Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Znanci bi radi prišli v najem, a so takoj rekli, da naj ceno znižam

Znanci bi radi prišli v najem, a so takoj rekli, da naj ceno znižam

ker vidim, da je tema o oddajanju, me zanima vaše mnenje. Oddajam, čez 2 meseca gre družina, ki je trenutno notri, na svoje, so si kupili s ko smo se srečalii na ulici, da bi prišli v to stanovanje, a jasno namignili,da pričakujejo nižjo ceno, ker ta cena je previsoka za njih, ne zmorejo toliko. Jim rečem, da je cena čist realna za Ljubljano, oziroma kakšnih 100 eur prenizka glede na ostala, da imajo slabša stanovanja isto ceno, da je oprema nova,. S tem da imajo 2 hiperaktivna psa, nemška bokserja, se bojim , da bodo ti psi vse uničili. Od takrat ni bilo več na to temo debate, jaz bom dala oglas in če bodo kaj omenili, bom rekla da se bomo odločili glede na videne oglede. Bi vi vzeli znance v stanovanje, sploh če že takoj jamrajo za ceno ? So mi rekli da imajo min plače, pa obzirno rečem, da naj ostanejo tu kjer so , ker je poceni in to zmorejo. Ne želim imeti slabe vesti,ampak ne more nekdo z min plačo najeti lepo stanovanje in potem jamrati da ne zmore, da znižaj?

Saj sama veš da bodo težave s takimi. Ne more n
Ti neko reči da znižan, zakaj pa? Pa si naj oni najdejo nekaj za njihov žep

Nikakor. Itak ni dobro mešati posla z zasebnim življenjem. Oddaj – pa ne boste več dolgo prijatelji.

nova
Uredništvo priporoča

Ljudi s psi ne bi imela za najemnike v stanovanju, enako tudi kadilce ne.
Za sorodnike ne bi posebej nekaj spuščala cene, lahko tak recimo 20 e (ker so sorodniki) na mesec več ne, ker tudi ti imaš stroške z vzdrževanjem stanovanja, plačevanjem dolga državi, itd.. če imajo že svoje stanovanje pa sploh ne.

Pasjeljubcem nikoli, ampak res nikoli ne oddaj stanovanja. Stanovanje ti bo smrdelo se deset let ko njih vec ne bo v stanovanju. Pa nikoli ne oddaj znancem . Hitro pride do zamer.

Take, ki že na začetku jamrajo, da je predrago, pa da nimajo,.. jaz takoj odpišem. Po izkušnjah sem ugotovila, da so s takimi sami problemi. Taki, ponavadi nato tudi položnic ne plačujejo, in tudi na opremo in stanovanje prav nič ne pazijo, in vse uničijo. Če ste v sorodu je zate še slabše, saj bodo pričakovali še pa še usmiljenja in nižanja, pa bodo kljub temu nezadovoljni. Ti pa še bolj.

Moj dobri nasvet je, da počakaj in izberi primerne najemnike. Jaz zahtevam kopijo pogodbe o zaposlitvi.
Rajši tako, kot, da bi ti imela na koncu ogromno škode in nejevolje.

Potem pa taki nekaj piz.dite čez državo, da je požrešna, da nima posluha za male ljudi … Folk ste hujši od vsake države. Ko gre za vaše interese, ne poznate prijateljev, ne poznate žlahte, ne poznate brata, sestre, ne očeta ne matere.

Upam, da ne dobiš takih, ki ne bodo plačevali in jih ne boš mogla ven dat. Pogosta praksa. Raje bi imel v stanovanju nekoga, ki ga poznam, kot neznanca.

kako pa veš, da je prava ali sploh veljavna?

Bolje prva zamera kot zadnja. Oddajam že 25 let. Nikar v to zgodbo. Avtorica naj jim razloži, da oddaja zato, da dobi denar. Kaj jim pade predrznim na pamet?! Kaj pa če ti kar rečejo, da ne gredo v stanovanje pa jim daj ti na mesec 100, 200 €? Ker to je podobno kot če jim šenkaš nižjo najemnino vsak mesec. Pri dnarju se veliko stvari konča. To bi bil pekel,nikakor iti v to je tudi moj nasvet avtorici. Če zdaj že to pričakujejo..kaj bi šele bilo. neredna plačila, cenkanje pri stroških, ups sori stara za škodo itd. Nikar! Naj te ne zanima kaj si en tak predrznež sploh misli, ker njih ni sram fehtat/cenkat in znanstva izrabljat.

Ja, pajade, dva z minimalcema v najemu v Ljubljani in dva ultra draga psa.

Ne mešaj sluzbo in družbo. Stanovanje daj na trg in to je to. A ko gre tvoja znanka v trgovino se tudi cenka s trgovko, zakaj so xx makaroni tako dragi in da naj znižajo ceno ali vzame tiste, ki jih lahko plača.?

