Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Novorojenček

Novorojenček

Pozdravljeni
prosim malo za nasvet glede opreme za novorojenčka – sicer ni moj namen katerokoli znamko promovirati, ampak v trgovinah je veliko na voljo pa se začetniki oziroma bodoči starši težko odločimo 🙂 Torej: flaška in črpalka za mleko – avent ali mam? Plenice za novorojenčka za enkratno uporabo – pampers ali katere ? Kremica za plenično področje – tu je na sploh vsega na voljo – kakšne so vaše izklušnje – katere so najbolj pomagale pri težavah? Še kakšen uporaben nasvet za bodoče starše? Iskrena hvala za vsa vaša mnenja, lp Petra

zakaj bi šla kupovat črpalko?

Na ringataja portalu se tare mamic in nosečnic tukaj so starejše ženske z odraslimi otroci 20 let nazaj je bilo čist drugače in pa suhe veje ki nimajo pojma, zafnanke so tudi bz,ločenci, čudaki,…
Ni neke specialne pomoči tukaj za mlade nosečnice

nova
Uredništvo priporoča

1. flaška in črpalka – sem imela avent, ampak nisem dosti uporabljala
2. plenice: za začetek pampers newborn premium
3. mazilo: belobaza, ki jo zmešajo v lekarni, če je bilo rdeče pa bepanthen baby.
4. nasvet: beli šum za spanje, umiritev…

Agent, mam in medela so vse kvalitetne firme kupi, kar ti je všeč in cenovno ugodno.

Plenice kupi po lastni želji, pa ne preveč zaloge delat, ker malemu morda ne bodo odgovarjale in boš morala menjat znamko. Pri nas Pampers ni bil ok.

Če boš imela težave z dojenjem (zaspan dojenček, premalo mleka), toplo svetujem Medela sistem SNS za pomoč pri hranjenju. Veliko bolje kot črpalka in flaša. Meni je v 2 tednih pomagal, da sva ujela ritem ponudbe/povpraševanja in sem potem dojila brez težav. Pred tem sem že skoraj obupala. Ni pa treba na zalogo kupovat, hitro pošljejo.

Prvi in edini nasvet (imam 4 otroke): čimmanj komplicirat!

1. Zakaj že v naprej predvidevaš, da boš rabila stekleničko in pumpo? Poskusi dojit (je najbolj enostavno) in če ne bo šlo, boš šla pač kupit flaško in pumpo.
2. Plenic in otrok, ki reagirajo na njih je v toliko kombinacijah, kot je listja na tleh jeseni. Torej, sama se odloči in nekaj kupi, če otroku ne bo ustrezalo, boš pač šla in kupila druge. V pleničkah za 1x-no uporabo je povsod kemija, da vpije urih in zaduši v čimvečji vonjave. Edina izbira je bolj ali manj, plenice za 1x-no uporabo ali pralne plenice, ki so bolj naravne iz bombaža, je pa nekaj več dela z njimi.
3. Krema za rito – uporabljaj navadno kremo iz lekarne za mazanje rite (vsaka lekarna jo ima – če bodo težave, pa se boš takrat ukvarjala s tem) – in spet, kolikor ritk dojenčkov je, toliko je tudi rešitev.

Skratka – ne kompliciraj. Sproti boš videla, kaj rabiš in to si boš priskrbela.

Jaz recimo nisem nikoli imela previjalne deske/površine. Enostavno sem previjala ali na postelji ali na preprogi na tleh, da je otrok še malo pobrcal in bil brez plenic. Tudi vlažilnih robčkov moji otroci niso poznali, ker sem jih umirala neposredno pod pipo/tušem.

Voziček sem imela rabljen (lepo ohranjen za 150 eur), pa je otrok ravno tako krasno gor zrasel kot od mojega brata otrok, ki je imel voziček za 800 eur.

Cunje sem vedno prala skupaj od vseh članov, nikoli posebej za otroka. Imam pa pralni prašek, ki je bolj eko in vedno brez mehčalca.

Ko je otrok začel z gosto hrano (5-6 mesecev), sem pazila samo kake tri mesece (da je probal večino osnovih jedi), potem je z nami začel jesti juhe, krompir, riž… skratka, normalno hrano. Nisem več kuhala posebej.

Moji otroci so pili vodo, prvo sladko pijačo so dobili v vrtcu.

Redno umivanje zob 2x dnevno.

Otroka socializirat in ne preveč tiščat k sebi.

Ekola, to so moji nasveti. Kot vidiš, bolj usmerjeni v to, kaj in kako z otrokom, kot pa kaj mu zagotovit (materialno) – ker to prav zares ni pomembno.

Se večinoma strinjam z “čim manj komplicirat”, dodala bi še “čim manj kemije”.

