Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek odpiranje d.o.o. Pravni nasvet

odpiranje d.o.o. Pravni nasvet

zanima me kako je z odprtjem d.o.o.
jaz imam sluzbo za nedolocen čas v javnem sektorju, dokler stvari ne stečejo je ne bom pustil.
Odpru bi d.o.o. zanima me kako je potem ali res da ce odprea firmo ne morem vec biti zaposlen v sedanji sluzbi vec kot 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ker kao bi 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} moral bit zaposlen v lastni firmi

Posluzuj se uradnih in strokovnih nasvetov. Monovci niso primerni za tovrstno svetovanje.

Dokler si še zaposlen raje odpri popoldanski s.p.

nova
Uredništvo priporoča

Ne. Lahko imaš d.o.o. in nobenega zaposlenega, torej si komot še naprej 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} v dosedanji službi.

Ne. Lahko imaš d.o.o. in nobenega zaposlenega, torej si komot še naprej 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} v dosedanji službi.
[/quote]

Tako je.
Nikjer ni zapovedano, da bi firma (če ni nekih poslovno specifičnih zahtev) morala imeti koga zaposlenega.

Tako je.
Nikjer ni zapovedano, da bi firma (če ni nekih poslovno specifičnih zahtev) morala imeti koga zaposlenega.
[/quote]

Kaj pa če imam v firmi koga zaposlenega? A potem je drugače glede mene, ki imam ze eno stalno zaposlitev

Kaj pa če imam v firmi koga zaposlenega? A potem je drugače glede mene, ki imam ze eno stalno zaposlitev
[/quote]

1 vprasanje( to te verjetno najbolj zanima)
Kako iz doo dobiti svoj denar ven
preprosto Poslovodenje .
In ce je placilo davkov kot mora biti, je vse legalno. Cesarju kar je njegovega …

glede na to da poudarjas da si v JU, predvidevam( upraviceno sklepam) da te zanima za tako podjetje ki posluje izkljucno z JU
Sklepam tud da ne gre zate, ampak ,da ne ves tocno kako nekoga zje**t.

Konflikt interesov je zgolj v sluzbi JU.
Ce, je. Ponavadi, imajo taki se enega interesenta zadaj. Denar gre iz trr na trr. 2x3x…
In se lahko pod nosom obrises da bos koga zje*al.
Za tako stvar rabis imet nekaj v betici, in ce banalne stvari sprasujes na monu, namesto na racunovodskem forumu pomeni da jih nimas.

Tako.
Fousijo pa lahko zganjas se naprej

Pokliči na DATA, pa ti bodo vse povedali, pa še pomagali pri ustanovitvi podjetja. Vse pa je isto, lahko imaš zaposlenega na podjetju, ti pa ne rabiš bit. Znanec je zaposlen v državni upravi in ima podjetje.

1 vprasanje( to te verjetno najbolj zanima)
Kako iz doo dobiti svoj denar ven
preprosto Poslovodenje .
In ce je placilo davkov kot mora biti, je vse legalno. Cesarju kar je njegovega …

glede na to da poudarjas da si v JU, predvidevam( upraviceno sklepam) da te zanima za tako podjetje ki posluje izkljucno z JU
Sklepam tud da ne gre zate, ampak ,da ne ves tocno kako nekoga zje**t.

Konflikt interesov je zgolj v sluzbi JU.
Ce, je. Ponavadi, imajo taki se enega interesenta zadaj. Denar gre iz trr na trr. 2x3x…
In se lahko pod nosom obrises da bos koga zje*al.
Za tako stvar rabis imet nekaj v betici, in ce banalne stvari sprasujes na monu, namesto na racunovodskem forumu pomeni da jih nimas.

Tako.
Fousijo pa lahko zganjas se naprej
[/quote]

Sem zaposlena v javnem sektorju in imam d.o.o. že več kot 15 let.
V vsem tem času nisem opravila niti enega posla in nisem izstavila niti enega računa komurkoli v javnem sektorju.
In na d.o.o. opravljam popolnoma drugačne stvari kot pa jih delam v službi ali s čimer se naša služba ukvarja, tako da me ne skrbi niti konkurenčna prepoved. In v službi so bili že ob razgovoru za službo seznanjeni, da sem lastnik d.o.o.

Kaj pa če imam v firmi koga zaposlenega? A potem je drugače glede mene, ki imam ze eno stalno zaposlitev
[/quote]

Ne. Samo lastništvo firme ne pomeni, da bi moral imeti karkoli z njenim poslovanjem.

Sem zaposlena v javnem sektorju in imam d.o.o. že več kot 15 let.
V vsem tem času nisem opravila niti enega posla in nisem izstavila niti enega računa komurkoli v javnem sektorju.
In na d.o.o. opravljam popolnoma drugačne stvari kot pa jih delam v službi ali s čimer se naša služba ukvarja, tako da me ne skrbi niti konkurenčna prepoved. In v službi so bili že ob razgovoru za službo seznanjeni, da sem lastnik d.o.o.
[/quote]

A si ti avtorica teme !?

Vprasanje ni na temo kaj je bilo odprej, ampak kaj je sedaj. Ce lahko.
Dost slabo, da se gres biznismenko zraven pa se na drzavnem cuclju.

Me pa znova in znova preseneca, kako
vedno svetujete s popoldanci tule po monu.
A to vam je perfect…😄

A si ti avtorica teme !?

Vprasanje ni na temo kaj je bilo odprej, ampak kaj je sedaj. Ce lahko.
Dost slabo, da se gres biznismenko zraven pa se na drzavnem cuclju.

Me pa znova in znova preseneca, kako
vedno svetujete s popoldanci tule po monu.
A to vam je perfect…😄
[/quote]

Še vedno je tako in nikoli ni bilo drugače.

In zakaj se ne bi smela iti biznismenke, če sem to delala že pred zaposlitvijo v JS in delam popolnoma nekaj drugega, kot delamo v službi in ne poslujem z JS?
Povej mi en res pameten razlog, zakaj tega ne bi smela početi!

In še to, da ne boš sikal, kaj delam zdaj na računalniku. Brez težav pišem, ker grem v službo popoldan, zdaj delam doma zase.

ma daj, ti lahko imaš toliko firm, kolikor hočeš
če imaš tisti denar za ustanovni kapital viška, firmo komot ustanoviš.
in dokler si zaposlen s polnim delovnim časom drugje, se ne rabiš ukvarjat s tem, da bi si tam moral kakršno koli plačo izplačevat ali kaj podobnega

če pa službo izgubiš, pa si moraš plačevati preko svoje firme zavarovanje (prispevke)

New Report

Close