Vam povem glede na to kakšne bolane berem zadnje čase iz njihove strani so lastniki psov zadnji, ki bi jim oddal stanovanje. Pa tudi, če bi bilo povsem prazno. Ni teorije. Si grem raje v minus, kot da imam notri pasjejebce. Sem po veliko skupinah o živalih, nepremičninah in tudi o vseh možnih temah na splošno. In ne mine dan, da ne bi vsaj en nenormalen pasjejebec objavil sliko kako je njegov cucek nekaj v stanovanju uničil. In to se mu zdi celo smešno. Njegovim isto pasjejebskim lajkašem tudi zelo smešno in luštno. Še noben pa da bi vprašal kako odvadim cucka od tega. Ah kje pa, velepomemben cucek lahko uniči vse, saj itak ni njegovo jebe se mu. Gamad od gamadi, da si večje ne moreš nakopati na glavo. Mačjakarjem ponavad odstranim kavč, da si ga kupijo sami ali pa smo si takoj na jasnem da bo šla varščina za to, če bo gor kaka praska. Še vsak si je svojga nabavil. Druge živeli niso problem.
Proti kadilcem nimam nič, če striktno kadijo zunaj na balkonu in za sabo prebelijo stanovanje. Prvič, ko vidim in zavoham čike notri pa letijo ven. Je že tudi bil tak primer. In je tudi bil izseljen v roku tedna dni. Nimam veliko pravil – pravzaprav poleg nobenih cuckov in kajenja zunaj le še redno plačevanje vseh položnic in najemnine. Ampak norca se pa nihče iz mene ne bo delal. Nema čikanja po mojem stanovanju in fertik! Kar se pa plačevanja tiče pa takole – kot se pri poslu striktno izogibam ljudi, ki se najprej za ceno začnejo cenkat, tako se isto pri oddajanju. Najemnina je toliko, varščina je 3x toliko ali pa izpraznem vse ven in je 1x – po želji. A lahko v obrokih, a lahko malo manj, a ni to malo predrago, za tako ceno dobim, gledala sma večje stanovanje za nižjo ceno – HVALA IN NASVIDENJE IN VELIKO SREČE PRI NADALJNEM ISKANJU. Brez kakršnihkoli nadaljnih debat. So čisto nepotrebne in predvsem neproduktivne.
Ne motijo me pa otroci in me nikoli niso. Saj za večsobno stanovanje je itak jasno, da so glavni interesent družine. Froci morjo bit, pa še za nobenim ni ostalo uničenje, tudi če so bli nevzgojeni. Trenutni so želeli imet prazno, da si sami opremijo ravno zaradi tega, je reku fotr mali so še in se zgodi tud če cele dni pazimo. Ej men še bolj paše! Pa še človek vidiš, da je pošten.
Ti imaš pa kombinacijo dveh, ki nimata keša in fehtata že vnaprej za manjšo ceno plus dva vlka cucka. Jaz se jim začnem v faco smejat in rečem da ni teorije. Za razne surle se mi itak jebe. Naj si pa kupijo, če jim kej ne paše.

Takim znancem nikkakor ne bi oddajala. Že takoj hočejo nižjo ceno, taki bodo kar naprej nekaj fehtali.
Po eni strani je ok imet znance za najemnike, če si prepričana, da so res ok ljudje. Samo tile niso.

Kar se pa psov tiče: rada imam živali, ampak pes v blok? Mogoče tisti ta mali ‘na baterije’, kaj večjega pa po mojem ne. Čeprav po drugi strani večkrat slišim, da otroci naredijo ponavadi več škode v stanovanju kot psi pa večji trušč.

Ti kar daj oglas pa boš videla kaj dobiš.
Taki, ki že na začetku glihajo glede cene: ne hvala.
Sem najemnica in nikoli nisem glihala glede cene. Če bi kdo omenil, da ima stanovanje in povedal ceno bi kvečjemu rekla, ne hvala, zame preveč. Če bi potem sam ponudil manj, potem je drugače. Fehtala pa ne bi. Še manj zahtevala. Ne maram barantanja, ne če jaz kupujem, plačujem, ne če jaz prodajam.

Poveš jim pač, da za znance imaš višjo najemnino…


Ne oddam znancem in prijateljem sploh pa ne osebam, ki že sedaj kljub nižji najemnini jamrajo, da je drago in nimajo denarja, psi so problem za sebe in ker imam psa vem koliko je dela z njim, da o čiščenju ne govorimo, teli tvoji najemniki te bodo nategnil k elastiko, neplačevanje najemnine, tekočih stroškov, pritožbe sosedov zaradi dveh psov, ne pretiravam če trdim, da se jih boš težko znebil pa še stroški z obnovo stanovanja bodo tudi kar nekaj, no dodam še neplačane položnice in rezultat bo, da si izpadel naiven bedak.

To ne razumem, nimajo in ne zmorejo za življenje, zmorejo pa financirati 2 bokserja. Kako se to danes urejajo finance?

