Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mi je rekla zakaj jima nikoli nič ne kupiš.

Mi je rekla zakaj jima nikoli nič ne kupiš.

Z ženo sva ločena. Plačujem preživnino za oba otroka. Vsake štirinajst dni ju imam čez vikend. Pa me danes kliče, da ima neke obveznosti, če lahko pridem po otroka, da njene mame ni doma. In me vpraša, zakaj jima nikoli ničesar ne kupim, ko sta pri meni. Sem ji rekel če dobi premalo preživnine, je rekla to ne, da pa bi jima lahko kdaj kupil kaj za oblečt in obut. Saj ko sta pri meni imata kar potrebujeta, ne dam pa da neseta domov. Kako je pri vas. dajete preživnino in še kupujete za otroke.

nič novega. Veliko je takih flenč. Ločenke našega časa.

Ti si em bumbar……lahko bi jma kupil kdaj kaj za obuti, obleči, igračo, barvice. Al kaj misilš?

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Jebela cesta, a so tvoji al sosedovi?

Imata pri tebi?
A zdaj se lastnina otrok deli na ‘moje barvice pri mami’ in ‘moje barvice pri ocetu’?
Valjda, ce ima otrok v lasti barvice, so te njegove za vse in povsod, ni tako?

Jaz necakinjam kaj kupim.
A to naj bi pol imele samo za pri meni ali kako?

V grob ne boš odnesel nič razen duše.

al kako?
Matr si pametna.

Haha, to ne, so pa vsak drug vikend pri meni in nekje 1x na teden cez teden 😂😂

Jaz sicer nisem ločen, zaenkrat jo še gledam.
Mi je pa dost poznana tale zadeva in vem da se to povsod dogaja. Plačujete jim preživnine, 10 dni na mesec jih preživljate pri sebi, ali pa še več, na koncu ti pa vrže naprej da jim nič ne kupiš.
Men je mulc (sedemletnik) lansko leto reku, lej kakšne čeveljčke mi je mamica kupila je še lučka notr. Pa sem samo reku – oba z mamico sva ti jih kupila. Vsak pol denarčka sva dala, samo mamica je šla s tabo v trgovino!
Povej mulcem, da plačuješ preživnino, da ti daješ denar, za vse to kar ona kupi. Pol daš ti. Zakaj bi bilo to sramota povedat mulcu?
Pri mojem sodelavcu imata z bivšo ženo pa tako rešeno, da imata skupen račun za otroka. Sta ločena, ampak tisto kartico kjer imata gor za mesečne potrebe otroka uporabljata oba! Ko gre on v petek po otroka, mu bivša žena da še kartico, če bi bilo kaj takega kar je za mulca za kupit. In otrok točno ve, da ga preživljata skupaj.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Se vam zdi 50 evrov prezivnine veliko za 11-letnega otroka? Kaj pa za predsolskega, katerega vrtec stane okoli 250 evrov na mesec?

Moj bivši mož jima vedno kupi kar potrebujeta (obutev, oblačila, razne športne pripomočke, kar je pač potrebno), ne gre s fonda preživnine. Preživnino plačujeva oba na poseben račun, s tega računa pa se plačujejo vsi stroški v zvezi s šolo, večji nakupi (npr. smučarska oprema, kolesa, itd.), ostalo ostaja na računu – bosta potrebovala npr. za vozniški izpit ipd.
Tudi jaz jima kupujem oblačila, obutev s svojimi sredstvi. Ne vidim problema. Otroka sta najina in jasno kupiš kar je potrebno.

Si pač še en oprosti moški papak, ki je imel otroke samo zato, da je veretno svojo mamo pa ata zadovoljil z vnuki, tvoja bivša pa je bila samo medij-najeta maternica za to.
Na otroka projeciraš svoje razočaranje, ker ste tako kot ste – otroka nista vreča organov, ki se selita takole od enega do drugega, to je najhuje za njih. Če bi ti imel svoja otroka rad, bi jima zvezde z neba klatil. Ker ju očitno nimaš, pač tukaj tudi navajaš, da kaj jima boš cote kupoval, saj plačaš preživnino bivši za to? Kaj a ne ostane potem zate dovolj za kakšno tvojo razvado? Otroci so obveznost, tudi po razdoru njihove družine v takih situacijah, kot ste – en tak, ki pa reče , da šreživnina pokrije vse, pa jasno da vedet, da čustveno nima nobene afinitete več do svojih potomcev. Pa luštno jih je delat in naredit, to pa ja.

[/b]

U jebela, ta je pa huda – a sinovi ne naredite potomcev zato, da najrrej razveselite, mrda celo utišate zaradi najedanja predvsem svoje mamice, pa morda fotre z vnuki? Zato prosim zapri svja prednja nesramna vrata.

Matrno, se prepucavate med sabo……otroc niso nič krivi in je treba zanje poskrbet, pa je vseeno kdo komu plačuje in kje in koliko časa otrok pri komu je. Sram vas je lahko.

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Zakaj pa jima baba nič ne kupi?

Očitno je do zdaj vse ona plačevala. A njemu bo krona z glave padla, če kdaj kakšno majco kupi, namesto da gre za pir?

in malim kupi kaj lepega. Iz preživnine, ki jo redno dobiva, seveda. Potem pa še iz svoje predvidene polovice preživnine za otroka. ( če je ena preživnina določena na sodišču, je njena polovica enakopravna) Saj mora ona vendar tudi kaj prispevati ali se motim?

zmota

Ne pricakujte, da bodo dedci kdaj materinski, ker ne bodo, oni bolj ali manj gledajo samo na svoje lagodje skozi zivljenje, za ostale jim je malo mar razen redkih izjem.

