Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vprašanje za mojstre: Sveder mi je ostal v betonu

Vprašanje za mojstre: Sveder mi je ostal v betonu

Zgodila se mi je neprijetnost. Vrtal sem v beton s svedrom debeline 14 mm.

Pri enem od vrtanj mi je sveder ostal v betonu. Skušal sem s kleščami sveder “odviti”….pa ni šlo.

S kakšnimi kleščami naj ga odvijem, kakšen prijem naj uporabim, na kaj moram paziti…?

Ah, mi je nerodno pred samim seboj.

https://www.podsvojostreho.net/forum/showthread.php?tid=33002

Nasvet? Hvala!

Vesel oče

dve možnosti
če se je zlomil in ga ni več škoda, ga z manjšo macolo potolčete da se malo “premakne”
potem pa “rohrcange” v roke pa gasa, če je seveda zadosti placa za vrtenje..
če je pa še cel in bi bilo ga škoda poškodovat pa samo z rohrcangam pa vsake tolko ga malo “usekat” s kladvom ..malo časa si vzet..
če ste že blizu konca stene zvrtate z druge strani pa ga z izbijačem poiskušate ven stolči..
tole mi je prišlo na misel..

Hvala za prvi nasvet.

Glede na čvrstost svedra predvidevam, da je cel. Dalje, na spletni strani sem prebral, da je možno, da je “skrenil s poti”. To mi dela miselne preglavice.

Ampak, kako je bilo mišljeno – udari ga s kladivom?

Transferzalno ali longitudinalno ali po domače – ga mahnem po osi?

Vesel oče, doma bolj v fizikalni teoriji in manj v praksi ….(se sproti učim!)

jah kaj, mašino v kontra smer vrtenja pa bo slo

Problem je, ker sveder skače iz vpetja vrtalnega stroja. Niti ne vem, če vrtalni stroj vrti tudi v drugo smer. Gre za večjo reč. Milwaukee. Najhuje je, ker imam to izposojeno, se pravi, sem imel prvič v rokah in nisem pomislil, da se mi lahko kaj takega zgodi oz. da se to sploh zgodi.

Vesel oče

Kako vi to pravite: doma bi bil pa se ne bi to zgodilo. :):):)

Menim, da je čas za molitev.

Menim, da je čas za molitev.
[/quote]:))) najbolj preproste rešitve se ni spomnil.

Doma bi bil – saj se mi je to doma zgodilo, torej sem doma bil oz. sem še.

Dalje, popoldne sem šel nalašč za to k maši. V knjigo priporočil sem se priporočil tudi za rešitev tega problema, ki mi lahko nakople stroške in sramoto.

Kaj se pa to pravi – sveder ti je ostal v betonu….

Vesel oče

Še kakšna ideja, nasvet?

Če je pa med vami kakšen tak mojster, ki ve, da ga bo izvlekel, ga pa povabim k sebi….

Doma, pomeni, med štirimi stenami. konc pika. Pa se neb zgodilo.

Jaz recimo bi pustla sveder not, zapolnila luknjo z maso in zagipsala. Čist po žensko.
Kdo to ve? Si boste že namislili, kje se je sveder izgubil.

Tako je, če ni sveder prave debeline.. mar bi vzel enega od 25 pa bi bilo. Tako pa .. 🙂 ni pomoči. Kot je ena gor napisala, pokrijte s sramotilno tančico čez in pozabite, da se je zgodilo

Ker si vrtal kot butec, si zajebal. Pri vrtanju v beton moraš atalno prazniti prah iz navoja svedra tako da sveder vsake toliko povlečeš iz luknje. Ti si samo vrtal in v luknji sveder zapacal s prahom in zdaj je zaribalo. Ven ga potegneš edino z m očnejšo udarno mašino za vrtanje, še bolje, če obrneš smer vrtenja. Bo težko, se pa da. Drugače pa odrezeš sveder, kar ga štrli iz stene.
To je zajebana situacija, meni je enkrat tako ostal sveder fi 8 mm ccca 10/cm globoko. Ni bilo opcije za ga ven povlečt.
Aja, mogoče bi pomagalo z visokotlačnim vodnim čistilnikom brizgat v luknjo ob svedru in hkratibz mašino poskusit obrnit sveder.

Poštemaj vse razbij barabo, pa ga boš ven dobu potem pa nazaj zabetoniraj. 😉
Če je kak tretje klase beton lahko tik ob njem luknjice zvrtaš, tako da se material ob svedru, ki ga hočeš dobiti ven zdrobi. Če je pa ko šipa potem pa ne bo šlo.