Sem oddajala stanovanje eni simpatični punci, ki mi je zamolčala, da bo imela notri psa. Ker mi je plačevala na trr, nisem hodila v stanovanje in mi je potem ena soseda čez par mesecev omenila, da ima moja najemnica psa, ki je včadih malo glasen. Izkazalo se je, da je ta pes bulmastif, ki je bil večino dne sam zaklenjen v stanovanju in se mu je mešalo, tako da je vsakodnevno lajal in tulil, dokler najemnica ni prišla domov. Ko se je najemna pogodba iztekla, je nisem podaljšala, ob predaji stanovanja nazaj pa sem našla zgrižene okenske police, razcefrano wc desko, uničen kavč in zavese ter očitno redno polulan parket. Je tako smrdel, da sanacija s čiščenjem ni bila možna in sem morala vse menjati. Stroškov za odpravo vse škode je bilo več kot sem dobila najemnine v celem letu od nje. Tako da jaz nikoli ne bi več oddajala nekomu, ki ima psa.


Nisem vedela da je to ultra drag pes. Poznam dosti najemnikov s tem psom, mogoče so pa zato v najemu ker vse zapravijo za psa 🙂

Boksarji so hiperaktivni, pa tudi ni tako majhen pes, kolegici je v njenem stanovanju spraskal ves parket, ker je laufal in zabremzal s kremplji. Parket je bil ko tračnice. Če že pes, en mali ki ima par kg. Ali pa maček. Pri najemnikih s psom sem najbolj pozorna na to ali bodo skrbeli za psa, ali imajo tako službo da bodo pravočasno prišli domov in ga peljali ven. Enkrat je h kolegici prišla na ogled družina , 2 dojenčka dvojčka in 2 Avstralska ovčarja, v stanovanje brez balkona. Ljudje so res mal mmunjeni, avstralski ovčar v blok brez atrija.


BINGO!

Ne skrbi.

V Avstriji je najemnina maksimalno četrtina neto plače. Je nekdo razlagal. Plačo ima nad 2.000 evrov, najemnina 500 evrov za enosobno stanovanje, polno opremljeno. V Avstriji. Lepo stanovanje. ne vem koliko kvadratov, okoli 50.

Pol pa zračunaj pri nas. Povprečna neto plača 1300 evrov. Če je. Povprečna najemnina bi morala biti 325 evrov za enosobno stanovanje. POVPREČNA. Minimalna 175 za enosobno stanovanje. Če bi živela v Avstriji, preračunano v naš denar. V Avstriji najemnine regulira država.

Torej, če dobiš NEPLAČNIKE, ne jokat, stokat. Če dobiš albansko mafijo, kurrbe,… ne jokat in stokat….

NIMATE pameti.

V Ljubljani je cena za direktorje in šiptarje in kurrbe in kriminalce. Za poštne ljudi v Ljubljani stanovanj ni.

Ne jokat in stokat čez 10 let, ko bodo samo še albanci in migranti…. vse okoli in povsod.

V Kranju je že tako.

Logika je samo ena.

Če boste za keš vse prodali, pa tudi prav.


In kdo regulira cene stanovanj v Avstriji za nakup? Kdo bo še oddajal če bo moral kupiti stanovanje za 250.000 eurin ga lahko odda za Max 300 EUR. Torej bo še slabše kot je sedaj, ker že sedaj stanovanj ni. Koliko jih poznam ki so oddajali v hišah in nočejo več ker se nočejo zajebavat? Tvegas pa svetem ukvarjaš se pa samo zaradi denarja, ne zaradi hobija.


In kdo regulira cene stanovanj v Avstriji za nakup? Kdo bo še oddajal če bo moral kupiti stanovanje za 250.000 eurin ga lahko odda za Max 300 EUR. Torej bo še slabše kot je sedaj, ker že sedaj stanovanj ni. Koliko jih poznam ki so oddajali v hišah in nočejo več ker se nočejo zajebavat? Tvegas pa svetem ukvarjaš se pa samo zaradi denarja, ne zaradi hobija.
[/quote]

Tebi pa res ni nič jasno. V Avstriji je 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} stanovanj državnih.

V Sloveniji je bilo pa tako. Folk je najemal kredite, kupil stanovanja in dajal v najem. In tako so se višale tako nepremičnene, kot krediti. Zaradi golega pohlepa, ker država ni nič naredila.

Tako se je ustvarila džungla nepremičninska.

Sej ne skrbi, čez 10, 20 let tu ne bo drugega več kot šiptarjev. To je njihov stil. Plača 700, najemnina enosobnega s stroški 800. To si lahko privošči samo šiptar, ker jih da v enosobno stanovje po 50 skupaj, na 3 izmene, kurrrbe in direktorji, pa privatniki….

Navadnega folka ne bo. Ni prostora zanj.

Šiptarija bo, revščina, bedda, pa bogataši, pa nič vmes.

Oddajanje stanovanja je posel. Če ste pametni boste raje imeli druge najemnike brez živali, nekadilce.

New Report

Close