa špar 😉 nisem nikjer napisala a sem jo v trgovini kupila a sem imela to sabo..
ne, ne kažem. Ampak, če prideva domov in iz njegovega avta v svoj prestavim vrečke, kako pa naj skrijem, če mamica zlata v isti sekundi ko prideva domov prileti na dvorišče pozdravit svojga sončka, pa ponavad še ve da sva u šopingu bila, ker si vse povesta in jo zanima kuga sva kupila.
Če bi hotla modrce kazat bi pa pač jih.

Nič narobe, če imajo oni zase radi znamke, vsak naj zapravi svoj denar za kar hoče.
Tole sem jim jaz že večkrat rekla pa so mi rekli da to pravimo tisti, ki si ne moremo privoščit kar si zares želimo🙄

Mene pa zanima zakaj si s takim tipom?
Karkaterno očitni ti ni všeč.
Zakaj ga ne skenslaš?
Meni taki tipi niso ok, tudi ti grdo pišeš o njem, ampak si pa še vedno z njim, čemu?

Ja, res sem rekla, da je bedak kar se teh stvari tiče, vendar to ni vse. Je super človek, se ujemava sicer povsod, to je zaenkrat najina največja ovira, ki pa bova videla, ali jo bova prebrodila. Če oni meni ne bi očitali teh nizkocenovnih znamk, se ne bi ubadala s temu. Sem pač človek, ki ne prenaša prekomernega vtikanja vame oz v stvari ki se jih ne tičejo niti malo. Tako robustno pišem pa zaradi jeze, ki se nabere v meni ko razmišljam o tej temi in njegovi mami.

1. Menjaj fanta, ne pa trgovinsko vrečko z vsebino 🙂

2. Če te že sedaj tako “upravljajo na vrvicah”, kako še le bo – vsako leto bo huje

3. Vidva sta žal “kastno” nezdružljiva; si dekle potomca hohštaplerjev. Čim dlje boš z njim, bolj boš trpela.

Premlada si še, da se zajebeš življenje. Hint? ( blink-blink).

Imava namen it na svoje, v drugo regijo, stran od mamice.

Imava namen it na svoje, v drugo regijo, stran od mamice.
[/quote]

fant bo pa copy paste mamice, pe vedno ga bo mela na “štrikcu” na daljavo… ne pozabit xD
si še mlada, pa naivna, pa neizkušena.

Torej je ta tvoj poba pri kolk 23ih al še več še doma?
Kaj potem bluzi o premoženju 🙂
Odrasla sta, če nočeš da se kdo vtika vate pač ne hodi/se ne naseli v njihov dom.
Namesto da tolk zmečeta za cote in smetita že tako zasmeten svet bi raje svoje riti spokala na svoje.
Mogoče se pol nebi obnašala k dva razvajena smrkavca, ki živita kot najstnika in si dokazujeta kateri je boljši in bolj pameten pri nakupu cot 🙂



In kdo je omenjal da sva se naselila v njihov dom? Živim doma, kjer tudi plačujem stroške!
On je starejši in trenutno živi v spodnjem nadstropju v stanovanju pokojnih starih staršev – zaenkrat. Spokala pa bova, ko jaz dokončam faks in se zaposlim, zapičiš pa se v bistvo ja pisda!



In kdo je omenjal da sva se naselila v njihov dom? Živim doma, kjer tudi plačujem stroške!
On je starejši in trenutno živi v spodnjem nadstropju v stanovanju pokojnih starih staršev – zaenkrat. Spokala pa bova, ko jaz dokončam faks in se zaposlim, zapičiš pa se v bistvo ja pisda!
[/quote]

S tipčkom, o katerem pišeš same grde stvari, nameravaš it skupaj živet?
Dobra ta ja.
Same slabe stvari o njem, potem pa planiraš skupno življenje. Ha ha ha.

Pa glede na to, da pišeš, da ti je pulover za 30€ za eno zimo, si navadna razvajen smrklja. Če bi si res sama zaslužila za ta pulover, ga ne bi po eni zimi proč dala.

S tipčkom, o katerem pišeš same grde stvari, nameravaš it skupaj živet?
Dobra ta ja.
Same slabe stvari o njem, potem pa planiraš skupno življenje. Ha ha ha.

Pa glede na to, da pišeš, da ti je pulover za 30€ za eno zimo, si navadna razvajen smrklja. Če bi si res sama zaslužila za ta pulover, ga ne bi po eni zimi proč dala.
[/quote]

To s puloverjem je bil primer, ne vržem vsakega puloverja stran, tudi ne dam za vsak pulover 30eur! res bi lahko za primer napisala 10eur, ker tudi take kupujem.
Razvajena smrklja, saj mi ne plačujejo cunj tastari?

Govoriš o prisesanih sinčkih, a fanta vzameš zaradi denarja. Potem pa vzami enega, ki je iz revnejše družine. O to pane. Kaj je že rekel Klemen Klemen?

