Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prodaja hiše -upoštevaš željo eks sosedov ali najvišjo ponujeno ceno od neželjenih

Prodaja hiše -upoštevaš željo eks sosedov ali najvišjo ponujeno ceno od neželjenih

Situacija: prodaja vrstne hiše, v naselju, kjer je struktura prebivalcev nekako selekcionirana ( intelektualci, višji srednji razred, en tak “comunitiy”, ki dobro funkcionira in sobiva v ekem naselju;
Zdaj pa dilema: sosed izrecno izjavil in poudaril, da lepo prosi, da mu ne “zrihtamo” kakšnih Albancev ali pa socialno problematičnih za sosede – stene vrstnih hiš so jasno skupne 🙂

Zdaj pa problem: Albanci ponujajo 40-50.000 EUR več, kot nekaj ostalih.

Kako bi vi: spoštovali željo sosedov ali take your money and run? 🙂

Ni provokacija. Hvala.

Vprašaj se kaj bi sosed naredil v tem primeru. Tako je, prodal albancem, tebe pa kojebe

to pa je dobra soseska, da jo drugi zainteresirani kupci tako malo cenijo

in le kaj ne tam tako všečnega Albancem, da so pripravljeni plačati toliko več za nakup?

nova
Uredništvo priporoča

to pa je dobra soseska, da jo drugi zainteresirani kupci tako malo cenijo

in le kaj ne tam tako všečnega Albancem, da so pripravljeni plačati toliko več za nakup?
[/quote]

A za dražitve med kupci še nikoli v življenju nisi slišalo ? xD. Ja, dajejo se med seboj, kdo jo bo dobil –

Kaj jim je všeč? Ptičje petje, mir, milina, slepa ulica, zasebnost, nobene industrije nikjer okoli, nobenega drugega smradu ( ni bioterorizma z njiv po zliti gnojnici)….

A sad – paaati i šuti ( sarkazem off) xD

Zanimiva situacija. Albanci z eno potezo znižajo cene celi ulici. Potem pa naval njih. Če se gre sosedom za ohranitev namišljenega standarda, potem naj oni doplačajo razliko/ali kupijo.

Siptarjem ne bi prodala. Pa ne zaradi sosedov, ampak zaradi njihovega denarja.
V bistvu se s Siptarji ne bi niti dobila za ogled hise.

A za dražitve med kupci še nikoli v življenju nisi slišalo ? xD. Ja, dajejo se med seboj, kdo jo bo dobil –

Kaj jim je všeč? Ptičje petje, mir, milina, slepa ulica, zasebnost, nobene industrije nikjer okoli, nobenega drugega smradu ( ni bioterorizma z njiv po zliti gnojnici)….

A sad – paaati i šuti ( sarkazem off) xD
[/quote]

zanimiva dražitev, kjer en ponudi toliko večjo kupnino od drugih

Siptarjem ne bi prodala. Pa ne zaradi sosedov, ampak zaradi njihovega denarja.
V bistvu se s Siptarji ne bi niti dobila za ogled hise.
[/quote]

OK, dober argument – dirty money.

Uff, 40.000 EUR je ogromno za vrstno hišo, to je nekje 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vrednosti. Sedaj pa ne vem zakaj bi Albanci toliko več plačali. Ravno njim bolj ustreza hiša ki je samostojna. Drugače pa večina ti bo rekla da prodaj za čim več. Tudi jaz bi isto rekel, potem naj pa se sosed proda. Ne moreš izbirati sosedov

zanimiva dražitev, kjer en ponudi toliko večjo kupnino od drugih
[/quote]

Jebiga on lahko, ti ne moreš. In kaj sploh “prcaš” torej po tej temi?

Jebiga on lahko, ti ne moreš. In kaj sploh “prcaš” torej po tej temi?
[/quote]

Zakaj pa ne smem “prcat” po tej temi?
A je to dovoljeno samo dovolj posvečenim?

OK, dober argument – dirty money.
[/quote]

Itak vsa mafija za tem…. drogice pa itak najeveč (kupujejo z denarjem od denarja, ki ga dobili za uničena življenja – odvisniki).

Iz Anglije je prišla vest, da so ravno Albanci največji dilerji droge v Angliji….

Le s kakšnim denarjem kupujejo. Pol pa gledaš uničena življenaj in prostitucijo na ulici…

Da se ti želodec obrne…

Vse za denar, zato pa je tako.

Lj osrednjeslovenska regija tako da to sploh ni problem, niti neupravičeno glede na ostalo konlurenčno ponudbo na trgu. Malo več kot 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Ok razum takole; ( popravi me ce se motim)
Imas dva kupca en tu nudi xxx.xxx ,xx “normalen intelektualec”
Drugi chivsa pa x50.xxx,xx…

Sosed izraz zeljo po prvem 😄

Vprasanje 1. Zakaj se selis!? Zaradi sosedov ?
2 ali zelis s sosedi ostati v dobrih odnosih?
3 jih bos rabil v prihodnosti v vrednosti( karsni koli) vec kot 50 jurjov?

Prodajamo za denar mar ne?😉 50 jurjov je denar ki ga je treba zasluzit- v novi hisi ti pomeni kuhinjo in koplalnico + pa se kaj… . Zakaj bi se usral v lastno skledo?

