Najdi forum

Dez

Kaj pocnete z psom, ko dezuje.
Moj pes ima stvari v kurilnici. V stanovanje ga ne spuscam, saj se mi pokaka in polula. V kurilici ima nastavljeno podlogo noter pa se je ne navadi.

Zunaj ne more biti, saj je hladno in dezuje. Greste vi vseeno z njim na prehod? Mu daste dezni plasc?

Ja valjda! Greva ven pa če prekle padajo!

Psa ne oblačim, ni tak pes, če bi bil kratkodlak in bi ga zeblo bi ga pač obleklo. Zase imam pa nepremočljiva oblačila za vse letne čase in škornje. Ko prideva nazaj mu operem tačke, rito in v dežju ali snegu tudi podvozje, imam šlauf in toplo vodo v garaži. Potem ga fajn sfrotiram, fenam ga ne, razen križ če je do kože premočen. Potem ga dam na dekico na stopnišču da se do konca posuši. Sicer se prosto šeta po stanovanju. V kurilnico se gre pa samo skrit pred pokanjem ali grmenjem, sicer mu je tam prevroče!

Boh pomagej no! Zdele sem bil eno uro in pol z vsemi tremi mulci zunaj, pa je najmlajša stara 13 mesecev. Pa je mraz ko tajfel, pa sneg pada, pa malo dež rosi vmes… Pa niso bili v dežnih plaščih, edino škorjnje sem jim gor nataknu, tamalo pa v kombinezon smučarski da je puzala zadaj po snegu. Kristus božji no, da pes v dežju in hladu ne more ven it. U kurilnci ga ma on… Otroku je prevroče v kurilnci, ona ma pa psa v kurilnci. A si mu štumfe dala gor? Mogoče kakšen šal mu še dej da se ne prehladi.
Evo, pet minut pa bodo palačinke fertik. Jaz kuhar dons. Potem pa tuš pa mularijo spat, midva pa v dnevno pred tv! Jaz pa vmes še na računalnik da vas malo oblajam. Kristus božji kva se to spomnete.. Psa v kurilnco. Boh pomagej no. Mah nč ne bo pomagal, sej je že obupal no…
[img]https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-0/s403x403/172025590_5283866958355184_6322844729073814522_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-3&_nc_sid=f79d6e&_nc_ohc=aKQvEjSYLIIAX-0Azon&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent.xx&tp=7&oh=505a6e648b90e14a8a067ef51ff18ef7&oe=609AF590[/img]

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University
nova
Uredništvo priporoča

A če tri dni skupaj dežuje ga ti tri dni sploh ne pelješ, al kako?

Ni mu vroce v kurilnici ker kurim na nafto in kurilnica zunaj ni izolirana. Pac nimaml vsi enakih kurilnic. Kurilnica sploh ni bila point.

Ne ga ne peljem. Ker dezni plasc imam in gumo za zascito cevljev. Hlac pa nimam in imam potem mokre hlace in me zebe. Saj ima dejansko celo parcelo za tekanje ce bi zelel.

Zanima me kaj pocnete kaj z psom ko je dez. A samo na sprehod ga vozite nic druga samo to? Jaz sem mislila da mi bo kdo dal predlog kaksne igre, skrivanje priboljskov itd. Dobro tudi prav.. Bom se na angleskih forumih precekirala.

Tako naredi ja! Na angleških forumih se pozanimaj. Ker Slovenci in Avstrijci smo bolj za luno veš. Pri nas res ne hodimo v dežnih plaščkih in tudi pse ne oblačijo tukaj v dežne plaščke. No, je pa res da je tukaj že od septembra naprej sneg. V Angliji bo bolj deževno ja… Bodo več vedeli.
Res kaj vse po zemlji lazi… Kaj vse nosi ta naša mati Zemlja. To ne vidiš povsod. Povej kaj bodo kaj na forumu rekli. Na angleškem.
Skrivanje priboljškov? Komu? Psu? Še otrokom jih ne skrivam jih bom pa psu?! In kaj, a pol pes dobi plus točko, če najde priboljšek?