To s puloverjem je bil primer, ne vržem vsakega puloverja stran, tudi ne dam za vsak pulover 30eur! res bi lahko za primer napisala 10eur, ker tudi take kupujem.
Razvajena smrklja, saj mi ne plačujejo cunj tastari?
[/quote]

Ja, razvajena smrklja, ker samo razvajena smrklja bo napisala, da ima pulover za 30€ za eno zimo pa ga proč vrže. Zdaj si dodala, da ne vržeš vsakega stran. Kar bi človek razumel, da večino pa.

Da ne omenjamo tega, da očitno imaš tipa zaradi keša.
Pljuvaš po njemu, vse najslabše o njemu, zraven pa blebetaš kako bosta skupaj živela.
Sory, ampak ti si navadna keš p.
Ženska, ki ljubi, ne bo samo grdih stvari o svojem moškemu pisala.

Kakšna neumna tema. Kakšne “težave ” ima folk.
Ja shitttt no.
Nevem, boga reva al neki. Nevem,…

Mami povej jsvoje in ji kar reci, da naj se lepo zase briga , tipu pa tudi, nimjao se kaj tako pogovarjati s tabo oz obnašati.

A na začetku, ko si imela recimo iste firme, je bil pa zadovoljen? Začne se z malimi motečnostmi, potem jih bo vedno več, če ne boš ustrezala njegovim standardom, in če je pod vplivom mame, tudi njenim. Ki bodo imele vpliv nanjga. Ker bo morda pričakoval, da nadomestil ikono njegove mame. Pol te naj pa on oblači za drage pare, samo pol ti bo očital, da se sama ne znaš obleči in da te mora on financirati. Ne vem, premisli glede skupnega življenja, ker imata različne poglede glede financ. Bosta šla na morje, on bi fency za dva jurja; ti za petsto. Kako bosta pa npr to urihtala, ker tako poceni dopust zanjga ne bo dober? Zgolj primer. Vsem lahko pa enostavno rečeš na opazke, da sploh ne misliš komentirati oz. vsaj svojemu lahko rečeš, da boš kupila kar tebi ustreza in da takih opazk ne pričakuješ več. V bistvu te je na nek način postavil v manjvrednostni položaj, kar ni dobra popotnica za odnos. Očitno stvari jemlje samoumevno. Naj si najde potem eno, ki bosta na isti valovni glede financ.

V osnovni sem imela eno prijateljico, ki je bila že kot majhna nora na znamke in mi je očitala nekatere ˝slabše˝ znamke. Ne vem, kdo uči otroke pri 8 letih o znamkah lol. Grozno.

Na žalost se nisi obrnila na pravo stran (se opravičujem, ker tikam, ampak si hčerine starosti). Tule bodo našli vse, da obrnejo vse izjave proti tebi, da se boš morala zagovarjati (kar se že), naletela boš na gluha ušesa in nepripravljenost razumeti.
Verjamem, da te taščino ravnanje jezi in da se spotika ob znamke oblačil, za kar dejansko nima nobene osnove, ampak takšna pač je. In tudi ti si točno takšna kot v tem trenutku si. Zavedaš se svojega pomena in tudi stvari, ki te spravijo ob živce. Vendar boš to le najlažje sprejela na način, da se o tem odkrito pogovoriš s taščo in ji poveš, kar si delila z nami. Če boš še vseeno naletela na gluha ušesa, potem je najbolje, da vso stvar še enkrat premisliš. Če pa se že sedaj kažejo tako velike razlike, se pa lahko s časom tudi povečajo, če nihče ne bo ukrepal v tej smeri. Vse dobro

Daj ne bluzi, ce bi letno res zasluzila 100jurjev ne bi visela na med.overu in imela potrebe po tem, da nekomu poves kolk zasluzis.

Bila sem s podobnim tipom, sedem let in ko je zveza razpadla, sem šele svobodno zadihala. Na tak način se začne, mamin sinko bo vedno mamin sinko in ti si še preveč zaljubljena, da bi bila realna. Ko te sreča pamet ti bo pa žal, za vsa ta leta. Jaz iskreno priznam, da mi je sedaj tolk fajn ko sem sama, da sploh ne razmišljam o zvezi in prilagajanju. Če želiš kdaj imeti normalno življenje, pojdi čimprej po svoje in obstaja možnost, da si najdeš bolj primernega. Ker če boš predolgo vztrajala, se ti bo vse skupaj tolk zamerilo, da ne boš nikogar nikoli več blizu spustila.

Res se mi smilijo taki ljudje, ki imajo tako omejen pogled na svet. Če jim nisi dovolj podoben, si avtomatsko manj vreden. Čim dlje stran od takih materialističnih ljudi, sreča se skriva tudi v majhnih stvareh in pristnih, dobrih odnosih, ne samo v puloverjih za 300€.
Dobro premisli, če si želiš celo življenje imet taščo za vratom, ki se ti bo vtikovala v vsako malenkost, ker po tvojih besedah sodeč bo sigurno tako. Tudi tvoj fant se bo težko spremenil, če izhaja iz takšne familije.

New Report

Close