Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pravno računovodske plačne zadeve

Pravno računovodske plačne zadeve

Živio, lepo prosim za potrditev ali je pravilno, da:
– se delovna doba odkar so z zakonom izločili dodatke iz osnovne plače obračunava le za ure prisotnosti na delu? Se pravi za bolniško ali dopust se delovna doba kot dodatek ne obračuna pri plači? Če ima nekdo 4 urno bolniško se potem izplača dodatek za dobo le za 4 ure, ki jih v tistem dnevu dela (dodatek preračunan na uro)? Prijateljica je zaposlena v športnem društvu in pravi, da se pri njih del.doba še vedno obračunava vsak mesec enako neglede na dopust ali bolniško. Kaj je zdaj pravilno?
– se dohodnina plačuje pavšalno kot bi naj prejemal, če bi bil ves čas prisoten? Eno leto sem bila bolniško odsotna, se pravi, da sem dejansko prejela precej manj plače/bolniške pa sem vseeno imela enako dohodnine za plačati.
Hvala za vaša prijazna mnenja.

ja, delovna doba se obračunava samo na redne oddelane ure
to pa zato, ker se bolniška in dopust in prazniki izračunavajo na podlagi plače iz prejšnjega meseca, ki te dodatke že vsebuje in ti jih ne bodo še enkrat izračunali

primer
februarja si imela rednega dela obračunanega za 1000 EUR in 200 EUR dodatka na delovno dobo
oddelala si 200 ur

urna postavka, ki se izračuna je 1200/200 ali 6 EUR na uro
marca si pol meseca na bolniški in pol meseca delaš
recimo, da je to 100 in 100 ur

marca imaš redno delo 500 EUR, dodatka na delovno dobo 100 EUR in bolniške 6×100 ur = 600 EUR × 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}

doplačilo dohodnine se izračuna glede na obveznost za plačati in plačane akontacije. če si bila celo leto na bolniški, so bile tudi akontacije manj plačane in je ista razlika nastala, kot če bi delala
domnevam, da imaš preveč olajšav upoštevanih, zato moraš doplačevat
če se hočeš temu izognit, daj v računovodstvo izjavo, da naj ti posebne olajšave ne obračunavajo

New Report

Close