Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako vljudno odvrniti obisk?

Kako vljudno odvrniti obisk?

Kako vljudno zavrniti obiskovalca?

Namreč ni mi do obiskovalcev. Ne gre mi ravno fajn. Imam mini stanovanje oz. garsonjero z malo starega pohištva. Dosti stvari imam kar po škatlah. V glavnem ni ravno, da bi gostila obiskovalce (pa roko na srce, tudi, če bi imela fajn stanovanje, kaj veliko obiskovalcev ne bi vabila).
No večina ljudi je itak olikanih in če niso vabljeni, se ne silijo na obisk. Oz. vsaj prej povedo, da se bodo oglasili.
EN kolega pa nima nekih manir. Kar pride na vrata in bi tudi kar prenočil. Ima navado, da potuje okrog pa kar h kakemu znancu v kaki tuji državi pride na vrata in tam potem kar prespi. Pri meni se je že naslikal na vrata, samo ravno, ko sem bila na dopustu :). Brez, da bi prej kaj omenil. Zdaj se pa spet ponuja za obisk.

Kako take ljudi zavrnit, če se ti direkt pred vrata naslikajo?
Sem razmišljala, da , če se to zgodi, da mu pač plačam hostel v bližini. REcimo, da bodo kmalu odprte take stvari.

Ker ima tudi nekaj ok lastnosti, ga ne bi kar sterala, ampak tako vljudno zavrnila.
Njemu je pač samoumevno, da pač lahko nekdo njega kar gosti, mu da plac na tleh, če nima postelje. Meni pa ni do tega, da kdo zraven mene smrči.

Rečeš, da imaš korono. Pa imaš mir 14 dni.

V času korone ni obiskov. Ne k tebi, ne ti k njim. Če se kdo slučajno nalima, poveš to. Odpreš itak v maski. Na splošno ne odpiram, ne spuščam naprej ljudi, ki se kar namalajo na vratih. To tudi povej. Povej lepo, vljudno, reci nasvidenje in to je to. Pazi, da boste to minuto stali vsaj 1,5m narazen. To ni hec.

nova
Uredništvo priporoča

Računam (upam), da bo to s korono kmalu mimo. In že razlaga kako bo poleti prišel na okrog.
On je drugače že prebolel.
Pa tudi, ko bo vse to mimo s korono, ne želim obiskov, ki bi prenočili, v bistvu sploh nobenih obiskov nočem.
Samo večini ljudi je ok, če jih ne vabiš, ne silijo. Oz. tudi razumejo, da se pač za čvek dogovoriš nekje zunaj.

Res težka situacija, ja, Te popolnoma razumem, a ti ne bi znala svetovati, kako to izpeljati na način, da ne bo zamer..

Enostavno mu povej, da ti ni do obiskov. Da se z ljudmi raje dobivaš kje drugje kot doma, njemu pa lahko pomagaš najti hostel. Kakršnikoli drugi izgovori so brezveze, ker si jih boš morala naslednjič spet izmišljevati.

zakaj se ti zdi, da bi nepovabljenemu “gostu” morala celo plačevati hostel?

če se nalima, enostavno ne odpreš vrat. Če se ponuja po telefonu, poveš, da te takrat ne bo doma. Lahko se tudi zlažeš, da si se preselila.

Ne razumem kakšna dobra lastnost pretehta nad tem posiljenim nenajavljenim nadlegovanjem tujcev po njihovih stanovanjih? A ti zastonj dela nekaj? Te nabriše vsake toliko časa? Al nimaš s kom drugim za govorit in razpravljat?
Pa da ne boš rekla da ne odgovorim. Sem tudi v bloku. In na nenajavljeno zvonenje na domofonu se ne oglašam. Torej lahko odstoji svoje pred vhodnimi vrati bloka. Kdorkoli že je. Če te kliče te pač ni doma, simpl. Če si že toliko željna druženja s takimi modeli.

Tudi jaz poznam enega takega, možno da gre celo za isto osebo. Sicer živiva dokaj blizu, tako da ni potrebe po prenočitvi, ampak je pa vseeno imel ideje, da je preveč spil in da ne more voziti. Sem rekla, da lahko plačam taksi, ampak pri meni nihče ne bo spal (pa imam večje stanovanje kot ti). Nenajavljenih obiskov pa ne sprejemam, enostavno ne odpiram vrat. Pozabi na izgovore glede korone, pozabi na izgovore, da nimaš časa, pozabi na kakršnekoli izgovore, ker ne bo pomagalo. Do takšnih moraš biti iskren, pa še to ne pomaga vedno. Povej direktno, da se raje dobiš zunaj in da pri tebi nihče ne more spati. Ne zato ker ni prostora, ker nimaš dodatne postelje, ampak ker tebi do tega preprosto ni. Tvoje stanovanje, tvoja pravila.

Saj drugače je fajn počvekat z njim, videla ga že par let nisem.
Ja, ima tako navado, da po celi Evropi ali celo svetu vedno išče znance pa se potem naslika pred vrate.
Če ne drugače pa prosi, če lahko na vrtu, balkonu prespi.
Pri meni se je enkrat opekel, ker je prišel, ko me dalj časa ni bilo doma :).
Mi je pa zanimivo, da drugi ga pa kar gostijo. Nekateri tudi po več dni. Gre gostitelj v službo, ta pa ostane pri njemu v stanovanju.
Sicer ima dosti ok lastnosti, ampak to, da se ti pa kar naslika in pričakuje nočitev je pa grozna. Pač v stilu, prišel sem par sto km daleč, nimam denarja za nočitev plačat, lahko prenočim pri tebi?

New Report

Close