Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako presekati kontakte?

Kako presekati kontakte?

Zaradi določenih razlogov, ki jih ne bom navajala, me zanima, kako presekate kontakt? Gre se za izredno toksično osebo, ki nima več kaj počet v mojem življenju, ker me izčrpava, je pravi čustveni vampir, samo ona in ona…

Zamenjat mail, službo (to res zadnje), zbrisat vsa družbena omrežja (da te ne more nikjer najt oz. si naredit profil z xy vzdevkom), zamenjat telefonsko? Selila se ravno ne bi.

Zakaj bi to naredila? Ker pogovor ne pomaga, ne gre za nadlegovanje da bi karkoli prijavljala, gre zgolj za to, da bi želela imet kristalni mir pred to osebo, da me ne more nikjer najt, ko bi se iz danes na jutri vdrla v zemljo.
Ve edino, kje delam, lahko bi v skrajni sili prišla tja težit oz. klicat, a nekako mislim da ima dovolj ponosa, da kaj takega ne bi počela.

Torej, vaši nasveti?

Blokiraš jo na vsem navedenem, zato ni treba menjat cifer, mailov, profilov.

Popolno ignoriranje, je edina resitev.

nova
Uredništvo priporoča

Poveš to, kar si nam. Po mojem se bo sama odstranila. Iskren pogovor reši vse. Ghosting nikoli

Da bi menjala sluzbo ali kako drugace spreminjala svoje zivljenje in navade zaradi nekoga drugega, ni sans!

Ce mi do koga ni, se z njim ne ukvarjam.

Ko ima nekdo tako mocan vpliv nate, je ponavadi tezava v tebi, ki sama sebi dovolis, da nekdo tako mocno vpliva na tvoja obcutja in custva.
Zasciti sebe tako, da se tega znebis, custveno se stabiliziraj in izoliraj od takih obcutij.

Blokiranje ne gre, ker me najde z drugega profila, piše z drugega maila (ima jih vsaj 10, če zablokiram vseh 10, si bo naredila pa 11.ega), tako da to ne gre več, tudi telefonske menjava, če je treba (ima predplačniške variante) in me kliče z druge cifre,..

Ignoriranje ne zaleže, ker si ne da dopovedat na lep način, ne dojame. Na grd način je pa ne želim skenslat, ker pač nisem taka oseba, konec koncev tudi ona ni nič kriva, za nekoga bo že bila super prijateljica, zame pač ne več, sedaj ko sem videla kakšna je v resnici…

Če ni nadlegovanja, se enostavno dokončno posloviš in v celoti ignoriraš vse potencialne poskuse stikov. Naj ti nobena provokacija ne pride do živega, ne odgovarjaj več. Pametnejši odneha 😉. V kratkem bo mir.

Pri tebi? Kaj reces,ko te poklice iz druge cifre? In zakaj jih ima toliko? Je prostitutka? Pri takih na lep nacin ne gre. Reces, da ti je zal ampak potrebujes mir in cas zase. In to vsakic znova. Enkrat bo ze odnegala samo ne smes popustiti ta desetic,ker potem si spet od zacetka.

Očitno ti je tako všeč. Ker mailov ni treba brat, niti na njih odgovarjat, obstaja tipka briši. Telefon ima funkcijo prekinitve klica.
Ti imaš pa jezik, torej povej, da ti ni več do druženja in stikov.
Pa še eno vprašanje glede na vse napisano. Kaj pa zate je nadlegovanje?

Se pac ne javis in sproti brises.

Kaj je tu problem?

Neznana stevilka?
Ce je pomembno, ti bodo ze poslali sms, zakaj te rabijo in poklices nazaj.
Ce ni pomembno, je pa itak vseeno, ce se nisi oglasila.

Prej ali slej ljudje dojamejo, da ti ne morejo do zivega in nisi vec zanimiva za nadlegovanje.

Da bi menjala sluzbo ali kako drugace spreminjala svoje zivljenje in navade zaradi nekoga drugega, ni sans!

Ce mi do koga ni, se z njim ne ukvarjam.

Ko ima nekdo tako mocan vpliv nate, je ponavadi tezava v tebi, ki sama sebi dovolis, da nekdo tako mocno vpliva na tvoja obcutja in custva.
Zasciti sebe tako, da se tega znebis, custveno se stabiliziraj in izoliraj od takih obcutij.
[/quote]

👍
Izoliraš se od take osebe. Stran greš. Od fb do mobitela ne odgovarjaš na klice kličeš predvidevam že sedaj ne in to je to.
Če te še vedno moti kljub temu da nisi čisto nič v kontaktu imaš problem s lastno psiho.

Odvisno kakšen je odnos – definitivno ostaneš brez skupnih znancev in se pripravi na javno blatenje, … Najbolj priporočam “Gray rock”.

Odvisno kakšen je odnos – definitivno ostaneš brez skupnih znancev in se pripravi na javno blatenje, … Najbolj priporočam “Gray rock”.
[/quote]

Kako jo bo lahko javno blatil nekdo ki je bil negativen in je oddajal večinoma negativne znake pravi da je bil toksičen.
Negativen torej.
Nad javno blatenje se gre lahko z odvetnikom.