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

… na angleških forumih te pa ne bodo nahrulili? Psa moraš redno vozit na sprehod! V kateremkoli vremenu!

Dobijo se tudi nepremočljive hlače, prebrskaj v kakšnih športnih štacunah.

Ampak najprej pelji psa!

Ne ga ne peljem. Ker dezni plasc imam in gumo za zascito cevljev. Hlac pa nimam in imam potem mokre hlace in me zebe.

u gatah pejt. Pa brisačo s seboj, da se boš sprot brisala

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Prvic pa zadnjic na tem foromu.
A dva soseda ko pa imata psa 24h/7 365dni na kekni pa je okej.
Res ste nesramni ljudje tukaj gor. Kot da imam isto pasmo kot vi. In ne, ne bo hodil po dezju. Niti si ne zeli na dez iti.

In ja na angleskem foromu nasla kar precej, tudi na youtubu. Ce ze tukaj ne znate pomagat. Ampak samo pametovat.

1 letnega otroka pa kr se veckrat peljite na hladno in sneg. Zelo odgovorno. Bog ve kaj se dogaja se za 4 stenami z otrocicem.

A dva soseda ko pa imata psa 24h/7 365dni na kekni pa je okej.
Potem se pa obleci pa še sosedova dva pelji

Res ste nesramni ljudje tukaj gor.
Ja res smo. Pač ne skrivamo ob deževnih dneh pribolške otrokom in psom po kurilnicah. To smo zelo neumni. Ti si pa brihtno. Da nisi za večerjo požrla enciklopedije?

Kot da imam isto pasmo kot vi. In ne, ne bo hodil po dezju.
Moja pasma je taka, da se je devet mesecev donašala v ženini maternici. Ne, ni taka pasma kot tvoja. Zato ga nimamo v kurilnici.

In ja na angleskem foromu nasla kar precej, tudi na youtubu. Ce ze tukaj ne znate pomagat. Ampak samo pametovat.
Pa si razumela angleško? Torej ni prav težik jezik, če ga ti razumeš…

1 letnega otroka pa kr se veckrat peljite na hladno in sneg.
Dvakrat na dan. Sicer smo v Avstriji je res, da bi ga lahko tudi dol v klet v kurilnico zaprli, pa še babo zraven, ampak ga kar malo ven peljemo. Pravzaprav vse tri smrkavce. Veš kako fajn spijo zdele k so bli na frišnem luftu. A tvoj pa cvili dol v kurilnici a ne?

Zelo odgovorno. Bog ve kaj se dogaja se za 4 stenami z otrocicem
Marsikaj. Marsikaj se z mulci dogaja za štirimi stenami. Dons recimo je tamau marmelado stresu po tleh po tepihu, tasrednja je kahlo s sran.jem prevrnila, tamala je pa potegnila kabel od tiskalnika, ker se pobira in dela prve korake. Marsikaj se dogaja.
Še kaj zanima? No, so pa kar brihtni vsi. Vedo, da so kužki za ven in bi jim blo ful čudno če bi jaz psa domov prinesel in ga dal v kurilnco. To bi jim blo čudno ja. So smotani a ne? Takih verjetno na angleških forumih ni.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Naš kuža je star 7 let in prav tako ni rad na dezju. Smo tiste dneve noter in pocivamo.

Vagabund ne bom te vikala. Si ne zasluzis vikalnega odnosa. Verjetno si ti pojedel enciklopedijo glede na tvoj doktor, diploma itd. Kaksni ljudje hodijo po Zemlji, ja res bi lahko isto rekla zate..

Pac mores meti 3 otroke, da mi tukaj taksne spise pises, namesto da bi se z njimi ukvarjal.
In moje vprasanje je bilo kaj pocnete s psom ko dezuje. Vse ostalo me ne briga Koncujem debato.