Ze to ni prav, da ima avtor otroke enkrat na dva tedna pa se to samo za vikend, kaj pa vse ostalo, cas za se ukvarjat z otroci, sola, skrbi, tisti denar od prezivnine ne pokrije vsega in na koncu je tezko vsake toliko dat za svojega lastnega otroka 5€ za nakup nogavic, ki jih spotoma na sprehodu vidi v trgovini. Vi enostavno niste za imeti otroke, ker so vam po sili razmer nujno zlo!

Ločen, fant star 11 let.
Vsak drug vikend pri meni, tudi večkrat med tednom, stanujemo blizu. Vsak mesec preživnina , ok, naj bo, 250eur. Tako je.
In pri meni ima vse, lastno sobo, vso elektronsko kramo, ki si jo želi, knjige..pač res vse, kar želi.
In potem mi ona napiše občasno, naj za malega kaj kupim,ko je že pri meni.
Kaj? Kupujem mu ,kar želi in zdaj naj kupujem še kaj, da ne bo treba njej? Zakaj? Ona dobi vsak mesec moj denar,pa transferje…ma ne, no!
Nočem kupovati stvari, ki jih bo moral nositi domov, ker jih tam ni, ker jih ona ne kupi.
In zdaj boste spet čivkale, da dajem premalo, a ne? Požrešnice.

250 evrov je lepa preživnina. Glej tvoja bivša je bivša, se ne splača zaradi tega sekirat, se le nasmehneš in rečeš da draga. In narediš po svoje za dobrobit otroka brez prerekanja. Škoda energije za take zadeve.
Moraš pa vedet, da vsi ne plačujejo toliko. Kolikokrat tu prebereš, da plačujejo 50 evrov pa mislijo da si bivša nohte lakira. Ne pomislijo pa da za otroka ni samo hrana. Treba ga je oblečt, obut, poskrbet za šolske potrebščine,….
Taki pozabljajo kaj je dobro za otroka, v glavi imajo le sovraštvo do bivše.
Se mi pa zdi ideja s posebnim računom kamor oba vplačujeta dobra ideja. Ampak ni za tiste; ki nimajo razpucanih odnosov.

Kaj pa je to 250e.? To ni noben denar. Lepo vas prosim no. Tud 500e (če štejemo se drugi del, ki ga prispeva mama) ni to veliko. Kupiš par oblačil otroku in čevlje pa je 500e dok si rekel keks. Kje je še vse ostalo. Kaj se kurčiš, ne rečem da bi dal 2500 ne pa bogih 250e.

Ko takale berem, me prime, vsem zenskam svetovat samsko zivljenje brez otrok ali pa da zanosijo z umetno oploditvijo, kjer je to mogoce. Seveda niso vse zenske super, ampak ko beres tole, te res vse mine. Za lastnega otroka se prerekajo za 20 al 50 eur. Oz. Ne samo to, ne pomislijo sami, da bi pa morda mu kupili to ali ono, ko opazijo, da nima ali je slabo. Pa pogojevanje, da ne sme nest domov itd. Pa grozni ste. Kupite mu npr. Superge, ki jih je zelel, potem pa ne sme k mami z njimi? Bolano do konca. Pa tudi sicer nobene hvaleznosti bivsi, ki kasira vso skrb za solo, bolezni, stiske otrok. Ne, ker placujete 150 eur na mesec, lahko sproscate svoje frustracije na vsakomer, najbolje na lastnem otroku … da vas ni sram. Tudi, ce bi upraviceno kaj rekli cez bivso, bi en imena vreden dedec za lastnega otroka se vedno naredil VSE. Ne pa, da steje cvenke ravno in samo, ko gre za otroka. Prezira vredno.

Jasno, da otroku kdaj kaj ekstra izven prezivnine kupis. Igracko, revijo,majico. Je to kaj posebnega? Otrok je. Tebi pa ne bo verjetno zivljenskega stroska predstavljalo. Al si pa revez? Potem je jasno sicer pa otrokom je treba kdaj kaj ekstra kupit, da se pocutijo, da ti je mar. Otroci ne gledajo racionalno. Radi kej dobijo. Stvari jim pomenijo. So pac le otroci in ne odrasla bitja in tako zgradis tudi odnos. Jaz svojemu otroku rad kaj kupim posebno ker vidim kako je vesel. Kaj te pa stane?

a 250 evr vsak mesec je malo? Pa potem še njen del 250…koliko pa ti zapraviš za otroka mesečno? Aja, jih nimaš. Suhica.
Tip ima fanta večkrat pri sebi, ne znaš brat? Sem prepričana, da mu ne sezuje superg,ki mu jih je kupil ,ko gre mali k mami.Pa vse ostalo, kar mali ima?
Zakaj baba ekstra hoče, da tip še naprej kupuje?
Preseratorka požrešna, pa še nekaj takih izkoriščevalk vas je tu.
Kar dajte, karmica hodi okrog in čekira take hijene.

Bivša je isti k. 200e dobi za malo in pol nima za dnarja za takolahko zvezek. Tista 2e. Zgleda zapije in zakadi vse

New Report

Close