Sosed ce si tako zeli necivso oz novega soseda po svojih merilih naj participira 50 jurjov.
Oz naj pokrije razliko…. simpl! Pa naj potem on izbira soseda. Ti pobasi maximum kot lahko iztrzis.

Pa reči sosedom dacnwj oni dollacajo razliko :). Ne zdi se mi pošteno od soseda da od tebe oricakuje da se boš odpovedal 40.-50.000 EUR. Saj niso njihov dobrotnik? Jaz bi prodala kdor da več. To ni več tvoj problem.
Vsak ki ima dvojčka, se mora zavedati da se vedno lahko sosedje zamenjajo. To je isto kot v bloki, vedno lahko dobiš siptarje.

Ok razum takole; ( popravi me ce se motim)
Imas dva kupca en tu nudi xxx.xxx ,xx “normalen intelektualec”
Drugi chivsa pa x50.xxx,xx…

Sosed izraz zeljo po prvem 😄

Vprasanje 1. Zakaj se selis!? Zaradi sosedov ?
2 ali zelis s sosedi ostati v dobrih odnosih?
3 jih bos rabil v prihodnosti v vrednosti( karsni koli) vec kot 50 jurjov?

Prodajamo za denar mar ne? 50 jurjov je denar ki ga je treba zasluzit- v novi hisi ti pomeni kuhinjo in koplalnico + pa se kaj… . Zakaj bi se usral v lastno skledo?

Sosed ce si tako zeli necivso oz novega soseda po svojih merilih naj participira 50 jurjov.
Oz naj pokrije razliko…. simpl! Pa naj potem on izbira soseda. Ti pobasi maximum kot lahko iztrzis.
[/quote]

Selitev zaradi svoje življenske priložnosti, tudi glede na trenutne razmere ( zaposlitev drugje, eventuelno druga država), drugače se ne bi, otroci odrasli iz gnezda; pa tudi vsaketoliko je treba zamenjat lokacijo in obraze, tudi sosedov, čeprav se znjimi odličo razumeš, ostanejo pa lepi spomini in ostaneč v stikih; ker se naveličas, preživiš, so določee “materialne stvari” pač za določeno obdobje. Nisem oseba, ki se naveže na material, niti na hišo ne. Ko je čas, je čas. Ampak dodatnih 50 jurjev pa vsakomur prav pride, jasno se jih nihče ne (bi) brani(l), ja se strinjam 😉. Če že drugo ne, naložba za penzionerske čase.

Hah, pojdi do sosedov in povej za ponudbo in jim daj opcijo da doplačajo razliko. Če dajo vsak nekaj ne bi smel bit problem. Sploh pri intelektualcih, ki so kao višji sloj z več denarja. To je v bistvu edina opcija, ki jo pileg prodaje šiptarjem še vidim. Razen če prodajaš za neke kvazi dobre odnose in ne zaradi denarja? Če je to to, potem šenkaj vse sosedom. Mislim kakšne zahteve so to kr enih sosedov ki se jih nič ne tiče v bistvu.

Albanci se bodo vselili v prvo hišo.
Drugo bodo dobili praktično zastojn, ker lastniki ne bodo mogli živet zraven takšnih sosedov, kupit pa ne bo hotel noben 😀

Poznam drugačen primer, ko so ljudje prodajali hišo zaradi zlobnih sosedov in so zanalasc prodali sipfarjem za 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, samo da so njim prodali. Je pa bil sosed res žleht, spuščal jim je greznico na parcelo, zastrupil mačke, poškodoval zanalasc ograjo… Tak psiho.

samo to ne bo problem avtorja.
sicer pa ja, če sosedje tako zelo želijo kupca po svoji izbiri, naj ti doplačajo razliko, pa je.

Tole je pa zanimivo vprašanje. Zakaj ima Albanec interes , lahko tudi zato da zniža ceno ostalim enotam? Naj sosedje doplacajo neko razliko, bi bilo možno? Avtor kaj bi pa ti naredil , k čemu se nagibaš? Zelo težko je karkoli svetovati, je pa res da Albance si ne želi noben sosed

Meni tudi ni jasno, kaj ima sosed za govorit, komu prodat. Jaz prodam lokalnemu DJ-ju pa naj rola naglas glasbo do 22h vsak dan, če hoče.

Nas tudi sosed ni vprašal, ko so stanovanje oddali 5 študentom, a nam je to prav (prej notri star zakonski par) itak so bili študentje dosti glasnejši.

Sosedu, ki bi mi prišel z tako idejo bi rekel, kar že mnogi tu pred mano. x ponuja znesek, y pa znesek+50.000€. Če je pripravljen (in ostali sosedje) dat za razliko, prec prodam X.

Meni denar, dokler ga na banki sprejmejo, ni umazan.

Mi smo imeli stanovanje, najprej nov blok, potem se začnejo menjati lastniki, na koncu se začnejo seliti šiptarji in takrat prodaš ker je čas. Jaz sem prepričana da bi ta tvoj sosed prodal tistemu ki bi ponudil več. Če želi regulirati izbiro sosedov, naj pa on skašira razliko. 50.000 EUR je ogromno denarja.

In kako se je potem ta psiho razumel z Albanci?

In kako se je potem ta psiho razumel z Albanci?
[/quote]
Zelo prijazen sosed je postal

New Report

Close