Malce pobrskaj po Googlu: stvari za novorojenčka. Imaš ogromno teh tem po forumih in so kr uporabne.
Drugače pa; čim manj kompliciranja. Glede flaške in črpalke; ne zapravljaj preveč ker ne veš če boš sploh potrebovala. Za boljši občutek si morda lahko kupiš eno navadno flaško in ročno črpalko. V kolikor bi imela težave z dojenjem, svetujem investiranje v svetovalko za dojenje (toplo priporočam Urško Repnik). Svetujem tudi dobro pripravo na dojenje (čimveč prebrati na to temo – obstaja super knjiga 10 P-jev za uspešno dojenje.
Kar se tiče plenic; ne nakupi preveč. Morda eno znamko v velikosti 1 (zelo hitro prerastejo) ter 2 različni v velikosti 2 (da vidiš, če mu morda katera ne odgovarja), nato kupuješ sproti. Kot znamke plenic so me najbolj prepričale Bamboo plenice in pa Kit&Kin, ali pa Pampers premium care.
Glede kozmetike pa: čim manj. Za ritko je najboljše samo voda in obrisati do suhega. Tu in tam morda se namaže z navadnim ribjim mazilom (Riboderm), ob vnetju pa svetujem Bepanthen plus ali pa Sudocrem. Za kopanje pa samo voda, 1x na teden pa umivanje s trdim otroškim milom iz lekarne.
Kar pa najbolj svetujem vsakemu bodočemu staršu pa je dobra priprava na porod in poporodno obdobje (dojenje itd.). Pa mamici, naj čim več počiva po porodu in uživa v teh neprecenljivih trenutkih z novorojenčkom.
Obilo veselja ob novi življenjski vlogi želim! 🙂 Pa veeeliiiiko cartanja.

Zakaj bi rabila flaško in črpalko za mleko? Če ti dojenje v porodnišnici ne steče se to lahko kupi na poti domov v vsakem zabačenem selu. Katero firmo flaške če jo boš rabila – eni imajo rajši eno, drugi drugo. Kupiš obe in sprobaš pa boš videla.
Plenice – kupi Pampers za začetek in potem vidiš če bojo ok. Drugače pošlješ moža po druge. Mogoče za začetek manjše pakete, da vidiš če otroku ustrezajo.
Kremo za izpuščaje – uporabljala sudocrem in navadno hladilno mazilo, vnetja ni noben otrok imel nikoli, porabila sem pa ravno eno tubo vsakega na par mesecev.
Še kak nasvet – ne kompliciraj toliko! Otrok bo preživel brez vseh neumnosti in sekiranj ali ima pravilno firmo plenic na riti. Pa 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pripomočkov, ki jih danes oglašujejo kot “nujno potrebne” je navadna krama, ki jo boš prodajala naprej po dveh mesecih. Otrok rabi posteljico, plenice, oblačila, dve osnovni kremici, voziček in lupinico, če ne dojiš še adaptirano mleko in flaško in dudo če hoče in sprejme, in čisto nič drugega za začetek. Vse ostalo so neumnosti od katerih trgovine zelo dobro živijo.

Ma, ene ste pa res ubrisane. A vas bi pobralo, če bi eno ušivo flašo in škatlo mleka kupile tako, za vsak slučaj. Ker ne, ne moreš čisto za vsakim vogalom kupiti ne enega ne drugega. Resno no, dajte že nehat s tem. Naj kupi eno flašo in eno mleko – če ne zaradi drugega, pa zato, da bo mirna. Ker ne, noben ne skače MIMOGREDE na poti iz porodnišnice še malo v trgovino. Pa dudo tudi – to naj ima že s sabo v porodnišninci.
Nimate pojma zgleda kako je, ko se otrok dere, ne more/zna/noče pa se dojiti. Mu boste rekle, da naj počaka ene 20 minut (če je res vse blizu), da gre nekdo iskat flašo in mleko?!? Ja, itak…

