Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Čigava last je človek?

Čigava last je človek?

In čigava last je planet na katerem živimo (rudnine, voda, les, nafta, živali, drevesa …)?
A kdo ve?


Ne morem se ubraniti misli, da nas želiš čimprej razsvetliti na to temo, ti dežurni filozof. Da ti ne bo treba sami pisati odgovorov ti malce pomagam.
No, na dan z besedo!

Človek je last države, prav tako naravne danosti planeta, glede na to kdo (katera država) si lasti teritorij na katerem so ta naravna bogastva.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University
nova
Uredništvo priporoča

Vidiš v tem je problem.

Država je pravna fikcija,človek pa je živo bitje, ki je izmislilo to pravno fikcijo, ki naj bi bila država.

Povej mi prosim intelekt, kako lahko nečemu,kar si si ti zamislil, izmislil postaneš lastnina.
Če si si zamislil stol, mizo, kolo in jih morda celo izdelal in ustvaril, kakšna je to logika ali zavest,ki ti pa daje vedeti in te obvešča, da si ti sedaj tem stvarem podložen in si ti njihova last in ne one tvoja??

Naj še malo nadaljujem.

Ko ima človek lastnino, stvari… mora on skrbeti za to lastnino, da ne propada in tako naprej.
Ko pa si država lasti človeka pa mora človek skrbeti zanjo, da ne propade ampak vseeno bi ona bila lastnica njega in ne obratno.
hm…
Le kam je nekaterim logika pobegnila?…

Vidiš v tem je problem.

Država je pravna fikcija,človek pa je živo bitje, ki je izmislilo to pravno fikcijo, ki naj bi bila država.

Povej mi prosim intelekt, kako lahko nečemu,kar si si ti zamislil, izmislil postaneš lastnina.
Če si si zamislil stol, mizo, kolo in jih morda celo izdelal in ustvaril, kakšna je to logika ali zavest,ki ti pa daje vedeti in te obvešča, da si ti sedaj tem stvarem podložen in si ti njihova last in ne one tvoja??
[/quote]
Če že tako obračaš, kolo vrtima dalje. Naštel si materialne dobrine, ki jih je izdelal človek in jih poseduje. Zakaj jih je izdelal? Ker je podvržen materializmu. Rabiš ti stol ali stol tebe? Ti poseduješ on te lastnini, ti njega rabiš. Naravne dobrine so drugo področje, brez nadzora, ki je potreben pa pride do kaotičnega stanja. Pohlep si lastnini človeka in ga napelje, da argumentirano poseduje stvari.


Če že tako obračaš, kolo vrtima dalje. Naštel si materialne dobrine, ki jih je izdelal človek in jih poseduje. Zakaj jih je izdelal? Ker je podvržen materializmu. Rabiš ti stol ali stol tebe? Ti poseduješ on te lastnini, ti njega rabiš. Naravne dobrine so drugo področje, brez nadzora, ki je potreben pa pride do kaotičnega stanja. Pohlep si lastnini človeka in ga napelje, da argumentirano poseduje stvari.
[/quote]

Res? Stol si te lasti, zato ker se vsedeš nanj?
Alo? Pa lahko vstaneš in ga zabrišeš v ogenj če želiš. Čudno pa bi se zgodilo, če bi ti sedel na stol in bi se on nek trenutek odločil, da to s teboj stori.

Ti ga poseduješ in lastniniš tudi, zato ne bodi tako zelen v svojih besedah no.

Nekaj imaš (poseduješ), nekaj pripada tebi, je tvoje (lastnina).
——————————-
Povedal pa si eno od lastnosti, zakaj obstaja denimo država (pohlep).

Vidiš v tem je problem.

Država je pravna fikcija,človek pa je živo bitje, ki je izmislilo to pravno fikcijo, ki naj bi bila država.

Povej mi prosim intelekt, kako lahko nečemu,kar si si ti zamislil, izmislil postaneš lastnina.
Če si si zamislil stol, mizo, kolo in jih morda celo izdelal in ustvaril, kakšna je to logika ali zavest,ki ti pa daje vedeti in te obvešča, da si ti sedaj tem stvarem podložen in si ti njihova last in ne one tvoja??
[/quote]
Povej mi prosim intelekt, kako lahko nečemu,kar si si ti zamislil, izmislil postaneš lastnina

Od kje ti ideja, da sem si jaz izmislil državo? Previsoko me ceniš ;)) Jaz sem se v državo rodil, ne pa da sem si jo izmislil. Spet špila orkester norcev v betici?