Vprašanje je tudi koliko ga ven gleda, kaj bi se vse dalo poizkusit, da ga zbezaš, odviješ ven.

Kakšna slika tega barabina, ki se je zataknu?

Not ga pust.

Jaz recimo bi pustla sveder not, zapolnila luknjo z maso in zagipsala. Čist po žensko.

Pa je res čisto po žensko.

Kako bi pa zapolnili luknjo, če je v luknji ja sveder, pa še ene 30 cm ga ven gleda….

Ja, čist po žensko….

A v svojo tamalo tudi lahko tlačite tampon ali kaj že tlačite tja not, ko je nekaj drugega not?

Vesel oče

Mi je prišla na misel ena zgodba, ki so včasih govorili, da se je zgodila v eni od poslovalnic NLB med enournim odmorom tam malo pred l. 1991. Dva sta se spentljala in ker je nekdo prihajal je žensko tak strah zagrabil, da so nožnične mišice tako močno stisnile pimpla, da ga ni mogel ven potegnit. Je to res možno? Pa da so ju potem pokrili z rjuho in odpeljali na Urgenco….kako pa so ju potem tam ločili?

ja pol pa ni problema, če ven gleda, ste dedci eni papki. Mislim učeni dedci, neki znate vse bukve na pamet, ne znate pa enga šravfa privit.
Če ven gleda vzameš une klešče dolge pajkice al kako se reče, zagrabiš na pravi nastavitvi in vrtiš kontra. mene vpraš sem že dosti zaj.ebala in sem mogla od.jebat 🙂
Al pa odrežeš in mir.

ja pol pa ni problema, če ven gleda, ste dedci eni papki. Mislim učeni dedci, neki znate vse bukve na pamet, ne znate pa enga šravfa privit.
Če ven gleda vzameš une klešče dolge pajkice al kako se reče, zagrabiš na pravi nastavitvi in vrtiš kontra. mene vpraš sem že dosti zaj.ebala in sem mogla od.jebat 🙂
Al pa odrežeš in mir.
[/quote]

Tis sam za užent 🙂

Tis sam za užent 🙂
[/quote]Saj sem, sam je tak- k ta s svedrom :))))

Saj sem, sam je tak- k ta s svedrom :))))
[/quote]
To potem teb neb smelo predstavljati problema. S pajkicam se da velik zrihtat 😀

Čatra poklič, da pride eno zašpilat, bo sveder sam pobegne ven iz betona.

ja pol pa ni problema, če ven gleda, ste dedci eni papki. Mislim učeni dedci, neki znate vse bukve na pamet, ne znate pa enga šravfa privit.
Če ven gleda vzameš une klešče dolge pajkice al kako se reče, zagrabiš na pravi nastavitvi in vrtiš kontra. mene vpraš sem že dosti zaj.ebala in sem mogla od.jebat 🙂
Al pa odrežeš in mir.
[/quote]

Ne mu idej dajat, se mu bo še fleksarca ali pa žaga zataknila v sveder pravokotno, mu bo na konc cela orodjarna s stene visela.

1) bormašino nastaviš na levo sukanje in probaš odviti, dobro je da za takšno vrtanje uporabjaš mašino, ki ima gas
2) vzameš večje klešče in probaš odviti, jst bi probal s “patent kleščami” (to so tiste, ki se zatakenjo ko stisneš do konca, da ne drsijo po svedru)
3) kombinacija 2. točke in kladiva – torej šponaš in da nekdo po svedru s kladivom mahne

Pri vrtanju in štemanju človek vedno nekaj najde, tako da če najdeš armaturo je še vedno bolje kot štrom ali voda 😀

Ne mu idej dajat, se mu bo še fleksarca ali pa žaga zataknila v sveder pravokotno, mu bo na konc cela orodjarna s stene visela.
[/quote]Bo pa celo steno prešiftal sosedu namesto bor mašine. 🤣

Kakšnemu sosedu? Saj nisem v bloku!

Kaj pomenj – prešiftati?

Tebi je sveder prijela armatura , očitno si prišel med železje in tam včasih zna biti celo sranje.
Kot rečeno višje prvo ga poizkusi obrniti kontra, če to ne gre ti morda ostane varjanta zvrtati še eno lukno z drugim svedrom skoraj vsporedno s to tako da bi prišel z njim v bližino krone prvega zagozdenega svedra, je pa najbrž problem ker si to delal prvič pa še ta dolg sveder… Obilo sreče želim, morda je čas da pokličeš lastnika orodja in poizkusita skupaj rešiti.

New Report

Close