Kaj vam je s pamperskami???
Imam 3 in nisem kupila niti 1 paketa pampersk! Zakaj zaradi cene! Dobila sem v dar 1 paket pri cca 2 mescih pri prvem otroku neke kao sensitive bio…. ja skoz je bil vlažen pajacek sam, da je malo lulala….
Pri 1 sem uporabljala v 98{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dm blagovno znamko (takrat je bil še 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nakup na celoten nakup in sem običajno šla v večji nakup vsake 5 tednov)
Pri 2. sem uporbljala v 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dmove v 18{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} metrkatrjeve umes probala mullerjeve
Pri 3. pa sem z dmovimi kaj hitro zaključila pri dobrih 3 mesecih zato ker me je znerviralo ker se velikorat utrgal trakec za zalimat (pomoje od 80 planičk vsaj 8 do 10 pleničk in potem je valda planička neuporabna) kupila sem mullrjeve če sem bila ravno tam in če so bile v akciji sem mogoče ravno zato tja zavila, večino pa smo na merktrjvih lumpi plenicah zakaj? zato ker dam kuponček za 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ali če so bile v akciji dobim največ za enako ceno… Polula pa pokaka pa tko al tko vsako 😀
Tako, da jaz sem se na podlagi cene odločila glede planičk. slišala pa sem tudi da imajo malo občutljivo ritko in večina ravno po papersu!
Vse dojenje dojenje dojenje. Ok odločitev je tvoja AMPAK kaj če ne steče otrok ne zagrabi ni
mleka?
1 otroka rodila v Kranju bila nedonošena in ja v porodnišnici so hoteli,da mi partner prinese črpalko za mleko v porodnišnico! Pa dobr da sem imela doma črpalko (sicer od sestre aventovo, ki je bila ok res pa drugih nisem probala)
2 v Lj ko je bila dilema če je mleka dovolj tamali sicer bil prikloplejn kar dolgo pride ena izmed sester ja vidim da imate mleko ampak ne vem če dovolj pejte probat sčrpat da vidmo- tam imajo črpalke v porodnišnici….
Črpalka je priročna če otrok ne zagrabi, če imaš višek mleka da do konca sprazneš da ne pride do mastitisa, mogoče kasneje če boš kam skočila si načrpaš mleko in jo lahko nahrani tudi kdo drug… Predlagam samo, da kupiš črpalko in flaške enake firme (recimo avent ima črpalko tako narjeno da flaško enostavno našrafaš na črpalko in noter črpaš pač navoj paše za druge ne vem preveri pred nakupom)
Duda khm ja pri starjših dveh je nisem hotela imet pri 1 sploh no dale so jo sestre še v topli postlci….. 2 je jikal ko sem se tuširala so mu sestre dale svojo kljub temu da sem imela svojo sabo če ne bo šlo brez, pri 3 sem dudo imela ori vzglavju v posteljici takoj ko sva iz pordne prišle in dude nikoli ni marala…..
Kreme za ritko ne vem zakaj vsi 3 so imeli na začetku lekarniško gorenjske ali ljubljanske obe nekako iste (pomoje ista receptura) potem pa malo mešano za rdečo ritko Sudoceram

Pred sedmimi leti takle čas sva z ženo kupovala stvari za prvorojenca. Jaz ne vem kaj je sploh obstajalo, da midva ne bi kupila in domov privlekla. Da ne govorim, da je baba obrnila čisto vse forume in potem kar spotoma kar so ji svetovali naročila še preko interneta.
97 procentov teh stvari je ostalo zapakiranih in sva jih potem še sedem let nosila po domovih vseh kolegov in prijateljev, ki so pričakovali malo dete. Kot darilo.
Traparija svetovna.
Ko sva dobila drugega otroka, sva mogoče rabila še manj stvari kot pri prvem, ker nisva mazala sedem krem na rit, ampak eno.
Zdaj ko sva lani dobila pa tretjega, sva ji kupila plenice (niti ne vem katere, tiste ki sva jih dobila v prvi lekarni, ker je bilo zaradi korone vse zaprto) in kupila sva kremo dr. Pasha (je tut v Sloveniji) za rit mazat.
To je vse kar sva kupila. Aja pa kupila sva en termometer, ker ga je mulc razbil malo prej.
Seveda pa sva že mesec dni pred porodom kupila tri doze tavelike kapljic Antiflat. Ker to naju je pa sin sedem let nazaj izučil.
Dru se je majmunček tri dni, ker je mel take krče, da jih ni nič pocajtalo. Smo ga zafiksali z antiflatom je spal ko top, jedel ko top in mir je bil pri bajti.
Tako da, to ti pa polagam na srce – Antiflat! Prej kot vsake plenice, pojdi to kupit!
Moja je pri prvem se tolk sekirala ker ni malcal na joški, pa se dru in nič spal da je še mlek zgubila. Brez veze. Sredi noči sem šel po tiste kaplce, ko sem ga nafutral s tistim je frajer prvič spal par ur skupaj, zbudu se lačen da je lahko malcal!

Ne kompliciraj. Ker vsa ta potrošnja in reklame so narejene samo zato, da jih nosečnice opazite in ker ste usekane od hormonov, vse to pokupite in kopičite.
Naj ti povem, da otrok ko se rodi, rabi jest, spat in bit previt. To je pa vse. Če boš karkoli rabila, lahko vse to dobiš potem v pol ure v vsaki lekarni. Pa ne boš rabila.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Priporoča pralne pleničke, ki jih dobite na https://zaplanet.si/kategorija-izdelkov/mama-in-otrok/ res so super in še malo smo ekološki, saj ni odpadkov:)

New Report

Close