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Ti imaš res hudi problem. Tvoj prav, tvoja smer. S tabo se ne da vzpostaviti dialoga, ker ne vidiš nič razen svoj prav in kaj oziroma kdo ti pravi, da si ti tisti, ki mu je namenjena vsa modrost sveta, kdo pravi, da je tvoja logija logična, tvoj razum razumen? Ponavadi so ljudje tvojega kova tisti, ki rabijo pomoč.


Povej mi prosim intelekt, kako lahko nečemu,kar si si ti zamislil, izmislil postaneš lastnina

Od kje ti ideja, da sem si jaz izmislil državo? Previsoko me ceniš ;)) Jaz sem se v državo rodil, ne pa da sem si jo izmislil. Spet špila orkester norcev v betici?
[/quote]

Kaj je glumac ali sem dejal ti ali sem dejal človek?
Ti meni ne ličiš na človeka, tako, da prosim ne zavajaj in ne zganjaj butalstva.

Lej saj ni potrebno, da ovinkariš. Povej, da te izredno zanima, kako lahko človek ima toliko modrosti,kot jo pokažem in kje se da to dobiti.

In ja res je, ne rad vzpostavljam dialog z nekom, ki bi rad zavajal.

Kaj je glumac ali sem dejal ti ali sem dejal človek?
Ti meni ne ličiš na človeka, tako, da prosim ne zavajaj in ne zganjaj butalstva.
[/quote]

Ti meni ne ličiš na človeka, tako, da prosim ne zavajaj in ne zganjaj butalstva

Kaj pa potem sem? Poznaš še kakšno drugo živo bitje (razen človeka), ki bi znalo pisati in brati? Kar na dan z besedo. Če si našel tako bitje ti nobelova ne uide

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Lej saj ni potrebno, da ovinkariš. Povej, da te izredno zanima, kako lahko človek ima toliko modrosti,kot jo pokažem in kje se da to dobiti.

In ja res je, ne rad vzpostavljam dialog z nekom, ki bi rad zavajal.
[/quote]
Dobro. Ne bom se kregal s tabo, če si kdaj priznaš, da so lahko tudi kontra argumenti produktivni v debati, ti bo lažje. Vrlina modrosti je tudi sprejemanje drugačnosti, v tvojem jeziku je to lepo zapakirano v zavajanje. Žaljiv do tebe ne bom, ker se trudim spoštovati vsako živo bitje. Najdi si dobre sogovornike.

Ti meni ne ličiš na človeka, tako, da prosim ne zavajaj in ne zganjaj butalstva

Kaj pa potem sem? Poznaš še kakšno drugo živo bitje (razen človeka), ki bi znalo pisati in brati? Kar na dan z besedo. Če si našel tako bitje ti nobelova ne uide
[/quote]

Še razmišljam, katero bi ti bilo. Ti sporočim mogoče, če se domislim ali izvem.
lepo bodi kar že si

V Sloveniji (v totalitarnih drzavah) je last drzave.


Dobro. Ne bom se kregal s tabo, če si kdaj priznaš, da so lahko tudi kontra argumenti produktivni v debati, ti bo lažje. Vrlina modrosti je tudi sprejemanje drugačnosti, v tvojem jeziku je to lepo zapakirano v zavajanje. Žaljiv do tebe ne bom, ker se trudim spoštovati vsako živo bitje. Najdi si dobre sogovornike.
[/quote]

No lepo, da se debata zaključi.
Tudi sam ne želim biti žaljiv in naj bo spoštovanje.
Lep dan še naprej


Hvala, enako tebi.
No lepo, da se debata zaključi.
Tudi sam ne želim biti žaljiv in naj bo spoštovanje.
Lep dan še naprej
[/quote]

No lepo, da se debata zaključi.
Tudi sam ne želim biti žaljiv in naj bo spoštovanje.
Lep dan še naprej
[/quote]
Odgovor sem pomotoma vrinil v tvoje besedilo. Glasi se: hvala, enako tebi.

Čigava last je človek?

🙂

Last tistega, ki si lahko vzame. Ti majmun brezdelni pač nikoli ne boš imel nič, ker ne vložiš truda.

Moja last, kmalu bom prišel pobrat najemnino, kaj mi boste imeli za ponudit?

Ah, kako preprosto vprašanje. Človek je last samega sebe in nikogar ali ničesar drugega. Če je drugače, je pristal na kompromis, ki mu verjetno omogoča preživetje. Čigav je planet, drevesa, rudnine … ? Najmočnejšega, seveda.

We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile.

New Report

Close