Iskrenost s toksičnimi osebnostmi NE DELUJE.

Ignoriranje je edini možen korak (alternativno še blokiranje). Ter izredna doslednost pri tem!

De omnibus disputandum..

Kako jo bo lahko javno blatil nekdo ki je bil negativen in je oddajal večinoma negativne znake pravi da je bil toksičen.
Negativen torej.
Nad javno blatenje se gre lahko z odvetnikom.
[/quote]

Podala sem svoje mnenje, ni ga potrebno upoštevati. Kot javno blatenje je mišljeno znotraj družbenih krogov, ne ravno TV oddaja – obrekovanje bi bilo morda primernejši izraz. Upam, da ni prevelike zmede zaradi tega.

Podala sem svoje mnenje, ni ga potrebno upoštevati. Kot javno blatenje je mišljeno znotraj družbenih krogov, ne ravno TV oddaja – obrekovanje bi bilo morda primernejši izraz. Upam, da ni prevelike zmede zaradi tega.
[/quote]

Ker imaš predvidevam čisto vest in s svojimi dejanji nisi nikomur škodila ter venomer lahko pojasniš negativizem ki veje iz te osebe je mogoče manj smiselno obremenjevanje z negativo ki jo bo oseba podajala. Iz negativnih ljudi običajno kar seka ven in udarijo zdaj enega zdaj drugega, vsakogar pičijo. Preživijo edino med negativo enake vrste in črnih sil ne morejo zakrit.Pametni ljudje se jim umaknejo kolikor hitro se da, reveži ki jih držijo v šahu pa o njih tako ali tako nimajo dobrega mnenja in so samo zaradi ljubega miru tiho.

Oprosti, če ti ena oseba dela to kar pišeš, je zrelo za prijavo na Policijo. Očitno ima hude psihične težave.

Iskrenost s toksičnimi osebnostmi NE DELUJE.

Ignoriranje je edini možen korak (alternativno še blokiranje). Ter izredna doslednost pri tem!
[/quote]

Ma jaz se ne strinjam. So načini in načini kako se znebiti “toksičnih”.. eden izmed teh je, da postaneš še bolj toksičen od njih, jim serviraš z isto mero pa hitro vidijo, da to ni ok in prenehajo. Tako sem se jaz znebila enega toksičnega.

Če se umakneš, jih po mojem samo še bolj mikaš kot žrtev.

Zakaj pa tije tako stopila na zivec? Lahko je stvar v tebi ali zaradi tebe? So fer do nje? Si ji kaj obljubljala? Ja bilo iz tvoje strani recimo za kako stvar najprej ja, potem pa ne?
Da jo kar odsekas – ghosting, to se ne spodobi. Jaz sem dozivela ze marsikaj in vem kako je, ko te oseba iz tebi neznanega razloga “odreze” ali pa celo laze, da je vse ok.

Pa si sigurna, da je to oseba katera misliš, da je? Taka ki te očitno hoče zase bo naredila vse, da boš na off dala drugo osebo. Jaz imam podoben problem. “Kolegica” ima na desetine profilov na fb in me dodaja. Čisto vedno, ko pridem na fb pride tudi ona. Iz drugega profila 24 ur na dan dežura in, ko se prijavim se takoj prijavi tudi ona na svoj “uradni” profil, pač pod svojim imenom. Malo glej kdo od tebi nepoznanih je ves čas prijavljen na fb in potem vse te nepoznane najprej odprijateljiš, tako za začetek. Ji lahko kapne, da si jo pogruntala. In seveda ne bo te videla in potem kot nedolžna punčka se prijavila pod svojim imenom kot po naklučju. Na mailu podobno, blokiraš vse nepoznane oziroma jih daš pod vsiljeno pošto.


ohmygod, kaj se eni to greste?????

da nekdo 24 ur na dan dežura, kdaj boš na netu?
si ziher, da je vse v redu s TABO?
da nimaš paranoje?

Zakaj rabi človek desetine profilov mi pa res ni jasno.
To bi znal pa res bit nadlegovalec.

Ja in?
Se prijavi, pa kaj pol?

Ko sem jaz na fb, je se xx mojih prijateljev na fb in kaj pol?
Ce kdo tezi, se z njim ne ukvarjam, briga me, ce so nadlezni, jih blokiram, neznance, ki me vabijo, ne potrjujem, tako da, ce ima kdo od mojih prijateljev 10 laznih profilov, sploh ne vem, ker jih ne potrjujem.

Jebela cesta, stvari so tako enostavne, vi pa delate cel problem iz njih!

Najbolj efektivna rešitev je ta, da povsem prekineš vse stike. Vse. Če ti že in še nastavi kakšno vabo, pa enostavno ignoriraj. Brez neke posebne racionalizacije, vprašanja, zakaj, kdo in kako, enostavno prekini oziroma zamoti se s kakšnim projektom, službo, skratka kar koli že, če ti um ne da miru.

Pač poveš da si v gužvi in da nimaš časa in to narediš 1/10, ostalih 9/10 se pa ne javiš in ne kličeš nazaj. Se bo že naveličal(a).

New Report

Close