Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Severna obzorja – gleda kdo?

Severna obzorja – gleda kdo?

Rada pogledam. Ceprav so se pri teh epizodah ki se zdaj vrtijo ze malo izpeli….in prepogosto tlacijo noter Adama in zeno. Nista mi vsec in ne paseta v Cicely.

Pa Maggie mi je tudi vedno bolj zoprna.

Vsi ostali karakterji pa – tumb up. Z Marylin v prvi vrsti : ))))

Sko radi gledali. Koliko? 30 let nazaj?

Tudi jaz sem oboževala to serijo in jo zdaj tudi gledam. Je seveda malce drugače, saj sem takrat bila na začetku dvajsetih in zato kakšno leto mlajša od junakov, po 30 letih pa se mi sedaj dopade Holling 🙂 , me pa precej moti Joelovo nerganje.
Ob začetku teh predvajanj sem prebrala, da serije niso zares snemali na Aljaski in po 30-letih mi je kar škoda, da se mi je ta nostalgija razbila. So pa mi samosvoji karakteri še vedno všeč: Ed, Maurice, Holling, Chris z njegovimi citati…

nova
Uredništvo priporoča

Gledam, meni je fajn.

Kje in kdaj predvajajo?

Na SLO1 okrog pol dveh popoldne.

Midva sva oba gledala to že včasih – in zdaj spet. Sprostilne pol ure po kosilu vsak dan – če le imava čas. Še vedno simpatični posebneži in vsi, ki so mi bili všeč včasih, so mi še vedno.

Meni je super, ker lahko gledam kasneje, ob uri predvajanja sem namreč še v službi. Ker drugače nimam ogleda za nazaj, od korona časov pa k sreči lahko vsaj nacionalko tako gledamo.

Jaz pogledam skoraj vsak dan. Sem gledala tudi pred 30 leti, ampak tudi zdaj niso izgubili svoj čar.
Meni se zelo dopadejo enostavni karakterji, počasno življenje, preplet preprostih ljudi, ki ne komplicirajo za vsako bedastočo kot je to danes, preplet dveh različnih kultur (bele in indijanske), ki pa znata živeti skupaj, s tem, da indijanci še naprej furajo svoje življenje in se ne dajo prav veliko motiti. Ta nadaljevanka pa mi je tudi super zato, ker še ni “politično korektna”. Se ne muči s forsiranjem raznorazlih tem, ki morajo biti danes obvezni del vseh novejših nanizank – od forsiranja vseh “ras” za vsako ceno (čeprav vemo, da je tudi temnopolta oseba v seriji), do nujno populariziranja gejevskega/lezbičnega para (pa čeprav je ta tudi nastopal v tej nadaljevanki), pa do ne vem česa še. Enostavno so in to je to.

Ja, je pa tudi meni zdaj bolj tečen Joel s tem svojim nenehnim nerganjem. In tudi zgodbo med njim in Maggie malo dolgo vlečejo.

Sicer pa res, da si sprosiš misli in se preseliš tja gor na sever Amerike.

Sem bila prav vesela, ko sem videla, da jo bodo spet začeli vrteti.
In ker nimam ogleda za nazaj, vesela, da se je odločil za predvajanje SLO 1, ki ima že nekaj časa ogled za nazaj (že izpred koronskih časov, ne šele zadnje leto).

Sem že takrat, ko sem jo prejšnjič gledala, bila navdušena nad takim življenjem in sem še vedno.
Pa Chris radijec mi je bil že takrat najbolj simpatičen, le za Maurica sem imela v spominu, da se je pojavljal manjkrat.
In še zdaj vem točno iz te nadaljevanke, da se krvni madeži iz tekstila izpirajo z ledeno mrzlo vodo.

Pa kot pravi ena zgoraj, ne gredo se neke “politične korektnosti”, živijo različne rase skupaj kot običajno dejansko živijo, homoseksualci so v bistvu nič posebnega (ne samo ta gejevski par, ki je kupil hišo in privablja Japonce, tudi Cicely in Rosely kot ustanoviteljici mesta sta bili lezbijki), že takrat so se šalili na Trumpov račun glede optimiziranja davkov, hehehe…

Tudi meni je lušna serija. Marylin z svojimi onozložnicami pove vse in točno v piko. he he

Meni je bil najbolj všeč Ed. Ma vsi so face, ker niso pokvarjeni. Pa nič in nikogar ne obsojajo. Pa vsak nemoteno svoj film rola…..scenarist je opravil odlično delo.

A to so nova nadaljevanja posneli ali samo staro spet vrtijo?

staro vrtijo

Zelo lepa serija. Sem gledala takrat in jo gledam zdaj.

Tudi meni je všeč, da ni politično korektna :-).

staro vrtijo
[/quote]

Hvala

Imaš geje, lesbe, razne rase in vsi so happy happy. Bi prej reklo da je ena od prvih politkorektnih serij.

Aja, transi manjkajo. Ja šit no.

Imaš geje, lesbe, razne rase in vsi so happy happy. Bi prej reklo da je ena od prvih politkorektnih serij.

Aja, transi manjkajo. Ja šit no.
[/quote]

Ojoj, pa res. Zgleda, da smo že tako pokvarjeni, da sploh ne opazimo vseh teh čudnih osebkov.


pa vse ima not, kar ti misliš, da nima
od več ras (tudi native american so druga rasa (multikulti), do gejevstva, do lezbičnosti, do….agisma, do…

trivia
igralka, ki igra marylin, sploh ni šla na avdicijo. na avdicijo je pripeljala svojo mamo in ko so jo zagledali, kako sedi v čakalnici in čaka, se jim je zdela taprava za vlogo
njena mati pa je dobila vlogo marylin 😀

Hvala
[/quote]

Ponavljajo stare dele. Baje mislijo posneti novo različico.

In takrat in sedaj gledam z veseljem. Res dobra serija, polna vsega, polna nekih malenkosti, ki so pomembne. Res , prav z veseljem gledam ponovitev.

Ponavljajo stare dele. Baje mislijo posneti novo različico.
[/quote]

Nova različica z novimi igralci, predvidevam? Ne vem, če bo uspelo. No, ja, mogoče?

…pred leti ko je prvič prišlo ven. Takrat mi je bila top nadaljevanka. zdaj pa mi je dolgcajt.


Daj se enkrat malo pocasneje razlozi, ker tega se ne da razumet.


Daj se enkrat malo pocasneje razlozi, ker tega se ne da razumet.
[/quote]
ženska, ki igra marylin v nadaljevanki, ni prišla na avdicijo za to vlogo
za vlogo marylin je na avdicijo pripeljala svojo mater
čakala jo je v čakalnici in ko so jo producenti videli, so ji ponudili vlogo
njena mati, pa je dobila vlogo marylinine matere


ženska, ki igra marylin v nadaljevanki, ni prišla na avdicijo za to vlogo
za vlogo marylin je na avdicijo pripeljala svojo mater
čakala jo je v čakalnici in ko so jo producenti videli, so ji ponudili vlogo
njena mati, pa je dobila vlogo marylinine matere
[/quote]

Ja, res je.

Imam celo serijo na zunanjem disku, z veseljem bi se preselila tja.

New Report

Close