…pol pa pi.zdiš. Spraševala si o sprehodu, ne o igricah. In kakšna podloga?! A da bo tam lulal/kakal? A si ziher da je pes zate, ne bi raje mačka?

Sicer se menda to navadit na te podloge, ampak zahteva dosti časa in potrplenja. Za psa ni to naravno.

precej veliko veš o meni, glede na to da si rekla prvič in zadnjič na forumu ;)) Torej ena stalna monovka bukava a ne? Ki ne ve kaj bi s psom a ne?
Moji mulci spijo že od sedme ure dalje veš ;))

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Moj nasvet 🙂 ne skači na provokatorje, ki si iščejo nove žrtve, ki so jim je še “kos”, avtor ala “vagabund”; pusti, sploh mu ne odgovarjaj nazaj – četudi je nesramno prostaško nazaj napisano – ignore. Saj dojame.

Drugače pa ja: gremo s psom ven kadarkoli , še najraje, ko dežuje in prekle padajo. Gumi škornje za po lužah ali Goretex epremočljive škornje za po snegu…..Višja pasma iz rodu ptičarjev ( ne hrtov): 60cm, cca 35 kg. In ko dežuje ali sneži, dobi gor plašč čez hrbet od vratu preko zadnjice, ja. Noben problem. Mokre tačke obrišemo, po potrebi speremo v posodi s toplo vodo in šamponom ( pozimi, ko je soljeno), pa zbrišemo z brisačo glavo in ušesa tudi. Neizmerno uživa v dežju zunaj. Je pa pasma, ki ne smrdi tisto tipičnem nagraužno mokrem psu, ko pride noter moker v hišo – to je velika prednost. In je potem noter, tudi s fenom pusti posušit, da ni moker.

Pa lp in še pridi vseeno kaj na MON 🙂

Potem pa si skrij to, da ne pise pod vsakim komentarjem. Ker to vidimo vsi.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški,
prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj
diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap
Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Moj nasvet 🙂 ne skači na provokatorje, ki si iščejo nove žrtve, ki so jim je še “kos”, avtor ala “vagabund”; pusti, sploh mu ne odgovarjaj nazaj – četudi je nesramno prostaško nazaj napisano – ignore. Saj dojame.

Drugače pa ja: gremo s psom ven kadarkoli , še najraje, ko dežuje in prekle padajo. Gumi škornje za po lužah ali Goretex epremočljive škornje za po snegu…..Višja pasma iz rodu ptičarjev ( ne hrtov): 60cm, cca 35 kg. In ko dežuje ali sneži, dobi gor plašč čez hrbet od vratu preko zadnjice, ja. Noben problem. Mokre tačke obrišemo, po potrebi speremo v posodi s toplo vodo in šamponom ( pozimi, ko je soljeno), pa zbrišemo z brisačo glavo in ušesa tudi. Neizmerno uživa v dežju zunaj. Je pa pasma, ki ne smrdi tisto tipičnem nagraužno mokrem psu, ko pride noter moker v hišo – to je velika prednost. In je potem noter, tudi s fenom pusti posušit, da ni moker.

Pa lp in še pridi vseeno kaj na MON 🙂
[/quote]

Halo?! Kakšni provokatorji?!

Ma ženska ne pelje psa ven če je dež! Še lulat kakat ne! Halo?!

Ok razumem da psu ne paše v dežju okol hodit, saj še moji prinašalki ne paše bit zunaj če ful dežuje. Ampak it je vseeno treba, vsaj spraznit mehurček in črevesje.

In sploh predvidevam da gre za še mladega psa, ker odrasel ne bo kar tako lulal in kakal notri. Najbrž ima tudi še precej energije. Moja je že v letih ko na deževen dan z veseljem poležava in spi na toplem in suhem. Ko je bila še mlada je bil pa kar problem kaj počet ja.

New Report

Close